ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на Раница
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 86, 87, 88  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на Раница
Автор Съобщение
Ludko



Регистриран на: 17 Авг 2017
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Добра е и още как! Купих я - точно от там се разпъва. Благодаря за помощта! Ще пиша отзиви от реалното ползване по-нататък.
Пет Сеп 08, 2017 9:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stanislav



Регистриран на: 05 Юли 2010
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
Тази раница, на Зайо, има ли халки на дъното за багаж, на капака се вижда че няма?
Пон Сеп 11, 2017 10:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат

Пон Сеп 11, 2017 3:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Цената и раницата добре изглеждат, но има още нещо, което не идва наум веднага в магазина : Раницата и за това е намалена, че цветът е като за Норвегия - при тези екстремално топли лета, лятото всичко ще се сварява на супа вътре, а и така се нагрява и отвън от слънцето, че все едно носиш гореща печка на гърба си. Като ползувател на черни / преди време нямаше избор / и светли раници, веднага установяваш, че разликата в комфортът между светла и черна раница е голяма.Та черните с приоритет ги доизносвам зимата , това лято пак допрях до тъмна раница, с черен гръб,черен кръстен колан, черни презрамки - като радиатор топли и поти. Повече няма да повторя тази грешка.Никога повече черно не бих взел за България, каквото и да е - дреха, обувки, раница.

даже презрамките и кръстният колан външно са от мрежеста материя, напълно здрава. Кръстните джобове, също от мрежеста материя, въпреки това са отделени извън кръстният колан. Детайли, детайли... а Пот няма.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com

Последната промяна е направена от аngel на Пон Сеп 11, 2017 5:23 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Сеп 11, 2017 4:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
За протокола, в магазин "Zajo" са намалени всички цветове раници, черни, червени, оранжеви, розови и светлосини.
Пон Сеп 11, 2017 5:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Погледнах сайта им, Синева Smile този модел предлагат само черен. Ако съм принуден да избирам точно от този магазин, то и аз бих избрал черното, няма как. Има други модели,да, в модерни напоследък цветове, повечето водещи производители ги използузат - ярко синьо, цикламено, оранжево. Малко пресилени са / всеки си има вкус , но да нося циркаджийски чадър на гърба ще идва в повече , то и всички дрехи трябва да са ти такива / и едвам си харесах нещо преди време в убито зелено https://lowealpine.com/us/hiking/ventilated/airzone-trek-45-55
върза се около190-5 лв с транспорта до България.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пон Сеп 11, 2017 5:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ludko



Регистриран на: 17 Авг 2017
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Раницата е сива, но имаш право, че тъмните цветове акумулират повече топлина от слънцето. От друга страна въпросният модел е само в този цвят, а цветът не беше водещото при избора ми, въпреки че не е съвсем без значение.
Вто Сеп 12, 2017 9:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Ludko написа:
Раницата е сива, но имаш право, че тъмните цветове акумулират повече топлина от слънцето. От друга страна въпросният модел е само в този цвят, а цветът не беше водещото при избора ми, въпреки че не е съвсем без значение.

Щом е сива, бива. Но като се вгледах, забелязвам, че раменните презрамки са тънки и с остър ръб, значи над 8-9 кг тегло - проблем, ще режат ако си по фанелка лятото. Забележи на Ловето колко е дебела, как е по ръба като гъба и от каква материя е презрамката за раменете, и пак над 11 кг е проблем. В този смисъл, за тези леки раници до 45-50 литра са излишни уши за закачване на тежък външен багаж - не става да се товарят с голямо тегло, опъват на раменете.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Сеп 12, 2017 10:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
valentinbg



Регистриран на: 22 Авг 2015
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
Ами да, 10-тина кила и е границата на комфорт. Пробвах я 14кг., с две гири и дрехи, и определено не е добре, но аз ходя на макс 2-3 дневни преходи без палатка и засега съм доволен.
Вто Сеп 12, 2017 1:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
За тия пари и факта че е налична в България, раницата е м ного добро предложение, нормално би струвала 250 -60 лв . Lowe са доста по-скъпи ако не се уцели примоция в някой сайт, но като я поносиш, разбираш че има защо да са по-скъпи, много различни и напред са във всеки детайл, даже от Оспри. Разглеждах ги и сравнявах, отначало бях се насочил към Оспри, но на живо Ловето / само най-новият модел, който даже го няма и в сайта на производителя, гледат да си изчистят старата стока, но в немските сайтове го има , старите модели до 2017 имат недостатъци / има поне 15 + пред Оспри

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Сеп 12, 2017 3:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
NorthBridge



Регистриран на: 12 Авг 2017
Мнения: 67

Мнение Отговорете с цитат
Привет!

Търся съвет за нова раница с капацитет горе-долу между 40 и 60 литра. Изискванията са (по степен на важност)

1. Здрава - държа да е в категория "не е мръднала след 100 години"
2. Удобна - да не се чувствам като магаре натоварено с дърва
3. Да може да побере малка палатка и спален чувал
4. Плюс ако има халки за окачване на багаж.

Ще се ползва за 2-3, много рядко за 5 дневни преходи. Висок съм 180см, тежа 70кг. На последния тридневен преход се побрах с общо 7 кила в една Tashev Saver 30 (водата ми беше в джобовете отстрани), но беше доста претъпкана и не беше никак удобна. Та затова предполагам че нещо към 50 литра ще ми дойде идеално.

Като багаж ще слагам следното:
1. Дрехи - яке с полар, резервен панталон и полар (ако ще е за повече дни), по 2-3 тениски, бельо и чорапи, шапка и цайси
2. Кило храна и 2-3 литра вода - обикновено нося сушени плодове и ядки + кашкавал, масло, суджук и малко хляб
3. Карта, компас, челник, нож, тънко въже тип прусек, хавлия
4. Чехли ако ще ходя по хижи
5. Палатка, чувал, (моооооже би малко канче и котлонче, макар че по-скоро бих минал без тях) ако няма да ходя по хижи
6. Минимално количество неща от някоя аптечка.

Това е максималният багаж който ще се слага вътре, понеже мразя да нося хиляда неща със себе си, и гледам да взимам минимално количество неща без да се ядосвам после че нещо ми е потрябвало - на последния преход единственото което не ми потрябва беше към 1/3 от храната и водата.

Ето вариантите към които съм се насочил:

Tashev Summit 42 - някой по-назад в темата беше споменал че побира горе-долу толкова багаж в нея.
Tashev Titan 60 + 10 - предпочитам я пред подобния Кентавър, но мисля че ще ми дойде прекалено голяма.

Osprey Talon 44 - в коментарите обаче се споменава че има по-тесен кръстен колан
Osprey Kestrel 58 - това или 48 литровия вариант. Засега клоня към тази.

Lowe Airzone Pro 45 + 10
Lowe Airzone Trek 45 + 10 - тези двете понеже в темата стана въпрос и за тях

Цената на раницата не е от значение (имам щастието да разполагам с пари), стига разликата нагоре наистина да си струва парите. Теглото също не е от значение. Разгледах и Deuter ACT Lite 40+10. но не ми хареса, а и за толкова пари мисля че има по-добри модели.

Относно Osprey, бих се радвал и на предложения откъде се поръчват, понеже нямат магазин в България, а техни модели има само по 1-2 в горгоната и още няколко магазина.

Поздрави!
Пет Сеп 15, 2017 5:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
разгледай и тук
http://outsider-bg.com/produkt-kategoriya/%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D0%B8-%D1%87%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8/
Пет Сеп 15, 2017 8:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
NorthBridge написа:

Lowe Airzone Pro 45 + 10
Lowe Airzone Trek 45 + 10 - тези двете понеже в темата стана въпрос и за тях

Относно Osprey, бих се радвал и на предложения откъде се поръчват, понеже нямат магазин в България, а техни модели има само по 1-2 в горгоната и още няколко магазина.

Поздрави!


Може да отпишеш послдната,още повече ако е стария и модел който го предлагат тук по нашите магазини както и на доста места от вън.......по напред в коментарите ако се върнеш съм написал защо.
Имам абсолютно същия модел и добре че го взех на 60 паунда промоционална цена иначе ............... Laughing Evil or Very Mad

Относно Osprey най евтино ще ти излезне от вън да си говземеш,ще спестиш поне една стоянка най вече ако хванеш на промоция... може и повече Smile
Аз също съм се насочил към нея,другата година ще следя и ще дебна за промоция или нещо на търг.

http://www.ebay.de/itm/Osprey-KESTREL-58-Wanderrucksack-Trekkingrucksack-5-251-NEUWARE-/192167096749?var=&clk_rvr_id=1311281816150&rmvSB=true

Ето ти и малко по голяма на търг,ако следиш може и да си я вземеш на по добра цена.

http://www.ebay.co.uk/itm/Osprey-Kestrel-68-Rucksack-Blue-Size-Medium-Large-/192306737795?hash=item2cc65ff283:g:1OUAAOSwo-NZuseD
Съб Сеп 16, 2017 7:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hitch-hiker



Регистриран на: 03 Авг 2013
Мнения: 71
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Osprey си има вносител в България,но забелязах че са им вдигнали цената значително.Osprey Kestrel 48 е много удобна раница ,важно е да вземеш по големия размер .2017 излезе новият модел,има леки подобрения спрямо старият.Успех !
Съб Сеп 16, 2017 9:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NorthBridge



Регистриран на: 12 Авг 2017
Мнения: 67

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
bebo79 написа:
След като изгледах няколко видеа вече се чудя кой Оспрей да си взема другата седмица,дали да бъде 48L или 58L.
На това видео https://www.youtube.com/watch?v=eaVeCv_OufU или това https://www.youtube.com/watch?v=4iLCJamij-Y
48L ми се вижда достатъчно голяма но дали ще може да побере дрехи , спален чувал ,палатка ,малко фото и 1 или 2 обектива с него.
Страх ме е тази 58л да не се окаже много голяма.

48 литровата е напълно достатъчна за всичко, което си изброил. Другата е много голяма....безсмислено голяма. Казвам го защото имам по-малката и съм скитосвал с нея по другия край на света за по 20 и кусур дни. Всичко ми се събираше вътре - не съм закъсвал за обем. Ааа, и въпреки че е лека, раницата е МНОГО здрава. Не слушай разни философи, които твърдят, че Оспри не били здрави, 'щото били леки. Това просто не е вярно! Wink


След тези две клипчета реших да си взема Osprey Kestrel 48 - дори и с този размер едва ли ще успея да я напълня догоре, а с 58 ще ми е просто излишен литраж. Ще чакаля за промоция някъде. Trampoline
Съб Сеп 16, 2017 1:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 86, 87, 88  Следваща
Страница 72 от 88

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov