ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ново туристическо дружество и съюз на планински водачи
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Ново туристическо дружество и съюз на планински водачи
Автор Съобщение
starter_l



Регистриран на: 24 Юли 2020
Мнения: 3

Мнение Ново туристическо дружество и съюз на планински водачи Отговорете с цитат
https://www.facebook.com/185457960240522/posts/pfbid02q2PrNkLZop3umeCety9WwMhVqASQzZ2LUxzth3LqGuoPLUH5feL4eVERP5Vg5zi9l/?sfnsn=mo
Поводът за тази тема е обявеното ново туристическо дружество и съюз на планинските водачи. Който желае да коментира тук, защото на страницата си "Лудите мечки" трият коментарите.
Пет Авг 05, 2022 1:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Желязко Великов биде отрязан на изпита за планински водач, разсърди се ужасно на АПХ и БТС, и реши да сформира нов национален туристически съюз.

Това ли е накратко сагата или пропускам важни детайли?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Авг 05, 2022 4:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
digytalist



Регистриран на: 05 Авг 2022
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Този Желязко Великов като гледам някакъв активист и от БСП го раздава. Явно е решил, че като е към болшевиките и вече командва парада. Остава да посочи народните врагове и да поема нещатаSmile Ако даже не е лицензиран водач следва да бъде глобен а не да организира дружества, и то на планинските водачи?! Това е някаква проява на глупост или на наглост. А може би и двете.
Пет Авг 05, 2022 6:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Абе нека да има конкуренция, аз съм за Smile .. Стига да не ходят да искат пари от данъкоплатците ...
Пет Авг 05, 2022 7:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
digytalist написа:
... Ако даже не е лицензиран водач следва да бъде глобен а не да организира дружества, и то на планинските водачи?! Това е някаква проява на глупост или на наглост. А може би и двете.

За какво да бъде глобен, кой член от кой закон е нарушил? Think

Председателят на АПХ (сдружение „Планини и хора - асоциация на планинските водачи в България“) Любомир Попйорданов не е лицензиран водач, той също ли следва да бъде глобен?! Любомир Попйорданов също ли е „някаква проява на глупост или на наглост. А може би и на двете“? Think

За съжаление не можах да направя снимка на екрана преди да бъдат изтрити коментарите от фейсбук публикацията на „Туристическо Дружество "Лудите Мечки", но ето снимка на сегашното състояние на публикацията и на коментарите след нея.
Дано стане ясно, че създаване и регистриране на туристическо дружество не е едно и също със създаване на „съюз на планинските водачи“.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Авг 05, 2022 8:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
digytalist



Регистриран на: 05 Авг 2022
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
От малкото отговори, които Желязко Великов е дал на коментари под поста, които не е изтрил, разбирам следното:
- Скъсали са го на изпита за водач;
- Той самият има своя преценка кой става за водач и след какъв курс и обучение - или го имал в кръвта или не. Това важи и за лицензираните такива. Вероятно за да членуват при него планинските водачи ще трябва да карат приравнителни;
- Не е доволен, че кадри на АПХ взимат изпита без той самият да е карал курс и не стана ясно дали се е явил пред МТ за лиценз само на база на кръвна проба, която доказва знанията и уменията м;.
- АПХ ги били отхвърлили и недоразбрали. Като гледам какво пише в постовете, АПХ са ги отхвърлили именно защото са ги доразбрали.

Любомир Попйорданов не е планиски водач - прав си. В този смисъл, от страна на Великов няма нарушение.
Само "стожерът на българската планинарска култура" в началният пост дойде в повече, като се има предвид цялата история. Не е глупост а наглост..[/img]
Съб Авг 06, 2022 10:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
digytalist написа:
......[/img]


Ако искаш кажи ти кой си, какъв си, представи се. Имаш едва 2 мнения и те са свързани с тази тема. Smile Но не е задължително де, нека да е по твоя преценка.
Съб Авг 06, 2022 1:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Дружества-вражества, съюзи-разединения, асоциации-препиквации -- такава, за жалост, е действителността по света и у нас...

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Съб Авг 06, 2022 5:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
digytalist



Регистриран на: 05 Авг 2022
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
digytalist написа:
......[/img]


Ако искаш кажи ти кой си, какъв си, представи се. Имаш едва 2 мнения и те са свързани с тази тема. Smile Но не е задължително де, нека да е по твоя преценка.


Това кой съм има ли отношение към темата? И какво значение има колко са ми мненията?
Съб Авг 06, 2022 8:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
digytalist написа:
kaloyanv написа:
digytalist написа:
......[/img]


Ако искаш кажи ти кой си, какъв си, представи се. Имаш едва 2 мнения и те са свързани с тази тема. Smile Но не е задължително де, нека да е по твоя преценка.


Това кой съм има ли отношение към темата? И какво значение има колко са ми мненията?


Ами за мен няма значение всъщност, за мен всичките сте еднакви ... Ако искаш да имаш някаква тежест, кажи няколко думи. Като един друг тук, дето ми вика че съм анонимен, а изчезна вече и по-добре.
Съб Авг 06, 2022 8:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
digytalist написа:
От малкото отговори, които Желязко Великов е дал на коментари под поста, които не е изтрил, разбирам следното:
- Скъсали са го на изпита за водач;
- Той самият има своя преценка кой става за водач и след какъв курс и обучение - или го имал в кръвта или не. Това важи и за лицензираните такива. Вероятно за да членуват при него планинските водачи ще трябва да карат приравнителни;
- Не е доволен, че кадри на АПХ взимат изпита без той самият да е карал курс и не стана ясно дали се е явил пред МТ за лиценз само на база на кръвна проба, която доказва знанията и уменията м;.
- АПХ ги били отхвърлили и недоразбрали. Като гледам какво пише в постовете, АПХ са ги отхвърлили именно защото са ги доразбрали.

Любомир Попйорданов не е планиски водач - прав си. В този смисъл, от страна на Великов няма нарушение.
Само "стожерът на българската планинарска култура" в началният пост дойде в повече, като се има предвид цялата история. Не е глупост а наглост..[/img]

Digytalist, мое лично мнение е, че четенето с разбиране не ти се отдава. Аз затова публикувах текста и коментарите на публикацията на Туристическо Дружество "Лудите Мечки", за да може всеки във форума сам да прочете и прецени, а не да му се внушават неверни неща, измислици-премислици и какво е искал да каже авторът.

digytalist написа:
Това кой съм има ли отношение към темата? И какво значение има колко са ми мненията?

Може и да има отношение към темата, може и да няма. Без да се знае самоличността ти, за мен изказванията ти си остават ЕЖК ("Една Жена Каза").

Колко са ти мненията няма значение, съфорумците могат да те преценят и само по 2 мнения.



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Нед Авг 07, 2022 8:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Що ги нападате така, бива ли тъй?
Чудя се обаче защо, тези най-вероятно мили хора, са намесили мечките, в иначе точното и достоверно име на дружеството и без присъствието на последните.
Свят широк, хора всякакви.
Живи, здрави и успех в стожерирането и съюзирането.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Нед Авг 07, 2022 8:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Аз не нападам никой, просто ми е интересно как, когато има нещо свързано с политика се появяват някакви хора и също така бързо след това изчезват Smile) .. Затова ми се ще да разбера малко повече.
Нед Авг 07, 2022 11:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
digytalist



Регистриран на: 05 Авг 2022
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
digytalist написа:
От малкото отговори, които Желязко Великов е дал на коментари под поста, които не е изтрил, разбирам следното:
- Скъсали са го на изпита за водач;
- Той самият има своя преценка кой става за водач и след какъв курс и обучение - или го имал в кръвта или не. Това важи и за лицензираните такива. Вероятно за да членуват при него планинските водачи ще трябва да карат приравнителни;
- Не е доволен, че кадри на АПХ взимат изпита без той самият да е карал курс и не стана ясно дали се е явил пред МТ за лиценз само на база на кръвна проба, която доказва знанията и уменията м;.
- АПХ ги били отхвърлили и недоразбрали. Като гледам какво пише в постовете, АПХ са ги отхвърлили именно защото са ги доразбрали.

Любомир Попйорданов не е планиски водач - прав си. В този смисъл, от страна на Великов няма нарушение.
Само "стожерът на българската планинарска култура" в началният пост дойде в повече, като се има предвид цялата история. Не е глупост а наглост..[/img]

Digytalist, мое лично мнение е, че четенето с разбиране не ти се отдава. Аз затова публикувах текста и коментарите на публикацията на Туристическо Дружество "Лудите Мечки", за да може всеки във форума сам да прочете и прецени, а не да му се внушават неверни неща, измислици-премислици и какво е искал да каже авторът.

stefan_iliev38 Личното ти мнение е лично, а моето лично мнение цитирано по-горе е внушение? Иначе заяждането добре се получи. Дано ти е олекналоSmile

digytalist написа:
Това кой съм има ли отношение към темата? И какво значение има колко са ми мненията?

Може и да има отношение към темата, може и да няма. Без да се знае самоличността ти, за мен изказванията ти си остават ЕЖК ("Една Жена Каза").

Колко са ти мненията няма значение, съфорумците могат да те преценят и само по 2 мнения.

stefan_iliev38 Като няма значение защо изобщо е въпрос?

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!

Нед Авг 07, 2022 3:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Тъй като има директно зададени въпроси към мен, ще им отговоря (според силите си).

digytalist написа:
...
stefan_iliev38 написа:
Digytalist, мое лично мнение е, че четенето с разбиране не ти се отдава. Аз затова публикувах текста и коментарите на публикацията на Туристическо Дружество "Лудите Мечки", за да може всеки във форума сам да прочете и прецени, а не да му се внушават неверни неща, измислици-премислици и какво е искал да каже авторът.


stefan_iliev38 Личното ти мнение е лично, а моето лично мнение цитирано по-горе е внушение? Иначе заяждането добре се получи. Дано ти е олекналоSmile


Digytalist, не съм написал, че твоето лично мнение е внушение. Поговорка: „Гузен негонен бяга“. Не разбирам какво и защо да ми е олекнало. Smile

П.П. Аз не се заяждам. Моля да бъда извинен, ако написаното от мен е прозвучало като заяждане.

digytalist написа:
Това кой съм има ли отношение към темата? И какво значение има колко са ми мненията?


kaloyanv написа:
Ами за мен няма значение всъщност,...


stefan_iliev38 написа:
Колко са ти мненията няма значение, съфорумците могат да те преценят и само по 2 мнения.


digytalist написа:
stefan_iliev38 Като няма значение защо изобщо е въпрос?


Digytalist, на този въпрос ти трябва да дадеш отговор, защото ти го правиш на въпрос. Ти попита „И какво значение има колко са ми мненията?“, а после питаш „защо изобщо е въпрос?“. Shocked Ами защото ти го правиш на въпрос. Smile

Калоян и аз сме ти отговорили, че за нас няма значение колко са ти мненията и не го правим на въпрос, другите съфорумци – също.



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Нед Авг 07, 2022 10:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov