ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
От х.Трещеник до вр.Мусала-?????

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
От х.Трещеник до вр.Мусала-?????
Автор Съобщение
zahri-emin



Регистриран на: 22 Май 2010
Мнения: 70
Местожителство: Смолян

Мнение От х.Трещеник до вр.Мусала-????? Отговорете с цитат
Казвам здравей, на всички планинари в този суперски форум. Темата за която искам да отворя е свързана с Рила и по точно достигане до Мусала от южната и част /Якоруда- х.Трещеник/. Планирам излет към вр.Мусала и искам помощ колеги!!! Ако някой е запознат с маршрута от х.Трещеник към върха и дали може да се остави кола в в добри ръце / денонощен авто паркинг / в месността??? На всички отзовалисе: Им Благодаря сърдечно!
Съб Май 22, 2010 3:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
i2666



Регистриран на: 06 Дек 2009
Мнения: 4
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Smile Над х.Трещеник асфалтът свършва в м.нехтеница(3-4 км), но там няма кой да ти я пипне. Оттук до х.Грънчар са 1ч.30мин. След хижата за 4 часа се качваш по перфектна пътека до вр.Мусала. Ако имаш джип, спокойно отиди до х.Грънчар. Успех и късмет в красивата Рила!
Съб Май 22, 2010 8:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
i2666 написа:
... Ако имаш джип, спокойно отиди до х.Грънчар....

Ай стига мързел - след м.Нехтеница се влиза в Национален парк Рила - МПС нямат работа там. Evil or Very Mad
@zahri-emin,
До х.Трещеник по информация от нет-а е асфалтов път - сега доколко е проходим и за каква кола - не знам.
Предполагам там ще можеш да си оставиш колата без притеснение, за всеки случай дай някой лев на хижарите.
Качването до Мусала от х.Трещеник и обратно си е двудневен преход. Въпроса е къде да се спи около върха - з.Ледено езеро е най-добрия вариант за "твърд" покрив. Един съвет за там - направи си резервация на заслона - телефони има в първата тема от този раздел на форума.
Този маршрут бих го направил по два различни начина на отиване и на връщане за разнообразие. Примерно на качване по традиционния маршрут през х.Грънчар, м.Джанка, в.Овчарец и близнаците до Мусала, на връщане след близнаците бих кривнал през Маришки чал, Манчо и на седлото преди Янчов чал бих хванал в дясно Кайзеровия път до х.Грънчар, който подсича Песоклива вапа или обратното - на отиване от х.Грънчар по кайзеровия път, седловината преди Янчов чал и през Манчо и Маришки чал, близнаците, Мусала - на връщане ще се насладиш на долината на р.Бели Искър и на почти цяла Рила.. Wink
Безаварийно горе.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Май 24, 2010 9:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pux



Регистриран на: 18 Ное 2009
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
Пътят от Якоруда до м. Нехтеница е асфалт - на места е доста надупчен, но се минава спокойно с лек автомобил. Много пъти съм си оставял колата на Нехтеница, а и не само аз - не съм имал проблеми и не съм чувал някой да има. Оттам пътят продължава към х. Грънчар, но е подходящ само за високо проходим автомобил. Но дори и с такъв сега е малко вероятно да стигнеш до хижата - има 1- 2 преспи, които се стопяват по-късно. Иначе пеша е около час спокоен ход. За един ден до Мусала и обратно става, но е доста. Послушай Ристо за маршрута - аз лично бих го направил в обратна последователност.

Поздрави.
Вто Май 25, 2010 11:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zahri-emin



Регистриран на: 22 Май 2010
Мнения: 70
Местожителство: Смолян

Мнение Отговорете с цитат
Първо да изкажа благодарност на хората които откликнаха на въпроса ми! Искам малко да ви разкажа за плана ми. Аз съм от Родопите- Смолянско , до момента не съм ходил към Рила и Пирин, и именно за това съм решил това лято „юли месец ” да направя едноседмична разходка из тези две планини. Заради това приемам всякакви съвети и мнения от страна на колеги които са запознати. Искам да прекарам около 2-3 вечера в Рила и също така и 2 в Пирин. Именно за това имам още един въпрос: преспиване на палатка. Имали проблеми, защото все пак е парк? В скоро време ще споделя снимки от Родопите. Успех на всички и винаги беззлополучно завръщане
Вто Май 25, 2010 6:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meden



Регистриран на: 26 Сеп 2008
Мнения: 28

Мнение кайзеровия път Отговорете с цитат
и аз съм замислил да обходя рила от якоруда и да нощувам на грънчар и заврачица,но после към белмекен и костенец.на този преход има ли места на които може да се заплете човек Rolling Eyes
Чет Юни 03, 2010 5:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Не можеш да се "заплетеш" Laughing , този маршрут е маркиран добре.
Чет Юни 03, 2010 9:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov