ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
въпросче: спускане от х.Безбог към Банско

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
въпросче: спускане от х.Безбог към Банско
Автор Съобщение
outfaced



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 159

Мнение въпросче: спускане от х.Безбог към Банско Отговорете с цитат
здравейте,
чудим се тая година дали да не завършим едно маршрутче в Пирин със слизане от х. Безбог директно в Банско ... т.е. не със лифта и после по пътя и т.н.
Става дума за този маршрут:

който илиза накрая на пътя за/от Димяница

Питането ми е, някой правил ли го е и как е ... приятно ли е, някакви ядове по пътя, струва ли си?
Сря Юли 28, 2010 2:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Като гледам, искаш да минеш през Конаревския рид.
Лятото е голям клекарник там. Най-добро е минаването през зимата при хубаво време и сняг.
Но нищо не пречи да се пробвате де...само се пригответе за голямо газене в клека..Wink
Пък и дано не привлечете баба Меца.
И умната - там е част от резервата Юлен.

Ето и снимките от тази зима:
http://picasaweb.google.bg/NiksiTheKite/E#

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Сря Юли 28, 2010 2:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6375

Мнение Отговорете с цитат
Да, чака ви бая клек, особено на слизане от Селския връх (Конарево) към Банско. По билото клека е хилав що-годе и ако сте свикнали, няма да ви се опъне. От върха надолу до горската граница обаче става бая расов ...

За мечката не му мислете, тя е оттатък в Перлеш Cool

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Юли 28, 2010 3:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
outfaced



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 159

Мнение Отговорете с цитат
Абе ако има все пак някаква пътека в тоя клек ... стига да не не се искат брадва и моторна резачка за преминаването му мисля все някак ще го минем. Надолу в гората как е ... на някакви черни пътища ли се излиза или е пътека?

То другия варинат е още от горе да хванем ляво и да се сурнем по скоростно до пътя за Димяница през Юленския циркус. Туй по оферта ли е ?
Чет Юли 29, 2010 11:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6375

Мнение Отговорете с цитат
В тоя клек няма никаква пътека Wink

Надолу в гората се гони реброто. Няма директни пътеки, но се пресичат доста такива, които вият на серпентини - нанякъде Wink

Надолу през Юлена е рисково - има голям клеков пасаж преди Кильотницата. В клека има изсечена пътека, но едва ли ще я намерите. Юленският мост освен това вече го няма, а Демяница си е голяма след дъждовете.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юли 29, 2010 12:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
До колкото знам има слизане от преди Каймакчал към Газейската пътека - х.Демяница... Rolling Eyes

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Юли 29, 2010 3:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
outfaced



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 159

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:
До колкото знам има слизане от преди Каймакчал към Газейската пътека - х.Демяница... Rolling Eyes


на картата има ... ама с това отиваме на Демяница, па мен ми се щеше да ходим надолу към Банско
Но ако в крайна сметка в тия клекове няма никва пътека, а те са над 4км., а и после ако и в гората няма път тя работата може да стане дебела и по-читаво да ни е слизането през Демяница.

То всъшност на самата карта си пише, че това е зимен маршрут Rolling Eyes

А до Демяница ходи ли някъв транспорт? Не съм бил там от над 10г. ... Може ли от някъде да си улесним слизането с някъв или ще си маршируваме до Банско?
Чет Юли 29, 2010 6:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6375

Мнение Отговорете с цитат
Демяница-Банско сте на собствен ход поне до Тодорова орница (1:30 ч, ~7 км). Оттам надолу или вървите до Банско по пътечка и асфалта, или чакате на стоп до долу.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юли 29, 2010 7:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
outfaced



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 159

Мнение Отговорете с цитат
бре ша му се не види ... малко в страни от темата, ама кой е телефона на х.Вихрен.
Имам два ... единия ту е извън обхват ту не вдига - 0889834277. Другия (0889293562) ми казаха, че бил на Бъндерица или там на някакво дружество, което вече нямало общо с х.Вихрен (преди са имали явно)
Пон Авг 02, 2010 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
0889834277 със сигурност е валиден, но не зная защо не се обажда хижаря. май месец увери, че за контакти с него може да се звъни на този телефон. телефон на другия хижар не зная

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пон Авг 02, 2010 6:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov