ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Разлепен Zephyr II GTX

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Разлепен Zephyr II GTX
Автор Съобщение
Trace



Регистриран на: 25 Яну 2019
Мнения: 3
Местожителство: София

Мнение Разлепен Zephyr II GTX Отговорете с цитат
Здравейте, директно по темата. Имам 9 годишен Vasque Zephyr II, vibram-а на лявата обувка се отделя от корпуса на подметката (на снимките). Дясната също е тръгнала.
Скоро я водих на уж кадърен обущар, но не се справи и след няма и 2 седмици се върнах в изходна позиция. Какво предлагате като варианти? Определено съм доволен от модела и сърце не ми дава да го оставя.

http://picbg.net/pic.php?u=29981GCP2P&i=881251&file=.jpg

http://picbg.net/pic.php?u=29981GCP2P&i=881253&file=.jpg

http://picbg.net/pic.php?u=29981GCP2P&i=881252&file=.jpg

http://picbg.net/pic.php?u=29981GCP2P&i=881250&file=.jpg
Пет Яну 25, 2019 7:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Имаше препоръки за добри обущари тук във форума.
За всеки случай си носи свински опашки в планината, ако ти се разлепи повече подметката.
Съб Яну 26, 2019 9:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
djogobg



Регистриран на: 28 Дек 2016
Мнения: 106

Мнение Отговорете с цитат
Уви, гумата старее и най вече средната, антивибрационна, мека гума. Обикновено започва да става на трохи, които, колкото и да ги лепиш, все се ронят. Може и да не е такъв случая ти, но 90% ми звучи да попадаш в тази графа(особено с 9-годишна обувка). При следващия обущар помоли, да ти снима, как е състоянието на подметката, в дупката, преди да залепи, или направо да видиш на живо. Просто, за да знаеш, дали има смисъл да наливаш още пари в нея. За това за стареенето ме открехна един обущар на Неофит Рилски или Хан Аспарух, не помня вече, в едно клекшопче между Ангел Кънчев и Витошка. Може и още да работи - не знам. Сменял съм при него подметки на два чифта обувки, ама като отидох с любимите си високи кожени планинарски и направо пред мен хвърли едно око, отлепи подметката и ми показа, на какво прилича по средата.
Съб Яну 26, 2019 11:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Trace



Регистриран на: 25 Яну 2019
Мнения: 3
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
djogobg написа:
Уви, гумата старее и най вече средната, антивибрационна, мека гума. Обикновено започва да става на трохи, които, колкото и да ги лепиш, все се ронят. Може и да не е такъв случая ти, но 90% ми звучи да попадаш в тази графа(особено с 9-годишна обувка). При следващия обущар помоли, да ти снима, как е състоянието на подметката, в дупката, преди да залепи, или направо да видиш на живо. Просто, за да знаеш, дали има смисъл да наливаш още пари в нея. За това за стареенето ме открехна един обущар на Неофит Рилски или Хан Аспарух, не помня вече, в едно клекшопче между Ангел Кънчев и Витошка. Може и още да работи - не знам. Сменял съм при него подметки на два чифта обувки, ама като отидох с любимите си високи кожени планинарски и направо пред мен хвърли едно око, отлепи подметката и ми показа, на какво прилича по средата.


Да, част от гумата се рони, както казваш. Все пак ще направя още едно лепене при обущар и следва оглеждане за февруарски промоции.
Нед Яну 27, 2019 12:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Подметката е взела-дала, самият вибрам е и сериозно изтрит. Огреждай се за нови, защото тези, дори и порядъчно добре залепени, може да ти изиграят лош номер най-където не очакваш. Искаш ли да ти покажа снимки от върха на Монте Роза с обвити с лепенка като за гипсиран крак ЛаСпортиви - намериха да се отлепят точно вечерта преди изкачването?
Пон Яну 28, 2019 3:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Trace



Регистриран на: 25 Яну 2019
Мнения: 3
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Подметката е взела-дала, самият вибрам е и сериозно изтрит. Огреждай се за нови, защото тези, дори и порядъчно добре залепени, може да ти изиграят лош номер най-където не очакваш. Искаш ли да ти покажа снимки от върха на Монте Роза с обвити с лепенка като за гипсиран крак ЛаСпортиви - намериха да се отлепят точно вечерта преди изкачването?


Недей Very Happy, направо се насочих към Kailash Trek GTX на Scarpa.
Пон Яну 28, 2019 8:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov