ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на Раница
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 86, 87, 88  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на Раница
Автор Съобщение
kraychev



Регистриран на: 04 Юни 2018
Мнения: 36
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
В България предлагат предимно стари модели раници на свърхцени. Сравни този Оспри с моделите в сайта им , да не се окаже извън производство.

Smile Понеже си знаем търговците, това беше първото. Rook 50l е от тази година - ето я:
https://www.ospreyeurope.com/shop/eu_en/rook-50-2019
Както казах, пипнах я, отварях циповете, оглеждах - нагласих си я по моята височина.
Гледах и Кестрел, но не искам ципове. Толкова години копая през единствения отвор, не съм почувствал нужда да влизам отстрани.
Коланите и окачването на тази са много подобни на по-високите класове модели, май разликата е най-вече в материята и по-опростения дизайн - няма мрежестите отделения отпред.
И друго да питам: Гаранциите на Оспрей, как се разглеждат от нашите търговци?
Вто Авг 27, 2019 7:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
kraychev написа:
аngel написа:
В България предлагат предимно стари модели раници на свърхцени. Сравни този Оспри с моделите в сайта им , да не се окаже извън производство.

Smile Понеже си знаем търговците, това беше първото. Rook 50l е от тази година - ето я:
https://www.ospreyeurope.com/shop/eu_en/rook-50-2019
Както казах, пипнах я, отварях циповете, оглеждах - нагласих си я по моята височина.
Гледах и Кестрел, но не искам ципове. Толкова години копая през единствения отвор, не съм почувствал нужда да влизам отстрани.
Коланите и окачването на тази са много подобни на по-високите класове модели, май разликата е най-вече в материята и по-опростения дизайн - няма мрежестите отделения отпред.
И друго да питам: Гаранциите на Оспрей, как се разглеждат от нашите търговци?


Кестрел и Лове имат модели и с повече джобове, и без джобове за високата планина/зимни, където не е препоръчително във виелиците да се ровят стърчащи джобове. Зависи от начина на ходене.И двете марки са от идентични материали и ципове, шият ги на едно място- във Виетнам.Класи са над Дойтер, които са изостанали вече с повече от 10 години.

Когато една тежка , бомбоустойчива Салева 60+10 ми доядя да я мъкна и да ме поти като магаре, си набелязах Оспри и Лове, като най-напредналите раници и като материали, и като технологии. Сравних ги на живо - Ловето се продават в магазина на К2, но от чужбина ми я докараха на половин цена. Оспри има на няколко места. Ловето има поне 20 предимства пред Оспри на пръв поглед, с ползуването й виждам още 10 предиства. Малки , но важни детайли -като че и на двата раменни ремъка на Лове има мрежи да си сложиш телефона в тях, или ГСМ, или лек нож, разтегателните джобове на кръстните колани, ремък -ластик за закрепване на дъждобрана, за да него отнесе вятъра,и още много
По подробно описание тук : http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=121120#121120
Не вярвах, че е и толкова здрава, защото циповете и материалите са много леки, но се оказа желязна. А системата за проветрение на гърба , няма равна.

Като е снимана отпред, се вижда Кестрел колко по-бедна е на оборудване . Забележете как джобовете са на втори колан. Така кръста не се запарва, проветрението е не само на гърба, но и на кръста :



_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Авг 27, 2019 9:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Моето Ловее същото като това от снимката, 40л. само е тъмно синьо, взех си го на промоция от К2 за 170лв. преди 2г.
според мен цената си е супер.
Просто трябва да се пазарува по-разумно, редовно има промоции и по нашите магазини, а меренето при раница и обувки за мен е задължително.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Сря Авг 28, 2019 7:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 227
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Имам Вихрен 30 вече доста годинки и ми върши работа. Обаче ми се иска нещо с адекватен кръстен колан и по-малък обем (90% от разходките ми са еднодневни, а и за колелото ще ми е по-удобно).
Много ли ще сбъркам с Patagonia Nine Trails 20 - https://basecamp-shop.com/product/patagonia-ranica-nine-trails-20l-s2019/green/l - с намалението в момента мога да преглътна цената?
Съб Сеп 21, 2019 11:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kraychev



Регистриран на: 04 Юни 2018
Мнения: 36
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
peca написа:
Моето Ловее същото като това от снимката, 40л. само е тъмно синьо, взех си го на промоция от К2 за 170лв. преди 2г.
според мен цената си е супер.
Просто трябва да се пазарува по-разумно, редовно има промоции и по нашите магазини, а меренето при раница и обувки за мен е задължително.


Благодаря на колегите petrucci, аngel и peca за мненията. Разгледах тези алтернативи, които ми предложихте. Не искам странични ципове към основното отделение - не ми помагат за достъп (слагам голяма торба в раницата). Льовето го видях при няколко търговеца в Ибей за около 100 евро, явно в момента всички имаха горе-долу еднакви цени, но пак проблема с меренето. В Бургас е малко трудно с планинарските стоки, а не ми се бие път до София заради една раница. Взех си 50-литровия Оспрей Руук. Имах възможност преди това да си го измеря, регулирах си го по мен и ми пасна. А - има си и дъждобран, достатъчно голям да покрие и шалтето, закрепено отвън. Ми... доволен съм (както щях да бъда доволен и от алтернативите, най-вероятно) Smile
Съб Сеп 21, 2019 11:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kraychev



Регистриран на: 04 Юни 2018
Мнения: 36
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
stealth написа:
Имам Вихрен 30 вече доста годинки и ми върши работа. Обаче ми се иска нещо с адекватен кръстен колан и по-малък обем (90% от разходките ми са еднодневни, а и за колелото ще ми е по-удобно).
Много ли ще сбъркам с Patagonia Nine Trails 20 - https://basecamp-shop.com/product/patagonia-ranica-nine-trails-20l-s2019/green/l - с намалението в момента мога да преглътна цената?

Едва ли ще сбъркате, ако това е раницата, която търсите. Ако държите на кръстния колан за 20 л. раница, струва ми се, че трябва да я мерите и по възможност да изберете размера, за да не се озове твърде високо коланът. Раничката изглежда добре, въпреки, че аз лично не бих взел малка раничка с неподвижен кръстен колан.
Съб Сеп 21, 2019 12:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
kraychev написа:
аngel написа:
В България предлагат предимно стари модели раници на свърхцени. Сравни този Оспри с моделите в сайта им , да не се окаже извън производство.

Smile Понеже си знаем търговците, това беше първото. Rook 50l е от тази година - ето я:
https://www.ospreyeurope.com/shop/eu_en/rook-50-2019
Както казах, пипнах я, отварях циповете, оглеждах - нагласих си я по моята височина.
Гледах и Кестрел, но не искам ципове. Толкова години копая през единствения отвор, не съм почувствал нужда да влизам отстрани.
Коланите и окачването на тази са много подобни на по-високите класове модели, май разликата е най-вече в материята и по-опростения дизайн - няма мрежестите отделения отпред.
И друго да питам: Гаранциите на Оспрей, как се разглеждат от нашите търговци?


Кестрел и Лове имат модели и с повече джобове, и без джобове за високата планина/зимни, където не е препоръчително във виелиците да се ровят стърчащи джобове. Зависи от начина на ходене.И двете марки са от идентични материали и ципове, шият ги на едно място- във Виетнам.Класи са над Дойтер, които са изостанали вече с повече от 10 години.

Когато една тежка , бомбоустойчива Салева 60+10 ми доядя да я мъкна и да ме поти като магаре, си набелязах Оспри и Лове, като най-напредналите раници и като материали, и като технологии. Сравних ги на живо - Ловето се продават в магазина на К2, но от чужбина ми я докараха на половин цена. Оспри има на няколко места. Ловето има поне 20 предимства пред Оспри на пръв поглед, с ползуването й виждам още 10 предиства. Малки , но важни детайли -като че и на двата раменни ремъка на Лове има мрежи да си сложиш телефона в тях, или ГСМ, или лек нож, разтегателните джобове на кръстните колани, ремък -ластик за закрепване на дъждобрана, за да него отнесе вятъра,и още много
По подробно описание тук : http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=121120#121120
Не вярвах, че е и толкова здрава, защото циповете и материалите са много леки, но се оказа желязна. А системата за проветрение на гърба , няма равна.

Като е снимана отпред, се вижда Кестрел колко по-бедна е на оборудване . Забележете как джобовете са на втори колан. Така кръста не се запарва, проветрението е не само на гърба, но и на кръста :



Напълно подкрепям мнението за Ловето.......само ,че аз съм със по голям модел в момента Lowe Alpine - Axiom Manaslu 55-65

Минах през един от най новите модели на Дойтер 2018г и се оказа пълен т.... дори и те вече се излагат с качеството , лежат на стари лаври.

За другата година пак мисля да си взема AirZone Trek но се чудя дали да е 45+55 или 55+65 нещо само за по хижи , смятам обаче да взема стария модел 2017 защото новия модел 2018 който продават в К2 е много изчистен, в Германия гледам все още има стария модел на супер цена.
Пон Сеп 23, 2019 5:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
power



Регистриран на: 30 Юли 2018
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте!
нов съм във форума . Може ли съвет от компетентни колеги относно раница. Сдобих се с раница марка Relum 65-това 65 предполагам е обема и.Търсих в нета инфо за марката но не открих нищо,моля ако има някой мнение относно марката да сподели става ли за нещо тази раница.
Пет Ное 22, 2019 2:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3279
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
power написа:
Здравейте!
нов съм във форума . Може ли съвет от компетентни колеги относно раница. Сдобих се с раница марка Relum 65-това 65 предполагам е обема и.Търсих в нета инфо за марката но не открих нищо,моля ако има някой мнение относно марката да сподели става ли за нещо тази раница.

Можеш да снимаш раницата и да дадеш снимките, по които може да се прецени първоначално що за раница е това.

При снимането можеш да наблегнеш на кръстния колан, презрамките и ремъците, както и на гърба - външно и вътрешно.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Ное 22, 2019 4:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Като за начало не я товари прекалено. Направи няколко ходения и ще разбереш дали ти е удобна и до колко може да и се вярва. Кофти е да ти се скъсат презрамките някъде по пътя. На един приятел за два дена му се скъсаха две презрамки... На рилските езера раница от Джъмбо се разпадна още с пристягането преди да тръгнем... По отношение на здравина тези в Декатлон поне държат яко, иначе не са кой знае колко удобни. Майната им на ония айлякчии дето ги тествали под Мон Блан. Very Happy
Съб Ное 23, 2019 9:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
Колеги, ще се радвам да чуя мнения и по моя казус... Smile

От 10 години за сериозна раница (над 50л.) ползвам Ташев Кентавър 60+10. Много ми е удобна и много я харесвам, но се оглеждам и за нещо ново, ако има по-добро...

Защото от нея получавам :
- сравнително ниско тегло за обема си - 1,9кг.
- добра носеща система
- много и разнообразни джобове
- много удобен кръстен колан с два големи джоба
- добро разделение горно и долно отделение
- супер приятен за мен кръстен колан
- много здрав материал и изработка

Липсва ми :
- система за кемълбек (модела е стар, купуван 2010г.)
- страничните джобове са плитки и като напълниш долното отделение, съвсем ги няма
- наскоро осъзнах, че ми липсват и отваряеми странични катарами, за зимна екипировка (снегоходки, котки), но това лесно мога да поправя
- дали от каприз, но бих се радвал да нося нещо ново, че тая раница няма умиране, ако я чакам да се скъса...
- не знам мога ли да получа подобен комфорт за по-ниско тегло...?!


Гледах Osprey Kestrel 48 и Patagonia Nine trails 38, но не са моите раници, сравнявайки ги с комфорта на кръстния колан и гърба на ташевката... Всичко над 2кг. го изключвам от избора си...

Та се чудя дали да не се насоча към най-новия модел на същата (Ташев Кентавър 60+10) и ще се радвам да чуя мнение против това и защо е по-добре да избера друга марка и модел? Smile


Благодаря Ви!
Чет Яну 30, 2020 1:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
regnauld



Регистриран на: 19 Окт 2017
Мнения: 75

Мнение Отговорете с цитат
Хмм аз веднага бих те посъветвал за Osprey. Имам две техни раници и съм супер доволен от това колко са удобни, практични и здрави също така.
Едната е Atmos 50, която ползвам за лежерни неща и когато трябва да се мъкне много ядене и ракия. За дълги преходи е супер удобна, благодарение на кръсния колан не се усеща нищо на рамената. Отговаря на всичките ти изисквания. Има какви ли не дреболии. Примерно, страничните джобове са дълбоки и имат по 2 отвора, има система за кемълбег, има някакви ластичета, с които можеш да си закачиш щеките, без да сваляш раницата, 2 държача за пикели, странични ленти, долно отделение за спален чувал....
Другата е Mutant 38, тя е за други изпълнения, но дори и нея, когато я натоваря с катерачен инвентар се усеща удобно на гърба при дълги подходи/прибирания. За сравнение, на Ташо имам Айгер 40, която още е си я пазя, но колкото и здрава е трудно може да се сравни с Мутанта, много "по-дървена е".

Въобще Осприто са супер лъскаави, всеки детайл е изпипан до последно, но от там идва и разликата в цената. Като здравина не отстъпват (съдя по мутанта, която се експлоатира на макс и е като нова).

Според мен Кестрел-а, няма да съжаляваш въобще. Обаче, си се ориентирал към 48л обем, няма ли да ти е малка спрямо 60+10, вече зависи и колко багаж носиш де?
Чет Яну 30, 2020 2:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
loudidd написа:
Колеги, ще се радвам да чуя мнения и по моя казус... Smile

От 10 години за сериозна раница (над 50л.) ползвам Ташев Кентавър 60+10. Много ми е удобна и много я харесвам, но се оглеждам и за нещо ново, ако има по-добро...

Защото от нея получавам :
- сравнително ниско тегло за обема си - 1,9кг.
- добра носеща система
- много и разнообразни джобове
- много удобен кръстен колан с два големи джоба
- добро разделение горно и долно отделение
- супер приятен за мен кръстен колан
- много здрав материал и изработка

Липсва ми :
- система за кемълбек (модела е стар, купуван 2010г.)
- страничните джобове са плитки и като напълниш долното отделение, съвсем ги няма
- наскоро осъзнах, че ми липсват и отваряеми странични катарами, за зимна екипировка (снегоходки, котки), но това лесно мога да поправя
- дали от каприз, но бих се радвал да нося нещо ново, че тая раница няма умиране, ако я чакам да се скъса...
- не знам мога ли да получа подобен комфорт за по-ниско тегло...?!


Гледах Osprey Kestrel 48 и Patagonia Nine trails 38, но не са моите раници, сравнявайки ги с комфорта на кръстния колан и гърба на ташевката... Всичко над 2кг. го изключвам от избора си...

Та се чудя дали да не се насоча към най-новия модел на същата (Ташев Кентавър 60+10) и ще се радвам да чуя мнение против това и защо е по-добре да избера друга марка и модел? Smile


Благодаря Ви!


Ако това е реклама - БРАВО, много е добра.

Нима Кестрел 48 не е удобна сравнявайки я с Кентавъра?

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Чет Яну 30, 2020 2:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян написа:


Ако това е реклама - БРАВО, много е добра.

Нима Кестрел 48 не е удобна сравнявайки я с Кентавъра?


Нямам идея дали е реклама, затова и питам - когато сложих Кестрела 48 в магазина, усещането беше, че раницата ми бяга много назад, достъпа до джобовете на страничния колан беше затруднен (идваха ми твърде назад), а абсурд да стигна нещо в страничните джобове на самата раница, докато ми е на гърба... Вероятно е субективно усещане... Не съм я товарил, за да усетя другия комфорт...

Благодаря за горното мнение за Атмоса, ще се запозная детайлно и с него, иначе Кестрел 48 не ми идва малка, напротив, идеална е и печеля 250гр. спрямо Ташевката... Та се чудя струват ли си тия 250гр.
Чет Яну 30, 2020 3:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
...Колеги, най-сериозни места хода с два вида "раници": голям чувал /чохъл па русский/ и мешка/пак по русский/-добре известно армейско пособие, само че шито от здрав шушляк а не бризент, и не се се оглеждам за нещо ново, ако има по-добро, че не знам дали има...

Защото от тях получавам :
Чувалът спокойно достига 35 кила багаж, който е таван за допустимост на някои авиолинии;
Мешката се гъне във всички посоки и лесно се намества в долапите на самолета като ръчен багаж;
и двете нямат никакви странични джобове, в които по летищата да бърникат нечии крадливи маймунки ръчички;
Може лесно да се връзва с верига и катинар;
мешката, когато е необходимо, се свива в джеб, и изобщо тежи грамове;
в ниското този багаж се вози от коне, магарета, автобуси, камиони, въртолети и самолети, т.е. не ти е на гърба да го мислиш.
на най-високо носиш съде термос и пухенка, които всячески влизат в мешката и така натоварена, няма как да ти е некомфортно седяща, хеле пък убиваща...
Липсва ми :
Мисълта колко пари съм дал за никому ненужни гъзарлъци, със системи халифакс, малифакс, алфатах, бин салах и вай аллах, както и какви загуби ще претърпя ако ми ги откраднат.
Чет Яну 30, 2020 4:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 86, 87, 88  Следваща
Страница 81 от 88

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov