ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на Раница
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 78, 79, 80 ... 86, 87, 88  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на Раница
Автор Съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
bebo79 написа:
Здравейте ,бих искал да попитам дали някой ползва модела

Deuter Futura Vario 50 + 10 (2018)

https://www.deuter.com/DE/en/trekking/futura-vario-50-plus-10-3402118-blue.html

Интересува ме тази раница дали става за преходи с товар 16-18кг
Най вече дали ще е удобна достатъчно с този товар.
Благодаря предварително за отговора и отделеното време.


От трекинг раниците на Deuter се съмнявам някоя да се скъса от товара. Имам чувството, че и на ядрена бомба ще устоят.
Аз лично смятам гърба на Aircontact по-удобен за много тежък багаж и се спрях на Aircontact Pro 55 + 15 sl. Слагах много раници напълнени със 17-20 кг. всяка и се разхождах поне по 15 мин с тях, включително по стълби, наклон и т.н. Аircontact'а беше най-удобен като гръб. А и в тях багажа се подрежда по-лесно. Вярно, че са малко по-тежки, но около 300 гр. само, а и все с нещо се прави компромис. Моята съв я носила с към 20 кг и нищо и няма.
Ако ще купуваш онлайн, по-добре иди си ги сложи на гърба първо и после поръчвай.
Нед Юни 09, 2019 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Лахесис написа:
bebo79 написа:
Здравейте ,бих искал да попитам дали някой ползва модела

Deuter Futura Vario 50 + 10 (2018)

https://www.deuter.com/DE/en/trekking/futura-vario-50-plus-10-3402118-blue.html

Интересува ме тази раница дали става за преходи с товар 16-18кг
Най вече дали ще е удобна достатъчно с този товар.
Благодаря предварително за отговора и отделеното време.


От трекинг раниците на Deuter се съмнявам някоя да се скъса от товара. Имам чувството, че и на ядрена бомба ще устоят.
Аз лично смятам гърба на Aircontact по-удобен за много тежък багаж и се спрях на Aircontact Pro 55 + 15 sl. Слагах много раници напълнени със 17-20 кг. всяка и се разхождах поне по 15 мин с тях, включително по стълби, наклон и т.н. Аircontact'а беше най-удобен като гръб. А и в тях багажа се подрежда по-лесно. Вярно, че са малко по-тежки, но около 300 гр. само, а и все с нещо се прави компромис. Моята съв я носила с към 20 кг и нищо и няма.
Ако ще купуваш онлайн, по-добре иди си ги сложи на гърба първо и после поръчвай.


Имах до преди няколко дена модела AirZone Trek+ 45:55 2017, той е малко по малък от тази и не понася по голям товар от 10-12кг,просто не се чустваш комфортно със него.
Това не е тъй наречените Backpacking раници,аз също така искам нещо по компактно и не толкова голямо като тях , както и модела който сте посочила,най вече защото не е с подобен гръб като раницата която имах и тази която искам да взема.
Чет Юни 13, 2019 10:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 171

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, загледал съм се в Оспрей Талон 33: https://www.ospreyeurope.com/shop/gb_en/talon-33-1 . Трябва ми за 1-2 дневни преходи - пеш и с колело. Похвалиха ми я доста. Някой нещо мнение и наблюдение ако случайно има за модела? и, този вариант за дишане на гърба дали е функционален? (предполагам, че Да, ама..все пак да питам Smile )
Благодаря ви предварително Smile
Чет Юни 13, 2019 11:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
andriii написа:
Здравейте, загледал съм се в Оспрей Талон 33: https://www.ospreyeurope.com/shop/gb_en/talon-33-1 . Трябва ми за 1-2 дневни преходи - пеш и с колело. Похвалиха ми я доста. Някой нещо мнение и наблюдение ако случайно има за модела? и, този вариант за дишане на гърба дали е функционален? (предполагам, че Да, ама..все пак да питам Smile )
Благодаря ви предварително Smile

Имам друг модел на Оспри, както и Дойтер, Лола и Ташев( различни литражи са)
С Оспрей не можеш да сбъркаш, определено ми е най- удобна при все, че е най голямата и винаги най-тежка!

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пет Юни 14, 2019 8:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 171

Мнение Отговорете с цитат
peca написа:
andriii написа:
Здравейте, загледал съм се в Оспрей Талон 33: https://www.ospreyeurope.com/shop/gb_en/talon-33-1 . Трябва ми за 1-2 дневни преходи - пеш и с колело. Похвалиха ми я доста. Някой нещо мнение и наблюдение ако случайно има за модела? и, този вариант за дишане на гърба дали е функционален? (предполагам, че Да, ама..все пак да питам Smile )
Благодаря ви предварително Smile

Имам друг модел на Оспри, както и Дойтер, Лола и Ташев( различни литражи са)
С Оспрей не можеш да сбъркаш, определено ми е най- удобна при все, че е най голямата и винаги най-тежка!


Благодаря. Много си прав. Купих си я в петък и сега се връщам от 2-дневен велоуикенд-100 км. Аз по удобна раница не съм имал. Доволен съм Smile
Нед Юни 16, 2019 8:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivanhar



Регистриран на: 06 Юли 2019
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте! Обмислям да си купя раница със средна големина - 40-50литра с цел 2-3 дневни преходи. Последните 2 години ползвах Tashev Saver 35 за изкачване на Олимп, Триглав и Молдовяну. Доволен съм от нея и ми върши работа, но реших че искам раница с хубав кръстен колан. Раницата ще се ползва 1-2 пъти годишно, като палатка и щеки трябва да се окачват отвън, а сплният чувал е ок вътре или отвън. Чудя се между няколко варианта и бил се радвал, ако споделите мнения:

FINISTERRE 48л http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=3545
Тashev Тracker 45л https://tashev.bg/store/bg/ranica-tashev-tracker-45-271
Tashev Summit 42л https://tashev.bg/store/bg/ranica-tashev-summit-42-new-2081

Един приятел ми каза, че Ташев били преместили производството в Азия и качеството не е същото, като от преди 4-5 години, но не мога да намеря подобна информация в интернет и не знам дали изобщо е истина. Ако имате други предложения за раница 40-50л с цена до 150 лева, също би ми било полезно. Благодаря за отделеното време Smile
Съб Юли 06, 2019 3:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
voda4a71



Регистриран на: 06 Яну 2009
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте. Дойде време за смяна на раницата. Спрял съм се на Дойтер Футура 50+10 и Оспрей Кастрел 58. Цената на Дойтера с отстъпката ще дойде кажи речи на цената на Оспрей. Лошото е ,че София ми е на 400км. и с пробата става малко сложно. Ако някой има впечатления от тези два модела ще се радвам да сподели.
Сря Авг 21, 2019 4:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Осприто е една идея по- леко ама не е лошо да премериш и да видиш как ще ги почувстваш, иначе и друг път съм писал по тази тема, Оспрея за мен е най -удобната и добра раница, имам и Дойтер и Лов Алпин и Ташев нося си ги всички нооо, Осприто едно ниво отгоре.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Сря Авг 21, 2019 8:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
voda4a71



Регистриран на: 06 Яну 2009
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
Знам ,че раницата е като обувките и трябва да се мери ама София е далеч от Бургас. Съпругата си взе преди година женският вариянт на Дойтера и е много доволна. Аз повече клоня към Доитера. Въпросът ми е за качеството и коя ще издържи на тежки товари. При мен често се случва раницата да тежи 20 и повече килограма. Години наред карам с едно Лове алпин 50+15 лошото при него е ,че няма отделение за система за вода както и дъждобран.
Чет Авг 22, 2019 11:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SimonaT



Регистриран на: 08 Юли 2018
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, какво мислите за раничките на декатлон, здрави ли са?
Чет Авг 22, 2019 3:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
voda4a71 написа:
Знам ,че раницата е като обувките и трябва да се мери ама София е далеч от Бургас. Съпругата си взе преди година женският вариянт на Дойтера и е много доволна. Аз повече клоня към Доитера. Въпросът ми е за качеството и коя ще издържи на тежки товари. При мен често се случва раницата да тежи 20 и повече килограма. Години наред карам с едно Лове алпин 50+15 лошото при него е ,че няма отделение за система за вода както и дъждобран.

Да не е взета от некой български специалист-вносител-преразпределител ? Щото всички Лове открай време имат включено и отделение за вода и дъждобран в стандартната доставка, не като екстра

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Чет Авг 22, 2019 3:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
voda4a71 написа:
Знам ,че раницата е като обувките и трябва да се мери ама София е далеч от Бургас. Съпругата си взе преди година женският вариянт на Дойтера и е много доволна. Аз повече клоня към Доитера. Въпросът ми е за качеството и коя ще издържи на тежки товари. При мен често се случва раницата да тежи 20 и повече килограма. Години наред карам с едно Лове алпин 50+15 лошото при него е ,че няма отделение за система за вода както и дъждобран.

Да не е взета от некой български специалист-вносител-преразпределител ? Щото всички Лове открай време имат включено и отделение за вода и дъждобран в стандартната доставка, не като екстра

Меха за вода НЕ е включен, дъждобрана никой няма да го изреже той си е вграден.
А отделение за мех незнам как може да бъде взето Rolling Eyes

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Чет Авг 22, 2019 8:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
И мен ми е чудно , но пише отделение / не мях, който никой производител не включва по разбираеми причини / .
А дъждобрана се сваля, в сухо време не го нося за икономия на тегло - той се държи на тънката сива нишка велкро най-долу.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Чет Авг 22, 2019 10:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
voda4a71



Регистриран на: 06 Яну 2009
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
Ловето е доста стар модел и затова няма тези екстри за които писах. За едно пиене на вода сваляш раница понеже мрежестите джобове не са толкова дълбоки и шишето се изхлузва ако не е обезопасено допълнително. Другия вариант е в страничните джобове но пак се стига до сваляне или помощ от приятел. Раницата я взех от приятел втора ръка и аз я ползвам вече десетина години и като я гледам ще изкара най малко още толкова. Раницата не е менте със сигурност. Чуденката ми е дали модела на Дойтер който съм посочил ще издържи на 20-25кг. Бях се загледал и Дойтер ерконтакт про 60+15 но тежи близо кило и половина отгоре. Иначе модела има всички възможни екстри.Естествено и цената е различна но с отстъпка идва на 430лв.
Пет Авг 23, 2019 8:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
SimonaT написа:
Здравейте, какво мислите за раничките на декатлон, здрави ли са?


Въпросът в горния цитат все още не е получил своя компетентен отговор/и.
Пет Авг 23, 2019 9:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 78, 79, 80 ... 86, 87, 88  Следваща
Страница 79 от 88

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov