ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на Раница
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 81, 82, 83 ... 86, 87, 88  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на Раница
Автор Съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
loudidd написа:
- наскоро осъзнах, че ми липсват и отваряеми странични катарами, за зимна екипировка (снегоходки, котки), но това лесно мога да поправя


Ползвам същата раница и наистина е неубиваема и супер удобно. Е да ползвам я само лятото, защото тогава излизам в планината за повече от 3-4 дни. За зимата си взех 40-литровка - Tashev Eiger 40. И може да звучи странно, но имам място за всичко и съм доста по-лек. Недостатък на тази раница, е че мястото за кемълбек е от дясно и не е никак удобно. Но аз така или иначе зимата не ползвам.

Изречението в цитата е за да напомня, че котки никога не се носят от страни и най-отгоре на раницата близо до главата. При едно падане шиповете стават сериозно хладно оръжие. Същото важи и за пикела.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Чет Яну 30, 2020 5:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
loudidd написа:
Йосарян написа:


Ако това е реклама - БРАВО, много е добра.

Нима Кестрел 48 не е удобна сравнявайки я с Кентавъра?


Нямам идея дали е реклама, затова и питам - когато сложих Кестрела 48 в магазина, усещането беше, че раницата ми бяга много назад, достъпа до джобовете на страничния колан беше затруднен (идваха ми твърде назад), а абсурд да стигна нещо в страничните джобове на самата раница, докато ми е на гърба... Вероятно е субективно усещане... Не съм я товарил, за да усетя другия комфорт...

Благодаря за горното мнение за Атмоса, ще се запозная детайлно и с него, иначе Кестрел 48 не ми идва малка, напротив, идеална е и печеля 250гр. спрямо Ташевката... Та се чудя струват ли си тия 250гр.


Щом старата ти раница е здрава и си решил да си взимаш нова, според мен няма смисъл да взимаш същия размер. Аз поне така направих и си взех по-малка 33 л на оспрей и сега нея нося най-много. За двудневни преходи повече място не ми трябва.

А иначе за сравнение един приятел си купи лоу алпин 35 с тегло 940 гр. Моята тежи пак там, но е без стоманена рамка и е 33л. Моята е много удобна и е супер, обаче алпините много впечатляват. Как така 35 л със стоманена рамка и тежат колкото оспрей 33 л, а имат и вграден дъждобран.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Пет Яну 31, 2020 9:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Лоу имат много икономични като тегло, но здрави стоманени рамки. При мен е нещо като напрегната тел вътре в раницата , като я опипвам така, но е здрава пущината, въпреки че размера на раницата е 45-55 литра. Телта е даже и еластична, помага, като е натоварена повече раницата, играе ролята на плавен амортисьор, който втласква и изтласква при всяка крачка по малко товара. Товарът е отделен от гърба с 2 см свободен въздух, става реално проветление, и го усещаш качен на пружина, на амортисьор , доста по-леко се усеща при ходене от раниците, които залепят товара за гърба ти като една потна, дебела маймуна / Салева /. На тази стерео-тел са закачили даже системата за увеличаване-намаляване на размера, широка е колкото релса на влакче - 3-4 см , и е дълга колкото размера за намаляване - увеличаване - 8-10 см . Тежи 30 грама максимум. И работи безотказно и прецизно, пущината, не се чупи и не ръждясва. Лоу имат много предимства, даже и пред Оспри. НО внимавайте в означенията на Лоу . Като пише трек, значи е за трекинг. Като пише про-значи е за някаква дейност , за алпинизъм / катерене / за туризъм - чисто ходене , за ски . Требе да се гледат внимателно детайлите при избора, какво точно ще носите - даже само избора на носене на вода дава различна раница - вода в бутилки например - колко бутилки , като няма да ползувате бутилки - а мях/кемъл бек / раницата вече ще е друга. Внимателно се избира, вариантите са много в един модел, например от сайта им :Независимо дали дърпате на топла скала или балансирате по ледопадите, алпийският пакет за катерене Alpine Ascent ND28 е идеалният пакет за катерене с цип за влизане.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Съб Фев 01, 2020 1:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vplaninata



Регистриран на: 11 Фев 2020
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте! Изчетох доста от темата и особено последните няколко страници в които е коментирана една от раничките на която съм се спрял, а именно osprey kestrel -
https://www.sportdepot.bg/product/osprey_ranica_kestrel_48-N_OSPREY-5-004-2-search.html?i=15854
Понеже има 2 модела кестрел - един стар и един нов, ето това е старият доколкото разбирам -
https://www.sportdepot.bg/product/osprey_ranica_kestrel_48-N_OSPREY-5-252-0-1-search.html?i=15901
Въпросът ми е има ли някаква основна разлика между двата модела и какъв е гърбът на стария модел, защото не е сниман и не мога да разбера какво би било проветрението. Също така колебанието ми е между литражите дали 38 или 48. За да дам яснота мога да кажа, че раницата ми е нужна за 2-3 дневни преходи в българските планини - и зимни, и летни. По-принцип съм се спрял на 38, но проблемът е че всъщност пише, че
е 36 литра и не знам дали ще успее да побере всичко необходимо за 2-3 дневен преход и именно тук се надявам за мнение ако някой има същата раница. Досега винаги съм носил 50 литрови раници и ми е оставало празно място.
Другата раница, която съм гледал е pinguin attack 45 - https://www.yako.bg/%D0%BA%D1%8A%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%B8-%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC/%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8/%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC-%D0%B8-%D0%B0%D0%BB%D0%BF%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC/%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-pinguin-attack-45.html?mfp=manufacturers%5B96%5D

Като цяло съм се спрял на оспрей, понеже е и на промоция, но все пак ако някой има добри наблюдения над pinguin съм готов да го изслушам. Доколкото виждам повечето от пишещите тук са опитни планинари, ще съм благодарен ако някой изрази мнение, благодаря предварително!
Вто Фев 11, 2020 6:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
vplaninata написа:
Здравейте! Изчетох доста от темата и особено последните няколко страници в които е коментирана една от раничките на която съм се спрял, а именно osprey kestrel -
https://www.sportdepot.bg/product/osprey_ranica_kestrel_48-N_OSPREY-5-004-2-search.html?i=15854
Понеже има 2 модела кестрел - един стар и един нов, ето това е старият доколкото разбирам -
https://www.sportdepot.bg/product/osprey_ranica_kestrel_48-N_OSPREY-5-252-0-1-search.html?i=15901
Въпросът ми е има ли някаква основна разлика между двата модела и какъв е гърбът на стария модел, защото не е сниман и не мога да разбера какво би било проветрението. Също така колебанието ми е между литражите дали 38 или 48. За да дам яснота мога да кажа, че раницата ми е нужна за 2-3 дневни преходи в българските планини - и зимни, и летни. По-принцип съм се спрял на 38, но проблемът е че всъщност пише, че
е 36 литра и не знам дали ще успее да побере всичко необходимо за 2-3 дневен преход и именно тук се надявам за мнение ако някой има същата раница. Досега винаги съм носил 50 литрови раници и ми е оставало празно място.
Другата раница, която съм гледал е pinguin attack 45 - https://www.yako.bg/%D0%BA%D1%8A%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%B8-%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC/%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8/%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC-%D0%B8-%D0%B0%D0%BB%D0%BF%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC/%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-pinguin-attack-45.html?mfp=manufacturers%5B96%5D

Като цяло съм се спрял на оспрей, понеже е и на промоция, но все пак ако някой има добри наблюдения над pinguin съм готов да го изслушам. Доколкото виждам повечето от пишещите тук са опитни планинари, ще съм благодарен ако някой изрази мнение, благодаря предварително!



Ако беше ползвал гугъл щеше да знаеш разликата....

Ето : https://outdoorcrunch.com/osprey-kestrel-48-review/

Това е видео с най новия модел https://www.youtube.com/watch?v=J_ivyQvHBY0

Не знам също така дали си обърнал внимание ,че това което предлагат на промоция в Спорт депо е малкия размер.....
Вто Фев 11, 2020 7:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3282
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
vplaninata написа:
Здравейте! ...
Въпросът ми е има ли някаква основна разлика между двата модела и какъв е гърбът на стария модел, защото не е сниман и не мога да разбера какво би било проветрението. Също така колебанието ми е между литражите дали 38 или 48. За да дам яснота мога да кажа, че раницата ми е нужна за 2-3 дневни преходи в българските планини - и зимни, и летни. По-принцип съм се спрял на 38, но проблемът е че всъщност пише, че
е 36 литра и не знам дали ще успее да побере всичко необходимо за 2-3 дневен преход и именно тук се надявам за мнение ако някой има същата раница. Досега винаги съм носил 50 литрови раници и ми е оставало празно място.
...
Като цяло съм се спрял на оспрей, понеже е и на промоция, ...

За снимки на стария модел Osprey Kestrel 48 - търсиш стари ревюта и стари реклами, например:

https://www.amazon.de/dp/B014EC0THS/ref=sr_1_5?dchild=1&keywords=Osprey+Kestrel+48&qid=1581438460&s=sports&sr=1-5

Щом досега си бил доволен от 50 литрова раница - не виждам какво се чудиш.

Каква е разликата в теглата на 38 и 48 литровите модели и заслужава ли си заради 50-100 грама да рискуваш?

(Аз се чудя как в 48 литра бих побрал всичко необходимо за 3 дневен преход... Think Не обичам да ми стърчат разни неща навън. Smile )

А при промоции - винаги имай едно наум и бъди подозрителен. Disgust

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Фев 11, 2020 7:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
S/М размер значи че раницата е за хора високи максимум до кинта и 70, даже 165 см. Не знам защо плащате свръхцени за намалени и нестандартни стоки на дерачи на кожи в БГ. Кестрел 48 е по-добра раница сравнена с подобни, но е далече надолу в сравнение с Лове . В мамомента струва 94 евро , 5 евро е транспорта до адрес от немачко https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/3805362_-airzone-trek-45-55-lowe-alpine.html

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Сря Фев 12, 2020 8:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
S/М размер значи че раницата е за хора високи максимум до кинта и 70, даже 165 см. Не знам защо плащате свръхцени за намалени и нестандартни стоки на дерачи на кожи в БГ. Кестрел 48 е по-добра раница сравнена с подобни, но е далече надолу в сравнение с Лове . В мамомента струва 94 евро , 5 евро е транспорта до адрес от немачко https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/3805362_-airzone-trek-45-55-lowe-alpine.html

Геле, по-кротко с "но е далече надолу в сравнение с" Smile
Това е ТВОЕТО мнение Wink

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Фев 12, 2020 9:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kraychev



Регистриран на: 04 Юни 2018
Мнения: 36
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
[quote="аngel"]S/М размер значи че раницата е за хора високи максимум до кинта и 70, даже 165 см.../quote]
Не, не значи. Значи само, че e за хора с по-къс торс. Аз съм 175 см, а S/М е моят размер при Оспрей. Просто трябва да се мери. Естествено, че не е добра идея да се купува нещо, само защото е ефтино, а да не е по наш размер Smile
Чет Фев 13, 2020 12:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NorthBridge



Регистриран на: 12 Авг 2017
Мнения: 67

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:

(Аз се чудя как в 48 литра бих побрал всичко необходимо за 3 дневен преход... Think Не обичам да ми стърчат разни неща навън. Smile )


Аз пък съм се побирал в моя Osprey Kestrel 48 не за 3 дневен, а за 3 седмичен преход Smile При това с палатка и чувал вътре в раницата. Единственото нещо което "стърчеше" беше мини-шалтето, което бях закачил на капака на раницата. Вярно, не носих котлон с газ и принадлежности за готвене, но сигурно и тях ще събера ако опитам. Какво толкова носиш за тези 3 дни че да не ти стига Smile

Много голям бонус при тази раница са тези точки за закачане на допълнителни неща - няколко карабинера, и сигурно ще може още толкова багаж да понесе. Друг бонус - двата чифта компресиращи ленти отстрани, перфектни са за закачане на снегоходки (макар че тогава не мога да се размина с хората във влака Very Happy ). Минус - кръстния колан можеше да е една идея по-дълъг, широк и с повече подплата. Минус две - липсва втория ринг за закачане на щеки/пикел. Това е за стария модел от 2016.

kraychev написа:
аngel написа:
S/М размер значи че раницата е за хора високи максимум до кинта и 70, даже 165 см.../quote]
Не, не значи. Значи само, че e за хора с по-къс торс. Аз съм 175 см, а S/М е моят размер при Оспрей. Просто трябва да се мери. Естествено, че не е добра идея да се купува нещо, само защото е ефтино, а да не е по наш размер Smile

+1. Аз съм 180, и нося S/M. Вярно, закачена е на последната бяла чертичка, но не усещам дискомфорт.

vladofff написа:
...Колеги, най-сериозни места хода с два вида "раници": голям чувал /чохъл па русский/ и мешка/пак по русский/-добре известно армейско пособие, само че шито от здрав шушляк а не бризент, и не се се оглеждам за нещо ново, ако има по-добро, че не знам дали има...


Не те ли дърпа надолу и назад този чувал? Smile Аз като съм с разкопчан кръстен колан и имам чувството че някой ме дърпа мъжката назад. Пробвал съм с обикновена "афиф" раничка с 12 кила в нея за цял ден, щеше да ми откъсне раменете.

_________________
Well I came upon a man at the top of a hill
Called himself the savior of the human race
Said he come to save the world from destruction and pain
But I said how can you save the world from itself?
Чет Фев 13, 2020 2:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vplaninata



Регистриран на: 11 Фев 2020
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
bebo79 написа:



Ако беше ползвал гугъл щеше да знаеш разликата....

Ето : https://outdoorcrunch.com/osprey-kestrel-48-review/

Това е видео с най новия модел https://www.youtube.com/watch?v=J_ivyQvHBY0

Не знам също така дали си обърнал внимание ,че това което предлагат на промоция в Спорт депо е малкия размер.....

Благодаря за полезната информация на отзовалите се.
Съб Фев 15, 2020 1:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение ... Отговорете с цитат
Здравейте ,бих искал да попитам някой висок 180см или малко отгоре дали е носил този модел на Lowe Alpine

https://www.classicsportshoes.de/ausruestung/rucksaecke-taschen/tourenrucksaecke/1242/lowe-alpine-airzone-trek-45-55-azure-denim?sPartner=idealo&utm_source=psmido&utm_medium=CPC&utm_campaign=PDM&refID=psmido&cmID=psmido

Казаха ми ,че това е малкия размер 70 х 36 х 34см и затова ме интересува дали ще стане...
Благодаря предварителнозаотговора и отделеното време.
Съб Фев 22, 2020 5:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Re: ... Отговорете с цитат
bebo79 написа:
Здравейте ,бих искал да попитам някой висок 180см или малко отгоре дали е носил този модел на Lowe Alpine

https://www.classicsportshoes.de/ausruestung/rucksaecke-taschen/tourenrucksaecke/1242/lowe-alpine-airzone-trek-45-55-azure-denim?sPartner=idealo&utm_source=psmido&utm_medium=CPC&utm_campaign=PDM&refID=psmido&cmID=psmido

Казаха ми ,че това е малкия размер 70 х 36 х 34см и затова ме интересува дали ще стане...
Благодаря предварителнозаотговора и отделеното време.


Е това е точно любимата ми от всички раници, които съм наредил в шкафа. Това не е размер за носене, а просто размера на раницата. Всички модели на Лове за средни на ръст и големи хора , са само с един универсален размер, доколкото си спомням, като я купувах. Тоест раниците Лове са без размер, не са като Оспри . Аз съм 186 см, но съм виждал и хора по 160 см . със същият модел. Има релса за нагласяне на размера, много лесно разбираема е лесно се променя с нея.
На по-малките, дамски и детски раници но Лове Алпин отпред има означение ND

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Съб Фев 22, 2020 7:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Re: ... Отговорете с цитат
аngel написа:
bebo79 написа:
Здравейте ,бих искал да попитам някой висок 180см или малко отгоре дали е носил този модел на Lowe Alpine

https://www.classicsportshoes.de/ausruestung/rucksaecke-taschen/tourenrucksaecke/1242/lowe-alpine-airzone-trek-45-55-azure-denim?sPartner=idealo&utm_source=psmido&utm_medium=CPC&utm_campaign=PDM&refID=psmido&cmID=psmido

Казаха ми ,че това е малкия размер 70 х 36 х 34см и затова ме интересува дали ще стане...
Благодаря предварителнозаотговора и отделеното време.


Е това е точно любимата ми от всички раници, които съм наредил в шкафа. Това не е размер за носене, а просто размера на раницата. Всички модели на Лове за средни на ръст и големи хора , са само с един универсален размер, доколкото си спомням, като я купувах. Тоест раниците Лове са без размер, не са като Оспри . Аз съм 186 см, но съм виждал и хора по 160 см . със същият модел. Има релса за нагласяне на размера, много лесно разбираема е лесно се променя с нея.
На по-малките, дамски и детски раници но Лове Алпин отпред има означение ND


Преди време носих подобна няколко години, след това я продадох ,искам този модел защото модела 2019 е изчистен и няма катарами за закачане ,модела 2020 пък е напълно променен.
Не си спомням точно тогава дали имаше някакви размери,иначе размера на гърба е 46 - 51 , другото знам ,че е обема на раницата......
Преминах през няколко различни марки и реших пак да се върна към тази,харесва ми самия цвят и затова искам да си го взема.
Съб Фев 22, 2020 7:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
А бихте ли препоръчали малка раничка за еднодневни преходи с малко багаж, да е по изискванията на WIZZAIR за лек кабинен багаж - 40х30х20см?
Съб Фев 22, 2020 8:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 81, 82, 83 ... 86, 87, 88  Следваща
Страница 82 от 88

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov