ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на панталон
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на панталон
Автор Съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
vladofff написа:
Hristoa76 написа:
Здравейте, малко тъп въпрос.Купих си панталон Шьофел,нормален,туристически! На крачола отпред и най- долу са сложили по една метална кукичка- е не мога да разбера каква им е ролята..!Надявам се някой да знае,иначе,мисля да ги отрежа!

Предполагам за да се захваща за връзките на обущата, както е при повечето модели нескопосани гети.

Мдам-точно затова е!Да не ти се навдига крачола като газиш в(не много дълбок) сняг!
Относно гетите-явно не съм попадал на скопосани щото всички дето съм виждал си имат кукиSmileSmile

Какво разбирам под нескопосани - идиотско е гетите да се разширяват като конус, уж с идеята да покриват връзките на обувките. Така дори стегнати с куки, ластици и какво ли не, винаги стои прекрасната възможност да се пълнят отдолу със сняг. Ако нямат такива уширения, и куки не са нужни....
Ако приемате съвети за модификация, да ви кажа от мой личен опит какво съм правил и намерил за успешно, тествано многократно. След като с години ходя само със собствено шити гети, реших да се направя на гъзар и си купих възможно най-скъпите, горетексови мамутски гети. Какво се оказа - и те са като конус, съответно почват да се пълнят. Каишката е калпаво зашита и се наложи да усилвам шевовете, тъй като се разпраха, конусът го премахнах с машината.... Сега, има нещо друго с куката - ако гетата е със цип, а не с дебело велкро, често началото на ципа се поврежда от напреженията. Затова над него зашивам скоба и поставям такава кука. Когато куката държи скобата, това се прави по начин, че заключена, куката да скъсява разстоянието между двете страни на ципа. Така ако при газене на гаден сняг се получат напрежения, те ще се оберат от куката в скобата и ципа няма да пострада. същото важи и за велкрото. От вътрешната страна на крака може да се намаже с полиуретан, за да не късат котките плата.
Пет Мар 25, 2016 10:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Да,благодаря за полезната информация!Тъкмо щях да забия въпрос и за гетите...!Панталона го сефтосах в неделя от село Солища до хижа Перелик..Много аматьорско..Първите 1-2 км. добре,после почна един сняг, от 10 см до 50- 60 към хижата..Гети никога не съм имал,обувките почнаха да се пълнят със сняг!А интересно,панталонът не се намокри..На колегата беше памучен,до колената се намокри!Та ми стана интересно,как точно трябва да се стегнат долу гетите,та да не пропуснат сняг?А кукичките сега ги пробвах у нас на " сухо", ама не съм убеден че вършат някаква работа!
Пет Мар 25, 2016 9:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ами аз когато не си нося гети бъркам в раничката вадя връзки за обувки/ нося си няколко такива най- различни за резерва и за каквото ми потрябват/ и си ги връзвам над панталоните върху обувката, това е някакъв начин да намалиш влизането на сняг в обувките.
Пон Мар 28, 2016 10:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ceckoguide



Регистриран на: 26 Фев 2014
Мнения: 144

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, трябва ми водонепропускаем панталон, може и втора употреба да е.Идеята е да е максимално евтин, защото ми е като част от задължителната екипировка за едно състезание и надали бих тръгнал да тичам някога с него.Някакъв промазан/гумиран може би би бил добър вариант.

_________________
Човек дори и добре да катери, се жени!
Вто Май 03, 2016 9:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Ветро- и водоустойчив панталон има Ташев, около 30 лв. Може да има и по-евтини. Провери в Декалтон, не може да нямат нещо подобно.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Май 03, 2016 10:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hanastasov



Регистриран на: 24 Апр 2014
Мнения: 74
Местожителство: Карлово, София

Мнение Отговорете с цитат
Какво ще предложите за зимен панталон - да се гази в сняг и да не се намокри и да пази от вятър. Искам качествен и хубав, какво бихте си взели за 300 лв. Благопдаря
Нед Сеп 25, 2016 4:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dishko



Регистриран на: 11 Ное 2014
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
https://www.bike24.com/1.php?__qf_product-list-order-by=&orderby=3&content=7&menu=1300%2C1310%2C1311&pgc%5B7656%5D=7659&pgc%5B7660%5D=7661
ти си избери.
Нед Сеп 25, 2016 10:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petrucci



Регистриран на: 03 Окт 2014
Мнения: 25

Мнение зимен панталон Отговорете с цитат
Привет.Търся мнение за този панталон http://www.decathlon.bg/p/8010075_pantalon-alpinism.html#/272-200-s .Интересува ме дали е подходящ за туризъм за температури около 0 гр.Не търся чак толкова дебел панталон че да се изпотявам а нормален софтшел за зимни преходи.
Вто Яну 17, 2017 12:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Re: зимен панталон Отговорете с цитат
petrucci написа:

Трета зима го нося, нямам оплаквания Wink
Вто Яну 17, 2017 7:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petrucci



Регистриран на: 03 Окт 2014
Мнения: 25

Мнение Re: зимен панталон Отговорете с цитат
dobrifin написа:
petrucci написа:

Трета зима го нося, нямам оплаквания Wink
изглежда че е много дебел а при нас зимата е топла. Въпроса ми е по дебел ли е от обикновените софтшели?
Вто Яну 17, 2017 8:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Не е дебел, нормален софтшел е.
Вто Яну 17, 2017 8:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petrucci



Регистриран на: 03 Окт 2014
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
dobrifin написа:
Не е дебел, нормален софтшел е.
на 173cm височина и 80кг кой размер отговаря?
Вто Яну 17, 2017 10:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Може би XL или L, първият може да ти е малко дълъг, но вторият може да ти е тесен, а на дължина да ти е по-добре. Има вариант да го смениш, ако не ти стане.
Вто Яну 17, 2017 12:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм много доволен от това Zajo Tux беше на много добра промоция в магазина им (под 60лв ),вече за 3- ти път го ползвам в студеното време и няма никакъв проблеми със него (естествено с термо бельо от долу )
Много ми харесва че има вътршни гети с закопчалка за обувките,тирантите са му малко по тънки но имам още 3 зимни панталона от които мога да сваля.
Вто Яну 17, 2017 6:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petrucci



Регистриран на: 03 Окт 2014
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
Пристигна зимния панталон SIMOND и си е екстра на първо гледане.Тирантите не са направени както трябва според мене но това е в реда на нещата.В неделя ще го тествам по Беласица и ще споделя тук впечатленията.
Пет Яну 20, 2017 6:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 8 от 10

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov