ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на панталон
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на панталон
Автор Съобщение
petrucci



Регистриран на: 03 Окт 2014
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
petrucci написа:
Пристигна зимния панталон SIMOND и си е екстра на първо гледане.Тирантите не са направени както трябва според мене но това е в реда на нещата.В неделя ще го тествам по Беласица и ще споделя тук впечатленията.
днеска повървях 15 км в дълбокия сняг с панталона.еми добре си е даже супер е...няма изпотяване ,,няма сняг в обувката ,,,широк е панталона/удобен/приятно впечатление правят отворите за проветрение отстрани.незнам и нямам по скъп зимен панталон за да ги съпоставя но за тез парици си е попадение отсекаде.не знам дали е нужно да се наливат камара пари за софтшел при положение че за 80 пари зимаш този панталонец.
Нед Яну 22, 2017 9:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Re: зимен панталон Отговорете с цитат
petrucci написа:
Привет.Търся мнение за този панталон http://www.decathlon.bg/p/8010075_pantalon-alpinism.html#/272-200-s .Интересува ме дали е подходящ за туризъм за температури около 0 гр.Не търся чак толкова дебел панталон че да се изпотявам а нормален софтшел за зимни преходи.

Трудно ми е да кажа, че съм доволен от панталона.

При топло и тихо време около 0 гр е ОК. Нося го втора зима, но досега само по писти.

Ала падне ли под -5/-8, задуха ли - вече не топли. Студа влиза вътре, колената почват да скърцат, ореха мръзне.

Преди 2 седмици го тествах в реална зимна планина и сега си търся нещо, което наистина ще ми спаси задника в екстремна ситуация.
Пет Фев 10, 2017 2:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petrucci



Регистриран на: 03 Окт 2014
Мнения: 25

Мнение Re: зимен панталон Отговорете с цитат
planinar написа:
petrucci написа:
Привет.Търся мнение за този панталон http://www.decathlon.bg/p/8010075_pantalon-alpinism.html#/272-200-s .Интересува ме дали е подходящ за туризъм за температури около 0 гр.Не търся чак толкова дебел панталон че да се изпотявам а нормален софтшел за зимни преходи.

Трудно ми е да кажа, че съм доволен от панталона.

При топло и тихо време около 0 гр е ОК. Нося го втора зима, но досега само по писти.

Ала падне ли под -5/-8, задуха ли - вече не топли. Студа влиза вътре, колената почват да скърцат, ореха мръзне.

Преди 2 седмици го тествах в реална зимна планина и сега си търся нещо, което наистина ще ми спаси задника в екстремна ситуация.
За ходене по дебелия или поларен отвътре панталон е възможно да те изпотят ,което не е най разумното нещо в планината.Ако е -10 слагаш термо отдолу и си готов.Пак казвам възможно е някой панталон на RAB да е по топъл и удобен но си има и своя цена,а този Декатлонския е 80 лв и засега съм пре доволен.
Пет Фев 10, 2017 6:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Понеже в едни изисквания за екипировка прочетох "зимен панталон за планина (не ски панталон)" някой знае ли съществена разлика между двата?

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Яну 25, 2019 8:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
legio



Регистриран на: 19 Дек 2018
Мнения: 5
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
От декември месец 2018 г съм с този панталон от Декатлон: https://www.decathlon.bg/p/8493789_mzhki-pantalon-za-prekhodi-v-snyag-sh500-x-warm-stretch-cheren.html#/8387-340-l_w34_l34 (МЪЖКИ ПАНТАЛОН ЗА ПРЕХОДИ В СНЯГ SH500 X-WARM STRETCH). Панталона е много удобен, топъл и ветроустойчив, определено си струва. Smile
Пет Яну 25, 2019 9:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм най-доволен съм от магазин Humana second hand
Последната ми придобивка нов зимен панталон с тиранти Helly Hansen размер L -само за 30 лв Very Happy
Панталонът има странични ципове от горе до долу и може да се облича без сваляне на обувките при нужда.

п.с. Трябва да се дебне като зареждат с нова доставка (към края на всеки месец). След 1-вата седмица имат намаление 20%, след 2-3 седмица 50%, а последната седимица всичко е по 4 лв Smile
Нед Яну 27, 2019 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
legio написа:
От декември месец 2018 г съм с този панталон от Декатлон: https://www.decathlon.bg/p/8493789_mzhki-pantalon-za-prekhodi-v-snyag-sh500-x-warm-stretch-cheren.html#/8387-340-l_w34_l34 (МЪЖКИ ПАНТАЛОН ЗА ПРЕХОДИ В СНЯГ SH500 X-WARM STRETCH). Панталона е много удобен, топъл и ветроустойчив, определено си струва. Smile


+1 аз съм със синия. Смених му колана от съседния щанд с някакъв ловджийски за 6лв

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Пон Яну 28, 2019 12:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Понеже в едни изисквания за екипировка прочетох "зимен панталон за планина (не ски панталон)" някой знае ли съществена разлика между двата?


Скиорският панталон е с дебела подплата и съответно по-топъл от зимният панталон за баир-будали като нас. Нашите са по-тънки, защото при ходене се отделя повече топлина (сравнено със ските). А никой няма нужда да се поти като ... пък и тая пот може да замръзне за нула време на някое ветровито място.
Според мен зимният панталон трябва да е от плътна материя, тип софтшел и да има ципове за вентилация. Като духне вятъра дебелата, плътна материя трябва да държи студа отвън, а термобельото те държи сух и топли колкото може. И лично аз като тръгвам съм си облякъл термобельото под панталона, защото това да си събличам панталона, защото ми е станало студено и тогава да обличам нещо си ... ми се струва като македонска наденица в гръцки ресторант Smile

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Пон Яну 28, 2019 12:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян написа:

Според мен зимният панталон трябва да е от плътна материя, тип софтшел и да има ципове за вентилация. Като духне вятъра дебелата, плътна материя трябва да държи студа отвън, а термобельото те държи сух и топли колкото може. И лично аз като тръгвам съм си облякъл термобельото под панталона, защото това да си събличам панталона, защото ми е станало студено и тогава да обличам нещо си ... ми се струва като македонска наденица в гръцки ресторант Smile

Съгласен!
Може и да е хардшел-ако времето е сУраво и кУраво...
Въпроса с термо-бельото е тънък и хм...доста индивидуален-ако не си много зиморничав и пекне слънце-обратния процес също не е приятен-да ползваме твоята символика-гръцка наденица в македонски ресторант-та въпрос на личен избор+добро преценяване на обстановката и прогнозата Very Happy
Сря Яну 30, 2019 10:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Това изисквяне го видях в проява за зимно изкачване на Мусала. За това попитах. Според мен разликата е само в крачолите.
Колкото за дрехите "колкото повече, толкова повече."

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Яну 30, 2019 11:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Fjalraven имат уникални панталони, ама и цените са шведски Confused
Чет Яну 31, 2019 9:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Това изисквяне го видях в проява за зимно изкачване на Мусала. За това попитах. Според мен разликата е само в крачолите.
Колкото за дрехите "колкото повече, толкова повече."


Не е само в крачолите. Казвам го и като скиор. Ски панталоните са направени за статично състояние, на лифта се возиш повечето време отколкото се кара и пазят доволно от студ. На коленете имат нещо като наколенки, които претриват ако се ходи постоянно с тях. Горе имат като кръстен колан , и всякакви уши и горе и далу, за захващане на обувки Ще завриш от тази сребриста материя вътре :



Долу са широки като чарлстонки, за да влезе обувката вътре и да има място да движи тя в панталона. Щото при въртенето на ските и обувката се мести, а тялото на добрия скиор се стреми да е неподвижно, с лице към склона. . Там има и цип и една твърда материя . По-къси са, за да не се срежат от кантовете на ските. Най - долу имат втори панталон за да не влиза сняг и всякакви уши , ластици и копчалъци, и горе и далу, долу за захващане на обувки :







Ако говорим за Лидол, там всичко е имитация , всичко колкото става толкова и не става за всичко.... но истински скиорски панталон не става да се ходи с него. Да земеш по бира !?

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Чет Яну 31, 2019 2:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
Йосарян написа:

Според мен зимният панталон трябва да е от плътна материя, тип софтшел и да има ципове за вентилация. Като духне вятъра дебелата, плътна материя трябва да държи студа отвън, а термобельото те държи сух и топли колкото може. И лично аз като тръгвам съм си облякъл термобельото под панталона, защото това да си събличам панталона, защото ми е станало студено и тогава да обличам нещо си ... ми се струва като македонска наденица в гръцки ресторант Smile

Съгласен!
Може и да е хардшел-ако времето е сУраво и кУраво...
Въпроса с термо-бельото е тънък и хм...доста индивидуален-ако не си много зиморничав и пекне слънце-обратния процес също не е приятен-да ползваме твоята символика-гръцка наденица в македонски ресторант-та въпрос на личен избор+добро преценяване на обстановката и прогнозата Very Happy


Това за субективната преценка на обективните обстоятелства въобще няма да го коментиране Very Happy Мисълта ми беше, че ако очаквам да е студено се обличам като за студено и обратно Smile Така де..
Я по-добре кажи за хардшела.
Софтшела е по-дебела плътна материя, която има добра ветробранна функция, не пази от силен дъжд, но през зимата какъв дъжд ще вали горе?
А пък хардшела - тя се ползва за якета доколкото знам. Има ли панталони за хардшел?
Фен, ти ходиш доста през зимата, напиши нещо интересно, недей да те мързи.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Чет Яну 31, 2019 4:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ходи Фенчето той, ама с ..........................колата до хижата, после я скрива някъде овъргаля се в мокрото и се появява все едно идваотдалече. Номера Very Happy
Чет Яну 31, 2019 5:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Моите начини за зимно обличане са следните -
1. При "обикновен студ" - поларен клин и, като задуха ветъра, отгоре се слага това, де му казвате хардшел. По нашенски се казва дебел шушляк. Със странични зипове, за да се слага или маха с котки на краката без събуване.
2. При голям студ, но при ходене - може с т.нар. софтшел/или винтстопер, или на разговорен език - полар със залепен отгоре шушляк, а ако стане мокро - пак отгоре дебелия шушляк..
3. При много голям студ с вятър, за стоене на едно място, или най-отвратителното - катерене на водопад, като да кажем Езерния лед - термобельо, поларен клин, "софшела" и отгоре "хардшела"... То друго и да искаш, не можеш навлече...
Чет Яну 31, 2019 5:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 9 от 10

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov