ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Къде е разрешено палаткуването в Рила?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Къде е разрешено палаткуването в Рила?
Автор Съобщение
cveteca



Регистриран на: 30 Юли 2013
Мнения: 2

Мнение Предложение за местност за палатка? Отговорете с цитат
Здравейте,
планираме утре (или ако не успея с подготовката ще остане за вдругиден), да се качим на Рила на палатки за 2 нощувки.
Искам да питам за предложение за място. Ще се качвам през Паничище, но там честно казано ми е омръзнало вече и се чудя дали е разрешено палаткуването горе при езерата или хижа Вазов, както и като цяло добра идея ли е това? Маршрута до седмото езеро ми е познат много добре, но от там към Вазов не съм ходил, затова малко се притеснявам дали ще се ориентирам (въпреки че се мисля за добър в ориентацията). Двама мъже сме в сравнително добра форма, затова прехода не ме притеснява, но като цяло все пак целта ми е палатка, а не ходене. Също така много ми се иска да взема и кучето с мен, така че и тук може да споделите дали е добра идеята?
Та отворен съм за предложения в описаните местности.
Вто Юли 30, 2013 7:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
От езерата към Вазов е като магистрала с добра маркировка.
Вто Юли 30, 2013 9:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Киримов



Регистриран на: 12 Яну 2013
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
Здравей,по принцип е забранено палаткуването и специално на Вазов миналата година имахме проблем с това,както се досещаш заради пари естествено.Затова безплатен съвет недей около хижите само проблеми с разни образи.Стига да сте зпасени с вода,газ на обувките и като се уморите спирате и бивакувате,това е от мен Smile
Вто Юли 30, 2013 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cveteca



Регистриран на: 30 Юли 2013
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Цял ден се опитвам да се свържа по телефона с Вазов, но и 3-та им номера са извън обхват.Някой има ли по актуално инфо каква е ситуацията там в момента? Евнтуално ако не става на палатка то бунгалата им подходящи ли са за престои?
Сря Юли 31, 2013 12:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение хижа "Иван Вазов" Отговорете с цитат
На „Иван Вазов” няма обхват, затова изпрати SMS!
Обхват има на една голяма скала недалеч от хижата, край пътеката за Бистрица.
От хижата ходят до скалата всеки ден и ще ти се обадят.

Ето този GSM: 0887 72 77 72 – Венци

Има 6 много малки бунгала за по 4 човека, леглата са двойни, 15 лв. - нощувката на човек.
През седмицата няма проблем с местата. В събота вечер – full.

За палатка до хижата трябва хижарите да разрешат, още повече, че „Иван Вазов” е частна!
Имало някаква наредба за палатките край хижи, с която глобявали и хижарите?? Rolling Eyes
Иначе някъде по-далечко от хижата по реката да се скатаете - става. Smile

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Сря Юли 31, 2013 10:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Що не се прехвърлите през Зелени рид в урдиния циркус - там е много хубаво за палатки. Може и по-високо по рида - има много места и изворчета, алпийската част с Мальовица и пр. ще ви е като фототапет.
Сря Юли 31, 2013 1:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Todor написа:
Що не се прехвърлите през Зелени рид в урдиния циркус - там е много хубаво за палатки. Може и по-високо по рида - има много места и изворчета, алпийската част с Мальовица и пр. ще ви е като фототапет.

В Урдиния циркус рейнджърите бяха гръмнали един турист.
Помислили го за бракониер.
Не се препоръчва спането в циркуса.


Уауууу! Дай моля те повече инфо. Аз както ходя въоръжен /основно за да плаша кучетата/, само ми трябва някой да гръмне..... голям сакатлък ще стане .....
Сря Юли 31, 2013 9:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Todor написа:
Що не се прехвърлите през Зелени рид в урдиния циркус - там е много хубаво за палатки. Може и по-високо по рида - има много места и изворчета, алпийската част с Мальовица и пр. ще ви е като фототапет.

В Урдиния циркус рейнджърите бяха гръмнали един турист.
Помислили го за бракониер.
Не се препоръчва спането в циркуса.

Ми то бракониер едва ли има гръмнат ? Very Happy
А , иначе Урдините са си абсолютната класика за палатка , тишина и спокойствие съчетани с девствена природа и уникална красота .
Сря Юли 31, 2013 10:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Re: Предложение за местност за палатка? Отговорете с цитат
Вкратце:
Всяка поляна става ,за предпочитане да е до река. Като не се ,,бутате,, м/у шамарите.

_________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Последната промяна е направена от баир_будала на Чет Авг 01, 2013 4:43 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Авг 01, 2013 4:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Хе, и ти като изтриеш твоите, все едно няма още милион писаници из нета Wink

Я по-добре ми дай акъл в другата тема как да не ме изядат мечките между Македония и манастира Laughing

това е:

Цитат:
Вкратце:
Всяка поляна става ,за предпочитане да е до река. Като не се ,,бутате,, м/у шамарите.


_________________
www.summitsweb.com
Чет Авг 01, 2013 4:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
bugcho



Регистриран на: 06 Юли 2012
Мнения: 198

Мнение Палатки Отговорете с цитат
Здравейте,
ще ходя в Рила другата седмица и ме интересува дали на следните хижи дават да се опъват палатки: Мечит, Иван Вазов и Ловна
Сря Юли 30, 2014 3:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Re: Палатки Отговорете с цитат
bugcho написа:
Здравейте,
ще ходя в Рила другата седмица и ме интересува дали на следните хижи дават да се опъват палатки: Мечит, Иван Вазов и Ловна


На Мечит като се замисля , май не съм виждал палатки ( но моите наблюдения не са барометър дали са разрешени Very Happy ) , на Вазов знам преди време , че имаше някакви проблеми с палаткуването , на Ловна хижарите са от скоро сравнително и не съм ходил ....
Горе-долу с нищо не ти помогнах Laughing , та най-добре прозвъни и попитай или пък действай според ситуацията !
Сря Юли 30, 2014 6:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lupus_ai



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 10
Местожителство: Кюстендил

Мнение заповедта от паркова дирекция Отговорете с цитат
Ето заповед от 23 април 2014 с местата за опъване на палатки: http://rilanationalpark.bg/assets/userfiles/%D0%97%D0%90%D0%9F%D0%9E%D0%92%D0%95%D0%94%D0%98/zap.rd-890001.pdf
Повечето са на определени за целта места до хижите. Изглежда е допустимо да нощуват до 20 души и не повече от три дни. Естествено, както си пише и в заповедта, тези правила са само за обикновените хора, не важат за дъновистите.

_________________
http://ranica.eu/#Lupus
Пет Авг 22, 2014 11:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: заповедта от паркова дирекция Отговорете с цитат
lupus_ai написа:
Естествено, както си пише и в заповедта, тези правила са само за обикновените хора, не важат за дъновистите.


Е да, те са надчовеци...А и нещата, които генерират вероятно са безценни природни "ресурси". Mad

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Съб Авг 23, 2014 10:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: заповедта от паркова дирекция Отговорете с цитат
mislesht написа:
lupus_ai написа:
Естествено, както си пише и в заповедта, тези правила са само за обикновените хора, не важат за дъновистите.


Е да, те са надчовеци...А и нещата, които генерират вероятно са безценни природни "ресурси". Mad

За пълнота би могло да се каже същото и за другите "по-специални", споменати в заповедта: "Българска федерация по йога".
Съб Авг 23, 2014 1:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov