ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Бъндерица-Казана-Кутело-Кончето-Яворов
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Бъндерица-Казана-Кутело-Кончето-Яворов
Автор Съобщение
nickbaizel



Регистриран на: 08 Май 2011
Мнения: 56
Местожителство: София

Мнение Бъндерица-Казана-Кутело-Кончето-Яворов Отговорете с цитат
Планът за след точно 2 седмици Бъндерица-Казана-Кутело-Кончето-Яворов. Евентуално връщане през Предела с качване на Даутов. Който има желание да се включи-да пише. Но след 2 седмици тръгвам
Сря Юли 19, 2023 8:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Re: Бъндерица-Казана-Кутело-Кончето-Яворов Отговорете с цитат
nickbaizel написа:
Планът за след точно 2 седмици Бъндерица-Казана-Кутело-Кончето-Яворов. Евентуално връщане през Предела с качване на Даутов. Който има желание да се включи-да пише. Но след 2 седмици тръгвам


Това е готин еднодневен преход и бих ти направил компания, обаче съм контузен и още не ставам за такива неща.
Сря Юли 19, 2023 8:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Black



Регистриран на: 18 Яну 2022
Мнения: 6

Мнение Пирин Отговорете с цитат
Здравейте,обмислям този маршрут тази събота, само че от хижа Вихрен-казана-кутело-кончето-бански суходол-баюви дупки-разложки суходол евентуално слизане на х,Яворов и бетоловото! Би ли споделил някой който го е правил време?, евентуално дали ще се събера в един ден?
Чет Юли 27, 2023 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
nickbaizel



Регистриран на: 08 Май 2011
Мнения: 56
Местожителство: София

Мнение 10 часа Отговорете с цитат
Горе-долу е 10 часа. Ако не и повече. Горе-долу от Суходолското езеро до минаването на Кончето са 5 часа. Качването на връх Вихрен от хижа Вихрен е около 3 часа.
Чет Юли 27, 2023 11:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Black



Регистриран на: 18 Яну 2022
Мнения: 6

Мнение Пирин Отговорете с цитат
Ясно, по принцип няма да се качвам на вихрен,но пак ще ми дойде в повече за ден..Ще пробвам до разлошки суходол да стигна и ще се върна на х.Вихрен 😀
Пет Юли 28, 2023 6:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Re: 10 часа Отговорете с цитат
nickbaizel написа:
...от Суходолското езеро до минаването на Кончето са ...

...по-малко от 5 линейни километра.
Освен ако нямаш предвид зимно в много дълбок сняг, колкото и да е стръмно до билото, няма как да поддържаш скорост само от 1 км/час.
Х.Яворов-х.Вихрен, съответно х.Вихрен-х.Яворов, и в двата случая през вр.Вихрен, си се прави напълно нормално за един ден, при това без да бързаш.
Даже ако пък човек го дава леко бегач, без раница, лесно ще го направи и за половин ден.
Преди да осакатея например, /това стана миналата година/, без никаква подготовка /не бях ходил никъде поне 1 година/ и без никаква спортна форма, тлъст 100 кила, се тествах от Бетоловото до Баюви дупки и обратно, което се получи за под 8 часа, а то все пак си е сериозна денивелация и в двете посоки.
Понеже вече не спя по хижи, смятал съм план да оставя колата на Бетоловото, да мина цялото било и да сляза в Банско, откъдето пеш през полето /или да взема таксист, ако е късно/ обратно до Бетоловото, това рамките на един ден. Основната тежест на такова нещо е тежестта на раницата. Ако ти е река раницата, правиш го леко и бързо, ако е тежка, става тежко и непосилно.


Последната промяна е направена от vladofff на Пет Юли 28, 2023 8:50 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Юли 28, 2023 8:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Re: Пирин Отговорете с цитат
Black написа:
Ясно, по принцип няма да се качвам на вихрен,но пак ще ми дойде в повече за ден..Ще пробвам до разлошки суходол да стигна и ще се върна на х.Вихрен 😀


Много зависи как тръгвате. Ако сте леки с малко багаж е по - лесно. Аз съм го правил за около 5 часа. Нормално ходене е както каза колегата 10-12 часа. Ако можете да ходите толкова време, няма да имате проблем. Все пак най-добре е като тръгвате да си прецените темпото, за колко време ще се качите на кутело. . Ако се качите до Кутело за 2 часа и половина максимум 3 и не сте уморени много много. Няма да имате проблем.


П.С -- гледам че и Владо е писал .. И двамата сме потрошени, затова че внимавай Smile чии съвет ще ползваш Smile


Последната промяна е направена от kaloyanv на Пет Юли 28, 2023 8:52 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Юли 28, 2023 8:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Че ти ако си на Кутело за 3 часа, пък даже и уморен, какъв ти е проблема с останалото - то е само хоризонтал и слизане? Ходиш и си почиваш..
Пет Юли 28, 2023 8:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Re: Пирин Отговорете с цитат
Black написа:
Ясно, по принцип няма да се качвам на вихрен,но пак ще ми дойде в повече за ден..Ще пробвам до разлошки суходол да стигна и ще се върна на х.Вихрен 😀


хахаха Smile) А ти ако стигнеш до Разложки суходол и не можеш повече, как точно ще се върнеш на вихрен, със самолет ли ? При положение че Яворов вече е много близо. Затова че най-важно е как ще се чувстваш на Кутело. Защото тикато влезеш по траверса към Кончето, после и напред и назад е все тая Smile )
Пет Юли 28, 2023 8:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Нещо ми се губи в цялата работа. Разсъждавате на тема отиване и връщане. По този въпрос слизанията и качванията в двете посоки са проблемни, а не отсечката от Кончето до превала на Разложки суходол. Последният е най-приятната част - хоризонтална пътека, изсечена в скалите, не много дълга. То всъщност заради тоя участък си струва цялото ходене. Другото е грозна хамалогия.
Пет Юли 28, 2023 9:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: Пирин Отговорете с цитат
Black написа:
Здравейте,обмислям този маршрут тази събота, само че от хижа Вихрен-казана-кутело-кончето-бански суходол-баюви дупки-разложки суходол евентуално слизане на х,Яворов и бетоловото! Би ли споделил някой който го е правил време?, евентуално дали ще се събера в един ден?

Николай Даутов (в този форум е с името Speedy) е издал чудесен пътеводител за Пирин през 2017 г.:

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=11933

Хубавото в него е, че дава маршрутите двупосочно – колко време отнемат в едната посока и на връщане.
Още по-хубаво е, че на края на пътеводителя има карти и цветни графични профили на маршрутите, които онагледяват денивелациите и времената на маршрутите (в едната посока и наобратно).

Посочените времена в пътеводителя са „само чистото за ходене – без почивките“.
А почивки по маршрута х. „Яворов“ – х. „Вихрен“ могат да се правят много – за отмора, за снимки, за хапване и пийване, за залези...
На това отдавам и големите разминавания във времената, които дават съфорумците по-горе – едни от тях почиват повече, други по-малко...

Ето какво пише в пътеводителя на Даутов:

Хижа „Бъндерица“ – Казаните – седловина Премката – Кончето – хижа „Яворов“: 5,50 ч.

Хижа „Яворов“ – Кончето – седловина Премката – Казаните – хижа „Бъндерица“: 6,05 ч.

Хижа „Вихрен“ – връх Вихрен – Премката – Кончето – хижа „Яворов“: 7,35 ч.

Хижа „Яворов“ – Кончето – Премката – връх Вихрен – хижа „Вихрен“: 7,40 ч.


В пътеводителя подробно са описани отделните отсечки и за колко се изминават.
Ето го и цветният графичен профил, в който е обобщена информацията за маршрута:



Успех!



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Юли 28, 2023 11:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Black



Регистриран на: 18 Яну 2022
Мнения: 6

Мнение Re: Пирин Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Black написа:
Ясно, по принцип няма да се качвам на вихрен,но пак ще ми дойде в повече за ден..Ще пробвам до разлошки суходол да стигна и ще се върна на х.Вихрен 😀


хахаха Smile) А ти ако стигнеш до Разложки суходол и не можеш повече, как точно ще се върнеш на вихрен, със самолет ли ? При положение че Яворов вече е много близо. Затова че най-важно е как ще се чувстваш на Кутело. Защото тикато влезеш по траверса към Кончето, после и напред и назад е все тая Smile )
Здравейте, ами да се надявам добреSmile един път вече го качвах директно право нагоре и добре бях
Пет Юли 28, 2023 12:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Re: Пирин Отговорете с цитат
Black написа:
kaloyanv написа:
Black написа:
Ясно, по принцип няма да се качвам на вихрен,но пак ще ми дойде в повече за ден..Ще пробвам до разлошки суходол да стигна и ще се върна на х.Вихрен 😀


хахаха Smile) А ти ако стигнеш до Разложки суходол и не можеш повече, как точно ще се върнеш на вихрен, със самолет ли ? При положение че Яворов вече е много близо. Затова че най-важно е как ще се чувстваш на Кутело. Защото тикато влезеш по траверса към Кончето, после и напред и назад е все тая Smile )
Здравейте, ами да се надявам добреSmile един път вече го качвах директно право нагоре и добре бях


Здрасти, здрасти. Виж как си го написал, аз затова се разсмях Smile питаш за траверса. А в същото време казваш че като стигнеш РАзложки суходол от х. Вихрен и ти се стори че не е добре, ще се върнеш наобратно до хижа Вихрен, вместо да си слезеш на Яворов. То затова ми стана така забавно Smile) ..
Пет Юли 28, 2023 12:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Black



Регистриран на: 18 Яну 2022
Мнения: 6

Мнение Пирин Отговорете с цитат
Група сме която ще качва кончето и вр.Вихрен обаче половината сме го правили! Идеята е да тръгна от х.вихрен да се кача до примката после кутело, кончето и тн и да слезна на хижа яворов и да ме вземат от там , само в една посока без връщане.. смятам че би трябвало да се справя ако нейскочи някакъв проблем къде здравословен,къде от терена за това питам за хора който са го минавали за евентуално време за да де напусна,Smile
Пет Юли 28, 2023 12:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Re: Пирин Отговорете с цитат
Black написа:
Група сме която ще качва кончето и вр.Вихрен обаче половината сме го правили! Идеята е да тръгна от х.вихрен да се кача до примката после кутело, кончето и тн и да слезна на хижа яворов и да ме вземат от там , само в една посока без връщане.. смятам че би трябвало да се справя ако нейскочи някакъв проблем къде здравословен,къде от терена за това питам за хора който са го минавали за евентуално време за да де напусна,Smile


Ахаа, ами надявам се вече знаеш колко е Smile ...
Пет Юли 28, 2023 1:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov