ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Рожден ден, много езера, настроение, емоции и Газей!
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Рожден ден, много езера, настроение, емоции и Газей!
Автор Съобщение
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Рожден ден, много езера, настроение, емоции и Газей! Отговорете с цитат
Всичко започна вечерта на 25.06.2010! Паркирахме АЛФА-та на отбивката за Демяница към 21:30ч. и хукнахме нагоре за да си помогнем за следващия ден. Същевременно търсихме удобна полянка нейде из горите за нощувка. След около час ходене всичко си дойде на мястото и намерихме перфектната полянка с масичка и пейки!!! Малко преди 23ч. започнахме с подготовката за рожденния ден - Ивака от групата се канеше да посрещне своя 29 РД и всички бяхме погълнати от вълнение. Сложихме масата, ядохме, веселихме се както подобава! В полунощ пуснах химна на РБ за да отбележим новият ден ( година ) и най-вече рожденния на Ивака! А той както подобава на един рожденник извади едно Мерло, торта и съпътстващите празника свещички за да стане купона пълен. Получи неочаквани, сърдечни подаръци и с трудно прикриваща емоционалност изрази огромната благодарност си към останалите от компанията:



Сутринта набързо се 'излюпихме' от палатките и хукнахме към Демяница и избрания маршрут. И ето не след дълго малко преди хижата Газеите се показаха:



След кратка закуска на хижата побързахме да се изстреляме към Василашките езера - основната цел на първия ден! След първите 2 езера се отклонихме от пътеката и подгонихме Тевно Василашкото:




Не след дълго се опиянявахме от грандиозността и суровостта на този пирински красавец:






Оттам обиколихме още 3-4 езера от групата на Василашките и се качихме на премката между Голения и Малкия Типиц. Трима от нас се отказаха да катерят набелязаният Малък Типиц и се отправиха към Чаирска порта и Превалския циркус, а ние с Мак все пак се качихме до върха и ги застигнахме малко след Голямата Страна. Ето и няколкко снимки от Малкия Типиц, въпреки облачното време: ( Ако някой иска описание на панорамата ще обясня )





И ето ни след почти 10 часов преход с доста почивки ( все пак бяхме с 3-ма пирински дебютанти - Магдалена, Георги и кучето Хера ) се установихме на лагер на едно от Превалските езера:





Утрото ни погали със свежи слънчеви усмивки и ние лека-полека се заподготвяхме за основната ни цел за уикенда - Газей!



След премиерен маршрут ( сипеите между Малкия Полежан и Газей ) след около 3 часа се озовахме на любими и магнетични места:



Ето я и групата на 2761м. / от ляво на дясно /:

Мак,Сашо, Ивайло, Хера, Георги и Магдалена:



Последва импозантно спускане по задници от Горно до Долно Газейско езеро по ето този склон:



Малко по-късно след емоционален клекинг и дръзко пресичане на придошлата газейска река с носталгия се спуснахме в гората:


Вто Юни 29, 2010 12:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Re: Рожден ден, много езера, настроение, емоции и Газей! Отговорете с цитат
Голямо ходене е паднало, но пък сте наобиколили много красиви места. Поздравления!

In Earnest написа:
Ето и няколкко снимки от Малкия Типиц, въпреки облачното време: ( Ако някой иска описание на панорамата ще обясня)

Това което наричаш Малкия Типиц е един от Типиците, но не е Малкия Типиц. Иначе гледките от него са страхотни.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Юни 29, 2010 8:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Чудесно кръгче сте свили...
Гледам и вие сте опрашили боровинките - чакаме добра реколта като грейне слънцето. Very Happy
Някой нямаше ли GPS да качиш тракчето от расодката?

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Юни 29, 2010 8:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Re: Рожден ден, много езера, настроение, емоции и Газей! Отговорете с цитат
Speedy написа:
Това което наричаш Малкия Типиц е един от Типиците, но не е Малкия Типиц. Иначе гледките от него са страхотни.

Здрасти Speedy,
Аз си знам че това баш си е Малкия Типиц. Моля те качи някоя снимка за да се опитаме да изясним картинката Cool
Вто Юни 29, 2010 8:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:
Чудесно кръгче сте свили...
Гледам и вие сте опрашили боровинките - чакаме добра реколта като грейне слънцето. Very Happy
Някой нямаше ли GPS да качиш тракчето от расодката?

Ристо, за съжаление никой не носеше GPS, но съм насреща за всякакви подробности! Smile
Вто Юни 29, 2010 8:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Re: Рожден ден, много езера, настроение, емоции и Газей! Отговорете с цитат
Снимката с Типицките езера е правена от т.нар. Трети типик.Малкия Типик се се вижда много добре на снимката,зад езерата.


Последната промяна е направена от jordy на Вто Авг 28, 2012 2:23 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Юни 29, 2010 9:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Re: Рожден ден, много езера, настроение, емоции и Газей! Отговорете с цитат
In Earnest написа:
Speedy написа:
Това което наричаш Малкия Типиц е един от Типиците, но не е Малкия Типиц. Иначе гледките от него са страхотни.

Здрасти Speedy,
Аз си знам че това баш си е Малкия Типиц. Моля те качи някоя снимка за да се опитаме да изясним картинката Cool


Не знам откъде знаеш че това е Малък Типиц. Имаш ли възможност да посочиш източник, кoйто потвърждава това твое становище?
Ще я зарясним картинката иначе, лесна работа.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Юни 29, 2010 9:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Re: Рожден ден, много езера, настроение, емоции и Газей! Отговорете с цитат
jordy написа:
Снимката с Типицките езера е правена от т.нар. Трети типик.Малкия Типик се се вижда много добре на снимката,зад езерата.

Ако говориш за върха над Типицките езера, то най-вероятно имаш предвид вр. Голямата страна.
Вто Юни 29, 2010 9:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Re: Рожден ден, много езера, настроение, емоции и Газей! Отговорете с цитат
In Earnest написа:
jordy написа:
Снимката с Типицките езера е правена от т.нар. Трети типик.Малкия Типик се се вижда много добре на снимката,зад езерата.

Ако говориш за върха над Типицките езера, то най-вероятно имаш предвид вр. Голямата страна.


Връх с такова име в Пирин няма.Имам предвид точно Малкия типик.Голямата страна се наричат източните склонове на Малкия типик и вр.Превалски чукар.Поледни го на Google Earth и ще разбереш за какво говоря.
Вто Юни 29, 2010 9:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Re: Рожден ден, много езера, настроение, емоции и Газей! Отговорете с цитат
Speedy написа:
Не знам откъде знаеш че това е Малък Типиц. Имаш ли възможност да посочиш източник, кoйто потвърждава това твое становище?
Ще я зарясним картинката иначе, лесна работа.

Ами тук на работа не мога да качвам снимки, пък и те са у дома Very Happy
Иначе ще се опитам довечера да покажа 2-3 снимки с пояснения така както аз ги знам. Източници - няколко, но никой от тях не посочва точно кой Типик кой е и как точно се водят. Наскоро дори коментирахме с други хора, обичащи Пирин тоя казус нейде из нета, но като цяло знам, че на този който се отделя от главното било ( по-нисък от този, от който се отделя ) му викат Малкия Типик ( двата заедно със Голямата Страна ограждат Типицките езера ). Също така З-СЗ от Големия има още един по-малък, който най-вероятно други наричат Малкия Типик.
Абе в крайна сметка Типиците са хубаво нещо само дето на въпросния едва не си счупих крака и сега ходя превързан, щото един колям камък беше лабилен и ме издраска жестоко по крака! Sad
Вто Юни 29, 2010 9:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Re: Рожден ден, много езера, настроение, емоции и Газей! Отговорете с цитат
jordy написа:
In Earnest написа:
jordy написа:
Снимката с Типицките езера е правена от т.нар. Трети типик.Малкия Типик се се вижда много добре на снимката,зад езерата.

Ако говориш за върха над Типицките езера, то най-вероятно имаш предвид вр. Голямата страна.


Връх с такова име в Пирин няма.Имам предвид точно Малкия типик.Голямата страна се наричат източните склонове на Малкия типик и вр.Превалски чукар.Поледни го на Google Earth и ще разбереш за какво говоря.

Ами не знам, Jordy, доста хора разчитат на стара литература за по-голяма достоверност ( аз също защото мразя т.н. нови имена ), ама това с Google Earth няма да изясни повече нещата. Знам за какво говориш. Wink
Вто Юни 29, 2010 10:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
По въпроса за Типиците(3 на брой) много добре се знае кой кой е ,има и доста литература.
Върхът след Превалски чукар е вр.Малък типик-2644м.След него завива тънък ръб в посока запад-северозапад,след това ръба завива на север и се спира на вр.Голям типик-2645м.От Големия типик се отделя късо ребро в посока североизток ,който завършва с т.нар.Трети типик,от където си правил снимката.
Поздрави! Very Happy
Вто Юни 29, 2010 10:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fi4kata



Регистриран на: 12 Фев 2010
Мнения: 12

Мнение Отговорете с цитат
jordy написа:
По въпроса за Типиците(3 на брой) много добре се знае кой кой е ,има и доста литература.
Върхът след Превалски чукар е вр.Малък типик-2644м.След него завива тънък ръб в посока запад-северозапад,след това ръба завива на север и се спира на вр.Голям типик-2645м.От Големия типик се отделя късо ребро в посока североизток ,който завършва с т.нар.Трети типик,от където си правил снимката.
Поздрави! Very Happy



Струва ми се че нещо бъркаш вр. Малък Типик с вр. Голямата страна .Точно след Превалския чука идва вр. Голямата страна 2644. !!!! http://travel.valek.net/browse.cgi?map=p
Вто Юни 29, 2010 10:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6377

Мнение Отговорете с цитат
А, че има объркване с това кой е ТипиЦ и кой не - има. Примерно този т.нар. трети Типиц е списван като Василашки чукар също. т.нар. малък ТипиЦ е писан пък като Голямата страна. С име Голямата страна е наричан също и Превалски чукар. С име Превалски чукар пък е наричан оня връх веднага източно от Мозговишка порта, т.е. - западното привършие на Валявишкия чукар. Но все пак - Голямата страна е страна както писах, скат на билото, а не връх!

За по-лесно запомняне - Типиците ограждат Типицките езера Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юни 29, 2010 10:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
jordy написа:
По въпроса за Типиците(3 на брой) много добре се знае кой кой е ,има и доста литература.
Върхът след Превалски чукар е вр.Малък типик-2644м.След него завива тънък ръб в посока запад-северозапад,след това ръба завива на север и се спира на вр.Голям типик-2645м.От Големия типик се отделя късо ребро в посока североизток ,който завършва с т.нар.Трети типик,от където си правил снимката.
Поздрави! Very Happy

За някои райони на любимата планина туристите ходещи от много години явно знаят по различен начин. Надявам се не намираш този разговор като един вид спор, защото аз така си ги знам нещата ( честно казано дори върха, който ти наричаш Превалски чукар не съм съгласен, че е този за който говориш ), ти ги знаеш по твоя начин, опираш се на доста източници и това е чудесно. Важното е че няма 2 мнения по въпроса кое е Спано Поле, Казаните, Демиркапия, Куклите и много други... Smile
Вто Юни 29, 2010 10:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov