ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на Раница
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 75, 76, 77 ... 86, 87, 88  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на Раница
Автор Съобщение
qwerty7757



Регистриран на: 03 Яну 2016
Мнения: 14

Мнение Osprey Aether AG 60 Отговорете с цитат
Здравейте ХОРА!Решил съм да си купя Osprey Aether AG 60 от този сайт https://www.alpinetrek.co.uk/osprey-aether-ag-60-trekking-backpack/ та ме интересува надежден ли е? И другото питане ми е гледам, че са на размери M и L ,аз съм 178см и разстоянието от кръста до вратът ми е 53-55см по тази таблица ( https://www.evo.com/osprey-pack-size-chart ) към кой размер да се насоча?
Чет Юни 07, 2018 3:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
elinboyan



Регистриран на: 17 Фев 2011
Мнения: 7
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За размера на раница, пробвай и приложението им "Osprey Pack Sizer".
Чет Юни 07, 2018 4:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
За М размер си.
Чет Юни 07, 2018 5:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
qwerty7757



Регистриран на: 03 Яну 2016
Мнения: 14

Мнение Отговорете с цитат
elinboyan написа:
За размера на раница, пробвай и приложението им "Osprey Pack Sizer".

Приложението го дърпах не върши работа, накрая изписва, че не може да изчисли.
Чет Юни 07, 2018 6:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
enina



Регистриран на: 23 Май 2013
Мнения: 16

Мнение Отговорете с цитат
Трябва да си купя нова раница.
Ще я ползвам за дву-тридневни преходи през лятото, когато се налага да нося спален чувал, шалте и палатка. Около 40-45л.
Какво бихте ми препоръчали?
Благодаря!

Засега съм се спряла на тези две:
https://www.zajo.net/bg/%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8/mayen-45-magnet.p5793-13.html
https://www.decathlon.bg/p/8382979_damska-ranica-za-prekhodi-forclaz-air-40-litra-sivo-sino.html#/4235-132-40_litra

Мнения за някоя от тях? Благодаря!
Не съм гледала много раници, така че приемам и други предложения.
Пон Юли 16, 2018 8:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Mayen 45 на "Zajo". Миналата година моя позната си купи. Доста удобна и сравнително добре изработена е. Нося Summit 42 на "Ташев" (подобни са Vihren 50 и Vihren 50 New), но бих предпочел Mayen 45 заради регулируемия гръб и проветрението.


Последната промяна е направена от Sineva на Вто Юли 17, 2018 11:50 am; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Юли 17, 2018 9:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stanislav



Регистриран на: 05 Юли 2010
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
Миналото лято си взех декатлонската, мъжкия вариант (не знам каква е разликата). Изключително лека и приятна раничка, но основния недостатък са джобовете, тези страничните са крайно неудобни за бутилки с вода. При първия поход трябваше някой от компанията да ми асистира за да си извадя бутилката или да свалям раницата.... Има халки за багаж единствено на дъното. За обикаляне по хижите е почти перфектна, но за биавак малко трудно ще се събере багажа.
Вто Юли 17, 2018 10:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d0n7on1



Регистриран на: 10 Юни 2018
Мнения: 16

Мнение Отговорете с цитат
stanislav написа:
Миналото лято си взех декатлонската, мъжкия вариант (не знам каква е разликата). Изключително лека и приятна раничка, но основния недостатък са джобовете, тези страничните са крайно неудобни за бутилки с вода. При първия поход трябваше някой от компанията да ми асистира за да си извадя бутилката или да свалям раницата.... Има халки за багаж единствено на дъното. За обикаляне по хижите е почти перфектна, но за биавак малко трудно ще се събере багажа.


А запарва ли?
Вто Юли 17, 2018 10:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Не бих взел Quechua MH500 40-L, понеже коланът и презрамките не са ми толкова удобни, страничните ленти не са най-подходящи за външно окачване и отпред има единичен цип към основното отделение, който се затваря надолу и не може да се обезопаси:





Според мен ципът трябва или да се затваря нагоре и единичният му плъзгач да се скрива под капака, или да има два плъзгача.
Вто Юли 17, 2018 11:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stanislav



Регистриран на: 05 Юли 2010
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
d0n7on1 написа:
stanislav написа:
Миналото лято си взех декатлонската, мъжкия вариант (не знам каква е разликата). Изключително лека и приятна раничка, но основния недостатък са джобовете, тези страничните са крайно неудобни за бутилки с вода. При първия поход трябваше някой от компанията да ми асистира за да си извадя бутилката или да свалям раницата.... Има халки за багаж единствено на дъното. За обикаляне по хижите е почти перфектна, но за биавак малко трудно ще се събере багажа.


А запарва ли?


Това ми е единствената раница с мрежест гръб която съм ползвал и в сравнение с останалите е в пъти по-добре.
Вто Юли 17, 2018 5:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Аз ползвам 30л. вариант-не е зле,не запарва,лека е,ципът по продължението е голям + вадя си сам бутилката от страничния джоб и си го закопчавам даже(с повечко упражнение се свиква Wink )...единствения недостатък е че мене лично малко ми убива от ляво на плешката-не знам кой е виновен-раницата или плешката Smile
Сря Юли 18, 2018 1:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hlebarov



Регистриран на: 04 Сеп 2017
Мнения: 91

Мнение Отговорете с цитат
За мен почти всичко в декътлона е неудобно, нетрайно и некачествено.

Имитиращи продукти, които ако стават за носене ще се скъсат,а ако са здрави са неудобни.

По-добре човек да се ориентира в онлаин пазаруването и с малко търпение да търси и да си купува употребявана качествена екипировка.
Сря Юли 18, 2018 1:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Даниел



Регистриран на: 19 Май 2015
Мнения: 153

Мнение Отговорете с цитат
Хлебаров, намирам мнението ти за малко крайно. Очевидно екипировката в Декатлон няма как да е на нивото на скъпата маркова, но забравяш, че това е магазин за масовия купувач, а не за професионалисти или пък за претенциозни клиенти с възможности. За сметка на това, цените са в пъти по-ниски от тези на "имитирания продукт" и за голяма част от тях, съотношението цена/качество ми се струва много добро. Ако един марков продукт е с 10% по-лек и 20% по-здрав, то цената му не е с 15% по-висока, а например с 300. Ако си позволя това спекулативно обобщение, при линейно нарастване на качеството, цената не расте линейно, а експоненциално. Като за ценовия си диапазон, някои от нещата им са доста прилични. Поне половината ми планинска екипировка е от там и съм я изпробвал в достатъчно трудни условия в сравнение с масовия купувач за да си позволя да го твърдя. В момента съм с маратонки за 30-тина лв, с които освен че ходя редовно, съм пробягал и стотици километри, предимно по асфалт, но част от тях и в планината и още не са се закъсали. Преди месец си взех ветровка от Спорт Депо за 80 лв (смятайки, че ще е по-качествена от декатлонската за 20), която се скъса при едно елементарно падане на земята, а като си помисля с декатлонско евтино зимно якенце през какви клони, скали, кал, фирн и прочее съм минавал за последните години и е здраво... Защо ми е екпировка, която да пазя? Напротив - тя трябва да пази мен. Ако мисълта ти е само как да не си повредиш скъпата екипировка, значи майната и. Разбира се, има и изключения, но като за масовото планинарство, обсъждано в този форум, стават. От над 7000 регистрирани потребители, мислиш ли, че има повече от 70, които предприемат технични или височинни изкачвания с такъв степен на риск, че параметрите на декатлонските парцалки да не го покриват? А вече въпросът за комфорта и удобството е личен избор - аз съм приел, че мога да нося 1 кг повече екипировка общо по себе си и тук-там нещо дребно да не е съвсем ок, щом съм спестил 1000 лв за целта. Е, не от всичко може да се спести, строго индивидуална преценка си е, но мисълта ми е, че не бива да се зачерква напълно.
Сря Юли 18, 2018 5:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hlebarov



Регистриран на: 04 Сеп 2017
Мнения: 91

Мнение Отговорете с цитат
Аз не съм професионалист, не правя никакви изкачвания, нямам скъпа екипировка. Нещата, които имам са от известни марки,
обикновено закупени употребявани, от среден клас, съобразен със скромните ми финансови и технически възможности.
Не ги поддържам и не ги пазя изобщо - затова и оценявам по-трайните вещи. Но и не смятам, че ако нещо е скъпо е вечно или непременно по-качествено.

Колкото и аматьорски да ходи човек, нали идеята на тия неща е да го пазят сух, да не се хлъзне, да не се пребие.

От този магазин си купих едни обувки, които не са неудобни, те са трудно съвместими с дейността ходене. За мен концепцията им е да се продава голямо количество не особено качествена екипировка на много хора, които я ползват рядко или по-добре никога. Което вероятно е подкрепено с някаква статистика по въпроса. Ако човек няма избор ще пазарува от там, естествено. Пък и гледах и по Средоноса се минава с един гумен зимен чепик, който продават, та не са толко лоши явно.

Но има хора, които могат да си позволят нещо по-качествено, но се подлъгват от вида и ниската цена.
Сря Юли 18, 2018 6:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
hlebarov написа:
За мен почти всичко в декътлона е неудобно, нетрайно и некачествено.

Имитиращи продукти, които ако стават за носене ще се скъсат,а ако са здрави са неудобни.

По-добре човек да се ориентира в онлаин пазаруването и с малко търпение да търси и да си купува употребявана качествена екипировка.


И аз не съм съгласен с това мнение. В "Декатлон" се предлагат и некачествени, но и прилични стоки. От него имам маратонки за 29 лева, за съжаление вече свален от продажба модел, които са много удобни и здрави, тънък полиестерен панталон, който издържа години преди да се скъса, електриковожълти тениска и блуза за джогинг в града, чудесна широкопола шапка за планина, непромокаем панталон, здрави трайни полари, напоследък при преходи в топло слънчево време нося много тънка, почти мрежеста полиестерна блуза с дълги ръкави, и тъй нататък. Всички тези стоки са едновременно евтини и практични. Освен това "Декатлон" има още едно предимство, спазва условията на гаранциите си. Изпробвал съм го няколко пъти (в "Декатлон Витоша"), никога не е имало спорове и напрежения със служителите. Връщал съм например къси панталонки само защото имат леко изкривен шев, който започва да разтваря тъканта на плата. Рекламацията беше приета, въпреки че още нямаше скъсване. Моя позната пък върна зимни обувки, понеже се подхлъзна два-три пъти в града. Удобство в удобството е, че магазинът не те задължава да смениш една дефектна стока с друга от подобен вид, а направо ти връща парите. От теб зависи дали ще купиш пак или ще си тръгнеш. Затова мисля, че не бива да се правят крайни отрицания и прекалени обобщения, а да се преценява какво може да е полезно и какво не.
Сря Юли 18, 2018 6:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 75, 76, 77 ... 86, 87, 88  Следваща
Страница 76 от 88

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov