ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на Раница
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 86, 87, 88  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на Раница
Автор Съобщение
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тук е пълно с хубави маршрути, огледай снимки, прочети колко е ходенето и си харесай...
А с тоя километраж дето мислиш да го навърташ, може да обединяваш по два Smile.
Обувките ги носи задължително докато дойде време за почивката ти, като първата седмица ги разтъпчи без да им стягаш много връзките. Пак ми е трудно да си го представя в такава прогресия ходенето, по- скоро пробвай наобратно от 50-60 към 30..., важна е и денивелацията която мислиш да правиш по време на тези километри. Не е невъзможно, но ако не си ходил скоро ми се струва гърчаво Smile. Не разбрах кой е втория въпрос.
Успех... и си носи лепенки.

_________________
Който пие бира не умира!
Чет Май 28, 2009 10:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Отговорете с цитат
dobrudjan4e написа:
Тук е пълно с хубави маршрути, огледай снимки, прочети колко е ходенето и си харесай...
А с тоя километраж дето мислиш да го навърташ, може да обединяваш по два Smile.
Обувките ги носи задължително докато дойде време за почивката ти, като първата седмица ги разтъпчи без да им стягаш много връзките. Пак ми е трудно да си го представя в такава прогресия ходенето, по- скоро пробвай наобратно от 50-60 към 30..., важна е и денивелацията която мислиш да правиш по време на тези километри. Не е невъзможно, но ако не си ходил скоро ми се струва гърчаво Smile. Не разбрах кой е втория въпрос.
Успех... и си носи лепенки.
Ще послушам съвета ти за лепенките Smile Благодаря ти за инфото. а за разтъпкването ще стане само вкъщи, защото до 10 няма да имам почивка, нон стоп съм на работа. Незнам де, ще видя как ще ми понесе, ако пък ми дойде в повече, не е задължително да си потроша краката за три дни, само защото имам желанието.... Smile

_________________
Take the first step and keep walking
Пет Май 29, 2009 8:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
avitohol



Регистриран на: 26 Яну 2009
Мнения: 6
Местожителство: София

Мнение раница Jack Wolfskin Отговорете с цитат
Здравейте,

Бих искал да питам дали някой е чувал за Jack Wolfskin? каква марка е и дали знаете нещо за качеството на тези раници?
Пон Юни 22, 2009 5:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didara



Регистриран на: 18 Юни 2009
Мнения: 16
Местожителство: Сандански

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, някой може ли да ми каже нещо относно качеството на тази http://www.alpibg.com/product_info.php?products_id=1409&osCsid=8b7532d8d06b0c3220c8304106e7046f раница. 90-тката е 96 лв. в Метро, докато в горепосочения сайт е 150 лв. Smile

_________________
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!
Пон Юни 29, 2009 7:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Разликата в цените верно е голяма. Съветът ми е да ги огледаш на място и двете и ако няма разлика вземай по-евтината. Друг е въпроса, че 90 кила раница според мен е твърде голяма за нормално ходене по нашите планини.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Юни 29, 2009 8:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
didara - виж добре шевовете, аз се набутах така с 2 раници - попаднаха ми две раници (аванта), уж от прилична марка, но взети от МЕТРО... и на двете презрамкмите се разпраха за 1-2 носения! Не знам дали са пълни ментета, но при всяко положение са с много съмнително качество.
Вто Юни 30, 2009 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
И аз като Gamina бих те посъветвала, внимавай много със стоката от Метро....и задължително си я сложи да видиш как ти лепва за гърба, не става само с гледане.
Вто Юни 30, 2009 12:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didara



Регистриран на: 18 Юни 2009
Мнения: 16
Местожителство: Сандански

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за съветите. И аз точно от шевовете се притеснявам. Взел съм я вече, дано да няма проблем. Иначе на пръв поглед всичко изглежда нормално, но без да я натоваря няма как да разбера Smile

_________________
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!
Вто Юни 30, 2009 3:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didara



Регистриран на: 18 Юни 2009
Мнения: 16
Местожителство: Сандански

Мнение Отговорете с цитат
Забелязах нещо интересно относно тази раница http://www.alpibg.com/product_info.php?products_id=1409&osCsid=8b7532d8d06b0c3220c8304106e7046f която коментирах по-гре. Значи в Метро обозначението на модела на раницата е FERRINO HAUTE ROUTE 90, самоче раницата отговаря на 60 литра и мисля, че заради това са пуснати в Метро толкова евтино, брак най-вероятно. Ще е хубаво ако е така Smile

_________________
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

Последната промяна е направена от didara на Пет Авг 14, 2009 1:57 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Юли 03, 2009 5:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 203
Местожителство: София

Мнение лека раница с твърд гръб Отговорете с цитат
Привет, купих си тази раница :Futura Pro 38 http://www.deuter.com/en/products/34278_FuturaPro38_08_DEU.php -много удобна и функционална има си и дъждобран ,доста джобове...настройки.


Но понеже имам проблем с кръста ми е малко голяма , и смятам да я сменя (продам) с по-малка. около 30л и по-лека. На тази не мога да използвам капацитета, а и тежи 1660гр.
Лошото е че почти няма раница с рамка на гърба под 40л.
Тази ми допадна но няма рамка : Summit 30
http://www.tashev.bg/bul/summit_30.htm
Тази не съм я пробвал, но ми се вижда най-компромисния вариант ,н оима само 2 отделения (няма страничин джобове) :
Summit 42http://tashev.bg/bul/summit_42.htm
ТАшев > http://www.tashev.bg/bul/prod01.htm

Другия вариант е DeuterFutura28
28л (но без капак)http://www.deuter.com/en/products/34218_Futura28_552_08_ENG.php

Може би това се вписва най-добре в изискванията - Groden 35 . 1190гр http://www.deuter.com/en/products/34536_Grouden35_06_DEU.php

Раницата да е около 30-34л , с Т/П рамка ,т.е. да не се огъва гърба й и опира (притиска) в кръста;със стабилен кръстен колан. При раниците без такава рамка как стоят нещата?

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Вто Юли 28, 2009 12:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
jasonsmith



Регистриран на: 12 Авг 2009
Мнения: 5

Мнение наистина ли? Отговорете с цитат
Тъкмо утре планирах да ходя до МЕТРО за тази раница, но ако е 60л, наистина много ще се изнервя.
Ти успя ли да я поносиш вече?
Сря Авг 12, 2009 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jasonsmith



Регистриран на: 12 Авг 2009
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Вече си купих раницата. Смея да твърдя че си е оригинални 90 л , всички шевове и т.н. са перфектни.
Не мисля че е второ качество, с дефекти и т.н., но все още не съм я изпробвал. След като я изпробвам ще споделя отново мнение дали е удобна, практична и т.н.
Пет Авг 14, 2009 9:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
jasonsmith написа:
Вече си купих раницата. Смея да твърдя че си е оригинални 90 л , всички шевове и т.н. са перфектни.
Не мисля че е второ качество, с дефекти и т.н., но все още не съм я изпробвал. След като я изпробвам ще споделя отново мнение дали е удобна, практична и т.н.


честита ти раница Smile

ама 90 литра...... това много бе
какво ще носиш вътре? Shocked
Пет Авг 14, 2009 10:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jasonsmith



Регистриран на: 12 Авг 2009
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
ами.. аз обичам като ходя някъде да се запасявам с много работи, и в този ред на мисли ми се струва че не е толкова голяма, колкото и аз си я представях отначало Smile
По-добре една раница голяма, отколкото 2-3 ама малки Smile
Пет Авг 14, 2009 12:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В началото бях с Ташев 80+15.
Втората ми раница е един мамут 60 литра.
Третата ми раница е дойтер 32+ литра.

Равносметката :
Винаги гледам да се събера в дойтера.
В мамута събирам палатка, дрехи, чувал и храна за 3-4 дена, ползвам го рядко, главно зимата когато багажа е по- обемен.
Ташевката вече не я ползвам.

Пак според мен раници над 70 литра са за алпийска експедиция Wink. Но всеки сам знае за себе си, аз мисля че е безсмислено да си шерп по нашите планини Laughing .

_________________
Който пие бира не умира!
Пет Авг 14, 2009 12:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 86, 87, 88  Следваща
Страница 3 от 88

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov