ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Дарове от природата - билки, гъби, плодове
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 27, 28, 29  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Дарове от природата - билки, гъби, плодове
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Re: Сигурни гъби Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Печурката, ако отдолу е розова до кафява, не може да се сбърка.


Печурка !????

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Юни 29, 2020 11:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Карболовата печурка се бърка на вид, но на мирис и вкус не. Евентуално причинява дискомфорт.
Една да има при другите и мирише все едно си забравил пластмасовата лъжица в манджата и се е стопила.

Повечето гъби трудно се бъркат - челядинка, масловка, манатарка, печурките, сърнела, рижика, пачи крак, смръчкула.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Вто Юни 30, 2020 12:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: Сигурни гъби Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Да повторя: тестването със залче е заблуда. Не дай Боже, Стефане, но ако вместо печурка си хапнал парченце бяла мухоморка, ще усетиш резултата не на другия ден, а след два дни, когато вече ще си свършил. За щастие има гъби, които са сигурни и са съвсем достатъчни за любители гъбари. Например масловката. Е, доста обикновена гъба, но в приятна компания е чудесна! Печурката, ако отдолу е розова до кафява, не може да се сбърка. Пачият крак се разпознава веднага. Коралките за туршия са очевидни. Челядинките за супа не създават проблеми. Ето гъби за супа, готвено и ракия. Какво повече? Не е необходимо човек, който не познава добре гъбите, да се пробва със съмнителни сърнели, които могат да се окажат бели мухоморки, или с изключително вкусната бисерна гъба, която може да се сбърка с петнистата мухоморка (фатално отровна!). Най-добре е кошницата с гъби да бъде прегледана от опитен гъбар. Това е най-полезният урок.

Ей така като тебе говорят опитните гъбари, които най-често се отравят. Smile

Аз не разчитам САМО на „тестването със залче“, а го прилагам като ОЩЕ ЕДИН тест, от който няма загуба.

По този начин може да се хване навреме карболовата печурка например.

А за бялата и зелената мухоморка пише, че латентният период е не 2 дена, а от 6 до 24 часа (средно 12-16):

Източник: Синдром на фалоидно гъбно отравяне

Клиника Началото на симптомите се проявява в четири етапа:

Първи етап е латентен период от 6 до 24 /средно 12-16/ часа след консумацията на отровните гъби – т. е. налице е дълъг латентен/скрит/ период, в който токсините активно унищожават паренхимните органи /бъбреците и черния дроб/ на отровения, но той не изпитва никакъв дискомфорт. На практика това е една от причините за сериозността и необратимостта на уврежданията.

Втори етап е период от около 24-48 часа – гастро-интестинален стадий. Започва с повръщане и коремни болки. Появява се диария, която най-често за кратко време довежда до тежка дехидратация /обезводняване/ и шок.

Трети етап е за период от 24 часа – време на привидно възстановяване.

Четвърти етап е рецидив, по време на който се развиват с пълна сила чернодробна и в последствие бъбречна недостатъчност. Известен е като хепатален стадий – черният дроб се увеличава, става болезнен при палпация, появява се жълтеница и кафеникаво оцветяване на урината поради наличието на жлъчни пигменти. Често се откриват данни за бъбречно увреждане /олигурия с протеинурия/. ЕКГ също показва промени /т.е има данни за засягане на сърдечния мускул/.

При неблагоприятно развитие проявите на остра чернодробна недостатъчност се задълбочават /кръвоизливи следствие хеморагична диатеза, помрачаване на съзнанието, делир, гърчове и кома/.

При преживелите отравянето следва продължителен възстановителен стадий. Най-често след това отравяне се развива хронично токсично увреждане на черния дроб /хроничен хепатит, фиброза, цироза/.“


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Юни 30, 2020 2:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Re: Сигурни гъби Отговорете с цитат
dido написа:
Сотиров написа:
Печурката, ако отдолу е розова до кафява, не може да се сбърка.


Печурка !????


Да, след обилни дъждове в Балкана растат такива гигански печурки на групи по 10-20 парчета , някои петорно по-големи от снимката . Търсех ги с бинокъл.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Юни 30, 2020 10:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: Сигурни гъби Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Да повторя: тестването със залче е заблуда. Не дай Боже, Стефане, но ако вместо печурка си хапнал парченце бяла мухоморка, ще усетиш резултата не на другия ден, а след два дни, когато вече ще си свършил. За щастие има гъби, които са сигурни и са съвсем достатъчни за любители гъбари. Например масловката. Е, доста обикновена гъба, но в приятна компания е чудесна! Печурката, ако отдолу е розова до кафява, не може да се сбърка. Пачият крак се разпознава веднага. Коралките за туршия са очевидни. Челядинките за супа не създават проблеми. Ето гъби за супа, готвено и ракия. Какво повече? Не е необходимо човек, който не познава добре гъбите, да се пробва със съмнителни сърнели, които могат да се окажат бели мухоморки, или с изключително вкусната бисерна гъба, която може да се сбърка с петнистата мухоморка (фатално отровна!). Най-добре е кошницата с гъби да бъде прегледана от опитен гъбар. Това е най-полезният урок.


На практика сигурни гъби няма. Един би разпознал една сигурно, но друга не, друг - обратно. Стават грешки. Викаш си - този е дебил, аз никога не бих объркал тази гъба. Да, ама той я объркал... Набило ми се е в главата, че от най-отровните нашенски мухоморки трябва да ядеш средно 50 грама за да се гътнеш, не става само с близане, душене или пипане с ръка. Нерядко хора се тровят и с вълчи зъб.
Карболка съм мирисал, ами гадна е, не знам кой ще тръгне да яде такава. Анасонова гъба, макар че се яде също не бих ял. Не обичам анасон! Ще я подуша от далече като комар - гол задник. Very Happy

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Юни 30, 2020 10:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
gwgw



Регистриран на: 08 Фев 2019
Мнения: 294

Мнение Отговорете с цитат
Аз единствените гъби, които съм брал са челядинки, като дете. По поляните имаше много и доколкото имам спомени, нямаше какво толкова да им се гледа - да са им изпъкнали гуглите и да не са бели. Имаше и доста бели гъби силно напомнящи печурки (и вероятно печурки), които обаче не беряхме и изрично ми забраняваха да ги пипам и по възможност да не бера челядинки около тях. Ставаше чудна супа от челядинките. Наскоро в същият магазин дето бяха булките гъби, имаше челядинки и си взех и си направих една супа, получи се добре, мислех да правя втора супа с подобрения в рецептата и то се оказа че нямат вече челядинки, имаха въпросната булка гъба. А докато се начудя да взема ли от нея, как се приготвя и каква е вероятността погрешка да се окаже някоя от тея гъби мухоморка, та взех че ги изтървах, ехх.
Вто Юни 30, 2020 11:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Една снимка с еднодневият ми нормален улов от времената, когато бях непоправим гъбар и ходех с 2 кофи по 30 литра, докато не ги напълнех не се връщах. Това бялото са гигантски печурки, отзад 1-2 сърнели, манатарки и само 1 булка.



Отказах се преди много време да ходя целенасочено за гъби, защото ми стана нещо като болест, а и се завираш с най-дивите сокаци, няма гледки и въздух. Не съм продал нито една гъба през годините, народа около мен се отяде.
Сега само като срещна гъбки ги резвам, повече от половин кило не стигам.
Една добра рецепта за булка, манатарки, печурки :
От времената, когато на границата бях организатор на РГ и МГ/ Ведрин ги знае тия съкращения / , която беше дислоцирана на каруца с 2 коня В каруцата имаше винаги, не знам откъде бях докопал, един огромен меден тиган и постоянно маслото в кухнята го конфискувах. Аз осигурявах гъбите , всеки който даваше наряди на пропусквателния пунтк вадеше бутилка - две уиски и фини английски цигари 555 или Бенсон /сега само като помириша как смърдят това дето пушат , е пълна отврат / / докопвахме и имахме запаси от тия стоки постоянно, бяхме на митница Връшка чука все пак / , едни момчета от селата осигуряваха огромни количестна суджуци/ изяждал съм по 9 подкови наведнъж / . Та се покривахме в горите на местноста и цял ден си карахме царски гуляи.
Рецептата, много проста:

Гъбите се нарязват само едрите , малките остават цели. Слага се 100 гр. вода и 100-150 гр масло в тигана / на 1 кило гъба/ загрява се маслото , но не силно , и се изсипват гъбите. Веднага се захлупват и се задушават на среден огън. Трябва да се следи маслото да не се пресече и стане мазнина, а да е мътно. Стане ли на олио значи нищо не е станало. След 15-20 минути маслото и сокът от гъбите / те също пускат / се изливат в отделен съд, тогава гъбите се оставят 5-8 минути да се запекат леко на по-силен огън .
Сосът , попил аромата на гъбите / жълтата паница , е уникален да се топи ляб в него. Маслото е на ситни капчици в него.
Масло на мандра Жълтуша ще стане идеално за целта

Това са печурки от полето, стават екстра :

[/img]

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Юни 30, 2020 12:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Re: Сигурни гъби Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Коралките за туршия са очевидни.


Внимавайте с коралките, колега. Могат да се определят съвсем точно само с микроскопско изследване, доколкото ми е известно.
Вто Юни 30, 2020 8:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Наричана и сомунка :



Една много рядка гъба, златен пачи крак



_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Сеп 29, 2020 4:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Хубави, с дебел пън планински сарнели:



в младо състояние, тъй наречената бухалка





При инцидентно намиране на габи, като няма какво , и качулката на якето върши работа вместо плик Smile



_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Нед Окт 25, 2020 12:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И сърнелата хубава, и печурката.
От нас само сърнели, дето още не можем да ги изядем от миналата неделя, че и две чанти раздадох от тях, трички изостанаха на един шкаф:




Вчера ме изненадаха едни печурки на един много каменист варовиков чукар, захванали се за рехава туфа трева.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Нед Окт 25, 2020 11:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Витошки прелести:



И тъй наречените гвоздейки , или челядинки. Много хубава гъбка. Стават най-добре , като само се задушават под капак 15 мин. в масло и половин чаша вода . Свалят се от огъня, преди маслото да стане на мазнина . Така аромата им не се губи :


[/img][/list]

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Чет Юни 03, 2021 8:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Их, миличките! И все пак опитай с класиката: челядинките - на супа с копър. Малките се въргалят като полусферички в устата, колкото езичето да ги обиколи. Приказка!
Чет Юни 03, 2021 9:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Их, миличките! И все пак опитай с класиката: челядинките - на супа с копър. Малките се въргалят като полусферички в устата, колкото езичето да ги обиколи. Приказка!


Гъбите вървят с мащерка, и то без да съм любител на мащерката. Смятай. Wink И със сметана тоже.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Юни 04, 2021 3:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
А па у наше село те такиви сърнели берем!



Стигнаха за една супа и гъби каша.
Вто Юни 15, 2021 6:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 27, 28, 29  Следваща
Страница 24 от 29

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov