ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Какви са условията на з.Страшното езеро сега?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Какви са условията на з.Страшното езеро сега?
Автор Съобщение
andimit



Регистриран на: 19 Юни 2007
Мнения: 284
Местожителство: София

Мнение Какви са условията на з.Страшното езеро сега? Отговорете с цитат
Здравейте!
Интересуват ме условията за спане на заслона- одеяла, чистота и т.н., и какво е състоянието на пътеката от х. Мальовица до него- т.е. става ли без снегоходки?
Предварително благодаря!
Чет Апр 29, 2010 8:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
не е точно за този район, но искам да кажа че вчера се опитах да се кача на Мусала без снегоходки, и от хижата нагоре, покрай маркировката потъвах в снега, така че сигурно по склонове от х.Мальовица до Страшното Езеро също не е много добре.
Пет Апр 30, 2010 3:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6375

Мнение Отговорете с цитат
Да, има бая сняг в планината все още. Миналата седмица на пазардеретата над хижа Вазов в Рила снега гонеше 3 метра, доста кишав горен слой. От лавини мисля няма какво да се притесняваш за тоя участък, по-скоро ще има трудности заради мек сняг и запъване в клеците над Мальовишка река в началото.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Апр 30, 2010 4:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
бичо



Регистриран на: 03 Май 2010
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, от година преглеждам форумчето, но чак сега се регистрирах... Oops

Искам да попитам Дидо, Raskoll и останалите за условията в момента из мальовишкия дял на Рила, около 7-те езера и хижа Вазов... Понеже на 10-и май тръгваме групичка от 5 души на едноседмична обиколка в този район, а нямаме никакъв опит в преходите в зимни условия, бих бил благодарен за малко информация и съвети.

Идеята беше следната:

Ден 1-ви: Говедарци - ЦПШ Мальовица
Ден 2-ри: ЦПШ Мальовица - Йончево езеро - Страшното езеро - заслон Орловец - хижа Мальовица
Ден 3-ти: Качване на връх Мальовица, спане в хижата
Ден 4-ти: хижа Мальовица - хижа Вазов
Ден 5-ти: хижа Вазов - хижа Скакавица
Ден 6-ти: обратно към Софето

Обаче... разполагаме само с гети, снегоходки нямаме... двама от групата са упорити темерути и най-вероятно ще тръгнат с кубинки, въпреки съветите ми да си вземат свестни обувки... раниците ще са към 15/20 килограма сигурно...

Тааа, как е по-добре според вас. От Мальовица към Вазов, или от Вазов към Мальовица. Според познати, които са качвали върха, по-лесно се качва ако идваш от Вазов. Може да обърнем маршрута и да тръгнем от Паничище, като последня ден акустираме в ЦПШ-то. А за самия връх - ако сме без снегоходки, има ли смисъл изобщо да се опитваме да го катерим? Маркировката как е през зимата по този маршрут? Има ли си пътека до Вазов от Раздела в този сняг или ще бичим пъртини? Бил съм на езерата и Вазов няколко пъти, но само през лятото. Из мальовишкия дял не съм ходил, та всеки съвет би бил добре дошъл....

За награда мога да обещая снимки и бира... не че не сте ходили повечето от вас из този дял, но поне бирата няма да ми откажете!

Благодаря предварително на който се отзове Smile
Пон Май 03, 2010 6:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6375

Мнение Отговорете с цитат
Ами аз из Рила не ходя много по принцип, но по случайност имам пресни данни отпреди една седмица. В района на 7-те езера има около 1-1.5 метра добре слегнат сняг, около хижа Вазов е около 3 метра - от колците се вижда 10-на см тук-там, повечето са изцяло затрупани.

За ходене на 10-ти май по кубинки и друго плажно облекло в тоя район е несериозно да се говори - в планината все още си е истинска зима. Ходене по желания от тебе начин - препоръчвам ти най-рано края на юни, и то ако дава времето.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Май 03, 2010 6:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
бичо



Регистриран на: 03 Май 2010
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря, Дидо.

Може би е най-разумно да се посмени маршрута някъде към Родопите, на по-ниско и по-топло... че вчера ходих до Рилския манастир и оттам зимата по рилските била изглеждаше доста люта...
Пон Май 03, 2010 6:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение към бичо Отговорете с цитат
Плана ви за ден 2-ри ме смущава. Горе все още си е истинска зима, а от Страшно към Бак си иска "дупе", екипировка и опит. Сводки от две ходения през последните 10 дни:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=turizym&Number=1950958733&page=0&view=collapsed&sb=5
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=turizym&Number=1950969151&page=0&view=collapsed&sb=5&part=
От Рибни тръгнахме с котки и не ги свалихме до 12:00ч. Как мислите ще е минаването на Купените? А "почти отвесите" към Ловница?
Мислете! Не подхождайте авантюристично. Не че е невъзможно, но поне да беше истинска зима или лято. Сега за там мнението ми е твърде колебливо. Поздрави и успех!
Ето и друго мнение: http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=turizym&Number=1950972942&page=0&view=collapsed&sb=5&part=
Пон Май 03, 2010 9:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
бичо



Регистриран на: 03 Май 2010
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
W_sjankata, отказахме се от Рила.

Просто не сме готови за зимни преходи. Днес си набелязахме маршрутче из Родопите. Все пак искам да върна живи хората, които ще са с мен... Иначе аз вече прочетох за загиналото момче... Страшно си е там за неподготвен човек.

Досега не съм правил преходи в зимни усповия и по-добре да сме подготвени добре и да имаме с нас човек, който има повече опит, ако ще се правим на герои...

Благодаря на Дидо и W_sjankata за инфото. И със здраве Smile
Вто Май 04, 2010 12:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov