ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Отново бой на „ТЕВНО” по тевно…
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Отново бой на „ТЕВНО” по тевно…
Автор Съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отново бой на „ТЕВНО” по тевно… Отговорете с цитат
За тези пет дни в Пирин си мечтаех цяла година и те бяха прекрасни, като изключа гореспоменатото. /28.07.-01.08.2010г./ Тръгнах за Пирин много подготвена за върховете и езерата, които виждам, за интересното по маршрута и какви изненади ме очакват. Всичко това благодарение на вас, които пишете във форума и разяснявате снимките си. Благодаря ви от сърце! Иначе ние сме една сборна група от цяла България, като всяка година редуваме вече повече от шест години Рила и Пирин - лятно. Организаторите са винаги карловци, чийто конак е целогодишно хижа „В. Левски” в Стара планина. Тахчиев и Калеев -страхотни! Тази година маршрутът в Пирин беше: Първи ден - х. „Вихрен” – заслон „Спано поле”, през „Бъндеришка порта”. Изкачване на „Муратов връх”- 2669 м., по маркировката от камъчета веднага в дясно и нагоре от портата. Беше ни познато отпреди, от ходенето до „Синаница”. Стандартно на „Спано поле” се спи сладко и се пие хубаво вино още от сутринта. Новото за мен беше банята, макар и скромна. Втори ден: „Спано поле” – х. „Беговица”. Ден без да бързаме, с много почивки по места край вода, екстра разходка. Отлично посрещане на хижата и вечеря. Само малко се прескачахме по етажите, заради водата в баните, която ту идваше , ту спираше. Трети ден: х. „Беговица” – заслон „Тевно езеро” през „Кози”/”Беговишки превал”. Групата ни тази година беше от 30 души, а миналата година из „Мальовишкия дял” на Рила се бяхме проточили 47 души. На всички тук във форума е ясно, че такъв керван има подгрупи с водачи, а като цяло се делим на: „групата на разхождачите„ и „групата на катерачите”. Аз съм от втората и затова стигайки на „Кози превал” хвърлихме раниците и над горното „Беговишко езеро”, задрапахме към премката и от там по стръмното нагоре към връх „Каменица”- 2822 м. За безоблачните гледките от върха навсякъде, няма да кажа нищо повече освен, че за такъв момент се живее!!! Пожелавам го от сърце на всеки, който мечтае за високата планина! /Галена - Галя, другият път никакво отказване!/ Тръгвайки от Пловдив дни наред времето беше дъждовно, но пет дни в Пирин не ни застигна и капка дъжд, въпреки, че от страх бях взела два дъждобрана. Мъглите ни налазваха на няколко пъти още около „Бегова капа„ и нагоре, но като видяха колко ни е голям мерака за гледки, хващаха в друга посока. За трети път щях да съм на „Тевно езеро” . От „Кози превал”, докато стигнем на заслона, изпитвах онова чувство на удовлетворение от изкачените върхове и преживяното, а срещата с „Тевно” очаквах като черешката на тортата за този поход. Стигнахме на заслона преди 20 ч., а по пътя до там, виждахме как слънцето преди залез си близва за десерт от преспите под самата „Каменица”. Толкова много народ бях чувала, че се струпва на „Тевно езеро”, но не бях виждала. Бързо се настанихме в новата част и отидохме да вечеряме. Навсякъде групата ни е с осигурена резервация за спане и винаги хубава вечеря. Така, че нашите места в заслона се пазеха със сервираната храна, а много хора въобще не можаха да влезнат вътре. Беше доста студено и си приготвяха яденето навън. За пореден път се възхищавах на Валя, която като многоръката Шива пак се справи и нахрани толкоз народ. Как ли би изглеждал заслонът без Валя? Преди 22.30 ч. ни помолиха да излезем навън, че към 11 ще гасят осветлението. Едни хубави момичета чакаха да станем от масите, за да може да използват пейките за спане. Заслонът се пукаше по шевовете, като и новата пристройка беше препълнена. Толкова събути обувки пред двата входа не бях виждала никъде до сега, а колко хора още щъкаха наоколо обути. Преди пет години се запознах на „Тевно” с бай Янко, който помагаше там, а на следващата година се видяхме и на х. „Демяница”, та по повод на това как се приютява толкова народ в заслона ми каза: „От мен да знаеш момиче, на хижа и на гробище все се найда место.” Нямаше го вече бай Янко нито на „Тевно”, нито на х.„Демяница”, но хубаво е когато високо в планината те посрещат мъдри и благи хора.
Нямаше нужда да ни канят да напуснем заслона повторно, излязохме отвън и седнахме на по-далечната маса, по-към езерото. Там всеки си допиваше бирата, или виното и се подхвана оная сладка приказка, която се случва само вечер по хижите, затова кой откъде идва, накъде отива, относно маршрутите, майтапи… На масата пред заслона, където хората според мен отдавна трябваше да са измръзнали, говореха високо и сигурно бяха доста пийнали, иначе как ли можеше часове да издържат навън на едно и също място. Казаха, че Валя е излязла да каже, че някаква жена се оплаква, че не може да спи. При нас никой не дойде да се жалва, че му е шумно, или да прави забележка. Скоро след това пред заслона се изкрещя: „А бе вие хора ли сте?” и с трясък масата полетя и това изненада седящите около нея. Пищяха момичета, а други викаха, сигурно имаше ударени, дори лаеше куче. Всичко стана за миг, по-точно никой не разбра какво точно става. Казаха че е Иван, който стопанисва заслона. Миг по-късно и нашата маса беше във въздуха, но ние се разбягахме като видяхме какво става отсреща и нямаше ударени. Така и не разбрах кога съм слязла на брега на езерото и оттам чувах само грозните обиди, думи, заплахи… Никой не дойде да ни каже, че и отвън повече не може да останем, а ние сме свестни хора и както веднага напуснахме столовата, така щяхме и да се приберем. До мен стоеше човек, който каза, че от 20 години ходи по планините и такова нещо не е виждал. Струва ми се от приказките между туристите, че това едва ли се случва за първи път!? Луната, която гледаше откъм Кралев двор - знае.
Красивата вечер под звездите на Белемето се изпълни с викове и бой, в който освен Иван и момче от региона - така ми се стори заради диалекта, се включиха и други. Боят и разправиите продължиха дълго. Всичко беше силуети и святкащи във всички посоки челници. Единият викаше: „Дайте ми пушката!”, а другия: „Дайте ми калашника!” Стана ми гадно и истински се изплаших. Докато долу на „Предела” течеше „Пирин пее” и в програмата имаше възстановка от „Илинденско – Преображенското въстание”, то при нас боят беше реален. Помислих си за миг какво ли би станало, както през нощта сме натъркаляни в заслона един до друг, ако влезе този дето искаше пушката, или онзи дето търсеше калашника?... Не ми се мисли… Но факт е, че на най-красивото за мен място в Пирин, попаднах на такава грозна вечер. От толкова мерак и чакане - така се случи! За „Тевно” аз си имам моя версия, която не само съм си измислила, но чак сама си вярвам. Тя е, че когато Господ е подреждал горе Рая, без да иска е разтворил ръка и от шепата му на това място паднало „Тевно езеро”, с цялото обкръжение красиви, снажни върхове…
На четвъртия ден, след закуска с прочутите мекици на Валя, групата ни се раздели на три: едните през „Винарска порта” и „Чаира” към „Попина лъка”. Ние - през „Белемето” към „Попина лъка”. На тръгване долу в ниското под връх „Каменица” видяхме стадо диви кози, а надолу по пътя след овчарника - много добитък, много нещо, кучета. Третата част от групата тръгна от „Тевно” за х. „Демяница”, за да могат да приберат колите, които оставихме на х. „Вихрен”. Нашите приятели минавайки през х.„Демяница” на раздумка с Гошко - хижаря, казали за станалото на „Тевно”, а той се оплакал, че и при него предната вечер не било лесно, щото един му счупил dvd – то и телевизора… Боже, какви хора налазиха планината…
Иначе финалът и гала- вечерята бяха в „Деспот Слав” в Мелник. Там групата беше в пълен състав и целия си блясък и си прекарахме славно и арно, както се казва в тоя края. В „Деспот слав” всичко беше хубаво и точно. Само дето и тази година не улучихме едно свястно мелнишко вино, но попаднахме на добро вино от изба на гр. Сандански. На последния ден, както винаги, когато съм в Мелник не пропуснах Кордопуловата къща – най- голямата възрожденска къща на Балканския полуостров. Много харесвам къщата, но пак не харесах виното им долу във винарската изба с дегустация. Дали г-н Кордопулос щеше да е доволен в момента от това вино, ако можеше да го опита? На тръгване от Мелник имаше идея да спрем на „Предела”, да погледаме „Пирин пее”. Още като наближихме, тая идея беше изместена от друга. Движението беше отбито заради събитието по обиколен прашен път и затова единодушно се прие за довиждане на Пирин, да хапнем македонски гозби в „Македонската кръчма” в Добринище. Получи ни се много добре . Само за втори път обядвахме там, но пак бях приятно изненадана от качеството на храната, както си беше и преди няколко години. Пристигайки пред кръчмата помислихме че има сватба, едвам намерихме, къде да паркираме. Нямаше сватба, а много гладен народ, който беше избрал правилното място. Така се разположихме, че забравихме, че път ни чака до Пловдив и Карлово. За любителите на овче кисело мляко искам да кажа, че е с вкуса на истинското домашно. Не се стърпях да го похваля на сервитьорката, а тя ми каза, че комплексът има собствено стадо овце с пастир горе в планината и не купуват млякото, затова е толкова хубаво. Даже с четири буркана си тръгнах от там за Пловдив. Бях щастлива от петте дни в Пирин и ми личеше! Тръгнахме късно следобед от Добринище. В Пловдив си бях по тъмно. Пуснах телевизора и от там в късните новини чух добрата новина за Пирин: „Цялата територия на Пирин, без ски- курортите – защитена територия от ЮНЕСКО.”
Ще се опитам да забравя за онази вечер на „Тевно”, но едва ли… Дали ЮНЕСКО може да защити Пирин, който толкова обичаме от случайни, или злонамерени хора??? Всеки от нас знае отговора.
Цитат:


_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Пон Авг 09, 2010 12:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hobotes



Регистриран на: 06 Авг 2010
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
интересно. същата случка е описана тук и звучи по-различно, http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=1923, явно зависи дали сте били от, цитирам, "пиянската компания", или не. въпрос на гладна точка.
Пон Авг 09, 2010 7:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Ще се опитам да забравя за онази вечер на „Тевно”, но едва ли… Дали ЮНЕСКО може да защити Пирин, който толкова обичаме от случайни, или злонамерени хора??? Всеки от нас знае отговора.


Ако си убедена в правотата си, недей да се опитваш да забравиш, а сигнализирай там, където е необходимо. И изобщо, какъв е смисълът от този разказ, ако ще се опиташ да забравиш.

Доколкото знам ЮНЕСКО няма нищо общо с проблема, описан от теб. ЮНЕСКО не защитава хора, а територии.

По принцип обаче, трябва да има поне още 2-ма, които да потвърдят твоята версия, за да бъде обвинението състоятелно.

Относно следващия пост - дали реакцията на хижаря е била адекватна или не, няма значение, важното, че се е разрешил проблема, ми звучи малко по сталинистки - "нет человек, нет проблем". Не става така - ако има проблем, има и цивилизован начин да се разреши. И в Гърция на база А преди Олимп лампите се гасят в 22 ч и цари железен ред, ама хижарката не ме преби (или не ме заплаши да го стори), защото не бях разбрала за това и окъснях с лягането.

Честно казано, искам този въпрос с Тевно да се изясни веднъж завинаги - ОК ли са нещата там или не са ОК. Аз лично не съм имала никакъв проблем, коато съм спала там, но явно е налице някакъв проблем, щом се случват подобни неща. Много мие интересно какво ще се случи ако при подобен инцидент в компанията има полицай/полицаи и Иван или някой от присъстващите го заплаши с оръжие...
Пон Авг 09, 2010 8:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Диана, преди всичко адмирации за увлекателния разказ - наистина ни въвлече в емоцията, която си изпитала онези 5 дни, която пък съм сигурен, че все още не отеква в теб! Такъв е Пирин. Та моето недоумение идва от тук - човек като чете как си се чувствала горе някак не може дори да си представи, че го правиш веднъж на 2 години. Или живееш за тези 5 дни или останалите 360 са не по-малко наситени със запомнящи се моменти. И понеже силно се съмнявам във второто ще те подканя да зачестите с набезите си към Пирина! Smile Предполагам, че сега ще 'метнеш' няколко оправдания, но няма да ги приема! Very Happy
Относно поредните изпълнения на Иван - нищо ново под слънцето, но тъй като ходиш рядко се стресираш толкова. Наистина ако искаш да промениш нещо, ако ти пука ve_san е права - реагирай, а не подтискай!
Поздравления и за изкачването на Каменица - един от най-великите пирински колоси! Това е бележит порив за обикновени туристи! Wink
Пон Авг 09, 2010 9:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Разказът на nnbs е по-близо до версията на хижарите. Според тях е имало около 70 души след 1 сутринта, които са вдигали врява и не са оставяли хората да спят. Няколко хора от заслона са се оплакали вкл. на самата компания, без резултат. Накрая хижаря е излязъл и е раздигнал масите Smile Самият той е бил заплашен с пистолет, имало е реплики от сорта "на мен в града ми е писнало да ми казват какво да правя, няма ти да ми казваш сега тук в планината " и т.н ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Авг 09, 2010 9:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Самият той е бил заплашен с пистолет - от сорта "на мен в града ми е писнало да ми казват какво да правя, няма ти да ми казваш сега тук в планината " и т.н ...

Странно защо 'човекът' с пистолета не е отишъл сам да раздава правосъдие, а бута хижаря... ако правилно съм разбрал де... Те тея с пистолетите са доста недосегаеми, но явно правилен ход да набута Дрънков на преден план, че и без това последния си има слава вече... Но тук вече можем много да задълбаем - нека не спамим темата, не сме били там за да разследваме сега.
Пон Авг 09, 2010 9:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nnbs



Регистриран на: 20 Юли 2010
Мнения: 51

Мнение Отговорете с цитат
От разказа се разбира, че не сте били от въпросната шумна компания а сте си стояли кротко на друга маса. Но поведението на другите туристи, представено в разказа така невинно ме навява на мисълта, че има нещо спестено.
Имаше 2 групи - една от Димитровград и една от Карлово. Коя от двете групи е била по-шумна и виновна не мога да зная, тъй като не съм ставал да ги разследвам. На следващия ден май всички ги болеше глава и им беше доста трудно придвижването.
Незнам кой кого е предупреждавал в точна последователност, но ако и хижарката е предупредила преди това, още по-зле за тях. Защото моята палатка беше точно от страната на масите и аз много ясно чух, когато жена излезе и се разкрещя, че си е платила 12лв и иска спокойствие. И можеш ли да я виниш. Глупаво е дори да се говори за пари в тази ситация. Трябва ли спокойствието да ти е гарантирано от 12лв или пък 800лв да ти гарантират правото да вдигнеш планината на главата си? Спокойствието в планината трябва да ти е гарантирано по принцип.
Нека представим нещата така. Идваш от другия край на България и това пътуване си го планувал дълго, взел си отпуска, изминал си 500+500км, средства, 16ч отиване и връщане до хижата с единствената цел да останеш на спокойствие (и какво друго може да търсиш в планината), да се полюбуваш на звездите, когато всичко около теб е притихнало. И това всичко ми го провалят група хора без грам съвест. А аз да виня хижаря, че ги е постави на място ли?
През цялото време докато търсех маршрут в планината, най-голяма тежест имаше надморската височина. Не че там ще се чувствам най-добре, просто съзнателно и подсъзнателно исках да избягам от хората и съпътстващата ги простотия, за мен планината сършваше там където имаше голямо струпване на хора или се появят автомобили.
На 2550м н.в. да се натъкна на това, от което се опитваш да избягаш...трябва ли да ви описвам колко съм бесен? Обяснете ми къде подяволите трябва да отиде човек за да получи малко спокойствие.
Има ли смисъл отново да пиша колко идиотско-просташко-гаменска-грубо-селска-проява е да се наплюскаш и напиеш като свиня и на следващия ден да правиш преход?

Цитат:
Доколкото знам ЮНЕСКО няма нищо общо с проблема, описан от теб. ЮНЕСКО не защитава хора, а територии.


На мен ми е любопитно Юнеско какво мисли по въпроса за шума в планината. Ако не защитава хората то със сигурност защитава "видовете". А те не може да не страдат. Знаете как е притихнало всичко около Тевното, особено вечер там можеш да чуеш как на 300м от теб хора си говорят. При тези децибели трябва да е повяхнал и мъха по северния склон на Каменица.


Цитат:
Относно следващия пост - дали реакцията на хижаря е била адекватна или не, няма значение, важното, че се е разрешил проблема, ми звучи малко по сталинистки - "нет человек, нет проблем".


Продължавам да го твърдя. Какво очакваш ти, в 12 вечерта да се обърна към планинските полиция, съд и прокуратура с молба за незабавно разглеждане на случая?
Хора, които нямат съвест и гледат само собствения си интерес винаги ще са печелившите от подобно примиренческо поведение.
Хижаря не е адекватен, ОК така да е. Може да е бил пиян и той, хижарката да го е събудила, да не е преценил правилно кои са виновниците. Но какво да кажем за такива туристи. Може би трябваше да отида да им се моля? Да ги информирам, че има и други опитващи се да поспят. Защо изобщо да ги информирам за нещо, което трябва да е ясно на всеки нормален човек.

Хижаря е лош?!?!? А на мен хижаря защо не дойде да ми обърне палатка, задайте си този въпрос, моля ви!


А ако аз бях се оплакал по форумите от алкохолния туризъм в планината дали щеше да има някаква реакция. По-вероятно е темата ми да бъде подмината с насмешка от всички вас, нищо, че аз и всички други в моето положение, имаме много повече право да сме недоволни.
Но сега на горките невинни туристи са им обърнали масите, те горките хорица са си платили 800лв и имат право да бъдат недоволни.

Усещам как тук ще се водят едни дълги спорове в опити да открием адекватната реакция за решаване на подобен проблем, а няма да осъдим причинителите му. Има нещо сбъркано във всичко това, само аз ли го виждам?

Съвета ми е следващия път като прочетете оплаквания от недоволни туристи да не приемате всичко за чиста монета. Има и друга страна и след случилото се през нощта на 30.07.2010г. се замислям до колко са истина всички твърдения около хижаря на Тевно.
Пон Авг 09, 2010 11:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
In Earnest написа:
dido написа:
Самият той е бил заплашен с пистолет - от сорта "на мен в града ми е писнало да ми казват какво да правя, няма ти да ми казваш сега тук в планината " и т.н ...

Странно защо 'човекът' с пистолета не е отишъл сам да раздава правосъдие, а бута хижаря... ако правилно съм разбрал де... Те тея с пистолетите са доста недосегаеми, но явно правилен ход да набута Дрънков на преден план, че и без това последния си има слава вече... Но тук вече можем много да задълбаем - нека не спамим темата, не сме били там за да разследваме сега.


Може би съм бил твърде лаконичен сутринта по понеделнишки, но - не си ме разбрал правилно.

Драмата се развива в след полунощ. Жената, която е помолила пияндетата да пазят тишина, е била туристка, вероятно от горния етаж с наровете. След като са я отсвирили, тя се е оплакала на хижарите, че това поведение не е нормално и хората отгоре недоволстват. Хижарят е излязъл да усмирява компанията, а те са му извадили пистолет с мотива, че "... той няма да им казва какво да правят в планината, щото им е писнало да ги командват в града ...". Оттам нататък Иван им е разтурил масите и така се е прилючило със среднощната врява. Лично за мен действията му са били твърде сдържани дори.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Пон Авг 09, 2010 12:16 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Авг 09, 2010 11:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Съвета ми е следващия път като прочетете оплаквания от недоволни туристи да не приемате всичко за чиста монета. Има и друга страна и след случилото се през нощта на 30.07.2010г. се замислям до колко са истина всички твърдения около хижаря на Тевно.


Аз също съм се замисляла, още преди, затова казах, че искам този въпрос веднъж завинаги да се изясни. Колкото повече гледни точки се изкажат, толкова по-близо до реалното състояние на нещата ще бъдем.

Хахаха, ако ЮНЕСКО защитава видове и човека спада към тях, що няма резервати за хора ? (шегичка).

По отношение на пиянския туризъм съм на 100 % съгласна с теб. И мен не ме кефят пиянските компании. Обаче ние тях няма как да ги премахнем, щото всичко е въпрос на култура и манталитет, затова:
Един съвет - ако търсиш спокойствие, не ходи на толкова популярни места. Или поне не ходи през лятото. През зимата на Тевно рядко има хора.
Пон Авг 09, 2010 11:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Отговорете с цитат
@ dido
Извинявай, че питам, но от къде разполагаш с толкова подробна информация ? Very Happy

В неделя мернах Цецо (градския) на Безбог, да не сте се мотали заедно из региона ?
Пон Авг 09, 2010 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Ами питах Валя за какво иде реч.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Авг 09, 2010 12:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Оттам нататък Иван им е разтурил масите и така се е прилючило със среднощната врява. Лично за мен действията му са били твърде сдържани дори.

Именно, именно ...
Пон Авг 09, 2010 1:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Чудя се на Иван как още търпи това положение на Тевно...вече не само хижите до които има пътища се превърнаха в кръчми...
Пон Авг 09, 2010 1:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vasil111



Регистриран на: 20 Мар 2008
Мнения: 183
Местожителство: велинград

Мнение Отговорете с цитат
ох, отново споменаването и разнищването на такъв инцидент ми унищожи впечатленията и усещанията за планина от форума за година назад и напред, ама не се сдържах и аз. Ако хижаря беше излязъл в 20.00 часа да обърне масите щеше да е проблем. или ако бие Дидо всеки път като остане да си пие бира и хапва с познати след 22 часа вътре в заслона. Ама Дидо не го бият нали? От такива реплики " не ми казвай кво да правя" стават ежедневни побоища по дискотеки навсякъде. И нема никакво значение на 2512 метра ли е станала свадата или в студ. град или в приморско и созопол. Така убиха и Балтов пред Амнезия и колко ли още народ - и без пушки и без калашници. Нема кво да се пише повече- аз хижаря като качваше материал с конете за новата пристройка миналата година 3 пъти го срещам по пътеката от дяманица - и той сам и аз сам. ма не ме утрепа - дори ме изчаква с конете да не ме удари товара. Ама бил пиян - ами да, тя цялата държава е пияна от мерзост и гнилост.
Пон Авг 09, 2010 1:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
markiril



Регистриран на: 15 Юли 2009
Мнения: 33
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
irina написа:
Чудя се на Иван как още търпи това положение на Тевно...вече не само хижите до които има пътища се превърнаха в кръчми...


Аз се чудя как се приема резервация за нощувка и още нещо (софрите имам предвид) за група от 30-човека! Shocked Все пак това е заслон, а не хотел!
И хижарите трябва да не насърчават такова поведение. Като си планинар, дръж се като такъв. Софрите може и да са другаде!
В този сайт
http://www.bulgarian-mountains.com/bg/Huts/Pirin/TevnoEzero си пише - капацитет 30 места!
Не казвам, че трябва да се връщат туристи от пътя, но да се приеме заявка за 30 Shocked , това си е печалбарство! Е как после да няма конфликти с другите, та те са си платили 800 лв. и тябва да си изпълнят целия репертоар на хор "Планинарска песен" + на хор"Мръсна песен". И така.
Пон Авг 09, 2010 4:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov