ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
GARMIN Montana 700, въпрос с повишена трудност

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
GARMIN Montana 700, въпрос с повишена трудност
Автор Съобщение
vencil



Регистриран на: 08 Апр 2012
Мнения: 31

Мнение GARMIN Montana 700, въпрос с повишена трудност Отговорете с цитат
Ами загледах го, изкушен съм ама.... Имам Дакота 10 обаче с годинките екрана започна да ми малее, видях Montana 700 ухилих се ама за кратко.

Когато е за туризъм картата е ясна Wink ама проблема идва когато ще се ползва като навигация. В колата ползвам City Navigator Europe и съм доволен, погледнах цената 180лв. хич не ми хареса ама викам добре ще се дават обаче като видях че е без право на актуализации направо ток ме удари.

Та въпроса, някой има ли идея дали този GPS може да работи с отключени карти на Гармин и конкретно City Navigator Europe? Друго което би ми свършило работа карта за Андроид (HERE WeGo) да се конвертира в файл за Гармин (изобщо възможна ли е подобна гимнастика), но първият вариант е за предпочитане.

Няма ли начин да го подкарам и като навигация няма да им дам пари на тия и ще продължавам да се кьоря с мъника. Ако някой знае нещо по въпроса ще съм благодарен да помогне.
Пет Авг 18, 2023 11:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vencil



Регистриран на: 08 Апр 2012
Мнения: 31

Мнение Отговорете с цитат
Оказа се Montana 700 е един от моделите които не могат да се модифицират за работа с отключени карти. Сега стоплям защо реално няма почти никакви клиентски отзиви за модела. Странно как Гармин реално сами саботират продажбата му, да продаваш GPS който има функциите на пълноценна навигация а в същото време да не предоставяш своята най-известна карта за ползване не мога да им схвана логиката. Фактически те ще ти я продадат но без право на актуализация което ще рече че в рамките на 4 месеца тя вече ще е стара, у нас не можеш да си купиш само картата на България(за да си вършиш работата и да ти е по-евтино) дори не можеш на Източна Европа поне а трябва цялата. 180 левчета за нещо което след 4 месеца ще е старо ми се струва нагло от тяхна страна, то не съм сигурен дали ще се намери поне един идиот да им ги даде де.

Има вариант за платена карта (OFRM) че даже и безплатни има но вече навлизаш в зоната на големите компромиси което в някаква степен обезсмисля използването му и като навигация.

Първоначално като го видях и разгледах ми се видя прекрасна джаджа но това с картите .....
Съб Авг 19, 2023 3:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov