ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Търся мнение за обувки
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Търся мнение за обувки
Автор Съобщение
still_cve



Регистриран на: 29 Юли 2007
Мнения: 6

Мнение Търся мнение за обувки Отговорете с цитат
Здравейте,
Нападната съм от дилема...Имам възможност да си взема хубави обувки(или поне аз ги определям на такива) Lowa Renegate, но това, което ме измъчва е, че всъщност обожавам планината, но не ходя толкова често, колкото за един по-дълъг преход и няколко по-малки лятото и много много рядко зимата...
Интересува ме мнението ви за обувки те и трябват ли ми толкова добри обувки или няма смисъл да инвестирам толкова средства, а да си взема и нещо по-евтино...
БлагодаряSmile
Нед Юли 29, 2007 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Здравей!

Щом няма да ги носиш примерно само това лято, смяташ че обувките са добри и имаш средствата да си ги купиш направи го. Нали догодина и подогодина пак ще ходиш? Smile Нищо няма да им стане на обувките в шкафа докато чакат следващия преход!

Можеш ли да дадеш някакъв линк да ги видим?
Пон Юли 30, 2007 8:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
still_cve



Регистриран на: 29 Юли 2007
Мнения: 6

Мнение Благодаря Отговорете с цитат
Ето ги и самите тяхSmile
http://stenata.com/?itemID=591&groupID=&categoryID=63&brandID=&start=&max=20&order=&direction=&search_submit=&search_word=
Пон Юли 30, 2007 9:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Тези обувки не са за зимата май. Иначе мисля, че са добри. Вземай ги. Щом ходиш рядко, ще ти вършат работа няколко години.Smile)))
Пон Юли 30, 2007 10:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
itilien



Регистриран на: 10 Юли 2007
Мнения: 84
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
С моите Asolo въпреки че не са зимни, 2 пъти качвах мусала април и си бяха супер, едва ми се навлажниха чорапите, но това може да е било от изпотяване, знам ли. Само малко трудно се закачат котките (обикновени с каишки). Иначе обувките не ги избирай по картинка, а по това дали ще са ти удобни, макар че това може да се каже със сигурност едва когато тръгнеш да ходиш с тях.
Пон Юли 30, 2007 10:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
irmelinda



Регистриран на: 07 Май 2007
Мнения: 39

Мнение Отговорете с цитат
Знам, че човек като си е избрал нещо, трудно се разубеждава, но ако искаш пробвай.
Аз имам Гармонт Дженезис от почти година и съм доволна. За удобни сама ще си прецениш, зимата се държат добре, въпреки, че тазгодишния модел не е с вибрам подметка.
имат и преден борд, което май също е предимство (особено ако се препъваш като мен)

общо взето и според мен - щом имаш възможност за хубави обувки, не го мисли, действай!

Поздрави!Smile

_________________
„Нещата не се променят. Човек просто променя начина, по който ги вижда, това е всичко.“ - Карлос Кастанеда
Пон Юли 30, 2007 11:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
still_cve



Регистриран на: 29 Юли 2007
Мнения: 6

Мнение Благодаря!!! Отговорете с цитат
Много благодаря!!!
Аз днес се поразходих по магазините. Общо взето наистина човек трудно променя избора сиSmile Днес в единия магазин казах на продавач-консултанта, че трябва да ме впечатли много, за да избера нещо друго и той се засмя и каза...така си е...тези са наистина добре, които си ги харесалаSmile
Пон Юли 30, 2007 4:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
irmelinda



Регистриран на: 07 Май 2007
Мнения: 39

Мнение Отговорете с цитат
ем...по женски бих те посъветвала...щом си ги харесала, вземай ги, няма какво да ги мислишSmile

хайде...и хубави разходки послеSmile

_________________
„Нещата не се променят. Човек просто променя начина, по който ги вижда, това е всичко.“ - Карлос Кастанеда
Пон Юли 30, 2007 7:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Бих ти препоръчал Лова Тахо-то или Леандро Мид. Тези обувки е добре да са без парчета кожа, особено в предната част. Всеки шев потенциално пуска вода рано или късно.
Вто Юли 31, 2007 10:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
275 лева са си цифра...Особено ако ходиш рядко. Щом можеш да си ги позволиш -добре.
Аз ходя с обувки за 85 лева трета година. Не че ходя често, но тая седмица за 2 дена направих близо 20 часа ходене + още 2,5 третия ден и не са мръднали. А не са нови, както казах. И китайците се изучиха.
Чет Авг 02, 2007 9:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
still_cve



Регистриран на: 29 Юли 2007
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за препоръчаните обувки. Намерих само Lowa Leandro mid като са на цена 305лв. За шевовете и аз съм си го мислила, но повечето са с повече шевове. Иначе си харесах и едни Raichle Scout GTX, които ми паснаха на крака много добре, но им дават само 1 месец гаранция. Така, че Lowa Renegate май си остава и предполагам, че няма да чакам повече, а в понеделник ще се сдобия с тяхSmile
Благодаря на всички за коментарите и препоръките. Ако имате още нещо, което да споделите с мен ще се радвам да го прочета. БлагодаряSmile
Чет Авг 02, 2007 2:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Hristo



Регистриран на: 03 Авг 2007
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Привет и от мен Smile
Малко късно виждам темата, но все пак ще дам и аз своето мнение по въпроса Smile
След като си решила да даваш толкова пари, погледни и тези обувки:
http://www.makalusport.com/index.php?code=1&pid=48#
Преди половин година и аз бях пред същата дилема и след много четене по форуми и разпитване, и обикаляне по магазини, се спрях на обувките Bestard, модел Breithorn. Останах страшно доволен от обувките. Въпреки, че са от кожа и са по-подходящи за пролет-есен (евентуално и зимни преходи) през лятото също се държат много добре и то в големи жеги. Вода не пускат, на няколко пъти ги ползвах почти като ботуши, при продължителни риболовни излети. Освен това и гаранцията не е за подценяване - 2 години, и отношението на вносителя към клиентите също Smile
Поздрави!
Пет Авг 03, 2007 10:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
still_cve



Регистриран на: 29 Юли 2007
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
ЗдравейтеSmile
Аз пак благодаря на всички...В крайна сметка след многото пробване и търсене на мение и разговори, си купих Garmont Syncro и мисля преди похода, който сме замислили да ги тествам на някой баир скоро....иначе се чувствам много добре с тях...Утре отивам на обиколка със сестра ми, която също ше си купува обувки и ще погледнем тези Breithorn ...много ме заинтересувахаSmile
Доста добри отзиви прочетох и за Hanwag
Още веднъж БЛАГОДАРЯ на всичи....Хубава вечер и много усмивкиSmile
Нед Авг 05, 2007 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
cennia



Регистриран на: 11 Дек 2007
Мнения: 7

Мнение LOWA Renegade Отговорете с цитат
zdraveite i ot men:) Az sum nov v tozi sait,a sega ve4e imam nujda i ot malko info. Student sum i dosta 4esti4ko hodim po planinite na razni hiji4ki,a ot tam i na pohod4eta estestveno...Ta imam az edni obiknovenni gadni kubinki,no ot poslednia pohod totalno se ubedih 4e se nujdaia ot ne6to naistina dobro za kra4etata mi,4e adski se izkurtih na vuprosnia posleden pohod...i re6ih ako e garga pone da e ro6ava...ta na vuprosa-dosta gledah iz forumite,subrah malko info i v kraina smetka si kupih spored men ne6to dobro LOWA Renegade.I sega vuprosa mi e dali tezi obuvki sa naistina tolkova dobri kolkoto si mislia(za6toto dosta leki4ki mi se vidiaha,a sa ka4estveni spored men-sus vibram,gore-tex),kolko vreme biha me iskarali,na kakvi tereni biha mogli da sa nai- eksplodativni,nai-dobri,moga li da gi nosia iz grada,niama li da im se povredi podmetkata i nai-vajnoto-kak da gi poddurjam? Prosto dali si zaslujavat parite? Moje da gi vidite v sportbul.com
Вто Дек 11, 2007 8:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cennia



Регистриран на: 11 Дек 2007
Мнения: 7

Мнение LOWA Renegade Отговорете с цитат
Kakvo ozna4ava PU-midsole?
Вто Дек 11, 2007 9:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov