ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Няколко еднодневни маршрута в Пирин
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Няколко еднодневни маршрута в Пирин
Автор Съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тръгнахме към Превалски, а се озовахме на Бъндеришки и от там по реброто, та на Башлийски чукари, като повторихме ходенето от 03.10.2015 г.








Всички снимки.
Пон Юли 25, 2016 12:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Понеделник, 15.08.2016 г. Тръгваме от х. Яворов. Връщаме се по пътя от Бетоловото, завиваме на разклонението и сме по зелена маркировка. На места под новата, личи старата синя марка. Решаваме, че сме по правилната пътека, още повече, че има информационни табла. Минаваме чешма и след малко излизаме на поляна, която впоследствие се оказа Яворова полена. Тук маркировката свърши, като пътеката се разклонява - едната продължава надолу по дерето и след стотина метра настоях да се върнем; втората ни качи на кота 1787 м. Явно бяхме пропуснали правилната пътека. Обърнахме се кръгом, слязохме и поехме по отсрещния баир. Така стигнахме кота 1951 м. и след малко хванахме пътеката и повече нямаше изненади. Вечерта отново проверих всичко по картата на бг маунтинс и така и не разбрах къде сме се объркали и загубили близо час. И каква беше изненадата ми, когато в сряда сутринта изведнаж на картата се появиха и двете маркировки - зелената и синята!
Пътеката е много приятна, макар и доста продължително да се изкачва. Лошото е, че явно не се поддържа и след някоя и друга година, няма да може да се ползва. Извежда между вр. Баюви дупки и вр. Разложки суходол. Хванахме пътеката за основната кота на вр. Баюви дупки 2821 м., но времето вече ни притискаше и посетихме само коти 2812 м. и по билото - 2813 м., след което се върнахме на седловината при раниците. От там претърчахме през всички възможни коти около вр. Разложки суходол, 2728 м. и през седловината Итипица хванахме надолу през Суходолско езеро и Бункера към х. Яворов, където стигнахме в 19:05 ч.










Това трябва да са вр. Пирин, Плешки, Даутов и отпред и вдясно - Окаден. Моля, знаещите да ме поправят, ако съм сгрешил!







Вторник, 16.08.2016 г. Х. Безбог - Попово езеро - вр. Джано, 2657 м. Интересната част беше реброто към вр. Кадиев рид, 2709 м. и Горното Брезнишко езеро, но по средата на пътя, жена ми се отказа, а не ми се връщаше по камъните, за да взема фотоапарата.....







(последните снимки са от телефона на колегата)
Всички снимки.
Пет Авг 19, 2016 7:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
lubitel написа:
...
Това трябва да са вр. Пирин, Плешки, Даутов и отпред и вдясно - Окаден. Моля, знаещите да ме поправят, ако съм сгрешил!

...
... Интересната част беше реброто към вр. Кадиев рид, 2709 м. и Горното Брезнишко езеро,...

...
Върховете са връх Пирин (вляво), така нареченият Безименен връх с кота 2596 м (Малка Джинджерица)(в средата), Даутов връх (вдясно), Окаден (най-вдясно на преден план), Каменишки връх (в средата пред връх Пирин и Безименен връх). Връх Плешки мисля, че не се вижда, може би се подава само малка част от неговия южен склон между връх Пирин и Безименен връх.

Реброто между Джано и Кадиев рид е известно и като Малкото конче. Smile

Горното Брезнишко езеро ми се вижда попресъхнало. Има ли течаща вода за пиене на него, оттича ли се, тоест става ли за бивакуване?

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Авг 19, 2016 9:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Машини сте вие БорисеSmile

Стефане,
Горното Брезнишко езеро има повърхностен отток само през пролетта и ранно лято. След това под земята се движи водата.
Малки "кончета" в туристическите глави с лопата да ги ринеш. В случая, от Джано към Кадиев рид, проблемният каменист участък се подсича от запад. Помоему дори и не се и разбира, че си минал някакво стеснение - "конче'. Все пак... разни хора, разни идеали.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пет Авг 19, 2016 11:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Поздрави, Борко - отново чудесни Пирински гледки. Пак ли бяхте с колегата excalibur?

Зелената марка - по случайност сте хванали момента, когато вкарах пътеката до Яворова поляна от Speedy в картата. Ама виж ти, каква драматична завръзка се е получила Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Авг 19, 2016 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Speedy написа:
Машини сте вие БорисеSmile

Стефане,
Горното Брезнишко езеро има повърхностен отток само през пролетта и ранно лято. След това под земята се движи водата.
Малки "кончета" в туристическите глави с лопата да ги ринеш. В случая, от Джано към Кадиев рид, проблемният каменист участък се подсича от запад. Помоему дори и не се и разбира, че си минал някакво стеснение - "конче'. Все пак... разни хора, разни идеали.
Благодаря за информацията.

Относно подсичането на "Малкото конче" - такива хубави камъни, пък да ги подсичам? Не мисля. Вие подсякохте ли клека на Бойков връх? Wink

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Съб Авг 20, 2016 7:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
...Върховете са връх Пирин (вляво), така нареченият Безименен връх с кота 2596 м (Малка Джинджерица)(в средата), Даутов връх (вдясно), ..... Връх Плешки мисля, че не се вижда, може би се подава само малка част от неговия южен склон между връх Пирин и Безименен връх..... Има ли течаща вода за пиене на него, оттича ли се, тоест става ли за бивакуване?

Благодаря, Стефане! За вр. Пирин и вр. Даутов (както и за Каменишки и Окаден) бях сигурен. Когато миналата година отскочихме от Даутов до кота 2596 (Малка Джинджирица) ми се видя много близо до Даутов и много лесен връх, а от Разложки си изглежда сериозно... Laughing
До Горно Брезнишко езеро не сме слизали.
Speedy При нашето ограничение да не спим на палатка или в хижа, нямаме друг избор, ако искаме да видим всички хубости на Пирина.... А Малко конче някои наричат и стеснението между Типиците Laughing
dido Да, бяхме с колегата excalibur. Всъщност, тъй като не бях ходил от х. Яворов към Яворова поляна и Погледец, всичко ми беше интересно, затова и минах през двете коти, но загубихме ценно време и така ми остана баш върха Баюви дупки 2821 м. Laughing
Съб Авг 20, 2016 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Благодарности от името на цялата ни група на tortomanin за навременната логистика от х. "Гоце Делчев" до Добринище!!!

И двата дни имахме технически проблеми иначе спокойно първия ден можеше да включим Албутин или най-високата кота на Байова дупка, а втория - Демирчал, т.е. ако не бъркам след Кадиев рид...
Съб Авг 20, 2016 9:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Вие подсякохте ли клека на Бойков връх? Wink

И още как. Възможно най-далеч от него! Тъпкано ни го върна на слизане към Корнишко.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Съб Авг 20, 2016 10:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В неделя, 04.09., най-накрая успяхме да посетим Превалски чукар, 2608 м. нв., един връх, който отдавна ми беше в плановете, но все излизаше нещо по-интересно Oops . Тръгнахме от Мозговишкото водохващане към з. Спано поле и се отклонихме по пътеката за Тевно езеро. До Чаирското езеро стигнахме за около 3 часа, след което се заговорихме с един пловдивчанин и обърках времената....




Тъй като беше рано, поехме към Типиците. В тази посока не бяхме минавали по тях и ни беше интересно. Срещнахме много млади хора, тръгнали към Тевно езеро; с някои надълго се разговорихме.




След Типиц, 2646 м.нв., хванахме надолу без пътека и за около 2 ч. и 20 мин. бяхме при колата на водохващането.
Отнесеното мостче над Башлийца е възстановено:

Всички снимки.
П.П. На 05.09. тръгнахме към Беговишко езеро, но стигнахме само до Даков мост Laughing - събраха се едни черни облаци и преустановихме разходката, а на 08.09 се разходихме до Рупите и античния град Хераклея Синтика.
Пон Сеп 19, 2016 1:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
На 23.09.2016 г. решихме да обиколим Караулите. Тръгнахме от Мозговишкото водохващане и през з. Спано поле и Малко Спано поле стигнахме крайната кота 2609 м. нв. за малко под 4 часа.









След като обиколихме всички възможни коти на Караулите, се спуснахме по едно ребро към Голямо Спано поле и през Душевадника (жълтата маркировка) и по деривацията се върнахме при колите.
Всички снимки.
П.П. Оказа се, че същият ден е имало състезания на 70 и 150 км. обиколки на Пирин.
Сря Окт 05, 2016 7:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Първата за тази година разходка в Пирин беше и подарък за предстоящия ми рожден ден. Маршрутът беше - х. Бъндерица - вр. Кутело - Кончето - вр. Бански суходол - Безименната кота 2853 м., от която се отделя Котешкия чал, - з. Кончето - вр. Баюви дупки и от премката с Разложки суходол - слизане по пътеката за х. Яворов и бонуса до м. Бетоловото. Пътеката много добре се следи в гората и в горната си част, но през голямата поляна след година-две ще се изгуби, а е много приятна и бърза.


















Всички снимки.
Сря Юли 19, 2017 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, през настоящата седмица смятам да се поразходя из Пирин, стига да случа на хубаво време.
Интересува ме някакъв еднодневен маршрут, тръгващ от х.Безбог (лифта) и връщане пак там до към 16.30-17ч. В Пирин съм ходил само от х.Вихрен до вр.Вихрен и обратно, така че всичко което ми предложите, ще ми е непознато и интересно. Темпото ми е около средното, интересуват ме маршрути по възможност маркирани, ако не-поне да са ясно различими, без алпинистки изпълнения Very Happy .
Пет Авг 11, 2017 10:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравей! Ако ще ползваш лифта на слизане, крайният срок е 16:30 ч.
Маркирани маршрути: - х. Безбог - Попово езеро - Демиркапия + немаркирано до вр. Джано и поглед към Кременските езера;
- х. Безбог - Джангалска порта - Валявишки езера и обратно;
- х. Безбог - Попово езеро - Краледворски (Момини, Самодивски) езера и по пътеката за Тевно езеро (до самото Тевно са около 3 ч. без почивките, така че изпускаш лифта на връщане);
- много ми харесва маршрута - х. Безбог - Тевно езеро - Мозговишка порта - Валявишки езера - Джангалска порта - х. Безбог, но на мен ми отне 7 ч. и 40 мин. с почивките и изпускаш лифта.
Немаркирани маршрути: - х. Безбог - вр. Безбог - вр. Мангър тепе (Полежан), ако продължиш след връхната кота на Мангър тепе ще видиш вр. Газей и Горно Газейско езеро. Можеш и да разделиш този маршрут на две и да отскочиш до някои от Обидимските ушици (пр. т.н. Малък Полежан);
Ако нещо трябва да се доизяснява, питай!
Пет Авг 11, 2017 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
lubitel написа:
Здравей! Ако ще ползваш лифта на слизане, крайният срок е 16:30 ч.
Маркирани маршрути: - х. Безбог - Попово езеро - Демиркапия + немаркирано до вр. Джано и поглед към Кременските езера;
- х. Безбог - Джангалска порта - Валявишки езера и обратно;
- х. Безбог - Попово езеро - Краледворски (Момини, Самодивски) езера и по пътеката за Тевно езеро (до самото Тевно са около 3 ч. без почивките, така че изпускаш лифта на връщане);
- много ми харесва маршрута - х. Безбог - Тевно езеро - Мозговишка порта - Валявишки езера - Джангалска порта - х. Безбог, но на мен ми отне 7 ч. и 40 мин. с почивките и изпускаш лифта.
Немаркирани маршрути: - х. Безбог - вр. Безбог - вр. Мангър тепе (Полежан), ако продължиш след връхната кота на Мангър тепе ще видиш вр. Газей и Горно Газейско езеро. Можеш и да разделиш този маршрут на две и да отскочиш до някои от Обидимските ушици (пр. т.н. Малък Полежан);
Ако нещо трябва да се доизяснява, питай!


Благодаря много. Извинявай за закъснелия отговор, но днес няколко пъти опитвах да вляза във форума през телефона, и все не успявах.
Мен ме устройва дори да изпусна лифта за малко, стига да мога да стигна до колата по светло-въпроса е колко часа е пеша и как е пътя дотам?
Ще погледна на картата описаните от теб маршрути и ще питам пак!


.
Съб Авг 12, 2017 9:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
Страница 12 от 16

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov