ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Странджанско Крайбрежие
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Странджанско Крайбрежие
Автор Съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Странджанско Крайбрежие Отговорете с цитат
От давна не съм ходил по планини, но тъй като Странджа е Природен Парк (и то най-голям в България), а и Странджа не е само планина, но и морето, пускам снимки от странджанското крайбрежие. В три части Wink

Странджанско Крайбрежие. Част I: Синеморец



Arrow http://blog.raskoll.com/2010/03/1427



Странджанско Крайбрежие. Част II: ЗМ Силистар и Ахтопол



Arrow http://blog.raskoll.com/2010/04/1471



Странджанско Крайбрежие. Част II: Изгрев в Ахтопол



Arrow http://blog.raskoll.com/2010/04/1525




Rolling Eyes
Пон Апр 12, 2010 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Този фар в Ахтопол си го скъсал от снимане Laughing Хубави са фотките

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Апр 13, 2010 2:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Фото, ама друг път - изглеждат като анимация, много са замацани първата и последната. Да не е модно да се правят такива?
Сря Апр 14, 2010 1:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Май си ги обработил повечко от необходимото или бъркам?
Иначе снимките са хубави.
Сря Апр 14, 2010 7:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
абсолютно не са "пипани", просто да знаете.
филтри, търпение, композиции и добри места.

radi, и влез в блога и портфолио (ако си решил да коментираш) и ще видиш че всичко е написано, как и къде е снимано....


Последната промяна е направена от raskoll на Сря Апр 14, 2010 10:45 am; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Апр 14, 2010 10:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mimthe



Регистриран на: 05 Окт 2009
Мнения: 44
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Снимките носят божествен заряд и това е най-важното.Благодаря за тях.

_________________
Smile
Сря Апр 14, 2010 10:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mihaela10



Регистриран на: 26 Ное 2009
Мнения: 168
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Снимките са прекрасни и това място от българското черноморие е просто изумително, особено в този сезон! Благодаря, че споделихте преживяването!
Чет Апр 15, 2010 8:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
raskoll написа:
абсолютно не са "пипани", просто да знаете.
филтри, търпение, композиции и добри места.
radi, и влез в блога и портфолио (ако си решил да коментираш) и ще видиш че всичко е написано, как и къде е снимано....

Усетих, че си маниак на тема трудно правене на снимки. Все пак резултатът е невярно предаване на образа. А това ценя в една снимка - докато други хора ценят начина на правене на снимката, и очевидно пренебрегват резултата.
Не че нещо, ама с апарат за 100 лв на старо може да се направят доста добри снимки. Без филтри. С вярно изглеждащ резултат.
На първата има ли мъгла над водата или само замъгляване на снимката по някакъв начин (предполагам специален Smile )?
На третата цветовете са изкривени, доколкото познавам Бг крайбрежието и колкото вярвам на очите си.
Имам друго разбиране за фотографията, струва ми се. Вероятно снимките са хубави, но аз не го рабрах.
Пет Апр 16, 2010 12:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
radi, не казвам че трябва да ги харесваш, просто отговорих на твоето "Фото, ама друг път ...", тъй като според мен това са точно Фотографии, но пак повтарям, това което харесва на някои - не означава, че ще харесва на други.

Аз снимам в този пейзажен стил, който харесвам и в който снимат най-добрите пейзажисти които познавам (макар че все още съм далеч от тяхното ниво). Разгледай този сайт, смятам ги за едни от най-добри пейзажисти: http://www.timecatcher.com/

А "мъглата" това е вода, която става така на дълга експозиция.

"Все пак резултатът е невярно предаване на образа."
- това е разликата Wink ти търсиш нещо документално, аз пък се старая да правя хуждожестени снимки )
Пет Апр 16, 2010 2:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Отговорете с цитат
Фотографията е изкуство, т.е. показваш нещо по начин, по който искаш другите да го видят, а не по начин, по който другите искат да го видят.

Всъщност, Павел, жалко е, че снимките ти се възприемат като репортажно снимане, а не като фотография.

Иначе скалите до фара са ми любимо място за скачане лятото. Аз ги знам като Рохито и Зинтито.

_________________
Пет Апр 16, 2010 3:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Отговорете с цитат
radi написа:
. . . маниак на тема трудно правене на снимки . . .


Ами да, за тези, които "правят снимки", фотографията е трудна работа, защото трябва и да се мисли, и да се чака, и понякога да се вдигнеш на 500 км.

_________________
Пет Апр 16, 2010 3:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
pepino_bg

между друго, фотораницата ми тежи 3кг, и това е без статив (който е още окло 2кг)... ) хм...))
Пет Апр 16, 2010 3:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jirko



Регистриран на: 01 Дек 2008
Мнения: 74
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Laughing леле 3 килограма ти си за завиждане.Аз в най-добрия случай се разминавам с 10тина.Само тялото на апарата тежи над кило и половина,а за железото наречено статив да не говориме.А на Ради ще предложа някой път да се вдигне рано сутринта по изгрев и да види какво става с небето и цветовете по нашето или което и да е крайбрежие.
Пет Апр 16, 2010 10:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
Jirko, нали говоря само за фотораница Wink

иначе за планина си има и обикновена раница с дрехи т.п. Wink
но да, кэнон 400д е сигурно два пъти по-лек от 1д )))
Пет Апр 16, 2010 10:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Хехе отива и къмто 3 пъти спрямо маркото. Но 10 кила фототехника в планината силно снижава полезния периметър, сътоветно достъпа до големите гледки Wink Трябва да се правят компромиси в това отношение, поне при мене ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Апр 16, 2010 11:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov