ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
От Кръстец накъде?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
От Кръстец накъде?
Автор Съобщение
svetli_yo



Регистриран на: 28 Яну 2010
Мнения: 63

Мнение От Кръстец накъде? Отговорете с цитат
Здравейте,

Мисля да си направя еднодневна разходка като ползвам железопътния транспорт до гара Кръстец и оттам да хвана нанякъде? Чудя се докъде мога да стигна и да се върна така, че да хвана обратния влак?
Някой ходил ли е в района и знае ли как е положението? Предложение за маршрути оттам? Благодаря!
Сря Мар 10, 2010 1:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
metro



Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 109
Местожителство: с.Куртово

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте и от мен
От гара Кръстец има вариант - Кръстец-х.Българка слизане до хижите Планинец, Армеец ,Ивайло и от там за 2.30 мин път гр.Плачковци и едноименната гара Very Happy

Идеално за еднодневна разходка в Тревненския балкан

_________________
На туриста раницата е тежка ,но главата е лека!!!
Сря Мар 10, 2010 7:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
svetli_yo



Регистриран на: 28 Яну 2010
Мнения: 63

Мнение Отговорете с цитат
Ха метро, с теб май сме се засичали на хижа Хубавец преди 2 зими . Ако си ти може би си ни спомняш - ние бяхме една голяма група от Сз в която едно момиче празнуваше РД. Носеше си и торта Very Happy !! Заливахме се с шампанско! Може и да те бъркам де!

...та по темата - на Планинец съм ходил преди 5-6 г на един 8-ми декември но не помня нищо за пътя Oops . Маркировката в района как е?Имам в предвид от Кръстец до Българка и след това до Плачковци? 10х
Сря Мар 10, 2010 9:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
metro



Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 109
Местожителство: с.Куртово

Мнение Отговорете с цитат
Да такае -не се бъркаш .Точно около преди 2 години се срещнахмена х.Хубавец.Ащо се отнася от гара Кръстец има две пътеки които са си маркирани .Първата преминава през изоставеното селеще и мина ЛЕВ .А втората отначало върви по асвалтов път който е за Плачковци и Трявна -и след около 45мин. се слива с първата .

_________________
На туриста раницата е тежка ,но главата е лека!!!
Чет Мар 11, 2010 7:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
svetli_yo



Регистриран на: 28 Яну 2010
Мнения: 63

Мнение Отговорете с цитат
Хай,
Направих прехода и трябва да ви споделя, че съм много доволен. На Кръстец бях към 9 без нещо в Събота. Отначало студено, но после пекна и стана приказка. Тръгнах през изоставената мина Лев. Колко пари са заровени там не е истина. Сега всичко е разруха а си личи, че доскоро е кипял усилен труд. После хванах една пътечка с маркировка към хижа Българка.
Подцених условията и тръгнах по маратонки Oops поради което след 30 мин. краката ми жвакаха - имаше две педи сняг а и слънчо ми изигра лоша шега като го размекна и стана киша.
До Българка стигнах за около 2 ч. тъй като не бързах за никъде. По пътя срещанах туристи идващи от там към параклисите около спирка Бъзовец. В хижата се оказа, че сме се срещали с хижаря преди 7-8 г. същия е бил на х. Планинец, която е в близост. Колко е малка планината Very Happy !
Отскочих до Виканата скала която е зад хижата и доста дълго време зяпах - беше ясно и се виждаше дори В.Търново. Върховна гледка. След това се върнах до хижата и се подсуших и хапнах.
Оттам реших обаче да не слизам до Плачковци а да тръгна към Бъзовец.
Минах през царския кладенец, където има страхотни условия за цър-пър и други такива. Паркалиса Св. Иван Рилски явно съм го пропуснал защото след това излязох директно на Бъзовец където има друг - София, Вяра, Надежда и Любов.
Срещнах човека, който бе "виновен" за всичко това , което беше изградено наоколо - заслон с маси, огнище, параклиса, люлки за деца, пързалки, чешма, екопътеките наоколо. Удивително е как този човек на около 80 г. не спира да облагородява района.
Параклиса е изграден изцяло с дарения на туристи и както се изрази той - "не е направен от богати хора".
Три момичета от университета във ВТ за го изографисали по един невероятен начин. Един дарил пътечка, друг направил маса и така.
Имало е и касичка за дарения и стотинки за свещите но след като два пъти са я обирали човека я махнал.
Удивителното за това село Бъзовец е че някога е имало училище, въпреки че е всъщност е една махала с 10 къщи.
Въобще човека ми разказа много интересни неща.
По обратния път си мислех как на България и липсват повече такива хора и как поне ако с нищо не можем да помогнем то поне да не рушим това , което другите са направили а да ги поздравим!

Поздрави!
Пон Мар 22, 2010 11:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tonysd



Регистриран на: 01 Юни 2009
Мнения: 105
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Една идея за еднодневна разходка и от мен (ходих натам в неделя).
Гара Кръстец - ГД Българка - вр. Българка - вр. Малък Бедек - Плачковци
Сря Апр 07, 2010 9:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bogomil_Cholakov



Регистриран на: 02 Мар 2011
Мнения: 1

Мнение Маркировката до х.Българка Отговорете с цитат
Искам да попитам като се слезе на гара Кръстец там по този път покрай изоставените мини като се тръгне каква беше маркировката за хижа Българка, че ходих доста отдавна и забравих. Ако не се лъжа беше зелена ...
Сря Мар 02, 2011 11:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svetli_yo



Регистриран на: 28 Яну 2010
Мнения: 63

Мнение Отговорете с цитат
Тръгнеш ли по пътеката през мината няма как да объркаш пътеката - тя е една! Не помня маркировката но беше добра. После се съединява с другата.
Чет Мар 03, 2011 2:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Oт гара Кръстец Отговорете с цитат
От Кръстец до Българка маркировката трябва да е червена,тъй като е част от Ком-Емине.Беше червена,не вярвам да е променена.Разстоянието е около час и половина-два часа.От там може
да слезете в Плачковци,може да продължите до Бузлуджа и Шипка.От Българка до Бузлуджа е
около 3 часа.Към Плачковци маркировката ,не съм сигурен ,но мисля, че беше синя или зелена.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Мар 03, 2011 2:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
planinar_1



Регистриран на: 28 Юни 2012
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
искам да попитам дали в района на х. Българка има подходящо място за нощуване на палатка? Видях, че по-горе в мненията е споменат "Царски кладенец" - коя маркировка отвежда до това място и възможно ли е там да се разпъне палатка? И последен въпрос - достатъчно добра ли е маркировката, за да се оправи човек без карта? Smile
Чет Юни 28, 2012 1:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
planinar_1 написа:
Здравейте,
искам да попитам дали в района на х. Българка има подходящо място за нощуване на палатка? Видях, че по-горе в мненията е споменат "Царски кладенец" - коя маркировка отвежда до това място и възможно ли е там да се разпъне палатка? И последен въпрос - достатъчно добра ли е маркировката, за да се оправи човек без карта? Smile

Царския кладенец е хубаво място,става и за палатки-има вода,навес,маси,пейки...
От гарата се тръгвапо пътя за Плачковци/Българка и след 10-на мин.се следи за табели "параклис св.И.Рилски"и"Вяра,надежда,любов"-вдясно!След 50м.пътеката излиза на асфалта за Бъзовец и пак след 1-2 завоя влиза вляво по черен път....има марка-зелена мисля беше...пътя е около 1/2час
Чет Юни 28, 2012 8:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
planinar_1



Регистриран на: 28 Юни 2012
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Много благодаря за точната информация!
Пет Юни 29, 2012 10:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gogo222



Регистриран на: 08 Юли 2012
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Tonysd написа:
Една идея за еднодневна разходка и от мен (ходих натам в неделя).
Гара Кръстец - ГД Българка - вр. Българка - вр. Малък Бедек - Плачковци


Има ли маркирана или някаква пътека от вр.Малък бедек към Плачковци?
Вто Юни 25, 2013 6:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
иван_м



Регистриран на: 02 Авг 2012
Мнения: 58
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Има - пътеката за Боженци (мисля, че беше синя). Преди вр. Мъхченица (след паметника) се отделя в дясно по черен път (като че ли беше жълта маркировката) и после по пътека се слиза в квартал Късовци.
Чет Юни 27, 2013 10:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Може да видите блога на колегата pelitko за информация по въпроса
http://pelitko.blog.bg/?&page=1
Чет Юни 27, 2013 10:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov