ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на среден клас туристически обувки

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на среден клас туристически обувки
Автор Съобщение
antye



Регистриран на: 27 Юни 2010
Мнения: 4

Мнение Избор на среден клас туристически обувки Отговорете с цитат
Здравейте!

Знам, че има достатъчно много теми за обувки, но така и не успях да намеря такава, която да ми помогне напълно. Търся си туристически обувки, които ще се ползват най-вече за летен туризъм, но е вероятно да ги нося и през зимата в града. Съответно държа доста на водонепропускливостта от една страна и възможността за добро "дишане" на крака от друга. Общо взето предпочитам моделите, които комбинират кожа с текстилна мрежа и мембрана, понеже са леки, гъвкави и проветряват добре. При това качествените кожени обувки са и по-скъпи. Ориентирал съм се към моделите със средна височина, добра поддръжка на глезена, и среднотвърда подметка със солиден грайфер, понеже могат да ми дадат най-доброто съотношение между стабилност и мултифункционалност, ако тичам, да речем - което е сред заниманията ми, когато правя походи. За момента съм харесал The North Face Dhaulagiri II GTX и ми се иска да чуя някои отзиви относно устойчивостта на вода при газене в сняг и плитки поточета. Ще се радвам и на някакви други актуални предложения в диапазона 250-300лв. Предварително благодаря!
Пон Юни 28, 2010 6:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
В Макалу вече имат Bestard, от които ти препоръчвам Breithorn Lite. Кожени, едно парче, с гумен протектор отпред, олекотени. Подметка средно-твърда към твърда, цена 320 лева. Обувките са подходящи за ходене по техничен терен с комбинирани камъни и трева - примерно Пирин и Рила.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Юни 28, 2010 6:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
antye



Регистриран на: 27 Юни 2010
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
В Макалу вече имат Bestard, от които ти препоръчвам Breithorn Lite. Кожени, едно парче, с гумен протектор отпред, олекотени. Подметка средно-твърда към твърда, цена 320 лева. Обувките са подходящи за ходене по техничен терен с комбинирани камъни и трева - примерно Пирин и Рила.


Благодаря много за бързия отговор, но кожените модели на Bestard са сравнително тежички и не съм сигурен доколко ще може да проветрява краката ми добре. Освен това обувките не ми изглеждат толкова гъвкави, че да стават за планинско тичане. Никой ли не е имал досег с The North Face Dhaulagiri II GTX? - сега са с 25% намаление във фирмения магазин в "Сердика".
Пон Юни 28, 2010 7:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Хъм, не съм забелязал тичане. Аз обикновено тичам планинско по морените и моите Breithorn Pro се държат добре на такъв терен, за разлика от някоя по-мека обувка. Предполагам за тревна пътека ще е по-тегаво, та зависи къде тичаш Very Happy За дишането нямам забележки относно Breithorn-а - може и да диша, знам ли Wink

The North face са читава марка ако успееш да намериш не-менте. В България шанса за това е нищожно малък обаче.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Юни 28, 2010 7:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
antye



Регистриран на: 27 Юни 2010
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Хъм, не съм забелязал тичане. Аз обикновено тичам планинско по морените и моите Breithorn Pro се държат добре на такъв терен, за разлика от някоя по-мека обувка. Предполагам за тревна пътека ще е по-тегаво, та зависи къде тичаш Very Happy За дишането нямам забележки относно Breithorn-а - може и да диша, знам ли Wink

The North face са читава марка ако успееш да намериш не-менте. В България шанса за това е нищожно малък обаче.


Аз обикновено тичам сутрин около хижите - предимно по трева и ситни камъни, затова не считам по-твърдите обувки за най-добър вариант за целите ми. Вярно, че The North Face се фалшифицират често, но пък в оторизирания дилърски магазин би трябвало стоките да са оригинални. А и е възможно да пробвам самите обувки на място, после вече да ги поръчам онлайн от чужбина. Някакви други интересни модели за тези пари има ли? Примерно Boreal Yucatan, Lowa Kody II GTX Mid, La Sportiva FC ECO 4.0 GTX и подобните?
Пон Юни 28, 2010 7:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Аз съвет за меки обувки не мога да ти дам, че принципно предпочитам такива с по-твърда подметка. Меките не стават за ходене из Пирина.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Юни 28, 2010 8:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
antye написа:
dido написа:
В Макалу вече имат Bestard, от които ти препоръчвам Breithorn Lite. Кожени, едно парче, с гумен протектор отпред, олекотени. Подметка средно-твърда към твърда, цена 320 лева. Обувките са подходящи за ходене по техничен терен с комбинирани камъни и трева - примерно Пирин и Рила.


Благодаря много за бързия отговор, но кожените модели на Bestard са сравнително тежички и не съм сигурен доколко ще може да проветрява краката ми добре. Освен това обувките не ми изглеждат толкова гъвкави, че да стават за планинско тичане. Никой ли не е имал досег с The North Face Dhaulagiri II GTX? - сега са с 25% намаление във фирмения магазин в "Сердика".

Тичащите в планината го правят с тези.
Едни такива видяхме как го правят в Олимп от паркинга на Приония до Refuge A /1000м. денивелация/. Видяхме ги и двата дена. Чепиците им бяха тази марка.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Юни 28, 2010 9:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
antye



Регистриран на: 27 Юни 2010
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:
antye написа:
dido написа:
В Макалу вече имат Bestard, от които ти препоръчвам Breithorn Lite. Кожени, едно парче, с гумен протектор отпред, олекотени. Подметка средно-твърда към твърда, цена 320 лева. Обувките са подходящи за ходене по техничен терен с комбинирани камъни и трева - примерно Пирин и Рила.


Благодаря много за бързия отговор, но кожените модели на Bestard са сравнително тежички и не съм сигурен доколко ще може да проветрява краката ми добре. Освен това обувките не ми изглеждат толкова гъвкави, че да стават за планинско тичане. Никой ли не е имал досег с The North Face Dhaulagiri II GTX? - сега са с 25% намаление във фирмения магазин в "Сердика".

Тичащите в планината го правят с тези.
Едни такива видяхме как го правят в Олимп от паркинга на Приония до Refuge A /1000м. денивелация/. Видяхме ги и двата дена. Чепиците им бяха тази марка.


Аз не търся специално обувки за планинско тичане - просто искам по възможност да купя такива, които стават и за това. Иначе казано, да не са много твърди, но от друга страна при сериозни изкачвания с много товар да се представят стабилно.
Пон Юни 28, 2010 10:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov