ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Дарове от природата - билки, гъби, плодове
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Дарове от природата - билки, гъби, плодове
Автор Съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Бая печурка тия дни, всеки ден така :

Два вида - единият е познатият, този с розови спори. Другият е по-масивна, със светли спори. Този вид,
ако попадне на слънчево място с богата почва, а най-помага растеж върху голямо кравешко лайно, може да стане голяма като човешка глава


От едно време :


_________________
https://blogailiev.blogspot.com

Последната промяна е направена от аngel на Пет Юни 18, 2021 4:41 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Юни 18, 2021 12:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Многотия, брей! Само че новите снимки не се виждат. Много оплаквания имаше от гугльовия склад на снимки. Най-вече защото трябва магистърска диплома, за да качи човек правилно адреса.
Пет Юни 18, 2021 1:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gwgw



Регистриран на: 08 Фев 2019
Мнения: 294

Мнение Отговорете с цитат
Някои хора направо в двора си въдят вкусни красоти: https://www.youtube.com/watch?v=TERv85b9krI
Пет Юни 18, 2021 4:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Многотия, брей! Само че новите снимки не се виждат. Много оплаквания имаше от гугльовия склад на снимки. Най-вече защото трябва магистърска диплома, за да качи човек правилно адреса.

Професоре, прав си. Проблемът е, че трябва май да се изчака малко, около половин сахат, като се качи снимката в Гугъл снимки. После може да се качва другаде. Сега требе да се виждат

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пет Юни 18, 2021 4:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да, сега се виждат. Само за завист! Не трябвало да се ядат по много, щото били тежка храна. Това е моят благороден съвет към тия, дето ги имат по много. Very Happy
Пет Юни 18, 2021 6:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не съм събрал торби с гъби, щото не съм и ходил, де. Но пък не е малка радост в собствения си двор да открия ето тая четворка:


Съб Юни 26, 2021 9:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Идеални сърнели са. Най -добре стават панирани, както се правят виенски шницели, с галета / тоест стават витошко-панчаревски шницели Smile /.
Моите изглеждат много, но са по половин кило на улов. Повече не търся и не взимам, няма какво да ги правя. Преди като улавях по много, ги раздавах. Тая практика я приключих миналият век, много сили изисква да обикаляш с 2 кофи по 30 литра през трънаци, много съдрани дрехи. Много хубави манатарки и пачи крак имаше в изгорялата гора на Бистришко бранище на Витоша.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Нед Юни 27, 2021 7:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Мен пък в двора на виличката и есента, и сега ме посрещат полски печурки. Не са много, но за добавка към нещо си биват.
Пон Юни 28, 2021 1:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
С четворката сбърках! Оставих ги за следващия ден, а то, като се изля оня ми ти дъжд, гъбите прогизнаха като сюнгер, пожълтяха и за нищо не ставаха. Но пък изкараха други два чудесни екземпляра. От единия направих супа, а другия, плоския като чиния, панирах според рецептата, в галета и яйце. Но понеже никога съм панирал гъби преди, малко я прегорих. Ама големият внук вика "Аз така ги препочитам!". Ха, де?

Прочее, брал съм на двора и печурки. Направило ми е впечатление, че никога не излизат на едно и също място. Менят си дислокацията, така да се каже. Брал съм добри количества. Една година обаче, откъде се пръкнаха, та не се ядеха: миришеха на карбол! Или анасон, все тая. И то се развоняха вече в тенджерата, когато супата беше почти готова. Ха, де?
Пон Юни 28, 2021 6:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Даниел



Регистриран на: 19 Май 2015
Мнения: 153

Мнение Отговорете с цитат
Мен пък панирани не ме впечатляват, макар толкова много хора да хвалят тази рецепта. Предпочитам ги пържени в краве масълце с червен, черен пипер и сол. Но пък нормално - в масло и джапанка да сложиш, пак ще стане вкусно.
Вто Юни 29, 2021 9:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Тази година заради студеното време, има забавяне на гъбите в планините на по-високо, въобще ги няма. Сигурно след съботния дъжд ще тръгнат лека лека. За жалост няма да имам време май да си набера. Иначе и акацията тази година в равнините забави с 2 седмици, липата също с около 2 седмици, спрямо миналата година.
Вто Юни 29, 2021 1:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gwgw



Регистриран на: 08 Фев 2019
Мнения: 294

Мнение Отговорете с цитат
Хм, тези са се хванали в една саксия на терасата и се чудех какви са:



Изначално ми заприличаха на копринки, обаче като си разтвориха гуглите нещо не ми изглеждат толкова, странна работа.
Съб Юни 04, 2022 12:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Само да ви попитам, тази гъбка добре ли е ? То и друго щях да питам, понеже си бях забравил ножа. Тези също ли трябва да се изрязват с ножче и пречи ли им ако така се извадят ?
Нали няма да се отровя от нея ? Smile

https://drive.google.com/file/d/1dgLX1K-E1UJ4knOA2wyNlWUGaxyVgHdd/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1TaJRxFdsqWU6GpeYBiN_5ZDXU9orVaxP/view?usp=sharing
Нед Юни 12, 2022 5:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Жива манатарка. Всяка гъба винаги се отрязва с нож. Иначе се унищожава мицелът. С тия дъждове почва сезонът.
Нед Юни 12, 2022 5:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Жива манатарка. Всяка гъба винаги се отрязва с нож. Иначе се унищожава мицелът. С тия дъждове почва сезонът.


Ясно, аз взех само една то и имаше само една.... И аз така знам, занапред ако нямам нож, няма да да ги пипам .. Иначе тази я намерих в ниското .. Според мен е още студено, но ще тръгнат. На мен ми се ще да събера няколко да имам. Но все нямам време и никоя година не мога да си набера поне малко.
Нед Юни 12, 2022 6:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Следваща
Страница 25 от 29

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov