ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на Раница
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 69, 70, 71 ... 86, 87, 88  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на Раница
Автор Съобщение
N-8



Регистриран на: 09 Сеп 2016
Мнения: 12
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
https://campingrocks.bg/bg/product/1449/turisticheska-ranitsa-bergans-skarstind-40l-black-grey
https://campingrocks.bg/bg/product/1458/turisticheska-ranitsa-bergans-rondane-38l-black-neon-green
Здравейте.Доста рових във форума,но не намерих отзиви за раниците посочени по-горе.Ще съм благодарен ако някой имал взимане даване с тази фирма сподели впечатления.
Благодаря!
Пон Мар 13, 2017 7:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
abozhilov



Регистриран на: 27 Мар 2017
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Добър ден. Като цяло не съм планинар, или поне не точното определение за такъв Smile Обаче взех, че се запалих и сега разбира се трябва да си набавя необходимата за целите ми екипировка. Въпроса ми е свързан с изобора на раница, тъй като имам една малка Dakine 21l, която обаче е малка за нуждите ми. Раницата ще се ползва за не особено тежки /даже в началото леки/ еднодневни преходи, които в най-лошия случай ще са двудневни със спане в хижа, на които ще бъда с жената и детето /7г. момък/. Жената има една 30 литрова раница, която ще си носи и съответно повечето багаж ще мъкна аз. Висок съм 175 см. с нормално широк гръб, поради което се чудя каква раница да си избера за сумата до 150 лв., като целта е да е нова. Не искам да взимам някакви огромни раници и не зная Вие кой литраж бихте препоръчали. Изчетох доста по темата и съм се спрял на един-два модела, но съм отворен и за други съвети. Спрял съм се на Tashev Summit 42 и Trecker 55. Не зная кой-размер да избера, тъй като не съм ги виждал на живо, а в момента съм толкова ангажиран,ч е не мога да отида до някой магазин, затова ще поъчвам онлайн. Другия въпрос, освен з аразмера, е свързан материала. Голяма ли е разликата между Cordura и обикновения ripstop?
Успешен ден!
Пон Мар 27, 2017 12:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
abozhilov написа:
...Спрял съм се на Tashev Summit 42 и Trecker 55. Не зная кой-размер да избера, тъй като не съм ги виждал на живо, а в момента съм толкова ангажиран,ч е не мога да отида до някой магазин, затова ще поРъчвам онлайн. ...
Успешен ден!
Добрютро.
Точно с Ташев-ите не го прави онлайн!
Вдигни бюджета и си купи онлайн 40 литров Deuter - те са с регулируем гръб.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Мар 30, 2017 7:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
abozhilov



Регистриран на: 27 Мар 2017
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Намерих Deuter Futura Pro 36l нова за 195 лв. от англия, този вариант как е в такъв случай?
Чет Мар 30, 2017 1:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение ЧРД Отговорете с цитат
Ако отидеш с някой рожденик в "Стената" на "Братя Миладинови" или в "Планика" в ЦУМ, ще ти направят 20% отстъпка и така Футурата, която си избрал, http://www.stenata.com/bg/products/product/%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-futura-pro-36, ще се доближи до английската цена.
Аз бих могъл да ти окажа подобна услуга след десетина дни, но вероятно не съм опция, тъй като с почерпката, която ще се наложи да направиш в последствие, ще излезе, че все едно си си купил раница от 200- 300 литра. Very Happy
Чет Мар 30, 2017 1:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
abozhilov



Регистриран на: 27 Мар 2017
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Хаха, мерси за предложението, но аз самият съм рожденник утре Smile В Планика в ЦУМ на кои стоки правят отстъпка?
П.С. Тъкмо звъннах в Планика и казаха, че йок отстъпки за роденници.
Чет Мар 30, 2017 3:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение deuter Отговорете с цитат
Да си жив и здрав! И да почерпиш!
Купих си дойтера от там със съответното намаление след като им споделих, че отивам утре в "Стената".
Чет Мар 30, 2017 4:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
В Стената вече не правят % за рожденници
Чет Мар 30, 2017 10:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ludko



Регистриран на: 17 Авг 2017
Мнения: 13

Мнение Brandit Отговорете с цитат
Здравейте, нов съм във форума, но имам малък опит в ходенето в планината (още преди лифта два пъти 7те Рилски езера от х. Вада и обратно, първата тераса на Мальовица и ако въобще се брои много пъти Витоша). Желанието ми да ходя в планината никога не е изчезвало, но по стечение на обстоятелствата все се разминавах. Сега с половинката сме решили, че малкият човек (на почти 3 г. е) трябва да диша повече чист въздух и затова започнахме да се оборудваме с необходимото. Смятам, че раницата е особено важна, като за момента мисля да е по-малка - да речем 30-40 л., максимум 50, ако въобще последното е малко. Започнал съм да чета темата, но съм до 20 страница, а пък гледам и разни раници, засега в нета. Не намерих отзиви за марката Brandit, а ми привлече вниманието ето това: https://www.brannik.bg/turisticheska-ranitsa-aviator-50l/. Цената напълно ме удовлетворява предвид факта, че трябва да купя и доста други неща, но ми се ще да чуя отзиви от някой ползвал такава раница или от същата марка.
Чет Авг 17, 2017 11:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Нямам лични впечатления от този модел, но не бих го препоръчал заради принципни проблеми на конструкцията. Основната тежест при по-обемните раници се поема не от презрамките, а от колана, който в случая представлява тясна платнена лента. Носил съм раница на друг производител с такъв колан, не е удобен, врязва се в тялото, усещането е неприятно. За предпочитане е коланът да е широк, дебел и омекотен. Също така е желателно височината на презрамките да може да се променя според ръста на носещия. Ето една сравнително евтина раница с плътен колан и регулируеми презрамки (от "Декатлон", където стоките имат двугодишен гаранционен срок):

Quechua Forclaz 50

П. п. Калъф за предпазване от дъжд може да се купи допълнително.
Чет Авг 17, 2017 1:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ludko



Регистриран на: 17 Авг 2017
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговора! Държа да уточня, че не държа непременно за най-евтиния възможен вариант, макар, че едва ли ще се ползва супер интензивно. Опитвам се да преценя отзивите за Ташев и Дойтер, които ми се струва, че са 50:50 и като че ли за Дойтера са в стил "гроздето е кисело". Мисля, че няма да се изръся за Дойтер, но дали Ташев си заслужават. Прави ми впечатление и че дъждобранът им се купува отделно и не е евтин. Попаднах и на това, като ми изглежда доста добре, въпросът е някой да даде реални отзиви: http://www.zajo.net/bg/%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8/mayen-45-magnet.p5793-13.html#description
Чет Авг 17, 2017 3:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3279
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Ludko, така и така си се насочил към раници, които тежат 1800-1900 грама, защо не добавиш още 200-300 грама и не си купиш голяма хубава раница 60(+10,+20) литри? Нека оставим настрана, че в нея се побират спален чувал и палатка. По-големите раници са с по-удобна конструкция и най-важното - по-хубав кръстен колан, което в крайна сметка ги прави по-удобни за носене от по-малките.

Покривало за раницата на първо време не ти трябва. По принцип всичко вътре в раницата се поставя в найлонови торбички и трудно би се измокрило. А и колко пъти ще ходиш в планината в проливен дъжд?

Добре е да си вземеш хубав дъждобран - който да покрива и раницата и да можеш да си го слагаш и махаш сам, без чужда помощ.

Иначе Sineva е прав - най-важен е кръстният колан, но също и презрамките, циповете, катарамите, халките, връзките, джобовете...
Най-добре е на живо да идеш, да напълниш раницата с багаж и да я пробваш. Марката няма голямо значение, цената - също. Успех!



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Авг 17, 2017 4:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
Освен Ташев друга голяма раница никога не съм имал - вече повече от 10 години ползвам активно модел Вихрен 70+10 л. Супер удобна ми е и не съм имал никакви проблеми с нея. Бих те посъветвал горе-долу същото като Стефан - ако планираш преходи от 2-3 дена нагоре да си вземеш раница минимум 50+10 л., независимо от марката. Раницата на Зайо от линка не изглежда зле, но по-практично би било да се насочиш към някой модел с допълнителен литраж. Най-важното е да ти е удобна - ако имаш възможност отиди до магазина и си я сложи на гърба, вместо да я поръчваш онлайн Smile
Чет Авг 17, 2017 5:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ludko



Регистриран на: 17 Авг 2017
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
До голяма степен съм съгласен с последните мнения - определено искам да имам по-голяма раница, но понеже първоначалните преходи планираме да са по-кратки, смятам, че по-малка раница ще ни е достатъчна, като малката след това остане за жена ми. А, и ми се ще да добия известни впечатления и да купя по-голяма раница максимално информиран, т.е. ако ще взема "грешната" раница, то да не е голямата. Във всички случаи ще послушам съветите и ще отида на място в магазин, иначе шансът да не съм удовлетворен е голям.
Пет Авг 18, 2017 10:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vodenicharskim



Регистриран на: 18 Авг 2015
Мнения: 61
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ludko написа:
До голяма степен съм съгласен с последните мнения - определено искам да имам по-голяма раница, но понеже първоначалните преходи планираме да са по-кратки, смятам, че по-малка раница ще ни е достатъчна, като малката след това остане за жена ми. А, и ми се ще да добия известни впечатления и да купя по-голяма раница максимално информиран, т.е. ако ще взема "грешната" раница, то да не е голямата. Във всички случаи ще послушам съветите и ще отида на място в магазин, иначе шансът да не съм удовлетворен е голям.


Голяма раница ше ти трябва при всички положения, защото ти си мъжа в къщата и реално ще мъкнеш основния багаж Smile
Аз съм с 50+10 на Ташев, жена ми е с 35 литрова, а детето ходи с една малка от декатлона.
По-горе мисля, че споменаха за кръстния колан - подкрепям - много е важен! По-голямата раница е много по-удобна от по-малката - телгото се разпределя по-равномерно.
Пет Авг 18, 2017 10:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 69, 70, 71 ... 86, 87, 88  Следваща
Страница 70 от 88

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov