ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Снежна Беговица
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Снежна Беговица
Автор Съобщение
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Снежна Беговица Отговорете с цитат
Събота 21.03.2010 поразтъпках лежерно по долината на Беговица в тренировъчно темпо
с цел топене на зимните калории и влизане полека във форма за пролетно-летния трекинг.
Какво трябва да се отбележи освен заслепяващата белоснежна красота и омайните гледки на планината?
Снежната покривка е доста сериозна около 1-1.5 м,което личи от потъналите в снега пилони на зимната маркировка.Същите тези пилони остават доста в страни(20-30 м.западно) от прокараните пъртини от моторни шейни и скиори и сноубордисти.Няма и помен от насечения терен на долината през лятото,сега картинката е коренно променена.Изкачването и слизането е гладко равномерно без екстремни падове и драпания.Интересна за наблюдение беше беговишката река,изцяло скрита под снега,която тук таме пробиваше и образуваше малки езерца на повърхността.





http://picasaweb.google.com/gip303/20032010#


Последната промяна е направена от jordy на Пон Мар 22, 2010 8:14 am; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Мар 21, 2010 10:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Брее. Тези хора с моторните шейни нямат спирка. Добре си се поразходил иначе де.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Нед Мар 21, 2010 10:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 469
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Чудесна разходка, прекрасно време и места, които посещавам само лятото, но затова пък с голямо удоволствие! Благодаря за снимките и ще се радвам през лятото да се срещнем по тези поляни!
Пон Мар 22, 2010 7:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Аз също ще се радвам не само да се срещнем,а и да се поразходим заедно по Пирина Very Happy
Албумите ти в Snimka bg са страхотни и са едни от любимите ми.Поздрави! Laughing
Пон Мар 22, 2010 7:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 469
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да сме живи и здрави! Я що баири има още непосетени Laughing
Вто Мар 23, 2010 9:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
... и колко бири неизпити Laughing .

_________________
Който пие бира не умира!
Вто Мар 23, 2010 3:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Понеже заговори за бира та да кажа....имам едно реле в главата си,което
само превключва към края на Февруари началото на Март от червено вино
на бира, тая година нещо много рано щракна та незнам ...Хайнекен е бирата да ви кажа на ушенце Laughing
Вто Мар 23, 2010 3:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mihaela10



Регистриран на: 26 Ное 2009
Мнения: 168
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Джорди, Много ми харесаха снимките! Видях ги в Пикаса, още преди да вляза тук. И аз съм виждала с очите си тази долина само през лятото и я обожавам! И... летния й вид повече ми харесва, но ми беше интересно да я видя и в снежните одежди. Виж, обаче - в Пикаса излиза, че снимките са направени на 07.01. 2006г. Можеш да поправиш това от опциите за редактиране на албума, защото аз, преди да вляза тук, помислих, че снимките са стари.
Сря Мар 24, 2010 9:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря Михаела,радвам се,че ти харесват.Ще направя корекцията разбира се
пропускът е мой .Снимките са от 20.03. т. г. Smile

П.С. Стягай се лятото чука на вратата Very Happy
Сря Мар 24, 2010 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mihaela10



Регистриран на: 26 Ное 2009
Мнения: 168
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Почти сме готови с плана за пирински маршрут през август - 2010! Иначе, за сега - газим кишата около емблематичната за пловдивчани хижа Здравец! За нас тя ни е, както за вас - х. Каменица!
Сря Мар 24, 2010 10:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Разминали сме се него ден. Аз разтъпках с колеги от х Яне Сандански през Туричка черква до х Беговица, откъм 13:00 до залеза.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Мар 24, 2010 10:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Наистина сме се разминали жалко......от Туричка до Беговица по пътя сте минали сигурно Smile
Сря Мар 24, 2010 11:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Пътя и пряката пътека на големия завой горе.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Мар 24, 2010 11:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Vili*



Регистриран на: 10 Сеп 2009
Мнения: 30
Местожителство: Радомир

Мнение Отговорете с цитат
Снежна приказка от Пирин!
Миналата седмица на първа Пролет си спретнахме един преход до Тевно езеро от х. Яне Сандански през Бански гроб, по долината на река Мозговица! Прибирането го направихме през Беговишки превал и хижа Беговица! Времето беше невероятно!

Ето и снимките!
http://picasaweb.google.bg/villil.nik/TevnoEzero2021310?feat=directlink
Пет Мар 26, 2010 2:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Наистина е приказка!Човек онемява от красотата на Пирин!
Искренни поздравления! Very Happy

Втора серия от събота-27.03.2010





http://picasaweb.google.com/gip303/27032010#


Последната промяна е направена от jordy на Нед Мар 28, 2010 1:26 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Пет Мар 26, 2010 8:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov