ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на Раница
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 86, 87, 88  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на Раница
Автор Съобщение
Nick_sun



Регистриран на: 16 Сеп 2008
Мнения: 18
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Много хора си мислят, че като си купят скъпа раница и тя сама ще ходи едва ли не. И когато усетят болки тук и там, изведнъж много се изненадват. А истината е, че и най-хубавата и удобна раница си иска здрава гърбина. Няма как раницата да тежи 15-20 кг. и това да не се отрази на този, който я носи. Все си мисля, че не се използват пълноценно възможностите за регулиране, които раницата предлага, и то най-вече, защото хората не си правят труда да я разгледат по-внимателно и да я проучат. Казвам го от лични наблюдения, постоянно срещам разни в планината, на които или едната презрамка е по-стегната от другата, или не са прибрали добре раницата към гърба, посредством горните регулиращи ленти и тя се клатушка нестабилно, или пък са прищипали някоя катарама с капака и тя не функционира. Аз нося Кентавър 60+10 и като я сложа на гърба, просто се сливам с раницата, толкова ми е удобна. Имал съм проблеми, когато е много тежка, например последния път ме заболя едно сухожилие на крака, но ходенето беше много и килограмите в раницата също. Относно удобството обаче не съм имал никакви забележки досега, нямам оплаквания от болки в гърба, раменете или кръста, колкото и да е била тежка. Но просто съм си я регулирал така, че да пасва идеално на гърба ми, не е сложно. И съм убеден, че и да дам двойно повече пари за Дойтер, тя няма как да ми е по-удобна, само ще е по-гъзарска.
Пон Окт 13, 2008 3:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Затова се замислям за Съмит 42, не че ми е спешно. Rolling Eyes


ЦЪК! - още ще падне от цената - не е време за раници, а за ски вече...

Цитат:
Много хора си мислят, че като си купят скъпа раница и тя сама ще ходи едва ли не. И когато усетят болки тук и там, изведнъж много се изненадват. А истината е, че и най-хубавата и удобна раница си иска здрава гърбина. Няма как раницата да тежи 15-20 кг. и това да не се отрази на този, който я носи. Все си мисля, че не се използват пълноценно възможностите за регулиране, които раницата предлага, и то най-вече, защото хората не си правят труда да я разгледат по-внимателно и да я проучат. Казвам го от лични наблюдения, постоянно срещам разни в планината, на които или едната презрамка е по-стегната от другата, или не са прибрали добре раницата към гърба, посредством горните регулиращи ленти и тя се клатушка нестабилно, или пък са прищипали някоя катарама с капака и тя не функционира. Аз нося Кентавър 60+10 и като я сложа на гърба, просто се сливам с раницата, толкова ми е удобна. Имал съм проблеми, когато е много тежка, например последния път ме заболя едно сухожилие на крака, но ходенето беше много и килограмите в раницата също. Относно удобството обаче не съм имал никакви забележки досега, нямам оплаквания от болки в гърба, раменете или кръста, колкото и да е била тежка. Но просто съм си я регулирал така, че да пасва идеално на гърба ми, не е сложно. И съм убеден, че и да дам двойно повече пари за Дойтер, тя няма как да ми е по-удобна, само ще е по-гъзарска.


Ъпсолютну съм съгласен - аз мойта със секи тур я преоткривам /много ремички, ногу нещо Laughing / - High Peak Sherpa 65+10, за 130 лв. чисто нова я зех преди 50 -тина дена.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Окт 13, 2008 3:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:
mislesht написа:
Затова се замислям за Съмит 42, не че ми е спешно. Rolling Eyes


ЦЪК! - още ще падне от цената - не е време за раници, а за ски вече...

.


Хехе, тая тежи повече от сегашната ми! Не, благодаря...

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Окт 13, 2008 7:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
pepyZX5



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 59
Местожителство: SOFIA

Мнение Отговорете с цитат
Разгледай http://www.tashev.bg/bul/explorer_60+10.htm хем евтина хем качествена Clap
Съб Яну 17, 2009 9:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Freak



Регистриран на: 28 Яну 2009
Мнения: 2

Мнение Въпрос за Quechua Отговорете с цитат
Здравейте,

Интересувам се дали имате впечатления от марката Quechua?
Сря Яну 28, 2009 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stem



Регистриран на: 04 Мар 2009
Мнения: 8
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Аз подкрепям мнението за раницата на фирмата Ташев
Сря Мар 04, 2009 11:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pepyZX5



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 59
Местожителство: SOFIA

Мнение Отговорете с цитат
http://www.tashev.bg/bul/explorer_60+10.htm това не е Tashev а е Vango Smile
Чет Мар 05, 2009 3:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stem



Регистриран на: 04 Мар 2009
Мнения: 8
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Съжелявам за грешката.
Чет Мар 05, 2009 3:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chef4e



Регистриран на: 10 Ное 2008
Мнения: 27

Мнение Отговорете с цитат
Ташев е вариант, единствено ако не разполагаш с финансови възможности за друга раница.
Чет Мар 05, 2009 11:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Freak



Регистриран на: 28 Яну 2009
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Явно Quechua не е кой знае колко позната марка в България. Питах за нея, защото имам възможност да си взема от Франция. Цените са по-ниски в сравнение с това, което се предлага тук. Отзивите, които имам от познати, са доста добри.

Погледнете тук и ще помоля, ако някой има впечатление, да ми отговори.

http://fr.decathlon.com/sacs-a-dos_randonnee.htm


Благодаря!
Съб Мар 07, 2009 5:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pepyZX5



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 59
Местожителство: SOFIA

Мнение \ Отговорете с цитат
http://fr.decathlon.com/forclaz-60-symbium_117_2469482.htm Това е раницата (според мен)
Пон Мар 09, 2009 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
StarDriver



Регистриран на: 02 Фев 2009
Мнения: 20
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Freak написа:
Явно Quechua не е кой знае колко позната марка в България. Питах за нея, защото имам възможност да си взема от Франция. Цените са по-ниски в сравнение с това, което се предлага тук. Отзивите, които имам от познати, са доста добри.

Погледнете тук и ще помоля, ако някой има впечатление, да ми отговори.

http://fr.decathlon.com/sacs-a-dos_randonnee.htm


Благодаря!

Палатките и дрехите им са чудни! Very Happy ...с други неща нямам опит, но марката е надежна по мое мнение.
Пон Мар 09, 2009 8:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kRiss



Регистриран на: 14 Фев 2009
Мнения: 16
Местожителство: Neverland

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте!

Съвсем начинаещ турист съм... и като всяко начало и на мен ми трябва раница... четох, интересувах се... питах познати и се спрях на този вариант ~> http://redrockbg.com/product.php?id=111 - нито малка, нито прекалено голяма.
Но ще се радвам много да чуя и вашето мнение... какво бихте или не бихте препоръчали (до 200 лв.). Защото и идея си нямам кое е добро. (:
Съб Май 02, 2009 1:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
didipav



Регистриран на: 05 Сеп 2008
Мнения: 49
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Здравей kRiss,като литри е добра.За същите пари можеш да си вземеш раница на Ташев-бълг.производство,при това от по здравия материал-кордура.Но в крайна сметка избора е твой Smile
Нед Май 03, 2009 9:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте и от мен. Като цяло и аз съм от новичките, та канех се миналото лято да си купувам раница и обувки, канех се зимата, и чак днеска стигнах. Купих си ето тези нещица :


Guide 45+

Дъждобран не

Материал вн Ballistic Duratex

Материал ципове YKK

Обем 45+10 литра

Произход Виетнам

Тегло 1920г.

Тип гръб Deuter Alpine Back System/Х - образна рамка с алуминиев профил

Тип кръстен колан Широк, подплатен с дишаща материя, VariFlex

Тип презрамки Ергономични, дишаща материя

Шевове Подсилени

производител Deuter - Германия

цена 255.00 лв.


И ето това :



Zebu GTX

Материал Горен Водоустойчив велур, 1.8 мм

Мембрана Gore-Tex® Sierra

Номера от-до 38- 45

Подметка Vibram® Winkler

Подходящо за Трекинг, ежедневна употреба

Произход Китай

Тегло 725 гр. за една обувка номер 42

производител Garmont - Италия

цена 275.00 лв.

Просто ми писна и реших, че е крайно време да се прави нещо по-въпроса, сега ако може някой да даде хубави маршрути, които да изпробвам. От 10 до 12 съм почивка, та мисля да е нещо от сорта на, първия ден : 30 км, втория 40, и третия 50-60 км. Ще съм много благодарен ако някой даде мнение и по двата въпроса. Smile

_________________
Take the first step and keep walking
Чет Май 28, 2009 2:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 86, 87, 88  Следваща
Страница 2 от 88

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov