ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине (Е3): 2024 г.
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине (Е3): 2024 г.
Автор Съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Ком-Емине (Е3): 2024 г. Отговорете с цитат
За много планини и години. Ето изтърколи се още една година и докато беди, контузии и грижи ни мъчат не е лошо да започваме да правим и малко сметки без кръчмар, относно бъдещите летни преминавания. А пък който иска може и да сподели план за някое зимно.

Специално относно мен, се надявам тази година да съм по-здрав и да си върна формата отпреди 2 години.

Но и тази минаването по ком-емине ще е по-скоро бонус отколкото нещо задължително, тъй като още отсега ми предстоят различни неща, които ще ми отнемат различни количества сила, време и енергия.
Но пък не е лошо да има и нещо написано.

Ще се радвам и някой друг да сподели някакви планове за ком-емине, кога и какво.

Тази година съм си направил плановете базирани изцяло на преминаването ми предишните години. Ако пък се окажа в по-добра форма, ще го правя и по бързо където може .

Имам 3 варианта, като засега само изцяло пешеходния съм го отписал, но пък ако случайно стана много здрав в краката и се окаже че имам повече време, може пък и друго да реша.
Засега най-желания вариант ми е напълно хибриден. Но логистиката може и да не стане, затова има и само пеш до ПП и после колело. И третия изцяло велосипеден отново. Тук отново целите са да не минавам 12-13 часа в движение и да имам време за почивка и да си правя и кефа, но и да се понатоваря. Та те изглеждат ето така:

Вариант 1 (най-желан) Велосипед - пеша - велосипед

Ден 1 Ком - Мечулица - 13 часа - 85.7 км - качване- 3003 м, слизане 3302
Ден 2 Мечулица - Кашана 13 часа - 70 км - качване 2705, слизане 2400

Пеш:
Ден 3 Кашана - Козя стена 13 часа 30 мин - 47 км - качване -
Ден 4 Козя Стена - вр. Ботев 11 часа - 42.3 км - качване - 2350м, слизане 1641м
Пеш + смяна вело на Партизанска песен
Ден 5 вр. Ботев - х. Бузлуджа 11 часа 45 мин
Ден 6 - х. Бузлуджа - х. Чумерна 10 часа 45 мин
Ден 7 - х. Чумерна - Върбишки проход 11 часа 40 мин
Ден 8 - Върбишки проход - Дъскотна 10 часа
Ден 9 - Дъскотна - Емине 12 часа

Вариант 2 - Пеша - Велосипед

Пеш:
Ден 1 - Ком - Тръстена
Ден 2 - Тръстена - Витиня
Ден 3 - Витиня - Момина Поляна
Ден 4 - Момина Поляна - Дерменка
Ден 5 - Дерменка Тъжа
Ден 6 - Тъжа - Предел 13 часа (смяна с вело на Партизанска песен)
Вело
Ден 7 - Предел - Котел 14 часа
Ден 8 Котел - Люляково
Ден 9 Люляково - Емона

Вариант 3 Изцяло велосипедно:

Ден 1 - Ком - Мечулица
Ден 2 - Мечулица - Кашана
Ден 3 - Кашана - Бенковски
Ден 4 - Бенковски - Дерменка
Ден 5 - Дерменка - вр. Ботев
Ден 6 - вр. Ботев - х. Бузлуджа
Ден 7 - х. Бузлуджа - х. Чумерна
Ден 8 - х. Чумерна - Върбишки
Ден 9 - Върбишки - Дъскотна
Ден 10 - Дъскотна - Емине

Имам и други варианти, които си остават за мен, ако изляза извън някой от тези …

Затова че за много години и успех на всички!!
Вто Яну 02, 2024 9:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Ком - Кашана - Добрила - Бузлуджа - Котел - Дъскотна - Емине
От Кашана до Беклемето пеша, другото с колело.
Втората половина след Бузлуджа не е много добре обмислена, но там факторите натрупана умора, недоспиване, метеорологично време, проблеми с техниката, контузии, по-трудно се прогнозират. Но целта е под 6 дни, 144 часа. Тръгване вечерта, може би към 21:00 ч., с цел слизане от Ком по светло, качване към Тръстеная по хладно и осигуряване на достатъчно време за достигане до Кашана на следващата вечер, както и колкото се може повече почивка на Кашана след убийствения първи ден. Кашана-Беклемето като пешеходна ултра, с минимално количество багаж и по възможност за не повече от 14 часа. Мисля си даже за спане в къщичката на Амбарица, но това вече навлиза в категорията "фантазии", пък и ще ми трябва чувал, какъвто не смятам да нося. Пък може и спане на Гердектепе, ако нещата не вървят добре тоя ден или пък на Добрила няма места (има голяма вероятност да минавам ЦБ точно през уикенда).
Това е, което го виждам по-ясно към момента Laughing
Вто Яну 02, 2024 10:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Кашана - Добрила ще ти е много тежко и то след първи толкова тежък ден ... направо не знам .. трябва тоя път яко да тренираш.

Аз съм правил Момина Поляна - Добрила пеша, когато бях в добра форма и ми беше 3ти ден от ком-емине и го усетих доста дълго и тежко. 58 км и 2550 м денивелация за 14 часа и 15 минути, от тях 2 почивка и спирания се събират. А от Кашана до Планински извори си е също не особено леко и е дълго. Аз от кашана до момина поляна го направих за 5 часа мисля. Трудно ще е на толкова дълго и с толкова денивелация да съкратиш много времето...

Така както аз ти го давам е 19 часа. След толкова тежък първи ден, не ми се вярва да успееш да го направиш под 16-17 и това ще е бая мъка Smile .. А пък третия ден, пак ще е убиец Smile) ...

Може да стане, ама мисля че трябва доста повече да потренираш, ако имаш време ... Защото вече откъм деня няма как да съкращаваш, тъй като те тези ти "дни" ти отиват почти вече в горната граница 18-20 часа Smile ... А за почивка време не остава и как ще се възтановяваш ..
Вто Яну 02, 2024 12:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Че ще е по-тежко от всичко, което съм правил досега, е ясно. Нали затова го правя Laughing
Че ще трябват тренировки, също е ясно. Започнал съм ги вече, още преди 2-3 месеца Laughing Дали ще са достатъчни... ще си проличи Laughing

И аз имам критики към твойте планове Laughing Например това спане на Мечулица не го одобрявам. Има вода, факт, ма няма равно място, където да се опънеш. И покрив няма. Като алтернатива бих предпочел Лескова (или под навеса, или вътре на легло, ако е отворено), чакалото на Белева полява или с още малко зор, направо на Зла поляна.
После това Люляково... Ясно, че вероятно е заради Назми, ама това не е по маршрута. Много по-логично е Дъскотна.
И, като цяло, масово велоетапите ти са по около 60 км, което в никакъв случай не означава някакво натоварване. Означава или много влачене по пътя, или твърде много свободно време по хижите Laughing
Вто Яну 02, 2024 10:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
Че ще е по-тежко от всичко, което съм правил досега, е ясно. Нали затова го правя Laughing
Че ще трябват тренировки, също е ясно. Започнал съм ги вече, още преди 2-3 месеца Laughing Дали ще са достатъчни... ще си проличи Laughing

И аз имам критики към твойте планове Laughing Например това спане на Мечулица не го одобрявам. Има вода, факт, ма няма равно място, където да се опънеш. И покрив няма. Като алтернатива бих предпочел Лескова (или под навеса, или вътре на легло, ако е отворено), чакалото на Белева полява или с още малко зор, направо на Зла поляна.
После това Люляково... Ясно, че вероятно е заради Назми, ама това не е по маршрута. Много по-логично е Дъскотна.
И, като цяло, масово велоетапите ти са по около 60 км, което в никакъв случай не означава някакво натоварване. Означава или много влачене по пътя, или твърде много свободно време по хижите Laughing


Аз нарочно така искам да го направя с мечулица. Мисля да е малко по битово. Ще си паля огън и ще спя така на открито, по принцип обичам. И ще ми е интеренсно, понеже предната година не го направих така.

Иначе си прав за етапите, но мисля така искам да го преминавам. Пак казвам ако съм в много добра форма ще правя и повече. Обаче колкото повече минавам, толкова повече залагам на преминаването и усещането от това, а не на скороста.

А моето не е критика, просто отбелязвам че ще е много трудно и затова ти ги казвам тези неща, понеже искам да го направиш, така както си го замислил.

Даже искам и някой да се включи с мен, заради преживяването, а не за скороста.
Вто Яну 02, 2024 11:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 388

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
boris_borisov написа:
...Означава или много влачене по пътя, или твърде много свободно време по хижите Laughing ....


....Аз нарочно така искам да го направя с мечулица....


за там ще тряа си носиш рикия Tooth ... или предварително да минеш и да си оставиш ...
Сря Яну 03, 2024 9:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
kibik написа:
kaloyanv написа:
boris_borisov написа:
...Означава или много влачене по пътя, или твърде много свободно време по хижите Laughing ....


....Аз нарочно така искам да го направя с мечулица....


за там ще тряа си носиш рикия Tooth ... или предварително да минеш и да си оставиш ...



Ооо помислил съм го това. Ще заредя ракия на Тръстена, там трябва и повече храна, да имам и за вечерта и за целия следващ ден и една бира се чудя дали да взема. Но май е по-добре вместо половин литър бира, да е пиловин литър ракия в пластмасово шише, макар че и бира ще ми се пие….

П.С - но пък това си е добра идея, ако мина един път нещо да тренирам, наистина мога да си оставя и бира и ракия, та и други неща.
Сря Яну 03, 2024 12:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1220
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:


Аз нарочно така искам да го направя с мечулица. Мисля да е малко по битово. Ще си паля огън и ще спя така на открито, по принцип обичам....

Даже искам и някой да се включи с мен, заради преживяването, а не за скороста.


Баце, аз съм твоя човек, и да джокаме вечер това онова Smile
Ама имам планове от друго естество за това време на годината.
Айде една тренировка по Витоша да направим, сняг няма за ходене, идеално е за колоездене тука Рударци, Кладница, Боснек, Чуйпетлово, крос кръчминг...

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Яну 03, 2024 2:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
kaloyanv написа:


Аз нарочно така искам да го направя с мечулица. Мисля да е малко по битово. Ще си паля огън и ще спя така на открито, по принцип обичам....

Даже искам и някой да се включи с мен, заради преживяването, а не за скороста.


Баце, аз съм твоя човек, и да джокаме вечер това онова Smile
Ама имам планове от друго естество за това време на годината.
Айде една тренировка по Витоша да направим, сняг няма за ходене, идеално е за колоездене тука Рударци, Кладница, Боснек, Чуйпетлово, крос кръчминг...


Трябва да е чак след зимата, понеже сега трябва да ми махат част или целия метал и после един месец много леко трябва.
Сря Яну 03, 2024 2:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1220
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Дадено, на мен ми махнаха планката и 9 винта. Десетия му се скъса главата и си остана там за спомен. Smile
Втората операция изненадващо бързо минава. Последиците от нея де. Успех и те чакам.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Яну 03, 2024 10:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
Дадено, на мен ми махнаха планката и 9 винта. Десетия му се скъса главата и си остана там за спомен. Smile
Втората операция изненадващо бързо минава. Последиците от нея де. Успех и те чакам.


Абе аз съм с плака и 6 винта + остеосинтеза от коляното до глезена и още 4 винта 2 в коляното и 3 долу до глезена.
Чет Яну 04, 2024 12:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
packo packov написа:
Дадено, на мен ми махнаха планката и 9 винта. Десетия му се скъса главата и си остана там за спомен. Smile
Втората операция изненадващо бързо минава. Последиците от нея де. Успех и те чакам.


Абе аз съм с плака и 6 винта + остеосинтеза от коляното до глезена и още 4 винта 2 в коляното и 3 долу до глезена.


Вие сте липсващото звено между човека и машината! Shocked Shocked Shocked
Чет Яну 04, 2024 9:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Пацко, мисля при мен ще е малко по кофти упражнението, както и възтановяването. Така и така си правих снимка вчера, пускам я с чисто образователна стойност. Тъкмо и другите ако не знаят да видят както е остеосинтеза, не че им трябва и никога да не го виждат освен на тая снимка тук.

https://drive.google.com/file/d/1TT4omq0QvoQZWSN86BlkEcFE6Th8ftka/view?usp=sharing
Чет Яну 04, 2024 10:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
... ако не знаят да видят ...

А външна стабилизация ще ли ви се да видите като ще си мерим ... болтовете?
Чет Яну 04, 2024 11:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
kaloyanv написа:
... ако не знаят да видят ...

А външна стабилизация ще ли ви се да видите като ще си мерим ... болтовете?


Ами ако нямаш проблеми с това, пусни да видим, че при теб нещата са май доста по сложни.
Чет Яну 04, 2024 11:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov