ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Родопска питанка

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Родопска питанка
Автор Съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Родопска питанка Отговорете с цитат
Тааааа, Родопите са ми пълна мъгла, ходила съм само и единствено около Смолян, Пампорово, Стойките и Снежанка...

А това лято половинката иска да ходим за 4-5 дни из Родопи (4-5-6, както дойде). Мислим и палатка да мъкнем. Въпроса ми е как може да се завъртят нещата из западни Родопи, с минаване през разни хижи все пак, че да не влачим много храна? Освен това финала трябва да е или във Велинград, или в някое място с транспорт до Велинград - от там ще яхваме теснолинейката и газ към Пирин.

С други думи - трябва ми 5 дневно маршрутче с крайна точка Велинград (или другаде, но с транспорт до Велинград).
Сря Май 26, 2010 3:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Отговорете с цитат
Ето какво направихме ние преди няколко години.
Пътувахме на стоп до Триград, там се срещнахме с едни приятели и спахме на палaтки над селото из поляните.
На другия ден хванахме коларски пряк път за с. Ягодина. Покрай селото дълго търсихме, но намерихме една запустяла тогава еко-пътека (в близост е Дяволския мост), слязохме в Борино, от там се качихме по маркирана пътека до хижа "Орфей" и навлязохме в ловно стопанство "Дженевра". Там спахме близо до една беседка и колибка на дървари, които, като ни видяха на сутринта, щяха да припаднат от изненада.
Минахме покрай стар римски мост (не му помян името вече), а привечер след дъъъълго трамбоване стигнахме на Беглика. Там спахме в "двора" на един магазинер, който ни накладе огън до караваната си. Обаче беше яка влага !
После се прибрахме покрай яз. Батак пак на стоп.
Но от Беглика има маркирана пътека до Малка и Голяма Сюткя.
На вр. Голяма Сюткя има навес и беседка. На върха няма вода, но има над 1 час под него по посока Велинград.
После слизате към Велинград.
Това е едно голямо трамбоване, което прекосява Западни Родопи от юг на север.
Доста е диво на повечето места.
Но има къде да се подкрепиш и да си напазаруваш, и е удобно като маршрут.
Не знам в какво състояние са пътеките в момента.
Обаче само 2-мата ли ще ходите ? В Родпоите е малко...хм..."животинско" Smile (демек, че има животни).


Последната промяна е направена от Весела Ягодова на Сря Май 26, 2010 5:05 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Май 26, 2010 5:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Отговорете с цитат
Опа, сега видях темата "Покрай хижа Орфей и с. Борино".
Там е описана част от маршрута,
Има го и моста !
Можеш да видиш през какви райски кътчета минава маршрутът.
Сря Май 26, 2010 5:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Мерси много Вес!
Точно това ми трябваше Razz

Сигурно няма да сме само двамата, мъжката половина е отговорник по дружината. 4-5 човека макс ще сме.

даже се надявам някой от другите да реши да не ходи с нас към Тевно после и да върне чувалите и палатката в цивилизацията Laughing
Сря Май 26, 2010 5:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Отговорете с цитат
Еее, щом сте повече хора, ще си изкарате весело. Ние бяхме 5-ма и направо се разбихме от кеф. И от ходене Laughing
Но трябва да си прочите състоянието на пътеките, както и в кои участъци няма вода.
Можете да го съчетаете с "Беглика фест" (мисля, че беше накрая на юли).

Как така "да върне палатките" ?
Сря Май 26, 2010 5:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Теснолинейката спира на доста родопски спирки западно от Велинград, т.е. не е задължително да гоните влака оттам точно.

Защо не продължите с палатките и чувалите към Пирин не вдявам ?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Май 26, 2010 5:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Щото отиваме само за една вечер и ще спим на Тевно, за какво да ги мъкнем, ако има кой да ги донесе в София. Ако няма - ще си ги носим.

Беглика ще го изпуснем, в началото на август ще ходим, дано времето е ок Rolling Eyes

Дидо, ще ги разуча тия спирки, още ми е кашаво и само попивам информация.
Сря Май 26, 2010 5:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Пак аз Laughing

Между Беглика и Велинград има ли някакво населено място Rolling Eyes
Вто Юли 20, 2010 1:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Дженгала



Регистриран на: 21 Юли 2008
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Пак аз Laughing

Между Беглика и Велинград има ли някакво населено място Rolling Eyes


Няма. Доста обширен район без населени места. Но на яз.Широка поляна на шосето от Батак за Доспат има магазин за хранителни стоки. Обаче това е от другата страна на язовира, ако ще минавате през Дженевра...
Вто Юли 20, 2010 3:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Ще дойдем откъм Широка поляна...

ама аз го измислих - ще хванем от Беглика в посока Батак..
Вто Юли 20, 2010 3:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov