ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на Раница
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 85, 86, 87, 88  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на Раница
Автор Съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Начи Попов, Калоян как не те е изял още за някаква реклама и анти-реклама не знам ... Laughing

Аз съм нацелвал греда/и от всички магазини (не онлайн такива), от които си купувам неща за извън града, но всички досега реагират адекватно и коректно, и не съм имал проблем със замяна или връщане на пари, макар понякога да имат нужда от настойчиво подсещане.
Преди време влизам в магазин и търся резервни части за продукт, който още е в гаранция, но силно износен и счупен от употреба. Съветват ме да направя рекламация и да ми заменят продукта, понеже всички така правели, а магазинът ще си възстанови замяната от производителя. Настоях, че искам да си купя частите, понеже стоката е употребена доста над лимита и, доста често, и с голям кеф. Подариха ми нов същия продукт, с кеф и за двете страни, въпреки че дори поръчка и подарък на частите щеше да е в пъти по-евтин.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича

Последната промяна е направена от vaskoo на Чет Мар 18, 2021 11:18 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Мар 18, 2021 10:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Хахах Smile)) ами да посоча един добър пример, с едни снегоходки на tsl , там оригинално са сложили едни метални зъбци, които се сгънаха смешно още на 2-3 излизане. Писах им и те веднага ми пратиха нови за тяхна сметка. Явно е конструктивна недомислица. И после четох те тези франсета, не могат да смогнат да продават снегоходки заради короната Smile

Иначе Васко, за другите неща , те се познават кой какво прави Smile
Чет Мар 18, 2021 11:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
papa_bear



Регистриран на: 07 Май 2021
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,

Откраднаха ми раницата Tashev Rock Eagle 35 cr след 5 години вярна служба и имам нужда от нова универсална раница.
Ползвам раницата за всичко, от ежедневно носене на лаптоп до работа, 1-2 дневни преходи, каране на колело в планината и всичко останало, без дълги преходи.

Моля за мнение за избора на нова, защото вече не правят този модел, за мен е важно да бъде здрава, функционална и да изглежда сравнително добре, да мога да сложа каска и връхна дреха от външната страна на раницата, за сега съм се спрял на следните модели:

DEUTER - TRANS ALPINE 32 EL
5.11 RUSH 24 или RUSH 72
Някоя от раниците на Tashev, напр. Eagle или Rocky 35

Благодаря предварително.
Съб Май 08, 2021 12:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
madsnake



Регистриран на: 14 Юни 2012
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
От личен опит мога да споделя за Deuter 32EL. Висок съм 200 см и честно казано това е най-удобно лягащата по мен вело раница, която съм ползвал. За ежедневието ми идва една идея голяма, но като цяло е достатъчно лека за да не пречи особено.
Съб Май 08, 2021 9:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
papa_bear



Регистриран на: 07 Май 2021
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм 180см, но съм с 2 малки деца и предпочитам да имам повече налично място.
Съб Май 08, 2021 9:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
papa_bear



Регистриран на: 07 Май 2021
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Прегледах няколко модела раници в магазините, харесах модел на Osprey и на Gregory, общо взето ще е трудно да ползвам раница с голям кръстен колан за ежедневна и вероятно ще си вземе ежедневна раница и при нужда, може да взема след време и една за 1-2 дневни преходи.

В момента се чудя между няколко раници и много бих се радвал да споделите мнение:

Osprey Escapist 32, има кръстен колан, но не е много голям и може да се сгъне зад кръста през седмицата. Но ще става и за планина и за колело.
The North Face Borealis 29
Tashev Saver 35
И трите са на близки цени, след като се добави дъждобран, стават и за ръчен багаж.
Интересното е, че Tashev и The North Face не изглеждаха много различни като обем визуално, а имат 6L разлика.
Съб Юни 05, 2021 2:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
Аз ползвам за градска The North Face Jester, която е малко по-малка от Borealis, но май почти всичко друго им е много подобно, може би и еднакво. Много ми е удобна раницата, всеки ден разнасям лаптоп с нея, като повечето хубави дни даже съм и с колело. Нямам абсолютно никаква забележка към раницата.
Съб Юни 05, 2021 3:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
papa_bear



Регистриран на: 07 Май 2021
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
bobbyfm написа:
Аз ползвам за градска The North Face Jester, която е малко по-малка от Borealis, но май почти всичко друго им е много подобно, може би и еднакво. Много ми е удобна раницата, всеки ден разнасям лаптоп с нея, като повечето хубави дни даже съм и с колело. Нямам абсолютно никаква забележка към раницата.

Доста ми допадна раничката, но ме притеснява, че е малко по-малка от другите, отделно в интернет има доста ревюта, според които бързо се късат джобовете за вода и се протрива долната част на гърба на раницата, дори в сайта им има такива ревюта със снимки.
Съб Юни 05, 2021 5:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
Мрежичките рядко ги ползвам, водата си я слагам на рамката на колелото. Всеки делничен ден я нося от 2 г., досега не ми се е протрил гърба. Наистина не е много голяма, но на мен ми е достатъчна за града.
Нед Юни 06, 2021 2:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 204
Местожителство: София

Мнение лека раница около 25л Отговорете с цитат
Преди да прибегна то тази маневра... да попитам отново
Търся си 23-28л (но без стърчащ кръстен колан!).
-с добра ергономия на презрамките и гърба и поне две отделения, няма да я товаря много.

Имам ~18л (градска) и сe оглеждам за още една малко по-голяма - за града и за еднодневни трипове, но не повече от 550-600г
По принцип с цип (но ако е нещо ултра удобно може и с капак).
Загледах GREGORY NANO 20L, 500г - много удобна /с отделения/, но първо че е 20л /ще се дублира/ и второ като видях аналога на Osprey 20Л - последния повече ми допадна с изключение на презрамките (виж горния линк) ...
ПП: Ако не намеря нещо по-добро - вариант е да ги взема онлайн, с опцията да я/ги върна ако убиват в рамената (Осприто).
Други идеи за марка-модел/магазин?
Декатлон имат една лека 25Л, но ми се струва доста постна...
Ще видя тази lowe-alpine-tensor-23 ,бях забравил за тази марка - идва най-скъпата, но се надявам обемите им да са верни.

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Сря Авг 25, 2021 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
papa_bear



Регистриран на: 07 Май 2021
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Привет,
Случайно попаднах на полската марка Pinguin и останах впечатлен.
Аз си взех модел Vector 35л, цяло лято я търках по пясък, пръст, трева и какво ли не, багажи за 2 деца в товаря много, като обем и като килограми и няма проблеми.
Има много модели на тази марка и цените са супер, най якото е, че кръстният колан се маха и е направена от Nilon 6.6 от който се прави и кордурата.
Може да разгледаш модел
https://www.yako.bg/ranitsa-pinguin-ridge-28-l-new, има и вело модел с мрежа и рамка за циркулация, който мисля да си взема другата пролет за колелото.
Може да ги видиш в магазин yako.bg, имат юагазини в София и Варна, но аз бих те посъветвал след като си харесаш модел, да си поръчаш през официалния сайт от Полша, повечето модели идват с 12г. гаранция.
Сря Авг 25, 2021 9:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 204
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Има ли "домашен" метод да преценя колко събира една раница (т.е сравнявам 20 с 23л - коя е по-голяма) , но да е по-точен - поне да ги сравня?
къде могат да се закупят закопчалки, за гръден - по-лесна за кликване /Оспри са има супер лесни за откопчаване, за разлика от другите топ марки/? Също и тези ципове да ги направя с халка (гумирана) или поне основния?

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Сря Сеп 15, 2021 10:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1695
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
С топки за тенис можеш да пробваш ама трябва да имаш приятел с тенис корт че откъде толкова топки
Сря Сеп 15, 2021 12:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
taurus написа:
Има ли "домашен" метод...

Вземаш един капут и го слагаш в раницата, почваш да пълниш с маркуча. Кат се напълни, мериш на кантаря. Като знаеш, че едно кило вода е равно на един литър, от общото тегло вадиш теглото на раницата в празно състояние и ти излизат литрите... И внимаваш да не спукаш капута при пълненето.
Сря Сеп 15, 2021 1:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 204
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
taurus написа:
Има ли "домашен" метод...

Вземаш един капут и го слагаш в раницата, почваш да пълниш с маркуча. Кат се напълни, мериш на кантаря. Като знаеш, че едно кило вода е равно на един литър, от общото тегло вадиш теглото на раницата в празно състояние и ти излизат литрите... И внимаваш да не спукаш капута при пълненето.
това с найл. чувал става но е занимавка, с топките е по-идейно, но нямам толкова тенис топки Smile
Но това е добър повод да взема няколко стека кенчета бира Idea

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Сря Сеп 15, 2021 1:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 85, 86, 87, 88  Следваща
Страница 86 от 88

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov