ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
ЦПШ, БАК, Купените, Страшното езеро, Свинското езеро- 21.08

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
ЦПШ, БАК, Купените, Страшното езеро, Свинското езеро- 21.08
Автор Съобщение
andimit



Регистриран на: 19 Юни 2007
Мнения: 284
Местожителство: София

Мнение ЦПШ, БАК, Купените, Страшното езеро, Свинското езеро- 21.08 Отговорете с цитат
Здравейте!
Вчера направихме един наистина жесток/ и в прекия, и в преносния смисъл/ преход из района!
От ЦПШ/9:45/, през х. Мальовица, БАК, подсичане на Ловница, Купените, Страшното езеро, Свинското езеро и ЦПШ/19:45/.
Заради съвета на срещнат планинар, че слизането е възможно от всеки улей пробахме спускане между Средния и Малкия Купен/което за нас се оказа абсолютно невъзможно- а и там си изгубих щеките/, спускането до Страшното се оказа по силите ни чак в улея между Безименния и Попова капа.
Видяхме зор до тук, но най голямата грешка, която направих бе, че реших да минем през Свинското езеро/до сега не бях ходил там/- първо спускахме невероятно стръмни каменни пасажи без ориентири -само тук таме с пирамидки и когато изморени стигнахме до Свинското се оказа, че на долу почти няма пътека/ някакво подобие покрай рекичката, но обрасла, кална и клек/- направо отврат, напълно отговаряща на името на езерото!
Тогава ми дойде "гениалната идея" да подсечем склона с изгорелия клек и да се доберем до горната станция на ски влека над ЦПШ и прибиране по пистата.
НЕ ГО ПРАВЕТЕ- беше ужасно- влязохме в чупещ се, драскащ, заклещваш, заплитащ, изтощаваш, отчайващ, безкраен изгорял клек!
Едвам се добрахме до влека- направо си мислех, че там ще замръкнем, но слава Богу!
И все пак малко снимки за хубав финал:
http://andimit.snimka.bg/mountain/okolo-maljovica-21-08.527615.20217101
Всичко най!
П.П. А който ми намери щеките в улея между Малкия и Среден Купен- ще почерпяSmile
Нед Авг 22, 2010 11:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
airwolff



Регистриран на: 02 Юни 2010
Мнения: 2

Мнение Мразя (изгорял)клек Отговорете с цитат
И Аз бях там, и Аз лазих в клека... Laughing
Нед Авг 22, 2010 8:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andimit



Регистриран на: 19 Юни 2007
Мнения: 284
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат

Другия път ще е нещо по- леко!
Нед Авг 22, 2010 9:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Понякога е нужно човек да се опари, та друг път да не прави щуротии, така че приемете философски нещата. Важното е че всичко е завършило добре накрая.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Нед Авг 22, 2010 9:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
hvanigorata



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 69
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да питам тука, благодаря предварително:

До Страшното от къде бихте ме посъветвали да минем на отиване: през Йончево или по "нормалния" маршрут? И ако се качим през Попова капа и минем през Купените, можем ли безопасно да се смъкнем пак на Страшното езеро или трябва по пак през Попова капа да се върнем?
Чет Авг 26, 2010 2:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
pux



Регистриран на: 18 Ное 2009
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
Аз бих се качил по "нормалния" маршрут към Страшното езеро, че много мразя да ми се набиват краката по пътя от х. Мальовица надолу.
Чет Авг 26, 2010 3:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov