ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Бригада за подновяване на пътека?
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Бригада за подновяване на пътека?
Автор Съобщение
viachi



Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 59
Местожителство: Монтана

Мнение Бригада за подновяване на пътека? Отговорете с цитат
Здрасте на всички (да пусна темата и тук).
Думата ми е за пътека(или една от пътеките) към Копрен. Миналото лято се качвахме по нея, по - скоро по един трак на GPS-а, защото самата пътека съществуваше тук - там. Още тогава се замислих за обновяване и разчистване, но реших, че заради близостта на границата умишлено се избягват такива действия. Преди малко говорих с председателя на ТД Монтана, който каза, че тези неща са останали в миналото и сега няма други пречки, освен липсата на пари и организация.
Та!
Обръщам се всички: хората организирали такива неща - дайте акъл как се прави, хората които могат да дадат съвет как можем да намерим малко финансиране (пуснал съм една - две совалки в Монтана, но още не се знае нищо), хората които биха помогнали с работата - пишете да знам горе - долу колко души могат да се съберат.
Аз ще проуча какво може да се направи за превоз, преспиване, прехрана и други комунално - битови.
Северозападният Балкан си е много хубав, но заради затруднения в миналото достъп е останал неразвит и неизвестен. Мамка му и прасе!

Моля всички за съдействие!
Поздрави Smile
Сря Мар 31, 2010 10:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
Привет Вишане,

Поздравления за инициативата! Северозападният Балкан наистина е много хубав.

Не мога да ти помогна с акъл за организация и пари, но с удоволствие ще се включа, както и много други хора, които пишат и четат тук. Дай някаква идея за сумата, която е необходима, да поумуваме какво може да се направи. За какво ще са нужни парите?

Предлагам ти, като имаш по-голяма яснота за датата на мероприятието, пиши тук за да се организираме хората, които ще дойдем от София. Тогава ще има и по-голяма яснота за брой на хората.

За спане – има една много хубава ливада под хижата, където преди време си прекарахме страхотно.
Стълпотворение на Копрен
Сря Мар 31, 2010 1:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Аз лично съм негативно настроен към подобни мероприятия. Предпочитам оня девствен район да остане в сегашния си вид вместо да бъде накичен с железни колове, табелки и цветни мазки боя по камъните и дърветата.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Мар 31, 2010 1:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, ще ти възразя. Района има нужда от популяризиране. Това включва и известно облагородяване. Иначе те подкрепям за „да НЕ бъде НАКИЧЕН с железни колове, табелки и цветни мазки боя”. Натъртвам на НАКИЧЕН. Когато има мярка, това само ще помогне.

В крайна сметка, не сме наясно в детайлите, които стоят зад „обновяване и разчистване”. Вишане??
Сря Мар 31, 2010 2:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stoyan



Регистриран на: 30 Май 2007
Мнения: 14
Местожителство: София, Казанлък, Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Здравей Виачи,

Камен ми пусна муха за тая тема, та се включвам.

През 2007 маркирахме две пътеки - екопътека Предела-Лява река, община Гурково и с.Чавдар - х.Братия, община Чавдар, по една проста отработена вече схема:

- Свързваме се с кмета на съответната община, оттам и хората от отдел Туризъм в общината
- Съгласуваме нещата, помолваме ги да купят бои и четки
- Събираме се Х души, отиваме, маркираме

Инфо какво сме правили тук:
http://planinari.info/forum/viewtopic.php?t=397&postdays=0&postorder=asc&highlight=%CB%FF%E2%E0+%F0%E5%EA%E0&start=0

Снимки тук:
http://wes.e-logix.org/galleries/2007-04-30-LiavaReka/

Ако ти допада като начин на действие, пиши ми.
Сря Мар 31, 2010 2:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
viachi



Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 59
Местожителство: Монтана

Мнение Отговорете с цитат
Предупреждавам, че това е само хрумване, нито имам опит, нито съм доизяснявал детайли Smile. Чист ентусиазъм му е майката!
Качвам една груба снимка на пътеката по която ние се качихме (горе - долу) и която ми се струва подходяща.

http://store3.data.bg/viachi/pyteka.png

Сега по спомен:
- необходимо е да се сложи табела на мястото, където трябва да се отбиеш от пътя
- в началото, през гората, в общи линии пътеката се вижда, с изключение на една поляна с папрат, на която просто няма как да се ориентираш откъде да излезеш Smile и май в края пред едни скали. Имаше и едно паднало, не малко дърво. Та там - да се изреже дървото, 2 - 3 табели и маркировки на няколко места.
- вече на по - високото, след гората имаше един лабиринт от ниски и високи иглолистни. В общи линии човек се ориентира, когато върви нагоре, но на връщане се затруднихме и дори с GPS-а малко се полутахме, докато намерим къде да влезем в гората. За там мисля, че ще трябва да се сложат няколко кола.
- след това вече се излиза съвсем на открито, върхът и целият път до него се виждат съвсем ясно, но мисля, че няма да е лошо да се мацне тук - там, за да не се чудат хората, ако са за пръв път.

Спрях се на тази пътека, защото е по - полегата, по - лесна и по - интересна за ходене. Срещнахме една група. които бяха тръгнали по една от еко - пътеките и в един момент завили негоре и споделиха, че е било бая зор. Като цяло, идеята ми е: хора без познания в ориентирането и без технологии, просто решили да се поразходят, да могат да стигнат догоре и обратно максимално лесно.

Ще потърся връзка с кмета на Копиловци. От монтанската община не могат да отпуснат някакво финансиране, така че спане - на палатки (не си мисля, че някой ще се уплаши де) или в санаториума, а транспорта - с автомобили или автобус с допълнително извозване.

Сега ми хрумва: не съм сигурен дали виждахме въобще някаква маркировка по пътя и какъв цвят да бъде!? Да се съгласува ли с БТС ?
Друго, което е добре, по опита на Стоян, ако някой има желание да идем предварително, за да огледаме пътеката и да набележим моменти и детайли. На места трябва да се сложат табелки, така че няма да минем с две кутии боя и четки Smile.
Аз ще ида така или иначе, но две глави... знаете.

dido, обещавам, ще се стремя маркировката да е съвсем минимална. Теренът не е сложен, така че не мисля и че ще има окичване. Не се сърди Smile.

Това засега, който забележи нещо, което пропускам да свирка.

П.П. Стояне, пиши "Вячи", моля те Wink
Сря Мар 31, 2010 6:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
izvetrql



Регистриран на: 01 Мар 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
Твърдо за, не само за тая пътека. Що псуване му ударих тук:

http://tempo-petrol.com/temp/IMG_2483.jpg

За ядене, спане и транспорта не ме мисли, мога да взема канче боя (трябва ли да е неква специална?)
Дидо само си говори така, а иначе ходи да трамбова пътеки над Чакъра за псевдо-ескимосите :-Р))
Чет Апр 01, 2010 1:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilio



Регистриран на: 01 Апр 2010
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, току що се регистрирах и макар централния балкан да ми е присърце подкрепям инициативата.
Готов съм да се включа, може даже и на палатка, мисля и доста мой познати ще дойдат.Може от сега да се определи една дата примерно третата събота и неделя на на юни, така че повечето хора да си направят организацията.
Поздрави.
Чет Апр 01, 2010 9:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
anadel



Регистриран на: 03 Дек 2008
Мнения: 78

Мнение Отговорете с цитат
Добре е да пътуваме още петък след работа, за да имаме повече време.
Над поляната, в най-високата част, хвойните са много гъсти, аз въобще не открих пътека Rolling Eyes

Много е красиво и си заслужава да се популяризира, а наоколо има достатъчно диви и труднопроходими места Laughing
Чет Апр 01, 2010 11:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Мани ще развалите кефа на феновете на дивия глиганинг Laughing

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Апр 01, 2010 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
matix



Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 110
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Пишете ме и мен доброволец, въпреки, че не съм ходил по тези места - ама нали трябва да има и такива, дето да вършат работа без да дават много акъл Laughing

_________________
Мартин
mmartinov.com
Чет Апр 01, 2010 11:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
viachi



Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 59
Местожителство: Монтана

Мнение Първа стъпка :) Отговорете с цитат
Минах одеве през една фирма - склад за метали. Срещнах управителя пред офиса: Добър ден, аз по такъв въпрос... малко стълбове и табелки..
А той: Е нали има дървета, за какво са ви стълбове? А кой ще го работи това?
И аз вече очаквах репликата " Не, не, не ме интересува", когато той изръси "... защото аз съм от Копиловци."
Хааааа, глей ти Very Happy !
Накрая човека каза: " дайте ми размерите и ще ви направя".

И те така!

Пуснах анкета в дир-а, че се посъбраха противници. Който иска и който не иска пътека да кликне там.
Чет Апр 01, 2010 12:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
задравей отново

не бях видял че си писал и тук

пътя по койо сте го качили понеже тук се вижда, не му трябва никаква маркировка, толко е елементарен че няма на как да се обърка (е тегаво е защото е т.н. глигангиг), вървиш по билото за Равно буче и така, абсолютно е безмислено и ще стрещнеш съпротива не се притеснявай - сериозна Smile

поздрави
Чет Апр 01, 2010 1:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
viachi



Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 59
Местожителство: Монтана

Мнение Отговорете с цитат
Абе не съм много съгласен, че е "толкова елементарен". Ти явно си от там или ходиш често и добре познаваш района, затова ти изглежда така. Хвани един случаен гражданин от Велико Търново - любител планинар, сложи го пред санаториума, без техника и без карта и го пусни да стигне догоре. Без да си счупи краката по стръмното и без да се залута. И карти за този край, знаеш няма съвременни. Единствената, която намерих беше от... 1984 или нещо такова.
Дай да не флуудим форума, съгласен съм и с теб. Това не ми е цел на живота - ако може - може, ако не - здраве Smile
Да почакаме и ще видим.
Чет Апр 01, 2010 1:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение ПРОКАРВАНЕ НА НОВА а не СЪЩЕСТВУВАЩА!!! Отговорете с цитат
ти кое от цялата работа не можеш да разбереш че не трябва навсякаде да има свободен достъп за всички?
за така наречените неорентирани туристи от Велики Търново (примерно), ами ако питат някой винаги ще им обяснят колко лесно се стига както е казал народа с питане и до Рим се стига!!! аз с питане съм се качвал на 3718 м (без ГПС и карта или пък компас) !!!
част от имотите по пътя все още са частни
понеже е гранична зона в граничната ивица трябва да искаш разрешение което ти гарантирам че след моя намеса няма да получиш, а и много вероятно и без да се намесвам Very Happy
това е един от малко диви райони в БГ и ТРЯБВА да си остане такъв!!
не е за кашкавал, пишман и не знам си какви туристи...... това с средното положение не му е тук мястото има достатъчно места в бг леснодостъпни....и маркирани къде добре къде не

поздрави
Пет Апр 02, 2010 9:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov