ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Питане за Джофар дере

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Питане за Джофар дере
Автор Съобщение
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Питане за Джофар дере Отговорете с цитат
Някай знае ли проходима ли е пътеката през Джофар дере,от Кърнаре към Орлово гнездо?

Чух ,че преди няколко години голям порой я е унищожил,като я е задръстил с големи камъни и дървета.

И горе -долу каква е ситуацията на Орлово гнездо,че не съм минавал по тия места от 10-на години?
Сря Сеп 27, 2023 10:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1695
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Минава се но е гадно, няма нито един мост здрав, въртиш около рекичката прескачаш газиш, стръмни брегове ако обичаш мазохизма става. Отдавна няма маркировка , не е подновявана сигурно от повече от 5 години. Глиганинг си е . На Орлово гнездо не знам как е, май лятото има човек чат пат но не разчитай много на храна иначе мисля , че ако няма човек остават отворена столовата. Слизах го това Джафар дере ама отгоре надолу юли и ми се увидя, пък обратно ще е още по кофти. Ама пък Вие сте корави.
Сря Сеп 27, 2023 11:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 566

Мнение Отговорете с цитат
Лятото имаше човек, предлагаше 2 вида супи, шопска салата, някаква манджа и 3 вида бири. За твърдото не помня.
Можеш да провериш на този телефон:
088 560 14 10 - Ганчо
Сря Сеп 27, 2023 11:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Като цяло собственика на Дерменка се опитва да подържа и заслона, направи са водохващане да има вода, ама циганите им правят проблеми там ... Може би след време ще има постоянно вода. Сега от няколко месеца няма никаква вода. Тоя дето е там е един нечистоплътен човек, намръщен и тн .. Не мисля че има смисъл да се остава в момента на орлово гнездо, въпреки че е уникално място, особено ако има по гнусливи хора. Мен дето не ме бърка ми направи впечатление колко мърляв беше стопанина.
Сря Сеп 27, 2023 12:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 566

Мнение Отговорете с цитат
Изобилна вода на Орлово гнездо няма как да има по чисто обективни причини.
Отделно от това, много туристи не я пестят, мислейки че щом тече от чешма/водопровод, то е същото като в града.
Сря Сеп 27, 2023 1:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Митак написа:
Изобилна вода на Орлово гнездо няма как да има по чисто обективни причини.
Отделно от това, много туристи не я пестят, мислейки че щом тече от чешма/водопровод, то е същото като в града.


Това е ясно, като се хване Билото още от Кашана, като вървиш само отгоре, вода няма никъде Smile .. Само да слезеш малко надолу и има . Иначе там като има път, хората не ги разбират тези неща. Според мен на входа на хижата постоянно трябва да има информационно табло, което да дава актуална информация за тези неща. А не постоянно някакви мърляви и намръщени хижари да се сърдят че не знаеш къде си отишъл Smile) ... Те поне да не бяха толкова нечистоплътни, като тоя на Орлово Гнездо Smile ... Тоя би всякакви класации, понеже мърляви хижи много. Ама толкооо мърляви стопани рядко се виждат Smile
Сря Сеп 27, 2023 1:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 566

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Според мен на входа на хижата постоянно трябва да има информационно табло, което да дава актуална информация за тези неща. А не постоянно някакви мърляви и намръщени хижари да се сърдят че не знаеш къде си отишъл Smile

За кое да дава актуална информация?
А иначе - щом си отишъл там на собствен ход и по своя воля, от теб се очаква да знаеш къде си тръгнал Wink
Сря Сеп 27, 2023 1:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Ами за елементарни неща, да кажем да пише че в момента няма вода ... Хората като отидат ще знаят. А не винаги имането и нямането на вода е познато на посетителите предварително ... Има още много неща които да се запишат, особено като се прави магистрала до там .. Smile На мен ми е все тая де Smile) то тая информация не е за мен, тя ще помогне на самите стопани ..
Сря Сеп 27, 2023 1:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за инфото.

Що помисля дали да не променим маршрута.
Сря Сеп 27, 2023 2:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Проблема с липсата на вода на този заслон е от години Sad
Сря Сеп 27, 2023 5:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Да, аз говорих на дерменка и те ми казаха че са подсигурили вода с тръби, въпроса е че там боровинкаджиите на места отваряли клапите ли кво да си пълнят вода и по този начин се прецаквала системата. Колко е така и колко са градски легенди не зная. Но хижарите на Дерменка както и шефчето ходят сутрин до заслона.
Въпроса е че тази година края на Август, нямаше вода никаква, даже и за пиене. Ама то май хвана сушата, понеже любимата ми чешмичка на Витоша също е пресъхнала а до няма и един месец си църцореше.
Сря Сеп 27, 2023 5:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov