ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Защо у нас е толкова по скъпо?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Защо у нас е толкова по скъпо?
Автор Съобщение
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
Caka1ueB написа:
До Slavei
Незнам как правите "грубите сметки" с уговорката, че сам казвате че нямате икономическо образование, но за да визуализирам казаното от мен ще дам пример: челник от марката Petzl Tikka2 Plus с надценката която ме удовлетворява мога да ви го продам на 64,00лв., раница Translap 75 Litre Ferrino отново като пример с добавена печалба към доставната цена, мога да ви я продам на цена 160Лв като цените са с ДДС крайни... при първия пример разликата между цената която ви предлагам и най-ниската цена известна ми поне на мен е 6лв., а при втория пример с 15лв. така че тези разлики съпоставени с доставната цена, са точно тези начални проценти за които ви говоря, още повече че например ако не е издаден фискален бон както може да се досетите печалбата от стоката се увеличава с още 20% от дължимото ддс.. така, че поговорката за крадеца е неприложима тук... още повече че съм далеч от желанието за реклама а просто изразявам мнение на много потребители... впрочем вашето мнение навява съмнения в мен по отношние на вашета добронамереност към потребителите, защото с риск да се повторя грубите ви изчисления незнам на какво се базират, а и не искам да знам, не се засичат с примерите които ви давам. какво по-добро за вас като потребител ако имате още една възможност за да направите покупка на още по-достъпна за вас цена? подобна реакция ме кара да си мисля, че вие нямате интерес от ниските цени, а ви устройват сегашните цени които продължавам да поддържам тезата си че са завишени значително и базирани на т.нар. "препоръчителни цени" на вносителя което като млад чокек работещ върху докторат по икономика ви казвам, че е легална възможност за картелно (може би е пресилено значението на думата) споразумение... тук слагам край на възникналата полемика с вас и ще се радвам ако за посочените от мен артикули представите примери от интернет на български търговци предлагащи по ниска цена от посочения от мен пример... за самият мен ще е също от полза.. желая ви успешен ден и надявам се да не приемате защитата на тезата ми като лична нападка към вас...


Взимам първият пример:
магазин стената: 70 лв
магазин Алпи: 70 лв
магазин Ред Рок: 68 лв, в момента е на промоция и струва 60 лв

Магазин Стената:
тук всеки студент, младеж или член на някоя спортна организация ползва 8%. Следователно крайната цена за повечето хора е 64,40 лв

Магазин Алпи дава 10% остъпка 70-10% = 63 лв

Магазин Ред Рок - ако приемем, че няма промоция 68-10%= 61,2 лв

Вярно, че не всички ползват отстъпка, но по мое наблюдение повечето хора ползват.

Caka1ueB написа:
Цените в България са високи именно, защото повечето търговци имат реална площ магазини и издръжката на тези магазини е значителна.

Сами казвате, че магазините имат повече разходи. Съответно печалбата им е по-малка.

Caka1ueB написа:
надценки които тръгват от 30% и стигат до над 100% за някойс токи и артикули.

Говорите за голями надценки, а вашите цени са по-близки до цените с високите надценки.

Това имай в предвид, като казах "Крадеца вика - ДРЪЖ КРАДЕЦА!"

Извинявам, се ако тона ми е бил груб.
Относно сметките: повечето хора тук не са иконимисти. Ако имам грешка на всички ще ни е интересно и полезно да разберем къде е.
Чет Яну 28, 2010 3:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Caka1ueB



Регистриран на: 03 Сеп 2009
Мнения: 28

Мнение Отговорете с цитат
лелееее какъв сериозен разбор на мнението ми... дори рецензета ми не е правил такъв анализ на мислите ми ... хехе няма лошо... както казах в предното мнение, няма за задълбочавам полемиката...макар да се изкушавам да коментирам че промоциите са моментно явление, и че пазарът не е само София и например едно момче от Силистра как може да докаже, на търговеца че е стедунт за да ползва намалението, което и вие ползвате в магазин Х или У... както и сравнените печалби защото отстъпките на търговци с реални площ магазини за едни, за онлайн търговци други.. и т.н. и имайте предвид, че аз говоря по принцип без да давам сравнения на магазин стена, магазин ред рок и т.н. но наистина предпочитам да спра с тази тема, защото не ми еп риятно да водя спор или дискусия дори с очевидно човек който лобира за търговските интереси воден от тях.. желая ти успех в бизнеса и по принцип и нека моето мнение да бъде финал на възникналата дискусия в частност мжду мен и теб. успех!
Чет Яну 28, 2010 7:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Ами Slavi определно не защитава свои или нечии чужди търговски интереси в случая, а по-скоро моите и на останалите планинари в този форум и България въобще. Всички желаем по-ниски цени за стоки с европейско качество, които да можем да пазарим в България. Хубавото е, че когато нашите интереси са накърнени вече имаме достъпни варианти да пазаруваме от чужбина.

Доколкото имам наблюдения върху хората, които активно посещават планините у нас - всички до един имат елитно образование, съответно ум в главата да се възползват от най-изгодната за тях оферта.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Яну 28, 2010 9:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Caka1ueB



Регистриран на: 03 Сеп 2009
Мнения: 28

Мнение Отговорете с цитат
ей това е най-важното... и аз съм на същото мнение за планинарите....
Пет Яну 29, 2010 3:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мурзилка



Регистриран на: 07 Дек 2009
Мнения: 14

Мнение Отговорете с цитат
Caka1ueB написа:
защото не ми еп риятно да водя спор или дискусия дори с очевидно човек който лобира за търговските интереси воден от тях.. желая ти успех в бизнеса и по принцип и нека моето мнение да бъде финал на възникналата дискусия в частност мжду мен и теб. успех!


А на мен ми е неприятно да чета как някой, който очевидно не познава Слави пише, че се ръководи от търговски интереси и двусмислено да му пожелава "успех в бизнеса". Хубавата новина е, че повечето млади хора, които ходят на планина го познават Smile
Извода за мен в Бг., не само за екипировка, но и за всичко друго е да изкарваме пари, много пари. Така няма да има проблем Very Happy Иначе като юрист от своя страна мога също да се включа относно картели, КЗК, възможности..., няма сми. Нета е пред нас, всички сме в Матрицата, така че дали ще е от Ани, Никола, Боби... или от Испания, Италия, Франция на мен ми е все едно. Гледам, сравнявам, купувам.
Със здраве.
Пет Яну 29, 2010 2:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Caka1ueB



Регистриран на: 03 Сеп 2009
Мнения: 28

Мнение Отговорете с цитат
извинявам се на тези които са се засегнали по един или друг начин... интернет неможе да изразява емоцията... и слава Богу..
Пет Яну 29, 2010 6:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
GOART



Регистриран на: 29 Яну 2010
Мнения: 68
Местожителство: БГ-SE

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy че българина иска да забогатее за 24 часа - ДА, че в БГ се продават не толкова качествени или стари колекции на цена нови - ДА, но новите добри и качествени стоки навсякъде по света струват доста кинти.
Вто Фев 02, 2010 9:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 204
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Изивнявам се за офтопика...
От кои магазини пазарувате и е най-изгодно/качествено ? Има ли смисъл от пазаруване на партия?
По принцип ми се ще да си купя по-евтино обувки (а тук вървят към 260-300лв , трисеознните), щеки и спален чувал, палатка - това съм си определил като за първо време, по принцип гледам да са по-леки а съответно това вдига цената...

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Сря Фев 10, 2010 1:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
jorji



Регистриран на: 23 Юли 2009
Мнения: 44

Мнение Отговорете с цитат
за да не отварям нова тема ще питам тук,
гледам че сте светнати отностно пазаруването по интернет... можете ли да ми препоръчате сайт в който има обяви за използвана екипировка...препоръчително от европа. Търся си снегоходки, но ще е хубаво ако намеря някой сайт за обяви който примерно включва и екипировка за водни спортове и др.. нещо подобно www.geartrade.com



някой има ли идея?

_________________
www.whitewater-bg.org
Пон Фев 15, 2010 9:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
galino написа:
Very Happy че българина иска да забогатее за 24 часа - ДА, че в БГ се продават не толкова качествени или стари колекции на цена нови - ДА, но новите добри и качествени стоки навсякъде по света струват доста кинти.

Да, доста, но понякога два пъти по-малко от Бг. Хубави кожени обувки за екстремен студ са 200 лв в Швеция, а се намират и под 150 с доставка до Бг. Същите в Бг преди година щяха да ми струват в Бг към 360 лв. Сега са по-евтини, може би под 250 - но 250 си остава повече от 200 или 150. Друг е въпросът, че каквото съм си купил в Бг е серия с ниско качество или с липсващи части от комплекта. От 7 покупки 5 са дефектни.

От Европа едно от най-добрите места е eBay. Има и стотици други места, като страници на магазин, в които може да се рови за намалени стоки.
Вто Фев 16, 2010 1:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jorji



Регистриран на: 23 Юли 2009
Мнения: 44

Мнение Отговорете с цитат
дай пример за място от което си си купувала нещо...

_________________
www.whitewater-bg.org
Вто Фев 16, 2010 2:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
eBay.
Осло - спортен магазин на центъра - канадски обувки за сняг и студ до -50 с вътрешен чорап в момента са 250 лв. В Бг аналогични незнам колко са, но разни по-рекламирани и не толкова здрави и доброкачествени обувки са определено над 250 лв.
Обувки Мейндъл естествена кожа, класически вибрам, много здрави - 175 евро в , Германия, и подобни на тях в Бг, но не толкова здрави, по 360 лв (миналата есен).
Обувки Динафит турлайт 3, от Бг, без малките си кори заедно с коланите за тях. Също липсва едната стелка. Същите където и да е по света с изключение на места като Албания и Румъния, предполагам, са си пълен комплект. Телефон с фенер - в Бг се продава серия с дефекти и се изключва, лоша връзка и т.н. - това не е точно за планина, върпреки, че го купувам именно за планината. Същия телефон в други държави няма проблемите на българозакупените. Верига за планинско колело, няколко модела, е изключително калпава в Бг, като в други държави - Турция, Германия, Швейцария и Норвегия същите вериги (марка, модел, и цена) са едва ли не вечни.
Мисля, че разликата между Германия и Норвегия от една страна, и България от друга, сочи като бедна нашата страна, ама може да бъркам хаха
Ски от Бг... и огледално същите от чужбина - ... Smile
Вто Фев 16, 2010 6:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
JimBoj



Регистриран на: 21 Юли 2009
Мнения: 157

Мнение Отговорете с цитат
е ето и продължението от вчера съм горд собственик на „Deuter Aircontact PRO 60 + 15 – с БЕЗПЛАТНО с мехур и чувал за неща целата работа доди на около 315 лева с докарването да БГ (бог да поживи Рамщайн и техните почитатели). колко струва в БГ а вече сме обсъждали, но икономия идва точно 40 процента е и подарък
три чувалчета за неща, които инак човек трудно ще си купи .. а на втория участник в тази сага се зарадва с една Deuter Aircontact 55 + 10 с БЕЗПЛАТНО с мехур и чувал за неща тук за разнообразие ще направим обратно броене 255лева – 45лева за мехура – 25 лева за дъждобрана за раница и ха 180 лева за раница колкото струват в БГ Раници които нямат нищо общо като качество с Deuter Aircontact .....

ПП а и благодарности към ето този сайт
http://www.roughgear.co.uk/SubType.aspx?SubType=130
Вто Мар 23, 2010 1:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Мехур наричаш найлоновата торбичка за вода ли? Т.нар. "кемълбек"?
Точна дума, ама грозна някак си - аз я асоциирам със съд, който е за мръсна течност.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Мар 23, 2010 1:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
JimBoj



Регистриран на: 21 Юли 2009
Мнения: 157

Мнение Отговорете с цитат
ами "Торба за вода" или "bladder " ... буквалния превод е мехур, че повече даже Smile
Вто Мар 23, 2010 1:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov