ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на Раница
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 68, 69, 70 ... 86, 87, 88  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на Раница
Автор Съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Честита Нова Година от мен.
Миналата година се продаваше подобна чисто нова Osprey Kestrel 48 в olx синя на цвят за около 220лв май,не помня.
Нед Яну 01, 2017 4:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Кестрел 48 е в няколко размера за хора различни височини, пише го в характеристиките й : Osprey Kestrel 48 M/L тегло 1.670 g, обем: 48 Liter . Размер S/M: тегло: 1.590 g, обем: 46 Liter. Тук най-новият модел https://www.auspreiser.de/goto/shop/5714543437?type=offer&price=119.95&search=kestrel%2B48 е в три цвята, големият размер . Това си е стандартна стока, няма какво да й се мери, в Германия е по-евтина с 80 лв. даже с включен транспорт до България.
Нед Яну 01, 2017 8:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
alext



Регистриран на: 03 Апр 2016
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Кестрел 48 е в няколко размера за хора различни височини, пише го в характеристиките й : Osprey Kestrel 48 M/L тегло 1.670 g, обем: 48 Liter . Размер S/M: тегло: 1.590 g, обем: 46 Liter. Тук най-новият модел https://www.auspreiser.de/goto/shop/5714543437?type=offer&price=119.95&search=kestrel%2B48 е в три цвята, големият размер . Това си е стандартна стока, няма какво да й се мери, в Германия е по-евтина с 80 лв. даже с включен транспорт до България.


Ясно, значи M/L трябва да търся. По немско гледам сайтовете доста добри оферти. Доколкото разбрах от прочетеното kestrel няма метална рамка за гърба, или бъркам? Явно затова прилягат така добре на гърба, но как се отразява това на формата и удобното тегло за носене? Четох в немско ревю в амазон, че формата не е стабилна и при натоварване се измества(сравнена с някакъв дойтер). Който я ползва по- натоварена раницата как мисли- имал ли е проблеми? И другото което беше отбелязано, че страничните джобове са неизползваеми тъй като са навътре към обема на раницата и като се напълни не остава място?
Нед Яну 01, 2017 11:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hitch-hiker



Регистриран на: 03 Авг 2013
Мнения: 71
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
alext написа:
nabludatel50 написа:
Кестрел 48 е в няколко размера за хора различни височини, пише го в характеристиките й : Osprey Kestrel 48 M/L тегло 1.670 g, обем: 48 Liter . Размер S/M: тегло: 1.590 g, обем: 46 Liter. Тук най-новият модел https://www.auspreiser.de/goto/shop/5714543437?type=offer&price=119.95&search=kestrel%2B48 е в три цвята, големият размер . Това си е стандартна стока, няма какво да й се мери, в Германия е по-евтина с 80 лв. даже с включен транспорт до България.


Ясно, значи M/L трябва да търся. По немско гледам сайтовете доста добри оферти. Доколкото разбрах от прочетеното kestrel няма метална рамка за гърба, или бъркам? Явно затова прилягат така добре на гърба, но как се отразява това на формата и удобното тегло за носене? Четох в немско ревю в амазон, че формата не е стабилна и при натоварване се измества(сравнена с някакъв дойтер). Който я ползва по- натоварена раницата как мисли- имал ли е проблеми? И другото което беше отбелязано, че страничните джобове са неизползваеми тъй като са навътре към обема на раницата и като се напълни не остава място?
Ползвам раницата 3 година,не е мръднала! Има си рамка от вътре ,но тя е много тънка лека и здрава.Обтяга раницата като пружина.Страничните джобове са много удобни за бърз достъп.Да отнемат от вътрешният обем,но това е нормално не е недостатък,нима спалния чувал не отнема от вътрешният обем?Дамският вариант Кейт също е много хубав.Отделенията на капака също са много полезни,челници ,документи,и други дреболии.
Вто Яну 03, 2017 2:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Hitch-hiker написа:
alext написа:
nabludatel50 написа:
Кестрел 48 е в няколко размера за хора различни височини, пише го в характеристиките й : Osprey Kestrel 48 M/L тегло 1.670 g, обем: 48 Liter . Размер S/M: тегло: 1.590 g, обем: 46 Liter. Тук най-новият модел https://www.auspreiser.de/goto/shop/5714543437?type=offer&price=119.95&search=kestrel%2B48 е в три цвята, големият размер . Това си е стандартна стока, няма какво да й се мери, в Германия е по-евтина с 80 лв. даже с включен транспорт до България.


Ясно, значи M/L трябва да търся. По немско гледам сайтовете доста добри оферти. Доколкото разбрах от прочетеното kestrel няма метална рамка за гърба, или бъркам? Явно затова прилягат така добре на гърба, но как се отразява това на формата и удобното тегло за носене? Четох в немско ревю в амазон, че формата не е стабилна и при натоварване се измества(сравнена с някакъв дойтер). Който я ползва по- натоварена раницата как мисли- имал ли е проблеми? И другото което беше отбелязано, че страничните джобове са неизползваеми тъй като са навътре към обема на раницата и като се напълни не остава място?
Ползвам раницата 3 година,не е мръднала! Има си рамка от вътре ,но тя е много тънка лека и здрава.Обтяга раницата като пружина.Страничните джобове са много удобни за бърз достъп.Да отнемат от вътрешният обем,но това е нормално не е недостатък,нима спалния чувал не отнема от вътрешният обем?Дамският вариант Кейт също е много хубав.Отделенията на капака също са много полезни,челници ,документи,и други дреболии.


Искам да питам за горните колани над страничните джобове дали са по дълги,демек можеш ли да сложиш примерно едно шалте или нещо друго по обемисто.
Другото нещо което искам да те питам понеже лятото се потя доста ( и предполагам не съм само аз ) как се справя с дишането тази раница,при Ловето това ми харесва ,че няма проблем относно това.
Смятам тази година да следя нещо на промоция и да пробвам една Kastrel 48.
Как усещаш презрамките също при малко повече натоварване ?
Чет Яну 05, 2017 6:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hitch-hiker



Регистриран на: 03 Авг 2013
Мнения: 71
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
bebo79 написа:
Hitch-hiker написа:
alext написа:
nabludatel50 написа:
Кестрел 48 е в няколко размера за хора различни височини, пише го в характеристиките й : Osprey Kestrel 48 M/L тегло 1.670 g, обем: 48 Liter . Размер S/M: тегло: 1.590 g, обем: 46 Liter. Тук най-новият модел https://www.auspreiser.de/goto/shop/5714543437?type=offer&price=119.95&search=kestrel%2B48 е в три цвята, големият размер . Това си е стандартна стока, няма какво да й се мери, в Германия е по-евтина с 80 лв. даже с включен транспорт до България.


Ясно, значи M/L трябва да търся. По немско гледам сайтовете доста добри оферти. Доколкото разбрах от прочетеното kestrel няма метална рамка за гърба, или бъркам? Явно затова прилягат така добре на гърба, но как се отразява това на формата и удобното тегло за носене? Четох в немско ревю в амазон, че формата не е стабилна и при натоварване се измества(сравнена с някакъв дойтер). Който я ползва по- натоварена раницата как мисли- имал ли е проблеми? И другото което беше отбелязано, че страничните джобове са неизползваеми тъй като са навътре към обема на раницата и като се напълни не остава място?
Ползвам раницата 3 година,не е мръднала! Има си рамка от вътре ,но тя е много тънка лека и здрава.Обтяга раницата като пружина.Страничните джобове са много удобни за бърз достъп.Да отнемат от вътрешният обем,но това е нормално не е недостатък,нима спалния чувал не отнема от вътрешният обем?Дамският вариант Кейт също е много хубав.Отделенията на капака също са много полезни,челници ,документи,и други дреболии.


Искам да питам за горните колани над страничните джобове дали са по дълги,демек можеш ли да сложиш примерно едно шалте или нещо друго по обемисто.
Другото нещо което искам да те питам понеже лятото се потя доста ( и предполагам не съм само аз ) как се справя с дишането тази раница,при Ловето това ми харесва ,че няма проблем относно това.
Смятам тази година да следя нещо на промоция и да пробвам една Kastrel 48.
Как усещаш презрамките също при малко повече натоварване ?
Достатъчно дълги са страничите ленти,но аз почти не ги ползвам,самонадувното шалте и палатката ги вкарвам направо вътре.Гърба е много добре направен и извит,за да има възможно най малък контакт с гърба.За мен тази раница е една от най удобните на пазара.Презрамките са добри,при добра настройка раницата става част от теб и не се усеща като голяма тежест...
Чет Яну 05, 2017 9:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Hitch-hiker написа:
bebo79 написа:
Hitch-hiker написа:
alext написа:
nabludatel50 написа:
Кестрел 48 е в няколко размера за хора различни височини, пише го в характеристиките й : Osprey Kestrel 48 M/L тегло 1.670 g, обем: 48 Liter . Размер S/M: тегло: 1.590 g, обем: 46 Liter. Тук най-новият модел https://www.auspreiser.de/goto/shop/5714543437?type=offer&price=119.95&search=kestrel%2B48 е в три цвята, големият размер . Това си е стандартна стока, няма какво да й се мери, в Германия е по-евтина с 80 лв. даже с включен транспорт до България.


Ясно, значи M/L трябва да търся. По немско гледам сайтовете доста добри оферти. Доколкото разбрах от прочетеното kestrel няма метална рамка за гърба, или бъркам? Явно затова прилягат така добре на гърба, но как се отразява това на формата и удобното тегло за носене? Четох в немско ревю в амазон, че формата не е стабилна и при натоварване се измества(сравнена с някакъв дойтер). Който я ползва по- натоварена раницата как мисли- имал ли е проблеми? И другото което беше отбелязано, че страничните джобове са неизползваеми тъй като са навътре към обема на раницата и като се напълни не остава място?
Ползвам раницата 3 година,не е мръднала! Има си рамка от вътре ,но тя е много тънка лека и здрава.Обтяга раницата като пружина.Страничните джобове са много удобни за бърз достъп.Да отнемат от вътрешният обем,но това е нормално не е недостатък,нима спалния чувал не отнема от вътрешният обем?Дамският вариант Кейт също е много хубав.Отделенията на капака също са много полезни,челници ,документи,и други дреболии.


Искам да питам за горните колани над страничните джобове дали са по дълги,демек можеш ли да сложиш примерно едно шалте или нещо друго по обемисто.
Другото нещо което искам да те питам понеже лятото се потя доста ( и предполагам не съм само аз ) как се справя с дишането тази раница,при Ловето това ми харесва ,че няма проблем относно това.
Смятам тази година да следя нещо на промоция и да пробвам една Kastrel 48.
Как усещаш презрамките също при малко повече натоварване ?
Достатъчно дълги са страничите ленти,но аз почти не ги ползвам,самонадувното шалте и палатката ги вкарвам направо вътре.Гърба е много добре направен и извит,за да има възможно най малък контакт с гърба.За мен тази раница е една от най удобните на пазара.Презрамките са добри,при добра настройка раницата става част от теб и не се усеща като голяма тежест...


Благодаря за бързия отговор,ще се оглеждам за някоя добра промоция на нея Smile
Чет Яну 05, 2017 9:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
niltevs



Регистриран на: 18 Яну 2017
Мнения: 1

Мнение Мнение за Vango Nanga 60+10 Отговорете с цитат
Привет,

Да попитам какво ви е мнението за Vango Nanga 60+10?
http://www.millets.co.uk/equipment/067351-vango-nanga-60-10-rucksack.html

Офертата ми се вижда доста изгодна.
Ще се ползва за кратки няколкодневни прехода с палатка и чували по нашите планини

Няма много ревюта за нея, а и не я намирам в английския сайт на Ванго. Може би защото е стар модел.
Сря Яну 18, 2017 10:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Откъде мога да купя катарама за кръстен колан на раница Дойтер?
Явно като е затварян багажника се е счупила, и сега не мога да ползвам колана.
Deuter ACT Lite 40+10 e модела на раницата.
Нед Яну 22, 2017 9:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Навремето в Стената имаха една плоска фирмена кутия на Deuter с всякакви видове катарами на техни раници - ремонтен комплект Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Яну 23, 2017 12:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
sgannn



Регистриран на: 07 Яну 2016
Мнения: 9

Мнение Lowe Alpine Eclipse 35 Отговорете с цитат
Здравейте,

Имам нужда от около 35-литрова раница, която да е без капак, за да мога да я ползвам най-вече при пътуване, също като ръчен багаж за полети, но и чат-пат като алтернатива на голямата ташевка (Кентавър 60+10) за едно-двуденвни преходи в планината.

Спрял съм се на Lowe Alpine Eclipse 35, но имам няколко неясноти и ще се радвам ако някой може да ги разясни.

Например - регуларният модел е с параметри 56x29x27cm, но има и модел L, който е с размери 64x35x34. Tова не прави ли обема доста повече от 35 литра, на мен ми се струва, че би трябвало дори над 40 да излиза така?

В същото време, модел L на 25-литровия вариант е с параметри 58x33x29. Значи ли това, че ако си взема Lowe Alpine Eclipse 25, модел L, тя ще има по-голям обем от 35-литровия модел?
Вто Яну 24, 2017 2:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Re: Lowe Alpine Eclipse 35 Отговорете с цитат
sgannn написа:
Здравейте,

Имам нужда от около 35-литрова раница, която да е без капак,

Трябва да уточниш - искаш да си гъзар, или ти трябва за наистина практически цели. Екипировката на лица като Дон Уилънс, Джо Таксър и др. от сорта, често е била твърде различна от това, което се продава в магазина и въпреки това не само, че не е пречела, а дори напротив, била е далеч по-функционална. Ако целиш само второто:
Уший си мешка, тури и една връв и си готов. Аз си направих от шушляк една такава, за височинен алпинизъм - тежи 50 грама и лесно се отваря с ръкавици-лапи, не заема и място - свита е колкото юмрук. Още си я нося и пазя. Конкуренцията от Казахстан обаче ме разби - носеха си багажа в два съдрани зебляни чувала, вързани с тел. Има и още един плюс - по летищата към такива "екипировки" никой не проявява апетит за крадене.
Вто Яну 24, 2017 3:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sgannn



Регистриран на: 07 Яну 2016
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Гъзарията е ясна, така че мешката не ми върши работа Wink

И сега имам една Tashev Adventure 30, която си е като мешка - много е тумбеста и не е удобна като се натъпче, + няма нито гръден, нито кръстен колан.

Кентавърът, който имам, е идеален, държа се идеално на Ком-Емине и нямам никакви оплаквания от него, но ми трябва нещо по-малко, за ден-два-три, в което да сложа чувал, шалте, евентуално палатка, и Lowe Alpine-to ми хвана окото.

Та така - някой да може да даде повече инфо за размерите?
Вто Яну 24, 2017 5:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Като ползувател и фен на Лове раниците, но друг модел, Ловетата имат нормален и L / удължен / модел. Това не е обяснено добре в сайтът на производителя за тази раница - https://lowealpine.com/eu/everyday/eclipse-35-5
Отдолу излиза L - моделът, без да е ясно какво представлява. Двата модела са с една и съща цена от 119 Евра, което показва , че са горе - долу-еднакви. Аз си купувам от Германия, която като голям пазар има най-ниските цени в Европа . Ето двете раници: голямата https://www.auspreiser.de/goto/shop/5871905513?type=offer&price=79.90&search=eclipse%2B35%2Blarge и
Gewicht: 1.10 kg - тегло
Volumen: 35 l
Rückenlänge: 51 - 56 cm -това значи че се променя височината на гърба по избор
размери 64 x 35 x 34cm
малката https://www.auspreiser.de/goto/shop/5721942323?type=offer&price=77.90&search=eclipse%2B35
Rückenlänge verstellbar 46-51 cm - това значи че се променя височината на гърба по избор
, размери 56 x 29 x 27cm
1 kg тегло
и двата модела струват еднакво. Германците са педантични и са описали разликата - голямата е за по-високи хора - над 1.80 . Литража сигурно е доста различен от това в сайта на производителя, въпреки че не е описан никъде от него , раниците само се водят модел 35 - едната сигурно ще е 33 литра, другата около 38 . Така беше и при моята раница.
Далаверка си е по-голямата раница, при положение че цената е една и съща, а 35 литра все пак е малка раница и добре е да по-голямшка.Малкият модел не е подходящ за големи гърбове на високи ора.
Вто Яну 24, 2017 10:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sgannn



Регистриран на: 07 Яну 2016
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Като ползувател и фен на Лове раниците, но друг модел, Ловетата имат нормален и L / удължен / модел. Това не е обяснено добре в сайтът на производителя за тази раница - https://lowealpine.com/eu/everyday/eclipse-35-5
Отдолу излиза L - моделът, без да е ясно какво представлява. Двата модела са с една и съща цена от 119 Евра, което показва , че са горе - долу-еднакви. Аз си купувам от Германия, която като голям пазар има най-ниските цени в Европа . Ето двете раници: голямата https://www.auspreiser.de/goto/shop/5871905513?type=offer&price=79.90&search=eclipse%2B35%2Blarge и
Gewicht: 1.10 kg - тегло
Volumen: 35 l
Rückenlänge: 51 - 56 cm -това значи че се променя височината на гърба по избор
размери 64 x 35 x 34cm
малката https://www.auspreiser.de/goto/shop/5721942323?type=offer&price=77.90&search=eclipse%2B35
Rückenlänge verstellbar 46-51 cm - това значи че се променя височината на гърба по избор
, размери 56 x 29 x 27cm
1 kg тегло
и двата модела струват еднакво. Германците са педантични и са описали разликата - голямата е за по-високи хора - над 1.80 . Литража сигурно е доста различен от това в сайта на производителя, въпреки че не е описан никъде от него , раниците само се водят модел 35 - едната сигурно ще е 33 литра, другата около 38 . Така беше и при моята раница.
Далаверка си е по-голямата раница, при положение че цената е една и съща, а 35 литра все пак е малка раница и добре е да по-голямшка.Малкият модел не е подходящ за големи гърбове на високи ора.


Благодаря за конкретния отговор, много полезен ми беше! Май се насочвам към L размера, тъй като съм 182см, а и гърбът ми се оказа, че е към 55-56 санта. Има доста примеливи цени в немския, а и UK-ския Амазон, така че тия дни ще я поръчам Smile
Сря Яну 25, 2017 1:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 68, 69, 70 ... 86, 87, 88  Следваща
Страница 69 от 88

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov