ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Кой е този Пирински връх?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Кой е този Пирински връх?
Автор Съобщение
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Кой е този Пирински връх? Отговорете с цитат
Изкушавам се да пусна снимка с въпроса кой е този връх. Имаме във форума такава тема, но тя е в раздела "Рила". Затова правя тема със същия въпрос и за Пирин. Smile


Пет Авг 18, 2023 7:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
МиткосваМ



Регистриран на: 01 Дек 2020
Мнения: 94

Мнение Отговорете с цитат
Ето този е - между хижа и заслон, които са сред най-популярните Smile :



_________________
С ЩЕКИ ПО ПЪТЕКИ
Съб Авг 19, 2023 12:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
МиткосваМ написа:
Ето този е - между хижа и заслон, които са сред най-популярните Smile :


Браво! Smile Фактът, че си направил тази снимка, говори, че си отишъл към един друг връх, който не е толкова популярен.
Съб Авг 19, 2023 7:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
МиткосваМ



Регистриран на: 01 Дек 2020
Мнения: 94

Мнение Отговорете с цитат
Точно, да. Smile И доволен останах - от изгледа и към него, и от него. Smile

_________________
С ЩЕКИ ПО ПЪТЕКИ
Съб Авг 19, 2023 1:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
МиткосваМ



Регистриран на: 01 Дек 2020
Мнения: 94

Мнение Отговорете с цитат
Smile Хайде и от мен един с въпросителен знак:


_________________
С ЩЕКИ ПО ПЪТЕКИ
Съб Авг 19, 2023 4:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Дали не е Конски кладенец ? Те си приличат по профил със Синаница
То всички върхове в Пирин се падат между известни хижи и заслони Smile
Горните две снимки са някой връх от билото на Типиците. Залагам на Типиц , защото вдясно се вижда връзката с изнесеният напред от билото Типиц 2

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Съб Авг 19, 2023 7:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
МиткосваМ



Регистриран на: 01 Дек 2020
Мнения: 94

Мнение Отговорете с цитат
Smile Е, това за хижите беше, за да не оиша името на върха. Smile Вместо това - снимка. А по моето питане - не, не е Конски кладенец. Не е в района около него. Smile

_________________
С ЩЕКИ ПО ПЪТЕКИ
Съб Авг 19, 2023 8:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
МиткосваМ написа:
Smile Хайде и от мен един с въпросителен знак:
...


Този връх ми се вижда много сух... Cool




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Съб Авг 19, 2023 11:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
МиткосваМ



Регистриран на: 01 Дек 2020
Мнения: 94

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy. ръкопляскания

_________________
С ЩЕКИ ПО ПЪТЕКИ
Нед Авг 20, 2023 4:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
Дали не е Конски кладенец ? Те си приличат по профил със Синаница
То всички върхове в Пирин се падат между известни хижи и заслони Smile
Горните две снимки са някой връх от билото на Типиците. Залагам на Типиц , защото вдясно се вижда връзката с изнесеният напред от билото Типиц 2


Да, върхът е Типиц 2646м. На картата на НП Пирин е отбелязан като "Голям Типиц". Реших да пусна смимката, защото преполагам, че доста хора са го изкачвали по маршрута хижа Вихрен - заслон Тевно езеро, но доста малко са го виждали от тази гледна точка. Аз се отбих от билото за да изкача и връх Типиц 2637м., който е североизточно от билото, и оттам имаме тази гледна точка.
Между другото, пътеката, която е начертана до страничния връх, в голяма част не е актуална. На картата тя се задържа близо до ръба. А в действителност клековете трябва да се заобиколят отляво (от запад). Имаше може би една пирамидка, по-скоро е импровизация без пътека.

А за Сухия връх 1555м., нямаше да го позная. Предположих, че в тази южна част на Пирин трябва да търся, но никога не съм бил там. Браво на Стефан!
Нед Авг 20, 2023 10:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
МиткосваМ



Регистриран на: 01 Дек 2020
Мнения: 94

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
А за Сухия връх 1555м., нямаше да го позная. Предположих, че в тази южна част на Пирин трябва да търся, но никога не съм бил там. Браво на Стефан!
Croc

Знае ги той, да. Smile То в самата южна част и аз не съм бил, но това от Славянка се вижда доста добре - хубави места за бродене. Wink
А за този страничния Типиц - аз пък (движейки се от Голям Типиц) от дясно ги заобиколих клековете - през камъни и хвойни, откъм Типицките езера... После пак на ръба, горе точно на върха имаше нов клеков участък - там личеше ,че е минавано през него, та се намърдах и аз, поне беше кратко - и след това излязох на мястото с гледка към Валявишки дупки. Все едно де - заслужава си върхът, още в началото - на слизане от билото - има страхотен поглед и към самия него.

_________________
С ЩЕКИ ПО ПЪТЕКИ
Нед Авг 20, 2023 10:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
МиткосваМ написа:

А за този страничния Типиц - аз пък (движейки се от Голям Типиц) от дясно ги заобиколих клековете - през камъни и хвойни, откъм Типицките езера... После пак на ръба, горе точно на върха имаше нов клеков участък - там личеше ,че е минавано през него, та се намърдах и аз, поне беше кратко - и след това излязох на мястото с гледка към Валявишки дупки. Все едно де - заслужава си върхът, още в началото - на слизане от билото - има страхотен поглед и към самия него.


Браво за разходката и снимките в другата тема! На самия връх на страничния Тициц клековете наистина бяха по-проходими. И аз минах през тях най-вече, защото според мен точно там са най-високите скали на върха. А не при пирамидките, които са изнесени на двайсетина метра по към долината на Демяница. Smile
Пон Авг 21, 2023 12:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
МиткосваМ



Регистриран на: 01 Дек 2020
Мнения: 94

Мнение Отговорете с цитат


_________________
С ЩЕКИ ПО ПЪТЕКИ
Пон Авг 21, 2023 3:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov