ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Кончето и вр Вихрен
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Кончето и вр Вихрен
Автор Съобщение
stefansmail



Регистриран на: 13 Ное 2007
Мнения: 203
Местожителство: Бургас

Мнение Кончето и вр Вихрен Отговорете с цитат
Успях да избягам за два дни от града и се поразходих из района на вр.Вихрен. В петък тръгнах към обяд към заслон Кончето през Казаните . Спах на заслона (изумително място) и в събота през Вихрен обратно към хижа Вихрен и към града.
Времето беше супер с изключение на силния вятър сутринта на Кончето който ме накара да се държа за въжето още по здраво Laughing
http://picasaweb.google.com/108846216166127915058/RuZDy?feat=directlink
http://www.vbox7.com/play:c4d6d5bb
Сря Юли 21, 2010 7:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Velio



Регистриран на: 20 Май 2010
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
екстра снимки, браво! Smile
Сря Юли 21, 2010 8:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Пич, изригнал си!! Браво! Само не разбрах - много ли си бързал, че не мина през з. Казана?! Smile
Сря Юли 21, 2010 9:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
И от мен едно голямо Браво! ръкопляскания Яка работа!
Прави ми впечатление напоследък,че от морските градове
(Бургас и Варна предимно) има доста почитатели на пешеходния планински туризъм,
което никак не е лошо. Very Happy
Сря Юли 21, 2010 9:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefansmail



Регистриран на: 13 Ное 2007
Мнения: 203
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
In Earnest написа:
Пич, изригнал си!! Браво! Само не разбрах - много ли си бързал, че не мина през з. Казана?! Smile


На з.Казана имаше малка групичка от която се чуваха викове "Ехооооо и Айларипиии" и реших да мина транзитно Laughing
Чет Юли 22, 2010 11:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Снимките с рогатите създания са страхотни. Поздравления за качественото ходене!

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Юли 22, 2010 12:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Lawina



Регистриран на: 19 Окт 2008
Мнения: 50

Мнение Отговорете с цитат
Ееееехх,Пирине,Пирине......мъко моя неизцерима!

Пич,благодаря ти за уникалните снимки,направо ме изстреля в Космоса с тях!Пирин ми е далеч и го виждам много рядко,но добре,че сте вие,да ме радвате тук!
Пет Юли 23, 2010 11:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Отговорете с цитат
хаха, по "магистралата" към хижа Вихрен, верно си е, и е също толкова "натоварено"
Пет Юли 23, 2010 1:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stanimir



Регистриран на: 08 Мар 2009
Мнения: 76
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ръкопляскания поздравления за снимките те са супер
Пет Юли 23, 2010 1:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
burti_ustar



Регистриран на: 26 Авг 2010
Мнения: 10

Мнение въпрос Отговорете с цитат
ЗдравейтеSmile Искам да попитам нещо?! Извинявам се първо за малко странния ми въпрос! С приятелката ми ще правим еднодневен преход до Кончето. Но се колебаем между няколко варианта. Единият е да тръгнем от х.Вихрен, през Казаните до Кончето и след това от северната страна да изкачим Вихрен и обратно до х.Вихрен. Другият е същият като първия, но да тръгнем от х.Бъндерица, пак през Казаните, Кончето, Вихрен и обратно до х.Бъндерица. А третият вариант е може би най-разпространеният - от х.Вихрен, през връх Вихрен до Кончето и през Казаните обратно до х.Вихрен. Как мислите, кой вариант ще е най-удачен???Smile Ако някой е по-наясно с пътеките, ако може да ни помогне! Благодаря предварително!Smile))
Чет Авг 26, 2010 3:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6375

Мнение Отговорете с цитат
Едно и също е като теглиш чертата. Качването от Бъндерица е леко скучно. Аз лично гледам да го избягвам и почти винаги минавам по маршрут 1.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Авг 26, 2010 4:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
hvanigorata



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 69
Местожителство: София

Мнение Re: въпрос Отговорете с цитат
burti_ustar написа:
ЗдравейтеSmile Искам да попитам нещо?! Извинявам се първо за малко странния ми въпрос! С приятелката ми ще правим еднодневен преход до Кончето. Но се колебаем между няколко варианта. Единият е да тръгнем от х.Вихрен, през Казаните до Кончето и след това от северната страна да изкачим Вихрен и обратно до х.Вихрен. Другият е същият като първия, но да тръгнем от х.Бъндерица, пак през Казаните, Кончето, Вихрен и обратно до х.Бъндерица. А третият вариант е може би най-разпространеният - от х.Вихрен, през връх Вихрен до Кончето и през Казаните обратно до х.Вихрен. Как мислите, кой вариант ще е най-удачен???Smile Ако някой е по-наясно с пътеките, ако може да ни помогне! Благодаря предварително!Smile))

Класическият, по който минахме нашата групичка преди няколко седмици, е: от х. Вихрен по нормалната пътечка до върха, слизане от другата страна, подсичане на Кутело (може и през него) и по Кончето веднъж натам, веднъж на връщане и после по обратния път до Премката и следвате червената маркировка до х. Вихрен. Около 10 часа общо, ама май е най-бързия, ако искате да отидете и на двете места и идвате от х. Вихрен.
Чет Авг 26, 2010 4:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Re: въпрос Отговорете с цитат
burti_ustar написа:
ЗдравейтеSmile Искам да попитам нещо?! Извинявам се първо за малко странния ми въпрос! С приятелката ми ще правим еднодневен преход до Кончето. Но се колебаем между няколко варианта....................................


Зависи какви са ти целите. Ако искаш да видиш повече неща се качи през Вихрен, а после слез през Казаните. Ако целите ти са само Вихрен и Кончето май е все едно откъде. Smile
А и пишеш, че си с приятелката си. Аз съм жена и не искам да кажа нищо лошо за нашия пол, но много мрънкаме понякога в планината. Та имай предвид, че не е лесен тоя преход, да не го докараш до развод накрая Wink Вземи повече вода, че нагоре няма да има.
И още нещо е решаващо - ако тръгнеш по "класическия" път от х. Вихрен към върха и после Кончето има опасност да не минеш Кончето, а от Премката да слезеш надолу, ако сте се изморили или имате някаква травма. И обратното - ако се качиш от Бъндерица през Казаните да се откажете на Премката да продължите към Вихрен и да минете само Кончето или да жертвате Кончето и да се качите само до Вихрен. Помисли си кое си склонен да жертваш, ако времето напредне или се развали или нещо друго ви забави. Т.е. направи си и резервен по-къс вариант, защото горе човек често не разсъждава много много и прави глупости.
Иначе пътеките са ясни, няма как да сбъркаш освен малко над хижа Вихрен трябва да внимаваш.

Това е Вихрен гледан на разсъмване от Малкия казан, няма с какво да се сравни щастието да започнеш деня с такава гледка и туфа омайничета пред "прага" Very Happy


_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Авг 26, 2010 5:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Браво бе, така като ви чета отговорите не казахте на човека откъде е най-лесно да мине или пък го травмирахте, че или няма да успеят с плана или ще има разводи...

Не е важно дали ще го посъветвате правилно, че ще успеят или не. Той си взима решението, а и нека не им се месим във взаимоотношенията с гаджето. Човекът пита кой вариант е " най-удачен " - сиреч може би най-лесен и безопасен за 1 ден. Лично моят съвет е следния:

Тръгвате от х. Вихрен и при Вихренската вода ( 15-20 мин. над хижата ) хващате пътеката за Казана ( х. Яворов ) - надясно. От там минавате Големия Казан и се качвате на Премката. Няма по-лесен подход до Премката от този ( повярвайте ми )! Там имате идеална възможност да "олекотите" прехода си като оставите раниците ( примерно малко под Премката от страната на Влахина долина за да не се спъват и заглеждат в тях многото туристи ) и с някаква малка раничка ( с вода и по 1 дреха ) тичкате на воля до Кончето. Връщате се до Премката, взимате раниците и ако имате сили качвате Вихрен и слизате от Юг. Вече ако не искате да си оставяте раниците ще ви дойде по-нанагорно, ама щом сте си поставили такъв амбициозен план за един ден ( и най-вече ако не сте физически и психически подготвени ) ще трябва да ги мъкнете! Wink

Стига да не сте новаци аз лично вярвам, че ще се справите и ви желая успех и много положителни емоции горе! Smile
Чет Авг 26, 2010 10:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bst



Регистриран на: 24 Авг 2010
Мнения: 53
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Варианта на @In Earnest е много правилен. Имате избор дали да продължите и накъде в зависимост от силите които имате.
Преди години моя първи връх беше Вихрен, след това вече няма спирачки, така че давайте смело.

_________________
skype: stm.desk
Чет Авг 26, 2010 11:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov