ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на Раница
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 70, 71, 72 ... 86, 87, 88  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на Раница
Автор Съобщение
Ludko



Регистриран на: 17 Авг 2017
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
След разходка до реален магазин и разгледани раници на живо, изборът се ограничи до това: http://tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=23, препоръчано ми от човека в магазина, който беше изключително любезен и отзивчив, и това: http://www.zajo.net/bg/%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8/mayen-45-magnet.p5793-13.html , което аз самият харесах. Ташев е родно производство, но другата като, че ли е по-добра Question
Пет Авг 18, 2017 4:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Зайото е раницата според изискванията и намеренията ти. А цената е страхотна.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Авг 18, 2017 6:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Зайото е раницата според изискванията и намеренията ти. А цената е страхотна.

Бих допълнил, че е и доста по-функционална!
Пет Авг 18, 2017 7:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
neillmakoli написа:
Бих допълнил, че е и доста по-функционална!

Също. Аз съм фен на чешкото оборудване. По нищо не отстъпва на френското, италианското и т.н. реномирани марки.
При мен 60% от оборудването е чешко, на разумни цени.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Авг 18, 2017 7:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Моделът на "Зайо" действително не изглежда зле, кръстният колан, презрамките и гърбът вероятно са удобни. Има и една липса, която трябва да се има предвид, на капака и дъното не виждам точки за външно окачване. Ако обаче нямате намерение да носите завързани отвън спални чували и шалтета, това няма да ви попречи (поне на първо време, докато купите по-голяма раница). Желателно е да се види лично в магазина и от какъв плат е, за предпочитане е да е по-плътен и здрав. От средните модели на "Ташев" според мен има по-практичен от Tracker 45. Summit 42 от Cordura е с повече точки за външно окачване, а и с по-устойчив на износване плат. Успех в избора!
Пет Авг 18, 2017 8:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
valentinbg



Регистриран на: 22 Авг 2015
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
Взех същата раница на Зайо преди месец, поразходих я из Рила и съм много доволен. Ако носиш и палатка обаче не съм сигурен, че ще си събереш багажа. Има си и дъждобран. Освен това ако си над 1,85 кръстния колан ще ти идва не на място. Аз съм толкова и е на кантар, но дишащия гръб е супер.
Чет Авг 24, 2017 9:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ludko



Регистриран на: 17 Авг 2017
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Засега нямам намерение да нося палатка. Дишащият гръб е едно от основните неща, които ме накараха да я избера. Това за кръстния колан не ме радва много, защото също съм 1,85. Не може ли да се регулира височината на носене някак? Когато ходих в магазина имаше само 35 л. и така и не пробвах, 45 л. очакват другата седмица. Дотогава трябва да се удържа да не взема нещо друго, че голям мерак Laughing В този ред на мисли гледах и това на живо: https://www.alpibg.com/%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B3/%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D1%87%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-40-durance , но при пробата кръстният колан също ми идваше не на място, а и е малко по-малка.
Пет Авг 25, 2017 12:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
valentinbg



Регистриран на: 22 Авг 2015
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
Регулира се височината, аз всъщност съм висок 1,86. Моята я поръчах по интернет и даже не бях я видял на живо. Като я разпънах докрай ми стана, ама за малко по-висок човек ще му идва нагоре колана. Тази, която си посочил ми харесва, че има и долно отваряне.
Пет Авг 25, 2017 12:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Ползвам Ташев Тракър 35 и 55+. Малката е типична еднодневка, въпреки че позволява прикачване на доста инвентар и съм я препълвал - повярвайте, смешният изглед е по-малкият и проблем. Неудобна за носене на тежък товар. Подходяща за жени и мъже с по-скоро малък размер. 55+8 е средноразмерна, с несравнимо по-висок комфорт на употреба. Външните джобове са огромно удобство по принцип. Недостатък - тежичка е. Зверски здрави са кордурените, предполагам и полиестерните са такива.
Пет Авг 25, 2017 7:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Ludko написа:
Засега нямам намерение да нося палатка. Дишащият гръб е едно от основните неща, които ме накараха да я избера. Това за кръстния колан не ме радва много, защото също съм 1,85. Не може ли да се регулира височината на носене някак? Когато ходих в магазина имаше само 35 л. и така и не пробвах, 45 л. очакват другата седмица. Дотогава трябва да се удържа да не взема нещо друго, че голям мерак Laughing В този ред на мисли гледах и това на живо: https://www.alpibg.com/%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B3/%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D1%87%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-40-durance , но при пробата кръстният колан също ми идваше не на място, а и е малко по-малка.


Според мен е по-добре да изчакаш зареждане на "Zajo" и да пробваш модела от 45 литра. Durance 40 на "Ferrino" е по-скъпа, по-малка, също няма достатъчно точки за външно окачване и освен това височината на гърба и презрамките май не се регулира. Ако кръстният колан не стига до таза и раницата не ти е съвсем удобна, не я купувай. Основната тежест трябва да се поема от таза, а не от меките части на тялото над него.
Съб Авг 26, 2017 2:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ludko



Регистриран на: 17 Авг 2017
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за разясненията! Така и смятам да направя.
Съб Авг 26, 2017 5:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ludko



Регистриран на: 17 Авг 2017
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Зайото дойде, но за съжаление не е моята раница, въобще същата не е за по-високи хора, защото кръстният колан идва малко по-високо отколкото трябва. Върнах се в изходна позиция, както се казва. От всички раници, които пробвах до момента и които се вместват в определения бюджет най-удобно ми беше това: https://www.alpibg.com/%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B3/%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D1%87%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-60-haute-route
Причината да не я купя беше, че исках да пробвам Зайото (на която много ми допада гърбът), но също така прочетох недобри отзиви доста назад в темата за 90 л. вариант на Фериното, продаван в Метро на промоция. Та се чудя сега, независимо, че очевидно е по-стар модел, дали все пак да не я купя, тъй като определено ми беше удобна при пробата.
Чет Сеп 07, 2017 2:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
valentinbg



Регистриран на: 22 Авг 2015
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
Е как не ти стана зайото? Разпъна ли я до края? Зад мрежата има парче велкро, което фиксира презрамките. Отлепяш, плъзгаш максимално нагоре по шината и залепяш. Щом си 1.85 би трябвало да ти стане, аз даже съм 1.86. Ама ако са ти по-къси пък краката... Поне може да върнеш зайото....
Пет Сеп 08, 2017 6:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ludko



Регистриран на: 17 Авг 2017
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Не съм я купил, мерих я в магазина. Това зад мрежата просто не съм го видял, регулирах презрамките само с коланите горе и долу. Каките в магазина нищо не ми казаха по въпроса, а само констатираха, че раницата не ми става. Когато разпъна презрамките докрай кръстният колан е почти където трябва, но пък раницата се отлепя от гърба в горния край и не е добре. Ако възможността да се разпъне още е коланът в средата на гърба зад мрежата - не му обърнах внимание и не ми казаха, което направо ме вбесява. Дали чрез този колан може да се премества нагоре-надолу целият панел на презрамките - ако е така, може би раницата ще ми стане? Иначе и аз се зачудих дали не са ми по-къси краката Laughing, ама стандартен съм, когато си купувам дрехи нямам проблем. Май пак ще се разходя до магазина, защото раницата ми харесва, въпреки всичко.
Пет Сеп 08, 2017 9:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
valentinbg



Регистриран на: 22 Авг 2015
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
Мести се, бягай да я видиш. Според мен за тези пари раницата е много добра.
Пет Сеп 08, 2017 6:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 70, 71, 72 ... 86, 87, 88  Следваща
Страница 71 от 88

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov