ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Бутан, една държава незасегната от цивилизацията

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини, планини Предишната тема
Следващата тема
Бутан, една държава незасегната от цивилизацията
Автор Съобщение
Балкана



Регистриран на: 28 Юни 2010
Мнения: 162
Местожителство: на душата завинаги на Балкана-тялото днеска тук утре там..

Мнение Бутан, една държава незасегната от цивилизацията Отговорете с цитат
Може би на света не са останали места като това. Когато моите познати се запътиха към това уединено кътче на света, много от изпращачите, в това число и мен, ни обхвана лека тъга, че не сме с тях. Бутан е едно предизвикателство за всички туристи по света! Не само защото преди години е било закрито, но и защото продължава да бъде с ограничен достъп. След тяхното завръщане те единодушно отговоряха, без да се влияят един от друг, на моя въпрос: "Кое е нещото кеото най-много ви впечатли?" - "Планините и хората." "Толкова е красиво всичко, сред което се движиш, че те мами все напред и напред! Като магия!" Друг ми отговори "Всеки досег до хората, сякаш ми преливаше енергия. Никога не бях срещала толкова щастливи хора с такова невероятно положително излъчване." "Сякаш бях в галерията най-съкровените картини на природата!" Но нека да спра дотук и да ви предоставя снимковия материал:

http://picasaweb.google.bg/anetta601/BhutanTheBest0317272010?feat=email#slideshow

, а при интерес от ваша страна ще побликувам интервюто дадено от учаснитците в един Български вестник.

Желая ви здраве!

P.S.
Разбира се всички материали са побликувани с тяхното съгласие!
Сря Юни 30, 2010 7:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
На мен ще ми е интересно интервюто. Наистина това е една от малкото държави, където хората са истински щастливи!
Сря Юни 30, 2010 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Пускай интервюто ,иска ли питане.
Сря Юни 30, 2010 10:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Ще е интересно да почетем коментар към снимките.
Степента му на цивилизованост изглежда като малко по-висока от България. Ние само може да си мечтаем за поддържаните храмове и къщи и грижливото им земеделие. Някой се е объркал с преценката си... че то има много места по света, където няма електричество, пари, автомобили, какво остава пък за самолети, електроника, паспорти... където тези неща са непознати, не просто да липсват. като гледам в Бутан са отлично запознати с валутите, реклама, маркетинг, туризъм, имат летище Smile
Сря Юни 30, 2010 2:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Балкана



Регистриран на: 28 Юни 2010
Мнения: 162
Местожителство: на душата завинаги на Балкана-тялото днеска тук утре там..

Мнение Хималаи-Бутан обещаното интервю......... Отговорете с цитат
Здравейте !
Радвам се, че проявихте интерес към "Царството на покоя и девственноста"-Така един френски пътешественик беше определил преди години
Бутан извесна още, като"Високата земя", "Краят на Тибет", "Царството на лековитите билки"и "Страната на сандаловото дърво" и какво ли още
не.Местните нора се самоопределят като: страната на Гърмящия Дракон
Името на което се спряха нашите сънароднички след като престояха близо две седмици ми се сттрува най удачно "Страната на щастието"
Ето и обещания материал:

http://bghorizon.com/node/105

Бъдете здрави и ЩАСТЛИВИ !!!!!
Сря Юни 30, 2010 11:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladoniki



Регистриран на: 13 Май 2010
Мнения: 22
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Страхотно приключение! Невероятна красота! Smile Благодаря за прекрасните кадри.
Каква беше организацията на путуванете, вие ли го организирахте или туристическа агенция? Може ли повече информция как стои въпросът с визите и като цяло към каква организацията препоръчвате да се ориентира човек? Благодаря! Smile
Чет Юли 01, 2010 8:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gena



Регистриран на: 29 Юни 2009
Мнения: 50
Местожителство: София

Мнение За Бутан с любов ! Отговорете с цитат
Здравейте,

Преди 2 години организирах първата българска група посетила Бутан /първият българин въобще, стъпил на Бутанска земя е журналистът-пътешественик Симеон Идакиев преди доста години/, без самият аз да участвам. Отзивите от мойте клиенти бяха наистина чудесни. Даже са присъствали на официалната церемония по коронясването на сегашния млад крал /на градския стадион в столицата Тимпу/. Дано някой от тях сподели мнение тук.
Който иска да научи повече за Бутан, да прочете култовата книга на френския пътешественик-изследовател Мишел Песел - "Пътешествие по Мустанг и Бутан".
Евгений Динчев

_________________
Където има воля има и път!
Чет Юли 01, 2010 8:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladoniki



Регистриран на: 13 Май 2010
Мнения: 22
Местожителство: София

Мнение Офтопик Отговорете с цитат
Благодаря за информцията. В Интернет не открих информция за експедицията организирана от Евгений. Попаднах на това - няма отношение по темата, но има отношение към отправеното предложение от Евгений.
Чет Юли 01, 2010 9:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gena



Регистриран на: 29 Юни 2009
Мнения: 50
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за рекламата на Vladoniki, но не си спомням да съм отправял предложение...

_________________
Където има воля има и път!
Чет Юли 01, 2010 10:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини, планини Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov