ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
х.Добрила-вр.Ботев-х.Тъжа-х.Русалка (част 1)
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
х.Добрила-вр.Ботев-х.Тъжа-х.Русалка (част 1)
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение х.Добрила-вр.Ботев-х.Тъжа-х.Русалка (част 1) Отговорете с цитат
Ето че дойде време да се поразходя из Стара планина! Предварителните ми планове бяха за 4 дни, но прогнозата за разваляне на времето в сряда ме накара да преразгледам нещата и ги отрязах на 3. Дори предвидих за третия ден(сряда) минимално ходене за да се смъкна надолу докато времето не се е развалило.

-----

И така, първи ден Пловдив-Карлово-Сопот-лифта-х.Добрила-вр.Амбарица-върховете Малък Купен,Голям Купен, Кръстците, Костенурката, Жълтец, Дюзчал, Безименния, заслон Ботев(нощувка). Стандартно било. По склона на Амбарица срещнах двама чужденци, а до Малък купен група от 5 човека, и това беше за цял ден.Времето беше чудесно, вятърът слаб. Заслон Ботев е станал чудесно място, просто малка хижичка. Условията са по-добри от редица хижи. Има 24 места, малка столова, кабина-баня с топла вода от бойлер с дърва, нова външна тоалетна, чешми вън и вътре, алуминиева дограма. Продължават да работят по него и ще го разширяват. Останах приятно изненадан, дори предлагаха храна и бира! Приятно съм изненадан и от отношението на хижарите. Всичко това е добре, защото заслонът е на много стратегическо място, а и не се налага да се губи височина. Преди беше кочина, както продължава да бъде заслон Маринка. Ето и снимки от първия ден, тъй като са много се наложи да ги пусна в по-малък размер да не товаря форума:

вр.Амбарица(2166м):



Малка Амбарица:



вр.Голям Купен(2169м):



"Локвата" вече наистина е само локва...Стадо коне наоколо:



вр.Малък Купен(2100м):



аз на Голям Купен:



Масивът Равнец(2029м):



поглед назад:



Голям Кръстец(2034м):



Голям Купен и Малък Кръстец:



вр.Жълтец(Саръкая)(2227м) - източните му склонове, Брустовете:



вр.Млечни чал(Дюзчал)(2255м):



заслон Ботев, 2050м:





и малко панорами(увеличават се):

билото на изток до вр.Ботев(снимано от Малка Амбарица):




Купените и Кръстците - класика на Троянски Балкан:




от Кръстците до Ботев:




Голям Кръстец и билото наоколо:




на преден план част от билото на Кръстците и вр.Костенурката(2035м), на

заден план - Жълтец:




Голям Купен(вляво) и Кръстците:





Очаквайте част 2! Cool
Пет Авг 03, 2007 8:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Язък, че съм на dial-up, изкушават ме панорамите. Много са ти добри снимките, поздрави! Croc Айде на Пирин бе човек ... Very Happy
Пет Авг 03, 2007 8:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
ръкопляскания
Мммм, красотата на Стара планина си е друга. Аз за съжаление, още не съм минавала по този маршрут, но има време. Това нещо на Купена, до което си се снимал, май е прословутата книга .. ?
А ако решиш за Пирин, ще сме там от 12-и за една седмица Trampoline
Пет Авг 03, 2007 9:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Абе може и аз да се присъединя на 18-19 авг, Събота и Неделя. Ако имате програма за маршрута, кажи къде ще бъдете последните 2 дни.
Пет Авг 03, 2007 10:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
irmelinda



Регистриран на: 07 Май 2007
Мнения: 39

Мнение Отговорете с цитат
уоу..панорамите с купена...любими просто. много го обичам това място...

да видим нататък...м/у добрила и тъжа още не съм ходила.

_________________
„Нещата не се променят. Човек просто променя начина, по който ги вижда, това е всичко.“ - Карлос Кастанеда
Пет Авг 03, 2007 11:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, на 18 според план - графика се очертава да сме около х.Вихрен. Някой нещо спрягаше Джамджиевия ръб, ама мен не ме блазнят тези скали. Разбира се, на място винаги може да се измисли нещо друго Very Happy
Пет Авг 03, 2007 11:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Добре добре Smile На мен ми виси едно ходене Хвойнати-Муратов-Гергийца по ръба горе с гледка към Влахински/Гергийски и Спано поле едновременно, или Хвойнати-Муратов-Дончови караули-Бъндеришка чука до Башлийския превал, с още по-яка гледка Smile Последния вариант на маршрута е интересен особено, че може да се спи на онова хубаво езеро зад Башлията, а и дава яки гледки Very Happy
Съб Авг 04, 2007 3:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Язък, че съм на dial-up, изкушават ме панорамите. Много са ти добри снимките, поздрави! Croc Айде на Пирин бе човек ... Very Happy

Споко, ще ги видиш като се върнеш! Wink Отпуска ми свършва, за Пирин не обещавам скоро, ще трябва да наваксвам с материала в къщи и не само... Такъв е живота, човек прави по-често неща, които не обича.

Kat написа:
Това нещо на Купена, до което си се снимал, май е прословутата книга .. ?

Да там е книгата. Аз такива неща принципно не ползвам. Още никъде никога не съм се писал, особено пък на Купена. Да се запиша някъде - това ми прилича като на последно ходене. Е, тая няма да стане. Wink
Съб Авг 04, 2007 3:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
irmelinda



Регистриран на: 07 Май 2007
Мнения: 39

Мнение Отговорете с цитат
mislesht: Не е нужно да е последно. Единия път като се качвахме, на челната страница на книгата пишеше нещо от рода "Нося тази книга при 100 и не помня кое изкачване на най-красивия връх в България!"

_________________
„Нещата не се променят. Човек просто променя начина, по който ги вижда, това е всичко.“ - Карлос Кастанеда
Съб Авг 04, 2007 5:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
goro_levskara



Регистриран на: 04 Дек 2006
Мнения: 309
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Браво, добра разходка, добри снимки. Виждам на повечето върхове си сложил височината, кажи ми ако знаеш каква е тя на вр.Малка Амбарица. Благодаря ти!!!
Жоро
Нед Авг 05, 2007 12:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Около 2140, ама не съм сигурен. Преди 7 години бях с един агент и той я измери с часовник Касио. Преди 2 години Иван(neocom) я засече с ГПС, но хич не го питах колко е.
Нед Авг 05, 2007 1:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Панорамите къртят отвсякъде! Punk
Пон Авг 06, 2007 11:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
bulgar4e



Регистриран на: 14 Авг 2007
Мнения: 6
Местожителство: България, София

Мнение Отговорете с цитат
Ааааа, заслон Ботев са го стегнале! Много се радвам! Аз, когато бях там беше в доста лошо състояние. Поне се запознах с много весели хора там! Smile
http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=GALLERY_IMAGE&IMAGE_ID=46754&USER_ID=1911
Първото ми качване на вр.Ботев - красиви гледки и спомени!

_________________
Когато си долу, мислиш за горе! Когато си горе, мислиш за долу!
Нед Авг 26, 2007 8:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
BlackAdder



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 38

Мнение Отговорете с цитат
От къде си взе тази шапка? Точно такава си търся.



Сря Сеп 12, 2007 9:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
В Пловдив на улица Антим I има 2 шапкарници, в едната от тях я намерих, 8 лв.
Да не ме бъзика Дидо че съм с изгорели уши...
Чет Сеп 13, 2007 4:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov