ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на летни обувки.
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на летни обувки.
Автор Съобщение
Lynyrd



Регистриран на: 23 Апр 2010
Мнения: 48
Местожителство: София

Мнение Избор на летни обувки. Отговорете с цитат
Привет! И аз да се наредя за съвет за обувки. Спрял съм се на тези два модела конкретно
http://www.stenata.com/obuvki/niski/produkti/dragontail

http://reviews.patagonia.com/9248/79457/reviews.htm

Интересува ме, кой от двата модела е по издръжлив и качествен и кой е за предпочиране. И изобщо има ли значени кой от двата модела ще си купя защото ми изглеждат от един клас само цвета е различен.
Ще ги ползвам за походи пролет, лято и есен.
Пет Апр 23, 2010 7:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Отговарям ти понеже си 1000 регистриран потребител.
И то защото не си прочел внимателно другите коментирани обувки и теми за обувки.
Ние всички тук предпочитаме ОБОСНОВАНО високите обувки за планина, които обхващат глезените.
Според нас ниските обувки не са за планина, а за ходене/тичане по равна повърхност - асфалт, червени настилки по стадионите и от сорта.
Такава ниска обувка ако си взимаш поне гледай да е с възможно най-малко шевове.
За конкретния случай Patagonia-та по ми хваща окото.
Успех и безаварийно горе.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Апр 23, 2010 8:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Lynyrd



Регистриран на: 23 Апр 2010
Мнения: 48
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
По принцип ще ги ползвам за преходи в ниското. По скоро покрай реки и може да се случи по някой път да цопна във водата. Не ме притеснява, че ще се намокрят, но ако са високи и цопна в водата положението ще е много по лошо за това съм се спрял на ниските. Това за шевовете е добра препоръка, не се бях замислял върху това.
Пет Апр 23, 2010 8:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Lynyrd



Регистриран на: 23 Апр 2010
Мнения: 48
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
От толкова избиране накрая се спрях на зимни високи Merrell Continuum. От всички обувки, които пробвах merrell като цяло най-ми пасваха на формата на крака. Никога не съм предполагал, че ще си взема Merrell обувки. Това ми беше една от най-омразните марки без да имам никакъв опит с тях де, но пък като ги пробвах ми бяха най удобни и така.
Сря Апр 28, 2010 6:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Честито.
Здрав да ги скинеш от оденье.


_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Апр 28, 2010 9:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
Lynyrd написа:
От толкова избиране накрая се спрях на зимни високи Merrell Continuum. От всички обувки, които пробвах merrell като цяло най-ми пасваха на формата на крака. Никога не съм предполагал, че ще си взема Merrell обувки. Това ми беше една от най-омразните марки без да имам никакъв опит с тях де, но пък като ги пробвах ми бяха най удобни и така.


честити ти Smile

много са удобни, вече 3-та година нося едни средно високи
Сря Апр 28, 2010 10:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Lynyrd



Регистриран на: 23 Апр 2010
Мнения: 48
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Това са обувките само, че мойте са черни. В нета друга информация за тях не можах да намеря. Хубавото е ,че са с вибрам, гор-текс и са от цяла кожа. Само едно не мога да разбера- тази гор-текс мембрана как действа при положение, че обувките са изцяло кожени. Дори вътре да има гор-текс то влагата как ще излезе на вън в през кожата. http://articulo.mercadolibre.com.ar/MLA-85817202-impresionantes-botas-merrell-continnum-_JM
Пет Апр 30, 2010 9:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За да не отварям нова тема ще пиша в тази. Мисля да си взема някакви трисезонни обувки за лятото, които евентуално да стават и за зимата в града (София). Изискването е да са евтини (100-120лв), що-годе удобни и да вършат някаква работа (да не пропускат вода, да не запарват много и да имат приличен грайфер). След разглеждане, ровене по форуми и т.н. съм се спрял на тези марки - Литос и Гриспорт. Ако някой има информация за някоя от тях да споделя. Също може да предложите и алтернативи. Много ще съм благодарен.
Вто Май 04, 2010 12:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
satzata написа:
За да не отварям нова тема ще пиша в тази. Мисля да си взема някакви трисезонни обувки за лятото, които евентуално да стават и за зимата в града (София). Изискването е да са евтини (100-120лв), що-годе удобни и да вършат някаква работа (да не пропускат вода, да не запарват много и да имат приличен грайфер). След разглеждане, ровене по форуми и т.н. съм се спрял на тези марки - Литос и Гриспорт. Ако някой има информация за някоя от тях да споделя. Също може да предложите и алтернативи. Много ще съм благодарен.


Литос от плат и кожа текат и освен че текат, не пропускат водата навън
като се намокриш здраво, спираш, изсипваш водата и обуваш отново
Вто Май 04, 2010 7:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
за Garmont обувките да имате впечатления?

в чудене съм с какво ще ходя лятото.....
лепих старите, сега ще ги олепя допълнително, ще ги импрегнирам, ама...... 2 дена мокро из планината и ще се разпаднат Laughing

мъжки от № 40 и нагоре има избор
при дамските хич не стоят така нещата Confused
Сря Май 12, 2010 12:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
И аз по спешност си търся чепик. Ето поредния чифт от миналата седмица из гъцко: Sad
Малце зор си беше 3-4 дни да трамбовам с тия пущини...


_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Сря Май 12, 2010 5:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Нещо си тръгнал да ги тунинговаш ми се чини - като на Астерикс сандалите ... Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Май 12, 2010 6:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Чичка



Регистриран на: 22 Юли 2009
Мнения: 40
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Лелеееее Никси, тази твоята обувка бая е "проговорила"....май ще трябва да инвестираш в нещо стабилно дето да се знае, че поне 3 сезона няма мърдане.....иначе са пари на вятъра.

Гледам, че има много обувки в нета, в ebay.co.uk и другаде из европа дето даже с доставката идват по-евтини, отколкото да ги купиш от БГ, обаче лично обувки не мога да купя онлайн никога без да съм ги пробвал.

Сега се оглеждам и за обувки на приятелката ми, ама там даже се оказа по-сложно, заради номерацията... Rolling Eyes

_________________
Усмивката е подписа на Господ, удостоверяващ връзката ни с божественото!
Вто Юни 01, 2010 2:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Чичка написа:
Лелеееее Никси, тази твоята обувка бая е "проговорила"....май ще трябва да инвестираш в нещо стабилно дето да се знае, че поне 3 сезона няма мърдане.....иначе са пари на вятъра.


Хм...абе уж все в стабилни чепици инвестирам, маркови - така да се каже...Wink, ами и до две години ни ги докарвам. Още в гаранция ги бастисвам.. Rolling Eyes

Тия дни си купих поредните Бест-арди. Най-после им дойде пратката на Макалу. Та да видим докога ще издеянат де...Wink

По-здрави...и до-скитане.. Cool

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Вто Юни 01, 2010 3:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Отговорете с цитат
Niksi написа:
ами и до две години ни ги докарвам. Още в гаранция ги бастисвам..


Idea Прави по-големи крачки, по-дълго ще изкарат.

Иначе колкото по-малко шевове, толкова по-добре.

_________________
Вто Юни 01, 2010 3:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov