ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на Раница
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 86, 87, 88  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на Раница
Автор Съобщение
gecata



Регистриран на: 17 Дек 2021
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
Виждам че не писано отдавна.
Търся раница за еднодневни преходи в планината спрял съм се на няколко модела.
Раница OSPREY Talon 33 blue
Раница ТАШЕВ Distance 40
Раница ТАШЕВ Camino 35

ще съм благодарен и на други предложения ?
Пет Дек 17, 2021 5:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 228
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Не мога да дам съвет за конкретен модел, но тъй като аз ходя предимно еднодневно, мога да споделя, че 35-40 литра са прекалено много.
Нещо от сорта на 20-25 литра спокойно побират вода, нещо за хапване и връхна дреха. Което е достатъчно за ден.
Сега, реално погледното, в голяма раница може да сложиш и малко, и много, но все пак - погледни и някои по-малки модели.
Пет Дек 17, 2021 6:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 204
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Търся за "подарък" 32-40 литра - за града /работа, дрехи.../ с цип, не с капак и да е до 100лв макс /нова, секънд хенд/. Опционално - с по-дебели презрамки. За по-едър мъж.

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Пет Дек 17, 2021 8:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
gecata написа:
Здравейте,
Виждам че не писано отдавна.
Търся раница за еднодневни преходи в планината спрял съм се на няколко модела.
Раница OSPREY Talon 33 blue
Раница ТАШЕВ Distance 40
Раница ТАШЕВ Camino 35

ще съм благодарен и на други предложения ?

https://bazar.bg/obiava-32135437/prodava-se-nova-ranitsa-jack-wolfskin-kalari-trail-36l-nova-s-etiketi
Съб Дек 18, 2021 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivan888



Регистриран на: 03 Авг 2018
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, колебая се между три раници. Коя според вас е избора за туристическа раница, която да е и подходяща при пътуване.
ТАШЕВ Summit 42 S+ - 205 лв
berghaus trailhead 65 bronze - 205 лв
BERGHAUS Раница ALPINE 45 - 167 лв
Благодаря Ви.
Пон Юни 06, 2022 8:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
ivan888 написа:
Здравейте, колебая се между три раници. Коя според вас е избора за туристическа раница, която да е и подходяща при пътуване.
ТАШЕВ Summit 42 S+ - 205 лв
berghaus trailhead 65 bronze - 205 лв
BERGHAUS Раница ALPINE 45 - 167 лв
Благодаря Ви.


Зависи какво разбираш под това ? Аз пътувам с 70 литрова раница , обаче това ми е да пренасям багаж, а после с друга 25-30 литра. Много зависи какво ще правиш ... Дали правиш реклама, дали ходиш да катериш или да ходиш или ски и тн ...
Пон Юни 06, 2022 1:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivan888



Регистриран на: 03 Авг 2018
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Ходене, събиране на багаж за палатка на мен и половинката ми, за два- три дни. Палатка, спален чувал. Без катерене и каране на ски. А това с рекламата ми е още по далеч. Интересувам се като качество на изработка
Пон Юни 06, 2022 3:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
ivan888 написа:
Ходене, събиране на багаж за палатка на мен и половинката ми, за два- три дни. Палатка, спален чувал. Без катерене и каране на ски. А това с рекламата ми е още по далеч. Интересувам се като качество на изработка


Може би преди да уточним нещата е хубаво да те попитам, дали си носил някога раница през живота си, освен в училище ?
Пон Юни 06, 2022 3:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivan888



Регистриран на: 03 Авг 2018
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Да, tashev saver 30.
Пон Юни 06, 2022 3:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
ivan888 написа:
Да, tashev saver 30.


Супер! А сега искаш да си купиш нова раница по какви причини, вместо да си използваш старата ?
Пон Юни 06, 2022 9:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivan888



Регистриран на: 03 Авг 2018
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Трябва ми по-голяма.
Вто Юни 07, 2022 6:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumen radev



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 192

Мнение Отговорете с цитат
ivan888 написа:
Здравейте, колебая се между три раници. Коя според вас е избора за туристическа раница, която да е и подходяща при пътуване.
ТАШЕВ Summit 42 S+ - 205 лв
berghaus trailhead 65 bronze - 205 лв
BERGHAUS Раница ALPINE 45 - 167 лв
Благодаря Ви.


Според изискванията: "Ходене, събиране на багаж за палатка на мен и половинката ми, за два- три дни. Палатка, спален чувал", измежду посочените три варианта, лесно бих препоръчал 65 литровия berghaus. По-малкият модел на същата марка е нелоша олекотена раница (под килограм е), особено като за сам човек, но едва ли е подходящ избор за шерпи/носачи, към каквото занимание е ориентирано питането.
Впрочем, може би е удачно да се предвиди и поне половин чувал допълнително за половинката, но това си е ваша работа, естествено.
Вто Юни 07, 2022 9:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Lexx



Регистриран на: 31 Юли 2014
Мнения: 44

Мнение Отговорете с цитат
ivan888 написа:
Ходене, събиране на багаж за палатка на мен и половинката ми, за два- три дни. Палатка, спален чувал. Без катерене и каране на ски. А това с рекламата ми е още по далеч. Интересувам се като качество на изработка


Първо ще започна с важното уточнение, че мястото на всичкия ти багаж е вътре във раницата, с изключение на шалтето. При това положение за да натъпчеш твоя багаж + палатката в раницата ще ти трябват поне 65-70 литра (55+10, 60+10). Ако смяташ само ти да влачиш всичкия багаж, включително и този на половинката, което не ти препоръчвам да правиш, ще ти трябват от 100 литра нагоре.

А относно марката раница съвсем накратко и грубо обобщено - Berghaus са ми напълно непознати, май не са особено популярни у нас, тъй като не съм виждал някой да ги ползва. Ако търсиш бюджетно и здраво - Ташев и Кечуа, ако търсиш удобство и комфорт - Deuter и Osprey. Има и други марки върху които нямам наблюдение.
Вто Юни 07, 2022 12:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivan888



Регистриран на: 03 Авг 2018
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Lexx, много благодаря. Раницата е вече избрана, благодарение на теб - Deuter - Aircontact Pro 60 + 15. Ще почвам и две седици за Trimm Delta-D 2022. Много благодаря и бъдете здрави!
Вто Юни 07, 2022 4:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Lexx написа:
Първо ще започна с важното уточнение, че мястото на всичкия ти багаж е вътре във раницата.

Задължително ли е? При дълги прояви, където всеки грам има значение, май не е баш така. Преди и аз ходех с една 120 литрова, но самата тя тежеше много. После я смених с 60+20, като разни неща, които могат да се държат вън, ги държа вън, докато изям храната и се освободи място. А напоследък съм на 50+10, с тенденция за 40 и крайна цел - като Палакарчев - по потник и с шише вода в жеба...
Инак дойтерите ги харесвам най-много. Удобни са, но са малко тежки. Най-леките пък са доста неудобни. Имам една Милетка, височинен модел, ултра лека огромна раница, на като я натваря, ужасно започва да убива, защото презрамките са много постно направени... Изобщо няма угодия. Ако човек разполага със средства, с течение на годините натрупва един арсенал от около 8-10 раници - от 10 до 110 литра и ползва съответната, която най-приляга на дадена проява. Едно е еднодневка, друго е две седмици палаткуване им Рила и пирин. Определено и раницата няма как да е една и съща, при условие, че имаш няколко. Ако имаш една, нямаш никакви проблеми - носиш я навсякъде, пращяща до скъсване, както правихме в студентските години.
Сря Юни 08, 2022 9:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 86, 87, 88  Следваща
Страница 87 от 88

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov