ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Кой е този връх?
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Кой е този връх?
Автор Съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Кой е този връх? Отговорете с цитат
Понеже днес ходих да снимам с новия телефон, и използвах зума, доста отдалеч е снимката. Да видим някой ще познае ли върховете.

Моля Стефан, да се включи по възможност по-късно, да кажем след 2 дни .. Не искам да ми разваля неделния ден с отговор 10 секунди след като съм си играл 15 минути да пусна темата. Smile

https://drive.google.com/file/d/1vTCDhMOu8UEF-nRNhEZz4vv4TJlT6I-_/view?usp=sharing
Нед Окт 29, 2023 12:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Хъмз, така като гледам вече ми се струва че може да има загадка .... Вече не съм сигурен точно кой връх е. След като погледнах картата се оказа че може да е единия или другия Smile .....

Затова че давам на Стефан един ден минус и може да се включи след 24 часа, а не каквто го бях обявил 48 Smile
Нед Окт 29, 2023 2:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Няма ли някакви предположения вече ? Smile
Пон Окт 30, 2023 8:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение ? Отговорете с цитат
Не е връх, а множество такива. Въпросният участък не е ли от Вежен до Косица, сниман от землището на някое от плевенските села около Горни/Долни дръвник?
Пон Окт 30, 2023 11:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Re: ? Отговорете с цитат
vladofff написа:
Не е връх, а множество такива. Въпросният участък не е ли от Вежен до Косица, сниман от землището на някое от плевенските села около Горни/Долни дръвник?


Хахахаха Smile) по на изток обаче и то немалко Smile ... Въпроса е че според мен Косица хиж не се вижда. Иначе аз питах за тези които се очертават, понеже за част от тях не съм сигурен на 100 процента. Според мен последния е Картала, а косишкия рид е отзад и не се вижда.
Пон Окт 30, 2023 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
реших да проверя в гугъл-трът. за това най-вляво определено ми излиза точно Вежен, за другите нататък не знам кой точно е последния нареден в дясно. Те са ми еднообразни и никога не си направих труда да ги науча поименно.
Пон Окт 30, 2023 3:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
На мен това ми е любимата гледка от много далеч, особено зимата когато са бели и е доста по ясно. Сега не беше идеално ясно. .. Но според мен са ето така, обаче дали е тъй

https://drive.google.com/file/d/1i69PwgEgQA_xMuhT1hZJ6yVh0qb_Yf9j/view?usp=sharing

После ще пратя още снимки.


А какво е "гугъл-трът" ?
Пон Окт 30, 2023 5:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Айде сега да видим кой ще познае и моля ако се ползват програми за разпознаване или всякакви други технически средстава, да ги посочите.

https://drive.google.com/file/d/1NDqEdLJpy3m75i_FLb5SHwEFzdDcWGnu/view?usp=sharing
Пет Дек 01, 2023 4:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Айде сега да видим кой ще познае и моля ако се ползват програми за разпознаване или всякакви други технически средстава, да ги посочите.

https://drive.google.com/file/d/1NDqEdLJpy3m75i_FLb5SHwEFzdDcWGnu/view?usp=sharing


Крайно нечестно играеш.
Дай некоя сламка - държава, снимано от планина Х към планина Y...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Дек 01, 2023 6:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
kaloyanv написа:
Айде сега да видим кой ще познае и моля ако се ползват програми за разпознаване или всякакви други технически средстава, да ги посочите.

https://drive.google.com/file/d/1NDqEdLJpy3m75i_FLb5SHwEFzdDcWGnu/view?usp=sharing


Крайно нечестно играеш.
Дай некоя сламка - държава, снимано от планина Х към планина Y...


Хахахха, айде стига ме бъзика ... Smile Затова е за Стара Планина, но снимката пак е от много далеч, въпреки че трябва да ви е позната на всички , с увеличение от телефон и наистина може и да не е толкова добра. Освен това е и леко изрязана, не стига че от далеч.
Пет Дек 01, 2023 6:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Oдил си на Витоша и си снимал Вежен ... Тъй ми се вижда през телефоня

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича

Последната промяна е направена от vaskoo на Съб Дек 02, 2023 10:34 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Дек 01, 2023 6:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Познах върха по памет, но за да съм сигурен, че това е той, използвах компютър и програмата „АCDSee“, за да прегледам и изрежа снимката си от Черни връх от 01.12.2019 г. (я, та това е било точно преди 4 години!):




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Дек 01, 2023 7:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Супер, стана готино. Снимката е точно от хотел Морени. Виждаше се днес идеално, тъй като всички върхове около 1600 метра бяха със сняг, а по-надолу нямаше. И много ясно си личаха Ком, Чукава, Мургаш, Звездец и после Марагидия и Вежен ... Личаха си от различни места де .. Не всичките от хотела Smile ... Това е баш Вежен там .. Вече имате две снимки и от Плевен и от София на Вежен ... Smile


Последната промяна е направена от kaloyanv на Съб Дек 02, 2023 10:26 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Дек 01, 2023 7:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hristo.atanasov



Регистриран на: 24 Мар 2018
Мнения: 74

Мнение Отговорете с цитат
Темата е много интересна! Smile След като загадката е решена и няма да се развали играта... забелязах, че в EXIF данните към прикачените снимки са налични точните координати на мястото на заснемане. Калояне, при следващата загадка ги скрий за по-сигурно, а даже може само да ги "преместиш" нанякъде за заблуда Twisted Evil

_________________
http://www.hristoadventures.com
Пет Дек 01, 2023 11:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
hristo.atanasov написа:
Темата е много интересна! Smile След като загадката е решена и няма да се развали играта... забелязах, че в EXIF данните към прикачените снимки са налични точните координати на мястото на заснемане. Калояне, при следващата загадка ги скрий за по-сигурно, а даже може само да ги "преместиш" нанякъде за заблуда Twisted Evil



Хахаа Smile Smile карай ... Наистина доста метаданни има, може би ще махна някои занапред Smile
Съб Дек 02, 2023 10:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov