ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Обувки HANWAG
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Обувки HANWAG
Автор Съобщение
Joro



Регистриран на: 18 Мар 2010
Мнения: 75
Местожителство: Варна

Мнение Обувки HANWAG Отговорете с цитат
Здравейте, колеги!
Да се извеня първо, ако обидя някой с това обръщение, защото съм пишман турист, и второ, че си позволих стартово като новобранец във форума да пусна цяла тема! От близо година се кумя да си купя някакви свястни обувки, но до сега все удрям на камък- първо, че във Варна няма много голям избор, и че до сега все се въздържах да инвестирам голяма сума. Стресовият момент с финансирането май го преодолях, но остана избора. Бях се ориентирал към няколко модела на MERREL, но доставката им от САЩ се оказа по-скъпа от планираното, а и въпроса с номера също не беше за пренебрегване. Последно- ориентирах се към HANWAG, покупка чрез куриер от София. Но миналата седмица съвсем случайно попаднах на по-голям избор на цвятова гама и номера във Варна. Въпросната обувка е модел BANKS GTX. Бих желал да чуя още професионални мнения за нея, ако някой я притежава или има отзиви за нея.
Ще ми се все пак да изцедя възможно всичко, което може да даде тя. Не мисля да разчитам на нея зимата и в сняг, макар че ако я взема, няма начин да не я пробвам и в такива условия, макар и теста да не бъде в планина. Ще се носи останалите три сезона. Интересува ме най- вече как ще се държи лятото в ниска планина, не точно от удобство по терена, колкото дали ще спарва, макар че е дишаща. Ако събера кураж, може и да я тествам няколко денонощия във високите части на Рила или Пирин, пак лятото.
По каталог теглото и е 600 гр/обувка, но реално май са 652 гр. Във Варна е на цена 289 лв, но за тази цена диструбуторите поне дават 2 години гаранция. Не съм се пазарил какво точно включва тази гаранция- само здравина /цялост/ или и другото качество, което много очаквам от нея- водоустойчивост.
Благодаря предварително и ще се радвам, ако получа някакви отзиви за модела!
Чет Мар 18, 2010 8:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Ами ето ти едно професионално мнение - преди около 2-3 месеца се запознах с първия официален вносител на HANWAG за България. Вече не се занимава с тях заради рязко по-лошото качество на всички модели, произведени извън Германия. Твърди, че на практика е фалирал заради двете години гаранция, които дава, съчетано с неадекватно качество.

П.П - няма какво да му се кумиш за писането ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Мар 18, 2010 10:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Същото е качеството на обувките и на другия брат - Lowa.
Леки и удобни са и до там свършват плюсовете.

_________________
Който пие бира не умира!
Чет Мар 18, 2010 10:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
didipav



Регистриран на: 05 Сеп 2008
Мнения: 49
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Здравей joro!Аз също съм от Варна и ти казвам,че тук няма да намериш хубави обувки(от опит).За целта трябва да се разходиш до София.За всяка друга част от екипировката на планинара има варианти да се намери във Варна или да се поръча по нета,но за обувки пробваш на крака,казваш си удобна е,и я купуваш.Дано да съм ти била полезна Smile
Нед Мар 21, 2010 1:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didipav



Регистриран на: 05 Сеп 2008
Мнения: 49
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Ако не си ходил до магазина на "ГЕН.КОЛЕВ"50 -прескочи,мове и да ти хареса нещо. Smile
Нед Мар 21, 2010 1:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Joro



Регистриран на: 18 Мар 2010
Мнения: 75
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговорите, макар че още повече ме разтрояват във вземането на решение! Smile Още няколко дни в размисъл, тъй и тъй магазина е в ремонт и не работи.
didipav, знам че във Варна е скръб, но това са реалностите. Не ми се ходи до друг град специално за обувки. На "Ген. Колев" го знам магазина, от около половин година е там, преди беше зад ВИНС на центъра. От този магазин последно преди няколко седмици си купих едно ветро и водоустойчиво якенце на МИЛО, супер леко и компактно. Обувки там предлагат май само на ХИТЕЧ, представители били. Но те са май много ниска категория, макар че гледам, в доста форуми ги хвалят най- вече заради цената. Гледах и на ОЛАНГ, румънско производство, но нищо особено, а не малка цена. Има и на ЛОВА няколко модела в магазина на СПОРТ ДЕПОТ, но не ми харесват или не ми стават. Също и на ЛАФУМА- пак посредствени. Други марки и модели само на късмет в града, и то невероятен. Иначе якета да иска човек да си вземе от Варна, нагледах се да не кажа на стотици модели. Smile
Вто Мар 23, 2010 12:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Да биеш път от Варна до София за едни обувки,това е луда работа.Я огледай в нета,има доста избор.
Виж и тука.
http://www.stenata.com/obuvki/visokoplaninski/pregled
Вто Мар 23, 2010 12:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
jordy написа:
Да биеш път от Варна до София за едни обувки,това е луда работа.Я огледай в нета,има доста избор.
Виж и тука.
http://www.stenata.com/obuvki/visokoplaninski/pregled

Лудата работа е да си купиш обувки без да ги мериш, които ще те носят по скаляк, при това с 10-тина кила отгоре на гърба Wink
Почти всеки крак е уникален. Различните производители правят обувки за горе-долу един тип крак, най-много два. С гледане само не става.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Мар 23, 2010 10:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Това за типа подметка не е съвсем така. Вибрам примерно имат доста голям каталог с различни видове подметки и производителите влагат разните видове подметки в разни модели. Т.е. от един производител формата на обувката варира според подметката и в общия случай една фирма има варианти за всякакви крака.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Мар 23, 2010 11:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Хе хе, ако производителят се казва "Сърп и чук" Габрово е възможно да правят само за един тип крак,но сериозните фирми имат доста богат набор от подметки.Поръчва си един номер по-голям и си решава проблема човека ,пък той ,ако иска нека отиде и до Англия да си ги купи Very Happy
Вто Мар 23, 2010 12:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Ай, са - изместихте акцента на това, което написах.
За подметка пък въобще не съм споменавал. Rolling Eyes
Говоря за форма на крака. Има тесни и дълги, къси и широки, с висок или нисък свод, с широка предна част... Зависи от ген-а разбира се, но и от това какъв тип обувки са носени, докато е растял крака. Да не говорим за това какъв тип крак се получава, ако не е носена обувка. Възрастните хора знаят.
Явно не сте си купували оригинални италиански обувки. Стандартен български крак трудно се вкарва в тях. Става с помощта на разни химически препарати за отпускане на кожата на обувката, за да "приеме" формата на горната извивка на крака.
Та за това говорех.
Гармонт правят обувки за един тип крак, Бестард за друг, Мерел за трети. ТИПОВО.
Ако си мислите, че средностатистически италиянския крак е като българския, се лъжете. Wink

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Мар 23, 2010 1:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Е така де - обувката се "излива" по подметката. Ако е подметка за тясно стъпало, иде такава обувка. Добре известен е случая с BESTARD Top Mountain II модела, който е за хора с по-тесни и издължени стъпала. Съответно breithorn pro модела на същата марка е за хора с нормално стъпало (по-широка подметка). В случая имаш фирма, която прави и тесни, и широки обувки и причината за това е различната подметка, както и дизайнерското решение въобще. Аз лично не вярвам, че има фирми, които правят само тесни обувки, за издължени стъпала - няма логика в това.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Мар 23, 2010 1:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Еми оти они талиянците фногу жабешко ручат,дека си видел жаба с тесно стъпало Laughing
Вто Мар 23, 2010 1:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Докарваш го шопскиО Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Мар 23, 2010 1:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Анджак де,еле па македоно-шопскиот Very Happy
Вто Мар 23, 2010 1:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov