ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Зимни обувки - избор на номер

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Зимни обувки - избор на номер
Автор Съобщение
JWalker



Регистриран на: 21 Авг 2007
Мнения: 282
Местожителство: Ботевград

Мнение Зимни обувки - избор на номер Отговорете с цитат
Имам едни стари зимни обувки от "помощите от немската армия" и искам да ги сменя с нещо съвременно. Става дума за Витоша/Стара планина/Рила, но не нещо екстремно, че не съм на 25-30. Та, ако стане да ми донесат от вън, кой номер да поръчам, като имам предвид номера на градските ми обувки. За трисезонните номерата съвпадат. За зимните също ли е така, или трябва да прибавя 1/2 или 1 номер нагоре?
Нед Фев 07, 2010 10:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
godlike



Регистриран на: 07 Фев 2010
Мнения: 18
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз съвсем скоро си взех нови обувки, които са за по-тежки условия, но стават и за лятото(визирам LaSportiva Trango S Evo), но въпроса е, че по принцип нося 45 номер нормални градски обувки, а LaSportiva-ta е 45,5 и направо ми заспа...така че, моя съвет е, планинарските обувки(независимо, дали са за зима или други сезони) да са между 0,5 и 1 номер нагоре, защото ако е повече, има вероятност да започне да ти хлопа,(което ще те скъса нервите... Smile ) а ако е точно по крака, като сложиш термо чорапи ще ти стяга и ще ти причинява дискомфорт при дълги преходи или продължителни изкачвания. Надявам се, да съм бил полезен.

_________________
Има 2 вида хора - такива, които обожават планината и такива, които нямат никакъв вкус !
Пон Фев 08, 2010 1:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov