ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Кончето и вр Вихрен
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Кончето и вр Вихрен
Автор Съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте

и аз съм за този вариянт.... миналата годни го минахме по същия начин но със слизане на Синаница през Гергийските езера..... само дето никой не се сети да си оставим раниците на Премката или се опастявахме от дъжд(абе май беше първото Very Happy ) а те не бяха леки......

според мен ако тръгнете относително рано примерно между 7 и 9-10 часа спокойно може да го минете със шматкане (достатъчно време за наслаждаване Smile ), единственият въпрос е за колко ще минете Кончето, а и на връщане от Бански суходол подсичащата патека (червената) Smile

поздрави
Пет Авг 27, 2010 12:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
burti_ustar



Регистриран на: 26 Авг 2010
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте отновоSmile Честно казано не очаквах, че ще ми пише някойSmile затова благодаря много на всички виSmile Mariana1000, няма опасност от разводSmile..(приятелката ми по принцип си е мрънкало, не само в планинатаSmile)), но все пак ще имам предвид съветите тиSmile)))....In Earnest, благодаря ти много за изчерпателния отговорSmile Между другото аз днес точно на този вариант се спрях, който предлагаш и тиSmile Наистина изглежда най-удачен за случая. Знам, че е много за един ден, а и приятелката ми е новобранец, това ще е първият и сериозен преходSmile, но тъй като самата тя имаше огромно желание да го направим, не можах да и откажаSmile Иначе, аз самият от 3 години съм по планините и може да се каже, че поддържам много добро темпоSmile особено по баиритеSmile))))...
Е, още веднъж много благодаря на всичкиSmile Живот и здраве като се върнем, ще кача снимкиSmile Поздрави на всички......
Пет Авг 27, 2010 12:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nnbs



Регистриран на: 20 Юли 2010
Мнения: 51

Мнение Отговорете с цитат
Не искам да се правя на много знаещ, с моя единствен планински преход но все пак тъй като ми е прясно..
Моят съвет е - през хижа Вихрен и да качите Вихрен от към хижата. През Казаните е малко по-пряко и доста по-красиво но този маршрут ще си го минете на връщане без да пропуснете нищо
Съображенията ми са следните. Качването на Вихрен от северната страна си е по-трудно и плашещо и минавайки първо от там рискувате на някой от групата да му дойде в повече и да се наложи да слезете от другата, пропускайки изцяло Кончето. Качването на Вихрен от към хижата е доста плавно и по силите на почти всеки. Само внимавайте да не объркате пътеките като нас в самото начало защото тази грешка ни удължи маршрута с близо час и ни измори повече и от самото качване на Вихрен+слизането от северната и минаването по Кончето Smile След слизането по северната страна, който реши, че е изморен, може да си изчака на Премката, да си почива и наслаждава на гледките и еделвайсите, докато останалите катерят Кончето.
Самото Конче пък изобщо не е толкова страшно колкото го описват, особено минавайки по подсичащата пътека е по-лесно и от слизането на северната страна на Вихрен. Минаването през Кутело е по-трудно но щом аз успях всеки може Smile Честно да си кажа маршрута ни предния ден от Тевно езро до хижа Вихрен ми се стори по-тежък и опасен.
Този маршрут - Качване от към хижата, слизане от северната страна, качване на Кончето през Кутело до Бански суходол и обратно по подсичащата, после през Казаните до хижа Вихрен на нас ни отне близо 10 часа НО с 1 час забавяне заради сгрешената пътека в началото, към 40мин висене на Премката заради лошото време чудейки се ще качваме ли Кончето + 20мин почивка на Казаните на връщане. И като прибавим моето моткане заради умората и "обратната ми адаптация" (проблемите които другите имаха първия ден мен ме хванаха последния Oops ) та това са минимум 2 часа отгоре, т.е. спокойно всичко може да го минете за 8 часа.
Ако все пак изберете пътя през Казаните, качете първо Кончето, отново поради горните съображения.
Пет Авг 27, 2010 12:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравей nnbs

значи качването от север или от към Премката може да е трудно, но слизането от там е доста по трудно и много по натоварващо за организма, поне за мен е така..... вие сте минали по този маршрут ок.... но според мен обратния е много по лесен точно заради това че се качва Вихрен и се слиза към Кабата по доста по "серпентинеста" пътека(ако може да се изразя така) и заради едно изкачване не много дълго точно над заслон Казана към премката....

не знам дали си забелязал, но при качването на стръмни участъци може да се умориш да, но при слизането по такива се появяват болките в ставите и в часност в колената, затова аз лично избягвам такива слизания като на Вихрен от към премката, а и трябва доста по да е внимателен човек отколкото ако качва...... слизането си е по "опасно" както и да го погледнеш Smile

а и за другото, ако човек има някакви минимални страхове от високо или както си споменал много по плащещо ще е като слизаш надолу докато гледаш гледката към Казаните околкото като качваш нагоре..... поне така мисля аз....

Поздрави
Пет Авг 27, 2010 8:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
burti_ustar



Регистриран на: 26 Авг 2010
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
Здравей ggattov,
Имаш прав за изкачването и спускането на Вихрен и като прочетох и твоето мнение, вече окончателно реших, че това ще е нашият вариант за прехода, а именно през Казаните до Премката, до Кончето и обратно и изкачване на Вихрен от северната страна. Така ще е може би най-лекия начин, ако въобще може да се говори тук за лекоSmile. ggattov, явно си минавал оттам неведнъж и знаеш точно как стоят нещата. На мен това ще ми е първото ходене из ПиринSmile, но от много хора съм чувал, че наистина изкачването откъм Премката е по добре, отколкото спускането оттамSmile Е, приятен ден и поздрави на всичкиSmile
Пет Авг 27, 2010 10:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
nnbs написа:
.............


нещо, нещо не ги разбирам съображенията
така де, качването на Вихрен от към Казаните е стандартно през този сезон на годината, няма нищо плашещо, ходят деца, ходят баби.......
все трябва да може група млади хора да се качат от там спокойно Wink
Пет Авг 27, 2010 1:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
albena Smile написа:
nnbs написа:
.............

нещо, нещо не ги разбирам съображенията
така де, качването на Вихрен от към Казаните е стандартно през този сезон на годината, няма нищо плашещо, ходят деца, ходят баби.......
все трябва да може група млади хора да се качат от там спокойно Wink


Ами не е точно така. Ако човек никога не е ходил на планина, един преход през Вихрен и Кончето може да го осакати и завинаги да го откаже от планината. Та вместо да се изпишат вежди, да се извадят очи... 10 часа преход в Пирин не е шега работа за повечето хора.

burti_ustar, изкачването откъм Премката наистина е по-добре от спускането, особено за хора със страх от високото или проблеми с колената. Щом си избрал вече маршрут тръгвайте по него и успех! Завиждам ви като си помисля какви красоти ще видите (благородно разбира се Wink )
(И да не се разтълкува пак като вмешателство, ама не забравяй да напомниш на приятелката си да вземе шапка и слънцезащитен крем с висок фактор Exclamation )

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Авг 27, 2010 2:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nnbs



Регистриран на: 20 Юли 2010
Мнения: 51

Мнение Отговорете с цитат
albena Smile написа:
nnbs написа:
.............


нещо, нещо не ги разбирам съображенията
така де, качването на Вихрен от към Казаните е стандартно през този сезон на годината, няма нищо плашещо, ходят деца, ходят баби.......
все трябва да може група млади хора да се качат от там спокойно Wink


Зная, но докато слизах от там видях доста стреснати хора. Една групичка бяха спрели на половината и се чудеха да продължават ли нагоре или да се връщат. След като им казах, че от другата страна е много по-лесно събраха увереност да продължат.
Навръщане от Кончето минахме по подсичащата и въпреки, че минаването от там е съвсем елементарно имаше спрели двойка момче и момиче на двайсетина години, момичето стоеше на едно място и не можеше да вземе решение, сигурно са се връщали часове. Хора всякакви има. Да минава се от деца и възрастни но колко млади хора се връщат обратно без да се качат? Тях не можеш да ги видиш и няма как да се знае какъв процент са Smile
Важното е да няма страх, заради него си заминава половината (поне) удоволствие. Нищо страшно няма, страшните истории са заради популярността на маршрута.
Пет Авг 27, 2010 3:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov