ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на Раница
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 84, 85, 86, 87, 88  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на Раница
Автор Съобщение
vency911



Регистриран на: 05 Авг 2020
Мнения: 64

Мнение Отговорете с цитат
Много заспала тая тема, викам да я повдигна. В последните два дни понапазарих доста, освен малко по-топло облекло не издържах и окомплектовах Pinguin-а с хидратираща система 3l, аптечка (и двете на Pinguin) и шест броя карабинери (тях поръчах от Tашев). В събота ще се ходи на Узана, не че ми трябва за еднодневен преход, ама мерак, ще я тествам.
Пон Ное 16, 2020 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LorDDemoniC



Регистриран на: 11 Авг 2015
Мнения: 134
Местожителство: Самоков

Мнение Отговорете с цитат
А така дигни я ... Каква раница бихте препоръчали за Ком-Емине с колело ?

_________________
Самоковец ... това е едно същество средно аритметично от човек, дърво и животно ...
Вто Ное 17, 2020 11:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 171

Мнение Отговорете с цитат
Според мен около 30ина литра. Аз бях миналата година на Е3 , тая на Е8 с колелото и с Оспрей Талон 33. Перфектна работа ми свърши. Всичко нужно събра. Стои стабилно, добро проветрение на гърба, самата тя е лека-няма кило. Недостатък-няма вграден дъждобран и може би това, че няма цип на дъното за по-бърз достъп до нещата там...но не е драма Smile
Вто Ное 17, 2020 1:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Раницата трябва да е много удобна и да ляга хубаво на гърба, да се стяга добре по тялто и да не е с висок капак, че като караш колелото е много неприятно да те подпира нещо отзад на врата, което се получава при спускане или рязко спиране, когато капакът е прилично над горният захват на презрамките. Кръстният колан да не е от най-широките, че като се сгънеш на колелото и идва неудобно при дълги карания.
Чувалът на багажника, резервни гуми, части и инструменти в чантички по колелото (по цялата рамка и под седалката).

При скиторенията ми по седмица с колелото, ползвах една 40-литрова Lowe, която вече не се предлага.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Вто Ное 17, 2020 4:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
LorDDemoniC написа:
Каква раница бихте препоръчали за Ком-Емине с колело ?

Не препоръчвам туристическа раница, а една от долуизложените специализирани байк-раници /по ред причини, упоменати от Васко/:
- Deuter TRANS ALPINE 32 EL. Моята червената е такава /предходния дизайн/. Wink
- Vaude Bracket Xalps 28
- Dakine BUILDER PACK 40L
- Evoc TRAIL BUILDER 30
- Evoc EXPLORER PRO 30
- Evoc FR TOUR 30 с вграден протектор

Препоръчвам първата - EL - The extra-long fit ensures comfort for mountain bikers with longer backs., че си 2м+ маж, щото я имам от 9 години, защото байк раниците не са със система за реглаж, т.е. да я нагласиш според торса си - мога да ти я дам да я пробваш. Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Ное 17, 2020 5:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LorDDemoniC



Регистриран на: 11 Авг 2015
Мнения: 134
Местожителство: Самоков

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
LorDDemoniC написа:
Каква раница бихте препоръчали за Ком-Емине с колело ?

Не препоръчвам туристическа раница, а една от долуизложените специализирани байк-раници /по ред причини, упоменати от Васко/:
- Deuter TRANS ALPINE 32 EL. Моята червената е такава /предходния дизайн/. Wink
- Vaude Bracket Xalps 28
- Dakine BUILDER PACK 40L
- Evoc TRAIL BUILDER 30
- Evoc EXPLORER PRO 30
- Evoc FR TOUR 30 с вграден протектор

Препоръчвам първата - EL - The extra-long fit ensures comfort for mountain bikers with longer backs., че си 2м+ маж, щото я имам от 9 години, защото байк раниците не са със система за реглаж, т.е. да я нагласиш според торса си - мога да ти я дам да я пробваш. Laughing


Хм требе да пробам твойта ама тая последната Evoc FR TOUR 30 най ми харесва на вид поне ...

_________________
Самоковец ... това е едно същество средно аритметично от човек, дърво и животно ...
Вто Ное 17, 2020 8:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
elichka1989s



Регистриран на: 04 Яну 2017
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, някой има ли преки впечатления от Osprey Kite 46? Най-вече ме интересува доколко е комфортна с този гръб при по-високо натоварване.
Съб Фев 13, 2021 12:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
g.lubenov



Регистриран на: 02 Яну 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
elichka1989s написа:
Здравейте, някой има ли преки впечатления от Osprey Kite 46? Най-вече ме интересува доколко е комфортна с този гръб при по-високо натоварване.


Според мене ако се товари над 10 кила е по добре да си вземеш раница от по сериозния им клас.

Иначе марката е без грешка!
Съб Фев 13, 2021 1:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
elichka1989s



Регистриран на: 04 Яну 2017
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
g.lubenov написа:
elichka1989s написа:
Здравейте, някой има ли преки впечатления от Osprey Kite 46? Най-вече ме интересува доколко е комфортна с този гръб при по-високо натоварване.


Според мене ако се товари над 10 кила е по добре да си вземеш раница от по сериозния им клас.

Иначе марката е без грешка!


За марката знам. Над 10 кила рядко ще се налага, обичайния ми багаж е около 7-9 кила. Понеже четох противоречиви отзиви за гърба на раницата реших да проверя и тук дали някой е ползвал този модел и може да даде мнение.
Нед Фев 14, 2021 9:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
djogobg



Регистриран на: 28 Дек 2016
Мнения: 106

Мнение Отговорете с цитат
Раница е - как е гърбът ѝ зависи в голяма степен от това, как е твоят гръб. Щом няма да я товариш повече от 10 кила, няма нужда да е най-готния и прилягащ, но в крайна сметка трябва да я пробваш натоварена и да прецениш, дали ти е удобна. Всички хора имаме някакви изкривявания в гърба - я някое рамо ще е по-изгърбено, я гръбнакът ще изпъква някъде повече. Обувки и раница се пробват преди взимане, защото върху тях тежи багаж, а между тях си ти и е важно на теб да ти е удобно.
Нед Фев 14, 2021 7:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peres



Регистриран на: 22 Юли 2014
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
elichka1989s написа:
g.lubenov написа:
elichka1989s написа:
Здравейте, някой има ли преки впечатления от Osprey Kite 46? Най-вече ме интересува доколко е комфортна с този гръб при по-високо натоварване.


Според мене ако се товари над 10 кила е по добре да си вземеш раница от по сериозния им клас.

Иначе марката е без грешка!


За марката знам. Над 10 кила рядко ще се налага, обичайния ми багаж е около 7-9 кила. Понеже четох противоречиви отзиви за гърба на раницата реших да проверя и тук дали някой е ползвал този модел и може да даде мнение.


В сайта на Оспри за Kyte 46 дават тегловен капацитет 9 - 16 кг. Раницата е 1.5 кг. Можеш да я пробваш в София, в Спортдепо Младост. Там имат и торбички с различни тежести точно за тестване на раница. И ако ти хареса - тук цената в момента е добра: https://www.auspreiser.de/produkte/osprey-kyte-46-frauen-tourenrucksack-icelake-green-ws-wm-845136080034-294.html?q=osprey%20kyte%2046 . Но за най-ниската цена от 89 евро е с 30 евро доставка до София. Djodobg го е написал точно - трябва да се пробва. Но само проба в магазина не е гаранция, че това е твоя модел. МОже да се окаже неудобна след няколко прехода. От опит го казвам, а не съм капризен. Истината е проба-грешка докато нацелиш.
Извън това, на Оспри основната идея е "Комфорт" (т.е. за глезльовци Smile и е един от малкото производители на раници, които все още имат инженеринг точно в тази посока, а Кyte/Kestrel е от най-масовите им серии. Предвид това предполагаемо параметрите са както ги дават и комфорта е на някакво достатъчно ниво, та да не ти убива и да не се накриви като я направиш 15 кг Wink Само обърни внимание на точния размер - Оспри имат различни рамери, включително и за моделите с регулируем гръб. На сайта им е описано подробно.
ПП. На жена ми взех Sirrus 36 , избрах я на сляпо само с четене по чужди форуми. На първото носене жена ми каза, че усещането е все едно раницата я е прегърнала нея. Съвпадение или не, но точно такива коментари бях чел често за различни дамски модели на Оспри.
Пон Фев 22, 2021 11:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Ако гърба ти е крив всяка раница ще ти е неудобна. Нали се сещате, раниците ги правят по стандарт. Оспрей са много добри. Аз имам талон 33 и съм много доволен. Чувал съм, че и лоу алпин са много добри. По-скоро трябва да прецениш дали ще се товариш или ще си лек и от там да избереш раница от съответния клас както по-горе е написал някой.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Чет Фев 25, 2021 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
popov308



Регистриран на: 12 Яну 2021
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Не купувайте от магазин Намасте нещо, което може лесно да се порази. Поръчах от тях Osprey Drysack. Изрично помолих да не бъде разопакован. Така поисках, защото и преди съм си поръчвал от тях суха торба, която дойде навита на черво и брутално намачкана. Ако беше полар, няма проблем. Но това е водоустойчив продукт без мембрана. Разчита се на някви силиконови нишки. Всяко грубо прегъване и мачкане отслабва защитата на съответното място. Е, познайте! И тази суха торба дойде под формата на черво. Поръчах я в събота. Пристигна в четвъртък. Вероятно през цялото това време е стояла така, навита на руло и закопчана, като кравай. Резултатът е видим. При поръчката от магазина ми обясниха, че "проверявали" стоката преди да я изпратят. Според мен, това се прави единствено за да не поразите нещо пратката самите вие, а те да могат да ви кажат: Ама ние я проверихме преди изпращането... Да, но не могат после да я сгънат по същия начин, а я мачкат безобразно, за да я върнат в кутията. Не разбрах как се качват снимки тук, че да ви покажа на какво прилича...[/url]
Чет Мар 18, 2021 12:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
popov308



Регистриран на: 12 Яну 2021
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
За да бъда обективен искам да допълня, че от магазин Намасте съм си купувал много хубави и качествени неща. Просто този път не се разбрахме...
Чет Мар 18, 2021 10:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
popov308 написа:
За да бъда обективен искам да допълня, че от магазин Намасте съм си купувал много хубави и качествени неща. Просто този път не се разбрахме...


Аз пък да ти кажа честно от basecamp-a уж са големи и имат всичко. Досега само на боклуци съм целил, поне 4 продукта имам които не стават за нищо. Като се почне от една раница и се мина през обувки, еспадрили. Единственото свястно нещо което имам е една скарпа за подход и един комплект клеми ...
Чет Мар 18, 2021 10:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 84, 85, 86, 87, 88  Следваща
Страница 85 от 88

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov