ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
до Каменица
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
до Каменица
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
jordy написа:
dido написа:
risto_turisto написа:

Ама аде де. Много трещи тая година по Пирин-а чета.
Трябва да се изчака стабилизиране на времето. Предполагам края на този месец, началото на другия.


Аз от 2-ри януари като съм го зачакал това стабилизиране на времето в Пирин ... така и не се случи тая година. Bad Mood

Jordy, те хората са ти наредили гръмоотводи до доле бре Very Happy


Е и ние как трябваше да постъпим?Да си вървим спокойничко и да чакаме
мълнията да падне върху пилона ли?!? Shocked


Аз лично в такава ситуация включвам на 2-ра, щото съм електроинженер Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Авг 16, 2010 3:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Добре тогава,представи си следната хипотеза,която в конкретния
случай хич не е невъзможна.Мълния удря гръмоотвода и ти си на
половин или един метър от него(тъй,като те следват пътеката)
Какво се случва?Ще ти кажа веднага.В най-добрия случай пълниш
гащите,а в най-лошия ти спира сърцето от стреса и уплахата(да не се случва никому)
А има и трети вариант-мълнията може да помисли,че гръмоотвод е не пилона,
а щеките,които стърчат от раницата ти. Wink
Пон Авг 16, 2010 3:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Ако си на един метър те утепва отма, гаранция. Колеца няма заземяване и не върши работа на гръмоотвод, разбира се Wink

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Авг 16, 2010 3:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Еееей, тея дни няма да имам достъп до нета и вие сте му опънали 1000 коментара Smile
Jordy, като се засветка на върха на Яловарника и ние се разбягахме надолу по посока Демиркапийската долина, после завихме към Зъбът, че там на портичката бяхме оставили раниците. Може би затова съм нямал обхват. Планината се изчисти, но над Куклите и Кельо си стояха черните облаци и до 6-7 вечерта си гърмя... Иначе единствените хора, които срещнахме през деня, освен неопитната групичка, която бе тръгнала за Велебит, бяха групичка с малки деца, тръгнали на разходка от Велебит до портичката между Куклите и Зъбът и обратно - дано тях не ги е тряскало, защото бурята си беше най-силна около Трите върха и на юг...
И вие сте брали страх като нас, ама сме се разминали само с Уплаха Smile
Пон Авг 16, 2010 6:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Хайде и аз Smile
Та накратко - няма да отварям нова тема - ще пусна няколко снимки от Каменишкото било, където разходихме тоя уикенд. От Беговица нагоре хванахме към Солището, от там по върхарите Smile. Както вече разбрахте бурята ни хвана на Яловарника, но ние й "избягахме" Smile.
Неделята пък качихме Каменица и от там част от групата се устреми към Яловарника. Специални поздрави чрез снимките отправям към Вельо и Жоро Very Happy !

Зъбът и Куклите се подават от Солището / съжелявам за лошото качество, ама слънцето беше над Куклите и апарата не е последно поколение / Smile



Каменица, Зъба и Яловарника от Куклите. Отзад наднича Джано:



Яловарника, гледан от Зъба:



Моите хора драпат последни метри към пиринския любимец минути преди бурята:



Атмосферата след бурята се разчисти за да видим това Smile



Това не казвам къде е снимано, щото така се разбрахме с Jordy Smile Който знае да си трае Cool



Една класическа снимка, която напеследък е модерно да се качва. Но пък да споделя все пак и моята гледна точка:



Главното пиринско било между Ченгелчал и Хамбарташ, гледано от Каменица. С един много близък приятел сме си кръстили / за между нас си само / единия от безименните върхове поради наличието на желязната постройка, подобно на Вихренската...



Ето го и Яловарника!!!



Ето един от съществените участъци от траверса:



Това да не се гледа от туристи...



Ето го отдолу изящния красавец Smile



И за " Довиждане " една класическа гледка Smile


Пон Авг 16, 2010 8:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Галена



Регистриран на: 05 Авг 2009
Мнения: 38
Местожителство: София/Навсякъде...

Мнение Отговорете с цитат
Лелелеле, благодаря за душевния оргазъм, момчета! Яловарникът ми е толкова в кръвта, без да съм го докосвала,че не е истина... Когато го видях, умряххххххххххх, и то отдалече, а за близо не ми се мисли!
Голям мъжкар. Просто го излъчва! Не, че няма по-мъжкари, но... Има върхове и върхове за мен. Някога, ако се случи, и до него ще стигна. Оф, дано не ви звуча налудничаво, но съм искрена.
Smile
Иначе за гръмотевиците... Веднъж се опитах да споделя колко изобщо не се страхувам от тях – е, не са ми гърмяли на 1 метър, но наистина им се кефя, колкото и да е странно. От височини мозъкът ми блокира, но от това безумие...
Последният път в Стара планина (пуснах едно пътеписче тук), ако се абстрахирам от загубването и мъглата, направо подтисках удоволствието да вряскам при всеки гръм, за да не изнервям добавъчно спътничката си. Поредно доказателство за липсата на общ знаменател между хората – страхове, фобии...
Иххх, сетих се за една сцена с Хийклиф от „Брулени хълмове”. Извинете лиричните отклонения, ама вие сте виновни!
Smile

_________________
Сърцето има доводи, които разумът не признава. Блез Паскал
Пон Авг 16, 2010 9:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
vasil111 написа:
risto_turisto написа:
Хубава разходка. За ценители, както обичам да казвам. Cool
От миналата година му се точа на траверсчето от Голена към Каменица и нататък.
Ама аде де. Много трещи тая година по Пирин-а чета.
Трябва да се изчака стабилизиране на времето. Предполагам края на този месец, началото на другия.


а може ли и ние с Петре? ма не го дигаш тоя тел оня ден - да дадеш малко акъл за Муратов.


а може ли и аз?
Пон Авг 16, 2010 10:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Сашо благодаря за снимките и поздравите!Като ви гледахме на Яловарника бях готов да
се обзаложа с Вельо,че ще слезеш по централния северозападен кулоар на върха,дето
разделя двете най-високи коти по сипея Wink ,но бурята изпорти нещата.


Последната промяна е направена от jordy на Вто Яну 03, 2012 9:34 am; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Авг 17, 2010 7:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
jordy написа:
Сашо благодаря за снимките и поздравите!Като ви гледахме на Яловарника бях готов да
се обзаложа с Вельо,че ще слезеш по централния северозападен кулоар на върха,дето
разделя двете най-високи коти по сипея Wink ,но бурята изпорти нещата.

Минавал съм от там 3 пъти и не е чак такова страшилище както изглежда по снимките. Ина1че - да, имаше идея да ги спусна от там за разнообразие, ама пусти светкавици... Smile
Вто Авг 17, 2010 8:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov