ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
12 часа Пирин (+ видео от Кончето)!

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
12 часа Пирин (+ видео от Кончето)!
Автор Съобщение
hvanigorata



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 69
Местожителство: София

Мнение 12 часа Пирин (+ видео от Кончето)! Отговорете с цитат
Бях доста унил заради проваленото ми рилско приключение, та честно казано не очаквах кой знае какво като ме подбраха за Вихрен.
Сега: мисля че съм влюбен. Или обсебен, не знам Rolling Eyes Постоянно кроя планове как да се върна в тази планина...


Маршрутката за х. Вихрен тръгва от автогарата в Банско в 8:30 сутринта, струва 6 лева и беше претъпкана, та шофьора се обади на свой колега, който да дойде с "бусо" и да обере останалите туристи... В 9:20 бяхме закрачили бодро нагоре по пътеката и 15 минути по-късно изгубихме маркировката и се запровирахме през клека. Беше забавно: едновременно се държиш за клек, стъпваш върху клек и си пазиш очите от клек. От толкова объркване там си има ясно изразена пътечка. Както и да е: издрапахме до маркировката и 12:10 бяхме на върха, където си починахме и похапнахме. 15: 10 бяхме преминали по Кончето и другарчетата ми изявиха желание да отидат до заслона, което аз не споделях, та си отвисях 40 минути съзерцавайки микроскопичните крави долу.
На връщане от казаните отново загубихме червената маркировка точно над хижата и за да си спестим клека, слязохме по една каменна река. 8 вечерта бяхме на х. Вихрен и след оглед на интериора и тоалетната решихме, че тръгваме надолу по шосето за Банско (стая с баня с топла вода, телевизия и интернет за 12 лева!!). Час и нещо по-късно ни взеха на стоп и 10: 30 вече бяхме на масата на картофки и Пиринско Croc

Видео от Кончето:
http://www.youtube.com/watch?v=7f--UAM1LD0&hd=1
И няколко снимки:
http://picasaweb.google.bg/111687180978350417637/nmcOTI#
Пет Авг 13, 2010 10:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
Velio



Регистриран на: 20 Май 2010
Мнения: 104

Мнение Re: 12 часа Пирин (+ видео от Кончето)! Отговорете с цитат
hvanigorata написа:
Бях доста унил заради проваленото ми рилско приключение, та честно казано не очаквах кой знае какво като ме подбраха за Вихрен.
Сега: мисля че съм влюбен. Или обсебен, не знам Rolling Eyes Постоянно кроя планове как да се върна в тази планина...


както са казали хората - всяко зло, за добро Wink
Пет Авг 13, 2010 11:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Банскалии май ще вземат да се усещат, че хляб има и в летния туризъм ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Авг 13, 2010 11:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Банскалии май ще вземат да се усещат, че хляб има и в летния туризъм ...


Ами...едва ли,Джоретата са на принципа"сека снежинчя стотинчя" Tooth
Пет Авг 13, 2010 12:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Ей, кофти комерсиалисти!!! 6 лева до х. Вихрен. За същото разстояне от Сандански до Попина лъка - 2лв.
Пет Авг 13, 2010 1:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Добринище - Гоце Делчев - 3 кинта...
Пет Авг 13, 2010 2:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Добринище - Гоце Делчев - 3 кинта...

Еми същата работа като имаш предвид, че е 11 км, а онова е 18. Интересно ми е дали инадолу е толкова? Smile
Пет Авг 13, 2010 2:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Толкова си е и надолу, ама това е един от превозвачите. Другият иска по 4-5лв на калпак Shocked
Пет Авг 13, 2010 2:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
hvanigorata



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 69
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Добринище - Гоце Делчев - 3 кинта...


До хижа Гоце Делчев ли?? Защото наистина ме интересува за транспорта до тая хижа... Дайте повече инфо, ако може.

Иначе: явно може да си сложат каквато искат цена като няма кой друг да вози, а и 1/3 бяха чужденци Rolling Eyes
Пет Авг 13, 2010 4:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Да, хижа Гоце Делчев.
Бусовете по принцип чакат влака на гарата, имам телефона на едната фирма. Ще опитам най-късно в понеделник да ти го пратя на лични.

В общи линии - синия бус взима по-скъпо. Белия, ако е пълен (9 човека) взима 3лв.
Пет Авг 13, 2010 4:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
elena



Регистриран на: 11 Юни 2009
Мнения: 134
Местожителство: Г.ДЕЛЧЕВ

Мнение Отговорете с цитат
Туризма си е скъпо удоволствие - всяка крачка стотинка.Като ни усетят че сме на зор да качваме планината ще ни оскубят както си искат.
Като помисли нетуриста, казва: тия луди дават пари за да се потят по чукарите, чувала от сорта "ония.... баир-будали''.Еех , на кого да разказваш че туриста е човек който ходи по най-трудния, най-дългия път, скапва се от умора и като се прибере в къщи казва колко хубаво му е минал деня.

_________________
В ПЛАНИНАТА Е КРАСОТАТА НА ЖИВОТА.
Пет Авг 13, 2010 6:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес MSN Messenger
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov